בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נקודה למחשבה מבירדי

רצרץ
לפני 20 שנים • 10 במאי 2004

נקודה למחשבה מבירדי

רצרץ • 10 במאי 2004
פרחה: כינוי לאישה פשוטה במובן השלילי של המילה, שבהתנהגותה ניכר שהיא זולה, המונית, מחוספסת וגסה, ושבהתייחסותה לסובב אותה משתקפת שטחיותה.
[מתוך איזה מילון]

אני חייב להביע את דעתי כאן, וזו רק דעתי וזכותי להחזיק בה בתור חובב נלהב של התחום. מי שטפשה מספיק כדי להכריז על עצמה מלכה על כל המין הגברי שבעולם, ובאמת להאמין בזה, ומי מרשה לעצמה להתייחס בגסות לכל אחד (או לי, לצורך העניין), היא לא מלכה בעיניי. היא אדם נחות, שמתאים יותר להגדרה שלמעלה.

טיפת כבוד בהיכרות ראשונית לא תזיק. למרות שחלק ניכר מהגברים פה מוותרים מראש על הכבוד העצמי שלהם, וכבר ב'שלום' הראשון מרגישים נחותים, עדיין יש כאלה שמתייחסים לעניין באיזו שפיות. כלומר, בפרופורציה. כמו שמישהו כתב כאן באחת ההודעות, העבד הוא זה שמכתיר את המלכה.

ולהתנהגות המגעילה הזאת מגיעה הגדרה הרבה יותר רעה מ'פרחה'. זו התנהגות גברית מהסוג הגרוע ביותר.

בייביי,
בירדי
Tame

אההההמ....

Tame • 10 במאי 2004
השורה האחרונה שלך קצת מציקה לי..

למה זו בדיוק התנהגות "גברית"?
האם התנהגות גברית היא התנהגות גסה ויהירה?
ואם כן, אז כל גבר שאינו גס ויהיר הוא נשי?

לדעתי עדיף להגדיר התנהגות שכזו בתור וולגריות.

בכל אופן מקווה שתיתקל רק באנשים נחמדים מכאן והלאה (ונשים שדווקא יודעות להיות מאוד לא נחמדות כשצריך... icon_wink.gif )
רצרץ

אתה

רצרץ • 10 במאי 2004
צודק
HotQueen​(שולטת){תחת השמש}
צודק. התנהגות מגעילה ומזלזלת לא מתאימה.
אם אמרת שלאישה שמתנהגת כך קוראים "פרחה",
איך קוראים לאיש שמתנהג כך?
אני פגשתי כזה במועדון ביום חמישי, ומאסטר ר. יסכים
איתי בנוגע להתנהגות המגעילה שלו...
אדם הוא אדם הוא אדם!!!
בסשן שיהיה מה שארצה!
Tame
Tame • 10 במאי 2004
בירדי icon_smile.gif

והוטקווין

גם גבר שמתנהג ככה הוא וולגרי. (זו ההתנהגות הוולגרית שמהווה בעיה)
זה לא נכון לומר "אדם הוא אדם הוא אדם".
האדם אינו נחשב באמת לאדם (יש אנשים שמייחסים למילה משמעות רמה יותר משהיא מקבלת בשפת היום יום) רק מעצם היוולדו.
זו ההתנהגות שלו והמעשים שלו שעושים אותו למה שהוא.
(הדברים נאמרו בלשון זכר אבל הכוונה היא לשני המינים)

וגם לך אאחל לפגוש רק אנשים נחמדים בעתידicon_smile.gif
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
ואני חושבת.......

שהתנהגות "פרחית" או וולגארית היא לא מנת חלקם הבלעדית של שולט או שולטת , אלא כפי שאמרו כאן לפני של אדם, כאדם.

התנהגויות מסוג אלו לרוב, לדעתי, כתוצאה של חינוך מהבית.

מי שלא יודע להתנהג, לא משנה באיזה מקום יהיה , ועם איזה אנשים יצטופף, או מה יהיה עיסוקו-כלום לא יסתיר על התנהגותו/ה המבישה, שכן אין הוא יודע להתנהג אחרת.

אני אישית תופסת מרחק מאנשים שהכיבוד הדדי של אדם לאדם אינו בלכסיקון שלהם.

ואם אתמקד רגע ספציפית בעולם הזה - ישנם הרבה בין אם זה שולטים/ות או נשלטים/ות שחוסר נימוס אלמנטרי וחוסר תרבות שיחה מאפיינים איתם.

בזמנו כבר כתבתי את דעתי לגבי חוסר הכיבוד, אך איני באה לשנות עולם (לחנך כן icon_wink.gif ), על כן עושה את סדר העדיפויות שלי כשבוחרת עם מי לשוחח.

נימוס, פירגון וכבוד הדדי לא עולים כסף - תנצלו זאת שזה חינם והרבו להשתמש בזה.

רחפנית-הדומית המרחפת.
Tame
Tame • 10 במאי 2004
רחפנית, את צודקת לגמרי.
לדעתי הבעיה חריפה יותר כאן בישראל מאשר ביתר חלקי העולם (למרות שאני בטוח שיש מקומות בהם היחס נורא יותר).
וזה נכון מצידך לא לבוא ו"לחנך" אנשים.
הדרך הכי טובה לעשות שינוי לדעתי היא להוביל ע"י דוגמא אישית,
ולכן איפשהו מעצם התנהגותך את "מחנכת" icon_smile.gif
זו גם אחת המשמעויות של "אצילות"
(הדבר תקף לכל איש או אישה שבוחרים להתנהג בדרך שלהם, לפי האידיאלים שלהם ושלא נכנעים ללחץ מצד החברה ה"בעייתית")