אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ארגון הBDSM?

המלט
לפני 13 שנים • 23 בנוב׳ 2010

טעית טעות חמורה

המלט • 23 בנוב׳ 2010
היילני, את טועה טעות חמורה בכך שאת מנכסת לעצמך שם שמייצג אנשים רבים שאינם חפצים
להימנות על האג'נדה הפוליטית שלך, ואני תמה על שלוקח לך יותר משלוש שניות לתקן את העוולה.
*מנגינה*{התווים שלו}
לפני 13 שנים • 24 בנוב׳ 2010
*מנגינה*{התווים שלו} • 24 בנוב׳ 2010
ממתי אדם אחד יכול לקחת מונופול של אירגון שלם לייצג אותו ולדבר בשמו רק כי הוא החליט לעשות זאת? icon_rolleyes.gif
עד לאן תגיע התעוזה?
אני לא מכירה אותך היילני, את בטח לא מייצגת אותי ואת דעותי ולא משנה אם אני בעד אותו מיצעד או נגדו.
איך תגיבי אם בשמך כבדסמית, אני אצא לצעדה התומכת בחרדים ודרישותיהן? ( לא זו לא דעתי)
אין לי ספק שתתקוממי.
יש כאן הרבה תגובות שמבקרות את הדרך בה בחרת לנהוג.
לא הוגן כלפי חברי הקהילה הבדסמית באשר הם ודעותיהן השונות.
היילני
היילני • 24 בנוב׳ 2010
השם ישונה - אל דאגה. גם במצעדי הגאווה נקראנו ' גוש הבדס"מ' מפאת חוסר היצירתיות במתן שם מדויק והולם לקהילה בדס"מית, קווירית, פמיניסטית. נמצא שם בעזרתה של חברה. נשלחה בקשה לאחראית המצעד מטעם האגודה לזכויות האזרח.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 24 בנוב׳ 2010
עצם זה שאדם אחד הופך ל'גוש' ול-'ארגון' מעורר גיחוך, ולאחר מכן שאט-נפש. זהו פופוליזם זול ורתימת אוכלוסיה שלמה לטובת מטרה שאין לה יד ורגל עם בדסמ.

באותה מידה יכולתי לבוא לשם בתור "ארגון האנושות", ואז לומר שאינני דובר בשם כלל האנושות.

אז למה השם "ארגון הבדסמ", אם זו רק את, ואינך מתיימרת ליצג אף-אחד מלבדך (אני מקווה)? הוסיפי את שמך לרשימה, או הצטרפי לאחד הארגונים האחרים ברשימה, וחסל.

אין לבדסמ שום יחס או דריסת-רגל בפוליטיקה, קל וחומר אידאולוגיה קיצונית שכזאת, שרבים לא ירצו איתה שום קשר. אפילו בשביל האוף-צ'אנס שאומר למישהו שאני בקטע של בדסמ והוא יחשוב שאני איזה שמאלן מטונף. icon_lol.gif
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 24 בנוב׳ 2010
היילני כתב/ה:
השם ישונה - אל דאגה. גם במצעדי הגאווה נקראנו ' גוש הבדס"מ' מפאת חוסר היצירתיות במתן שם מדויק והולם לקהילה בדס"מית, קווירית, פמיניסטית. נמצא שם בעזרתה של חברה. נשלחה בקשה לאחראית המצעד מטעם האגודה לזכויות האזרח.

Like icon_razz.gif
לילה לבן
לילה לבן • 24 בנוב׳ 2010

ארגון מייצג את חבריו.

הוא לא מייצג את כל מי שאולי גם מזדהה עם המילים או הרעיונות שהארגון נוצר לקדם, או במילים אחרות - אף בן אדם אקטואלי שלא נרשם לארגון.

אחזור על הדוגמה של צמחונים. אם שלושה חבר'ה צמחונים מקימים ארגון מותר להם לקרוא לארגון "ארגון הצמחונים". גם מי שמקים ארגון למען זכויות האזרח לא שאל קודם את כל האזרחים. גם מי שמייצג את הפליטים הפלשתינאים לא שאל כל אחד מהם קודם.

זו זכות בסיסית בחברה דמוקרטית להקים ארגון למען כל מטרה שאינה בלתי חוקית.

ממש לא מובן לי למה אתם לוקחים את זה אישית.

והגוש הבדסמי היה מיוצג יפה במצעד הגאווה. זה לא יפה לסלף עובדות.
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 24 בנוב׳ 2010
לילה לבן כתב/ה:

את מחמיצה את הטענה.

לא נטען שאין לה זכות להקים לעצמה ארגון. שתקים לה 5 ארגונים שונים, אם תרצה, כל אחד למטרה אחרת, ראויה יותר או פחות, לא בזה העניין.

כל מה שנטען היה שהשם של הארגון הוא מטעה, ויוצר רושם לא נכון כאילו ציבור שלם מסוים (במקרה, הציבור הבד"סמי) מתקבץ תחת אותו ארגון בעל שם כללי וכוללני, ואף תומך בעמדה פוליטית מסוימת (אין מה לעשות, זכויות אדם זה לא פוליטיקה, אבל זכויות אדם ברצועת עזה, זה כבר כן פוליטיקה), ועל כך כל הטרוניה, המוצדקת.

ובאמת, בחירת שם היא לא זכות מוחלטת, אלא היא כפופה לסייגים שקבועים בחוק. כל תאגיד - חברה, עמותה וכו' - לא יכול לבחור כך סתם בשם כלשהו, אלא יש הוראות שמגבילות את היכולת שלו, כדי למנוע הטעייה, בדיוק כמו במקרה הזה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 24 בנוב׳ 2010
אבל אילו זכויות אדם נמנעות מבדס"מים בעצם?
קיפופיף​(מתחלפת)
קיפופיף​(מתחלפת) • 24 בנוב׳ 2010
בכוח המוח כתב/ה:
אבל אילו זכויות אדם נמנעות מבדס"מים בעצם?

שיאוווו, לקחת לי את השאלה מהמקלדת...
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 24 בנוב׳ 2010
לילה לבן כתב/ה:

ארגון מייצג את חבריו.

הוא לא מייצג את כל מי שאולי גם מזדהה עם המילים או הרעיונות שהארגון נוצר לקדם, או במילים אחרות - אף בן אדם אקטואלי שלא נרשם לארגון.

אחזור על הדוגמה של צמחונים. אם שלושה חבר'ה צמחונים מקימים ארגון מותר להם לקרוא לארגון "ארגון הצמחונים". גם מי שמקים ארגון למען זכויות האזרח לא שאל קודם את כל האזרחים. גם מי שמייצג את הפליטים הפלשתינאים לא שאל כל אחד מהם קודם.

ממש לא מובן לי למה אתם לוקחים את זה אישית.

והגוש הבדסמי היה מיוצג יפה במצעד הגאווה. זה לא יפה לסלף עובדות.

יש הבדל בין

Could ל Should