שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שופטת טרנסג'נדרית ראשונה בארה"ב

תחרה שחורה​(נשלט)
לפני 13 שנים • 17 בנוב׳ 2010

שופטת טרנסג'נדרית ראשונה בארה"ב

תחרה שחורה​(נשלט) • 17 בנוב׳ 2010
היסטוריה בארה"ב: השופטת הטרנסג'נדרית הראשונה

מאת: מערכת וואלה! חדשות
יום רביעי, 17 בנובמבר 2010, 2:48

ויקטוריה קולקאוסקי, עורכת דין מאלבמה, עשתה היסטוריה כשנבחרה לכהן כשופטת הטרנסג'נדרית הראשונה של ארה"ב. "עכשיו תסתכלו עלינו כקולגות, ולא כחריגים", אמרה

ויקטוריה קולקאוסקי, עורכת דין מאלבמה, עשתה הלילה (רביעי) היסטוריה כאשר נבחרה לכהן כשופטת הטרנסג'נדרית הראשונה בארה"ב. זאת לאחר שגברה על סגן התובע של מחוז אלמדה, ג'ון קרייטון, וניצחה בהפרש של כ-10,000 קולות.

קולקאוסקי החלה את תהליך שינוי המין בשנת 1989. באותה תקופה, נאסר עליה לעבור את מבחני לשכת עורכי הדין בטענה כי היא איננה שפויה. היא ערערה על ההחלטה, וקיבלה אישור לעבור את הבחינה.

קולקאוסקי עבדה כעורכת דין במשך כ-20 שנה. במהלך השנים היא פעלה למען זכויות הקהילה הגאה באלבמה. בשנת 2008, כאשר נישואים חד מיניים היו חוקיים למשך מספר חודשים, התחתנה קולקאוסקי עם בת זוגה, עורכת בעיתון מקומי.

קולקאוסקי אמרה לאחר זכייתה כי היא מקווה שהמינוי שלה יעזור לציבור "לראות אנשים כמוני כמקצוענים מכובדים ואף כקולגות, ולא כ'חריגים'".
המלאך גבריאל
לפני 13 שנים • 17 בנוב׳ 2010
המלאך גבריאל • 17 בנוב׳ 2010
מה שמראה לנו שבח'ול הם הרבה יותר מיתפתחים מאיתנו
תראה לנו בארץ קוקסינלית אחת שהצליחה להגיע לרמה כולשהיא של כבוד
חוץ מדנה שייצגה אותנו באורויזיון והיות ולא הייה להם ברירה
כי ייש לה קול מדהים ועובדות מדברות בעד עצמם .
אבל זה יותר מרגיז שאצלנו בארץ זה אפילו ההפך ,
בחור שהפך לקוקסינלית החברה מנשלת אותו ומציגה אותו כמוזר
לעיתים קרובות הוא מאבד את העבודה ואף הופך להיות כזונה בשביל להיתפרנס למיחייתו .

נימאס לי מהזילזול שמיתייחסים אליי ברחוב ואפילו כאן בפורום פונים אליי בצורות מעליבות
לא עשיתי רע לאף אחד .

אני מאחלת ליום הזה שפשוט ייקבלו אותנו כבניי אדם וכחלק מהמין האנושי .

תחי מדינת ישראל .
הרמאפרודיטה
לפני 13 שנים • 20 בנוב׳ 2010
הרמאפרודיטה • 20 בנוב׳ 2010
השינוי צריך להתחיל מהקהילה הטרנסקסואלית - ממנה כמעט ולא ראיתי כאן ייצוג.
אנו ידועות באופן סטראוטיפי כאגואיסטיות חסרות אכפתיות ואג'נדה פוליטית
ולמען האמת... זה נכון.
אעיד על עצמי שגם אני לא עושה יותר מדי מלבד למחות על המצב באוזני כל מי שמוכן להקשיב ליללותי...
אם להיות כנה - התהליך מפרך ומעייף בפני עצמו, ולא מותיר יותר מדי אנרגיה להילחם מלחמות אבודות