ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ארגון הBDSM?

Bent
לפני 13 שנים • 24 בנוב׳ 2010
Bent • 24 בנוב׳ 2010
היילני,

סתם כדעת מיעוט, אני גאה שמישהוא נושא דגל של קהילה לה אני שייך, גם כשאני לא מסכים איתו.

ובעיקר אני גאה בך ןמקנא בך לא מעט על יכולתך להיות בדס"מית בפומבי.
ימה​(נשלטת)
ימה​(נשלטת) • 24 בנוב׳ 2010
טוב אז אחרי כל המהומה הזאת שהשאלה (התמימה שלי יש לציין) הובילה עליה... (ואב לילה לבן אני לגמרי בדעה שלך).

אני יכולה לצאת מתוך נקודת הנחה שהארגון הזה לא באמת קיים?
ואם כן, אז מה הוא בדיוק ומה ה-אני מאמין שלו?
לילה לבן
לילה לבן • 24 בנוב׳ 2010

רצסיבי, אתה לא באמת טוען שהשם נוגד את החוק?

מה שאמרת זה פשוט לא נכון. אבל ממש.
יש מגבלות לשמות. כמו שזה שם רשום של תאגיד או עמותה אחרת.
אבל לא מה שאמרת.

אני כן יכולה לקבל שיש לך *דעה אישית* שהשם מטעה. אני בטוחה שהיילני לקחה לתשומת ליבה (אם זה משנה לה משהו, אני באמת לא יודעת). גם TV צודק שיש הבדל בין מותר וצריך. אוקיי. אז היילני תחליט מה נכון לה, מה היא צריכה, ואיזה סוג ארגון היא רוצה להקים, אם בכלל.

וכמובן גם לכם יש זכות כמעט אבסולוטית להביע את דעתכם.

אבל מה שאתם עושים זה סוג של צליבה והטחת האשמות, לא הבעת דיעה גרידא. אתם מזדעקים ונעלבים. ואני פשוט לא מצליחה להבין מה בדיוק מקומם אתכם עד כדי כך.

נילי ונילי
נילי ונילי • 24 בנוב׳ 2010
bent_wordsmith כתב/ה:
היילני,

סתם כדעת מיעוט, אני גאה שמישהוא נושא דגל של קהילה לה אני שייך, גם כשאני לא מסכים איתו.

מש"א
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 24 בנוב׳ 2010
ציטוט: היילני,

וואללה? ולא משנה מה זה? כי לי כן משנה. למעשה, ככלל, אני מעדיף שלא ידברו בשמי - ברוך אשם, לדבר אני יודע. אני לא רוצה שייצגו אותי בארגונים תומכי-טרור, אנטישמים, נאציסטים או כל דבר בסגנון.

תודה, אבל לא תודה.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 24 בנוב׳ 2010
לילה לבן כתב/ה:

רצסיבי, אתה לא באמת טוען שהשם נוגד את החוק?

מה שאמרת זה פשוט לא נכון. אבל ממש.
יש מגבלות לשמות. כמו שזה שם רשום של תאגיד או עמותה אחרת.
אבל לא מה שאמרת.

אני כן יכולה לקבל שיש לך *דעה אישית* שהשם מטעה. אני בטוחה שהיילני לקחה לתשומת ליבה (אם זה משנה לה משהו, אני באמת לא יודעת). גם TV צודק שיש הבדל בין מותר וצריך. אוקיי. אז היילני תחליט מה נכון לה, מה היא צריכה, ואיזה סוג ארגון היא רוצה להקים, אם בכלל.

וכמובן גם לכם יש זכות כמעט אבסולוטית להביע את דעתכם.

אבל מה שאתם עושים זה סוג של צליבה והטחת האשמות, לא הבעת דיעה גרידא. אתם מזדעקים ונעלבים. ואני פשוט לא מצליחה להבין מה בדיוק מקומם אתכם עד כדי כך.

למה צליבה, לילה לבן? אף אחד לא צלב את היילני. היילני הרוויחה את הכבוד שרוחשים לה כאן (לדעתי כולם) בכבוד. אבל הפעם היא שגתה ובגדול.

למה שגתה? הוסבר לה במספר דרכים כשרוב המגיבים הצביעו על נקודה אחת ספציפית. אין אדם יכול לשריין קהילה שלמה מבלי לשאול את דעת חבריה למטרתו הפרטית אלא אם:

הוא ממלא תפקיד ייצוגי מוגדר באותו איגוד / קהילה ופועל על פי *תקנון מסויים המקובל על כל חברי הקהילה / איגוד (ואז מטרתו פוסקת מלהיות פרטית). או מחזיק ברשותו יפוי כח מתאמם.

אם אגודת הצמחונים אליה הצטרפתי תכריז על היותה פוליטית, אני אפרוש. ואני מצפה מכל אגודה טרם היא מחליפה את אופיה מחסה לפוליטיקה ליידע את חבריה על כך.

או במילים אחרות - כפי שאני לא אלך להעמיד שלטים ליד מכלת לוי על העלאת מחירי הבמבה בשמה של קהילת BDSM (אלא אם יהיה קונסנזוס בנושא זה בין החברים), כך אני גם מצפה מכל חבר אחר בקהילה (אלא אם הוא עונה על דרישות שתארתי מעלה) לכבד את אלפית המקום שאני ממלא בקהילה ולשאול את דעתי טרם הוא משתמש בו למלחמותיו (ובטח ובטח שלא להשיב לי שאם לא מוצא חן בעיני, אני מוזמן לצאת מהארון ולהעמיד מול השלט שלו שלט עם ɯspq הפוך או לבלוע את הצפרדע).

*אם תקנון כזה קיים מכבר ולא ידעתי אודותיו, אשמח לעיין בו ברגע שיוצג. לחילופין, אם קיומו אינו משנה לאף אחד פרט לי, אני כבר מחר מעמיד שלט ליד מכלת לוי, ליד סופר חיים, ליד המרכז לשפות, מתחת לאף של אחמדינג'ד ובמיוחד על סף ביתה של השכנה כי הגיע הזמן שתנקה את החרא של הכלבים שלה. וכל זה בשם הקהילה, כמובן.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 24 בנוב׳ 2010
*מטעמם
שוגי​(מתחלף)

Hail, Leni

שוגי​(מתחלף) • 24 בנוב׳ 2010
ת'אמת הייתה פו תעוזה שראוייה לשמה שבאה ממקום אמיתי, אני מניח, לשנות את דעת הקהל בישראל לגבי הקהילה/הארגון/הסטייה/איך שתקראו לזה...
על זה בלבד אני חושב שמגיע לה חח כמו שאומרים בצבא.

הפרדוקס הוא שהערכים שדוגלת בהם הקהילה כל כך מנוגדים לערכים שבאים להצעק במצעד שהבעייה היחידה פו היא סשן ספונטני עם אגודת אדם טבע ודין או אילו שמתנגדים להתעללות בבעלי חיים.

בסרט שר המלחמה עם ניקולאס קייג'(!!!) יש סצינה שהוא מגיע צעיר לתערוכת נשק בגרמניה,
אוזר אומץ לדבר עם אחד מסוחרי הנשק הכבדים ביותר, והאחרון נותן לו עיצה ששווה זהב:
אתה צריך לבחור צד.

אז באמת,
אם כבר יוצאים ל"מלחמה" אז לפחות שיהיו לנו כמה בעלי ברית לא?!
Bent
Bent • 24 בנוב׳ 2010
מקבי כתב/ה:
ציטוט: היילני,

וואללה? ולא משנה מה זה? כי לי כן משנה. למעשה, ככלל, אני מעדיף שלא ידברו בשמי - ברוך אשם, לדבר אני יודע. אני לא רוצה שייצגו אותי בארגונים תומכי-טרור, אנטישמים, נאציסטים או כל דבר בסגנון.

תודה, אבל לא תודה.

מקבי, בשיא הרצינות, אם תבחר לשאת את דגל הבדס"ם בועידת ש"ס/הליכוד/ קדימה/ או מרץ ז"ל בקרוב (לא כדי להתריס נגד, אלא כדי להצהיר שאתה כזה, ותומך ב....) אהיה גאה בך.

אם תחייה מחוץ לארון גאה בהיותך שולט וכול מכריך ידעו על כך, אהיה גאה בך.
לילה לבן
לילה לבן • 24 בנוב׳ 2010

אבל אליפל,

אין פה באמת קהילה, בטח לא במובן של איגוד
אפילו לא במובן של אידיאולוגיה
אין אפילו הסכמה מה זה בכלל בדס"מ
(אם זה רק SSC אז אתה לפי דבריך לא שם)
ומי נכלל (שומעים פה הרבה על מי ש"סתם קינקי", למשל)

יש "סוג של" קהילה במובן של נושא מאוד (מאוד!) נרחב שמושך הרבה אנשים להשתתף במידה מסויימת ב**אתר** הזה. אבל גם - לא כולם פה מאותן סיבות, או אפילו לא סיבות חופפות או דומות.

זה לא ממש קהילה במובן שצריך "לייצג", או שיש אפשרות בכלל "לייצג"

ואותה אגודת צמחונים? לא הזמינו אותך בכלל. זה שלושה חבר'ה שלא מכירים אותך. יש להם אג'נדה, שאולי חופפת לשלך ואולי לא, ואולי חלקית - פשוט כי כולכם קראתם לעצמכם צמחונים.

באמת מותר להם. ולא רק טכנית. זה ממש בסדר שיקדמו אג'נדה צמחונית. אין פה שום חובה לייצוג של *כל* הצמחונים. ומותר לקדם אג'נדה בדס"מית בלי שזה ייצג את כל מי שקורא לעצמו בדס"מי.

אני מבינה מה הסבירו להיילני. אני פשוט חושבת שההסברים מבטאים משהו מוטעה מיסודו. היא פשוט לא מייצגת אותם, ולא מתיימרת לייצג אותם. לא משנה מה קראה לארגון שלה (או גוש, או לעצמה בלבד במסגרת איזה מצעד). אלא אם כן היא אמרה: אני מייצגת את אליפל, טי-ווי-איי, ורצסיבי, אין לכם שום קשר לזה, אלא אם כן תבחרו. אפילו אם היא הייתה אומרת: אני מייצגת ספציפית את כל מי שחבר בכלוב, נגיד. אבל היא לא אמרה שום דבר דומה לזה: היא התארגנה לייצג *אידיאולוגיה*. רעיון. לקדם פתיחות לאורח חיים או נטיה מינית, *כפי שהיא תופסת את זה*.

לא כל ארגון של גייז מייצג את כל הגייז
לא כל ארגון צמחוני מייצג את כל הצמחונים
לא כל ארגון של סבתות סורגות מייצג את כל הסבתות הסורגות

אז כל הזעקות על ייצוג הן זעקות שווא, לטעמי.

אבל אני מרגישה שאני חוזרת על עצמי כבר ((: