בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשים נאות רצויות תמיד ?! (ומי לא רוצה בהן...?)

כלבלב אנושי
לפני 13 שנים • 6 בדצמ׳ 2010

נשים נאות רצויות תמיד ?! (ומי לא רוצה בהן...?)

כלבלב אנושי • 6 בדצמ׳ 2010
נשים נאות - פחות רצויות בשוק העבודה?

מה הסיכויים שלכן?

--------------------------------------------------------------------------------

מחקר חדש מגלה כי נשים נאות קיבלו אחוז תשובות נמוך בחצי מזה של נשים לא נאות ונשים ללא תמונה ממצא זה והעובדה שנשים הן אלו שמאיישות ברוב המקרים משרות מיון וגיוס עובדים, הביאו את החוקרים למסקנה שקנאה לנשים נאות יכולה להסביר את האחוז הנמוך והמפתיע של תשובות לנשים אלו
▪ ▪ ▪
ידוע שמראה חיצוני יכול לסייע בתחומים רבים, ומסתבר שהוא גם משפיע על סיכויי מועמדים בשוק העבודה, כפי שמראה מחקר שבוצע לאחרונה באוניברסיטת בן-גוריון. על-פי המחקר, קיים "מוסר כפול" בהתייחס לגברים ולנשים - מראה חיצוני מצודד יסייע רק לגברים מול המעסיקים, לעומת נשים נאות שלא נהנות מאותו יתרון.

שני החוקרים שביצעו את המחקר, ד"ר ברדלי ראפל מהמחלקה לכלכלה באוניברסיטת בן-גוריון וד"ר זאב שטודינר, מהמחלקה לכלכלה ומנהל עסקים במרכז האוניברסיטאי באריאל, שלחו למעלה מ-5,000 קורות חיים למשרות שפורסמו בארץ. כל מעסיק פוטנציאלי קיבל שתי גרסאות של קורות חיים, אחת ללא תמונה והשנייה עם תמונה. התמונה שצורפה הייתה של גבר או אישה נאים, או של גבר או אישה שלא יכולים לבנות על המשך קריירה בדוגמנות.

לאחר שקורות החיים נשלחו נותר רק להמתין להודעות החוזרות מהמעסיקים, שהושארו בתיבות הקוליות או בתיבות הדואר האלקטרוני. התוצאות הראו ש-19.7% מהגברים הנאים קיבלו תשובה מהמעסיקים, הרבה יותר מ-13.7% מהגברים ללא תמונה, ויותר מפי שניים מאחוז הגברים הלא-נאים שקיבלו תשובה. במילים אחרות, גבר נאה צריך לשלוח 5 קורות חיים בלבד כדי לקבל תשובה, לעומת 11 קורות חיים שצריך לשלוח גבר לא-נאה. לעומת זאת, התוצאות הראו שאישה ללא תמונה קיבלה 22% יותר תשובות מאישה לא נאה ו-30% יותר מאישה נאה. במילים אחרות, מומלץ לנשים לא לצרף תמונה לקורות החיים אם הן רוצות לשפר את סיכוייהן בשוק העבודה.

השאלה המעניינת שנבדקה היא מדוע קיימת אפליה של נשים נאות, בניגוד למצופה? מן הראוי לשים לב לממצא הבא - כידוע, המיון הראשוני יכול להתבצע על-ידי חברות השמה או באמצעות החברות עצמן. בחברות ההשמה, אחוז התשובות לנשים נאות לא היה שונה מזה של נשים לא-נאות. לעומת זאת, כאשר המיון נעשה על-ידי החברה בה תעבוד בסופו של דבר המועמדת, נשים נאות קיבלו אחוז תשובות נמוך בחצי מזה של נשים לא-נאות ונשים ללא תמונה. ממצא זה והעובדה שנשים הן אלו שמאיישות ברוב המקרים משרות מיון וגיוס עובדים, הביאו את החוקרים למסקנה שקנאה לנשים נאות יכולה להסביר את האחוז הנמוך והמפתיע של תשובות לנשים אלו.

לדעת החוקרים, בהינתן ממצאים אלו, מומלץ למעסיקים שמעוניינים לקבל את העובדים האיכותיים ביותר, פשוט לאסור על צירוף תמונה לבקשה לעבודה (דרך תהליך מקוון).
Bent

Re: נשים נאות רצויות תמיד ?! (ומי לא רוצה בהן...?)

Bent • 6 בדצמ׳ 2010
כלבלב אנושי כתב/ה:

מה הסיכויים שלכן?

ואיך זה קשור באופן כללי לבדס"ם?

תוהה לי
כלבלב אנושי

חושבני שזה המקום...לא צריך לתקוף...

כלבלב אנושי • 6 בדצמ׳ 2010
לגישתי מדובר בסוג של שליטה (על הסיכוי להתקבל לעבודה בשוק העבודה),
של נשים (לפי המחקר),
שכנראה הינן "חסרות ביטחון"
ואינן מאפשרות קבלה לעבודה של "נאות"...
Bent

Re: חושבני שזה המקום...לא צריך לתקוף...

Bent • 6 בדצמ׳ 2010
כלבלב אנושי כתב/ה:
לגישתי מדובר בסוג של שליטה (על הסיכוי להתקבל לעבודה בשוק העבודה),
של נשים (לפי המחקר),
שכנראה הינן "חסרות ביטחון"
ואינן מאפשרות קבלה לעבודה של "נאות"...

חלילה כלבלב, לא תקפתי, שאלתי ותודה על התשובה, עכשיו ניתן אולי לענות בקונטקסט.

חז"ל כבר אמרו, אישה לאישה זאב.

האיור של המילה הסינית "צרות " הוא שתי נשים תחת בית אחד.

האם מה שאתה מתאר הוא סוג של שליטה? ממש לא, צרות עין אולי.

כדי שתהייה שליטה תחת המטרייה של האתר הנוכחי, אני מאמין הצד השני צריך לדעת שהוא נשלט.

כאן אין שום ידע כזה כך שהעניין ממש לא מתחבר לי.
foot-massage​(נשלט)

אני מכיר את המקרה מקרוב

foot-massage​(נשלט) • 6 בדצמ׳ 2010
המנהלת משאבי אנוש בחברה בה אני עובד שתתה קצת יותר מידי באירוע חברה שהיה לא מזמן וסיפרה לנו שהיא בכוונה בוחרת עובדות שלא נראות טוב ולא מושכות (אתם יכולים לנחש מה המצב אצלנו בחברה...).

היתה אצלנו עובדת, בת 40 , יפיפיה, גוף מדהים, כל הגברים בחברה היו חרמנים עליה, והיא ידעה את זה ולכן היתה מתלבשת בבגדים שמבליטים מה שמושך אותנו, הגברים. קוגרית אמיתית...

מנהלת משאבי אנוש ניסתה במשך שנה לגרום לפיטוריה, ואחרי שנה היא באמת הצליחה לשכנע את ההנהלה לפטר אותה. אתם בטח מנחשים מה היא הביאה במקומה...
בריזיט
לפני 13 שנים • 7 בדצמ׳ 2010

Re: אני מכיר את המקרה מקרוב

בריזיט • 7 בדצמ׳ 2010
foot-massage כתב/ה:
המנהלת משאבי אנוש בחברה בה אני עובד שתתה קצת יותר מידי באירוע חברה שהיה לא מזמן וסיפרה לנו שהיא בכוונה בוחרת עובדות שלא נראות טוב ולא מושכות (אתם יכולים לנחש מה המצב אצלנו בחברה...).

היתה אצלנו עובדת, בת 40 , יפיפיה, גוף מדהים, כל הגברים בחברה היו חרמנים עליה, והיא ידעה את זה ולכן היתה מתלבשת בבגדים שמבליטים מה שמושך אותנו, הגברים. קוגרית אמיתית...

מנהלת משאבי אנוש ניסתה במשך שנה לגרום לפיטוריה, ואחרי שנה היא באמת הצליחה לשכנע את ההנהלה לפטר אותה. אתם בטח מנחשים מה היא הביאה במקומה...

יש לך מושג איפה היא עובדת עכשיו?
icon_wink.gif
שולה פנינים
שולה פנינים • 7 בדצמ׳ 2010
לפי נסיוני (המוצלח!) זה קשקוש מהסיבות הבאות:
1. אין תמונה בקו"ח, רק מילים. והמילים יכולות להרשים, או שלא. תלוי מה יש לכם להציע.
2. במשרות בכירות המראיין הוא לא "מנהלת משאבי אנוש" אלא המנכ"ל. ומה לעשות שברוב המקרים מדובר בגבר.
3. בנוסף קחו בחשבון שפונקציית "מנהל/ת משאבי אנוש" שלטענתכם בדרך כלל אישה (טענה שדורשת הוכחה!), קיימת רק בארגונים גדולים. רוב המעסיקים בארץ לא בקטגוריה הזאת. רוב המעסיקים בארץ הם.. גברים!

בכל מקרה, בעיני אישה שמגיעה בבגדים מגרים מהסוג שתואר בשרשור לעבודה היא לא "מנצלת יתרון" אלא שרלילית החורש ר"ל, שאחר כך עוד תלך ותבכה על הטרדה מינית.
לא מבינה נשים כאלה.
ואת זה אני אומרת כאחת שמאד נהנית להסתובב בבגדים מגרים במקומות אחרים (:
בארה"ב יש דרס קוד לעבודה. חבל שבישראל זה לא מקובל. הרבה אי נעימויות היו נחסכות.
בריזיט
בריזיט • 7 בדצמ׳ 2010
foot-massage כתב/ה:
כן, יש לי מושג icon_smile.gif

גלה לי בסוד... אולי אגיש מועמדות ואולי אפילו יקבלו אותי בשל אי היותי נאה בעליל. לפחות אראה אותה כל יום icon_lol.gif
L איה
לפני 13 שנים • 8 בדצמ׳ 2010
L איה • 8 בדצמ׳ 2010
בהחלט יש חשיבות למראה, אך רק ביחס לתפקיד. ישנם מקרים, בהם בוס נוסח משה קצב עלול להיות הרבה פחות יעיל כאשר עלמת חן טובת מראה עובדת בסביבתו, ומוטב "לשדך" לו עוזרת כוניפה ורצוי עם ריח רע מהפה.
פקידה או מנהלת למרכז הרזייה/חדר כושר כבדת משקל לא באה בחשבון כשם שפקידה עם שיני מלתעות לא תמצא עבודה אצל אורטודנט.
אין אני טוענת שיש צדק בדבר, אך אמת מחשידה היא שיותר קל לעבור ראיון אצל גבר כאשר את בשיא יופיך ופריחתך.
יחד עם זאת, לפני יותר מעשור פוטרתי ע"י גבר מ"עבודת חיי" בתור מלצרית משום שלטענתו למרות שאני סופר-מלצרית, הראסטות שלי הן "מפגן מוזנחות בלתי הולם" ובכלליות אני "נראית זוועה". אחרי יומיים מצאתי את פרנסתי רק מהופעות ג'אג'לינג אצל מפיקת מסיבות שטענה שאני לא מספיק טובה טכנית,
אבל אני נראית פצצה והיא מוכנה לשלם לי יותר מלג'אנג'לריות עם הלוק המשעמם.
הדבר תלוי ועומד בסגנון העבודה והסטייל האישי של המועמדת.
בכל מקרה זה נורא נחמד לקבל דחיה בראיון , לחזור הביתה ולהצהיר:
"לא קיבלו אותי כי אני יפה מידי"
גם אם אני דומה שתי טיפות מים לחנאן עשראווי
תודו, יש בזה משהו מנחם.
ליבנת