ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

ארגון הBDSM?

Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 24 בנוב׳ 2010
Brave Dwarf • 24 בנוב׳ 2010
צר לי, לילה לבן, שכך את רואה את הקהילה. לא אוכל לשנות זאת. אני מקווה שלא כך היילני רואה אותה ואם כן, לא מבין מדוע פעמים כה רבות שיתפה אותנו בפעילות אמיצה שלה ושאלה את דעתנו.

בכל מקרה, אמש, התאספו מספר לא מבוטל של אנשים מהקהילה הלא קיימת כלשונך, ניסחו מכתב וגם קיבלו ייעוץ משפטי. את המכתב הם שיגרו למארגני המצעד וחתמו בשמותיהם הפרטיים ושמות המשפחה כחברי קהילת BDSM וביקשו הסבר איך קרה שהותר לאדם אחד לייצגם מבלי שיהיו מודעים, שלא לדבר על מסכימים לייצוג זה, ולכן דרשו לבטל את השתתפותם (כן, את השתתפותם) במצעד.

אז כנראה לא כולם מרגישים כמוך.
וחבל, חבל שאת אלו שאינם מרגישים כמוך, את ולפני הכל היילני, לא סופרות ממטר.
אי זוגי
אי זוגי • 24 בנוב׳ 2010
עוד דבר שנעלם מעיני כולם -באותו מצעד ,בו היינו אמורים לצעוד, מופיע גם הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.

לא קצת סותר?........ icon_wink.gif
לילה לבן
לילה לבן • 24 בנוב׳ 2010

אני לא מתיימרת לדבר בשמה של היילני icon_smile.gif

אבל בשמי אומר שאני מאוד סופרת את האנשים שמרגישים כך, אני פשוט סבורה שהם טועים. אבל בתור בני אדם, אני לא מבטלת את דעתם.

יתרה מכך, אני חושבת שאני מנהלת פה שיחה בוגרת. כך אני מקווה, לפחות.

ברור לחלוטין שלא כולם חושבים כמוני. כמו שלא כולם חושבים כמוכם icon_smile.gif זה טבע האדם, שיש לנו כל מיני דרכים לראות דברים. בעיניי זה דבר טוב מאוד.

עוד שני דברים:

הראשון, אף אחד לא באמת ענה לי מבחינה לוגית על עניין הייצוג.

השני, בעניין הקהילה: יש פה הרבה דברים חיוביים שקורים, והרבה תת-קהילות. ז"א - קבוצות חברתיות, ליינים של מסיבות, קליקות וירטואליות, צ'אטים, פייסבוק... וכמובן הפורומים פה, והבלוגים, שמעלים נושאים מעניינים לפעמים אפילו חשובים, ובהם משתתפים אנשים באופן אינטראקטיבי.

אבל אלה סוגים של loose association, לא באמת community. זה גם לא דבר רע. לא הייתי רוצה להרגיש שאנו כולנו מחוייבים להיות בתוך מסגרת חונקת., ואם לא אז אנחנו לא שייכים. לא רוצה מבחני קבלה, רשיונות בדס"מ, ולבטח לא מנהל או ממשל או בחירות!

אז מה שאמרתי לא בא כביקורת, אלא רק הגדרתית לעניין היכולת או הצורך לייצג "חברים"

מקווה שזה ברור יותר.

ובכל מקרה, אליפל, דווקא אשמח שתספר לי איך אתה רואה את זה אחרת.
Brave Dwarf
קהילת BDSM לא התחילה בארץ (אני בטוח שאת יודעת את זה), לילה לבן. זאת קהילה שקיימת בכל העולם. חלק מחבריה יותר אקטיביים בלהופיע ולעמוד עם שלט (מבלי לפגוע בחשיבותה של פעולה זו. בפעם אחרונה גיביתי את היילני ואף הבעתי את אסירות התודה שלי לה) וחלק אחר נוסע לפגוש את חבריה בכל העולם, ללמוד מהם אם יש מה אבל בעיקר כדי לתקשר עם אנשים שעושים דומה לנו אבל בשפה אחרת. זה מרתק. ניתן למצוא אצל דן קאפ רשימה של ארועים שהוא מנסיונו יכול להעיד עליהם כעל מעניינים. ניתן להכיר אנשים אלו ולהתארח אצלם ולארח אותם אצלנו כמובן. אבל זה בגדול ורק כדי להראות לך שקיומה של הקהילה אינה עומדת בספק. מה שקורה בכל אחת מהקהילות פנימה, זה מה שקורה בתוכן. אין לכל המתרחש לחלק את הקהילה לאלו שהם חלק ממנה ולאלו שהם לא (ואם כן, אז לא מומלץ).

כשאני נוסע לאירלנד או ליורקשייר ובפעם אחרונה לליטא דרך פינלנד, למשל, להתארח אצל חברים, אני מוגדר על ידם כחבר קהילה מישראל. כנ"ל לגבי כל מדינה אחרת. ולהפך מן הסתם.

שוב, אני הרגשתי מאוד לא נעים עם ההכרזה שלך שהיילני עוברת צליבה. כי היא לא. היא מוערכת ומכובדת ואישה ששמה, יופיה וחוכמתה הולכים לפניה. הפעם, לתחושתי, היא נהגה באופן לא טקטי (tactic) כלפי שאר החברים. אני מקווה שעובדה שבכך עוררה התנגדות לא תוציא אוויר ממפרשיה. ואם כן, אני מבטיח לנפח אותם אישית ובחזרה. (-:

נשיקותות, לילה מקסימה.

(אי זוגי מצחיק אותי כל הזמן)
רצסיבי​(נשלט)
רצסיבי​(נשלט) • 24 בנוב׳ 2010
לילה לבן כתב/ה:

רצסיבי, אתה לא באמת טוען שהשם נוגד את החוק?

אכן, לא טענתי שהשם שהיילני בחרה נוגד את החוק, ועצם השאלה שלך מעידה על קשיים בהבנת הנקרא.
כל שטענתי הוא שהשם "ארגון הבדס"מ הישראלי" הוא מטעה (ראי ההדגשה בדבריי הקודמים).
ולא, אין מדובר בדיעה סובייקטיבית שלי. ההטעייה של השם היא עובדה אובייקטיבית, כאשר לא מדובר כלל בארגון, אלא באדם פרטי שמייצג רק את עצמו, ולא את המגזר הבדס"מי.
בקיצור, לא ארגון ולא נעליים (ובבקשה לא לכתוב אח"כ שטענתי שלשם הזה יש ריח של נעליים, או כל אסוציאציה חופשית אחרת).
לילה לבן
לילה לבן • 24 בנוב׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
קהילת BDSM לא התחילה בארץ (אני בטוח שאת יודעת את זה), לילה לבן. זאת קהילה שקיימת בכל העולם. חלק מחבריה יותר אקטיביים בלהופיע ולעמוד עם שלט (מבלי לפגוע בחשיבותה של פעולה זו. בפעם אחרונה גיביתי את היילני ואף הבעתי את אסירות התודה שלי לה) וחלק אחר נוסע לפגוש את חבריה בכל העולם, ללמוד מהם אם יש מה אבל בעיקר כדי לתקשר עם אנשים שעושים דומה לנו אבל בשפה אחרת. זה מרתק. ניתן למצוא אצל דן קאפ רשימה של ארועים שהוא מנסיונו יכול להעיד עליהם כעל מעניינים. ניתן להכיר אנשים אלו ולהתארח אצלם ולארח אותם אצלנו כמובן. אבל זה בגדול ורק כדי להראות לך שקיומה של הקהילה אינה עומדת בספק. מה שקורה בכל אחת מהקהילות פנימה, זה מה שקורה בתוכן. אין לכל המתרחש לחלק את הקהילה לאלו שהם חלק ממנה ולאלו שהם לא (ואם כן, אז לא מומלץ).

כשאני נוסע לאירלנד או ליורקשייר ובפעם אחרונה לליטא דרך פינלנד, למשל, להתארח אצל חברים, אני מוגדר על ידם כחבר קהילה מישראל. כנ"ל לגבי כל מדינה אחרת. ולהפך מן הסתם.

שוב, אני הרגשתי מאוד לא נעים עם ההכרזה שלך שהיילני עוברת צליבה. כי היא לא. היא מוערכת ומכובדת ואישה ששמה, יופיה וחוכמתה הולכים לפניה. הפעם, לתחושתי, היא נהגה באופן לא טקטי (tactic) כלפי שאר החברים. אני מקווה שעובדה שבכך עוררה התנגדות לא תוציא אוויר ממפרשיה. ואם כן, אני מבטיח לנפח אותם אישית ובחזרה. (-:

נשיקותות, לילה מקסימה.

(אי זוגי מצחיק אותי כל הזמן)

אליפל, אין לי ספק שאתה מעריך את היילני, והאמירה לא הייתה מכוונת אליך.
בכל מקרה, עייפתי ואני הולכת לישון.

לפני כן, אעשה מחטף קצר ואומר לך שאירלנד היא המדינה האהובה עלי בעולם ואם אתה נוסע לשם תכופות אז עוררת בי קנאה עזה!

אה, ואין לנו ויכוח על הקהילה כפי שתיארת, ולא ארחיב יותר.

לילה טוב ונשיקות בחזרה.

רצסיבי - כתבת על החוק:

"...אלא יש הוראות שמגבילות את היכולת שלו, כדי למנוע הטעייה, בדיוק כמו במקרה הזה.

אז אולי הבעיה היא בעצם במה שכתבת?
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 24 בנוב׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
צר לי, לילה לבן, שכך את רואה את הקהילה. לא אוכל לשנות זאת. אני מקווה שלא כך היילני רואה אותה ואם כן, לא מבין מדוע פעמים כה רבות שיתפה אותנו בפעילות אמיצה שלה ושאלה את דעתנו.

בכל מקרה, אמש, התאספו מספר לא מבוטל של אנשים מהקהילה הלא קיימת כלשונך, ניסחו מכתב וגם קיבלו ייעוץ משפטי. את המכתב הם שיגרו למארגני המצעד וחתמו בשמותיהם הפרטיים ושמות המשפחה כחברי קהילת BDSM וביקשו הסבר איך קרה שהותר לאדם אחד לייצגם מבלי שיהיו מודעים, שלא לדבר על מסכימים לייצוג זה, ולכן דרשו לבטל את השתתפותם (כן, את השתתפותם) במצעד.

היילני כתבה פה שהיא מתכוונת להחליף את השם והיא פנתה למארגני המצעד בעצמה.
לשם מה היה צורך בתארגנות הזו? משונה ביותר.
Brave Dwarf
פרלין כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

היילני כתבה פה שהיא מתכוונת להחליף את השם והיא פנתה למארגני המצעד בעצמה.
לשם מה היה צורך בתארגנות הזו? משונה ביותר.

התארגנות הייתה טרם היילני כתבה את מה שכתבה ובהמשך לבקשתה שאם ייצוגה אינו מתאים לנו, שנתארגן ונציג את הדברים אחרת.
להבה חשופה

10.12.2010 - יצוין יום ההכרזה הבינלאומית בדבר זכויות האדם.

להבה חשופה • 24 בנוב׳ 2010
"ביום שישי ה-10.12.2010 יצוין יום ההכרזה הבינלאומית בדבר זכויות האדם והציבור הרחב מוזמן להפגין עמנו מול משרדי הצלב האדום בתל אביב כדי שתינתנה הזכויות להן זכאי גלעד בהתאם לאמנות ג'נבה והטיפול בשבויי מלחמה. ההפגנה תתקיים במקביל במספר ערים בעולם.
אנו פונים אליכם, חברי הארגון ותושבי מדינת ישראל החיים את הנושא לאורך זמן, וקוראים לכל אחד ואחת מכם לקחת חלק בהפגנה חשובה זו ולהתייצב ביום שישי ה-10 בדצמבר, בשעה 12 בצהריים, מול משרדי הצלב האדום ברחוב הירקון 185 ת""א.

להבה חשופה.
דחיLK
לפני 13 שנים • 25 בנוב׳ 2010
דחיLK • 25 בנוב׳ 2010
חח ..זה יותר מצחיק מעצוב..
הם מנסים להראות כאילו יש להם כוח..
כמה מנדטים היו להם למר"צ בבחירות? עברו תחסימה בכלל?

זה מעניין בדיוק כמו מפלגת עלה ירוק

טוב נו,אני מגזים..
לעלה ירוק יש אג'נדה קצת מענינת...
ויותר מ3 מצביעים
ולא אמא ואבא לא נחשבים icon_wink.gif