צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שותפים לדירה בסגנון בדסמי

Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 20 בינו׳ 2011
Brave Dwarf • 20 בינו׳ 2011
Grey / Green כתב/ה:
אנה בל כתב/ה:
לגבי הקשרים הבדס"מים בתוך הדירה
אנחנו באופן אישי החלטנו שלא מערבבים מסיבה מאוד פשוטה והיא שלא כולם יודעים לנתק את הרגשות וביננו לעשות משהו בלי רגשות עדיף לעשות עם אנשים זרים (דעתי בלבד)
וסתם אם יש אינטרקציה לא נעימה או משהו לא הולך, אתה עדיין גר עם אותו אדם וזה עלול לפרק את החבילה.
אגב, זאת די אותה סיבה למה לא שוכבים עם שותפים (ונילים) אפילו אם זה סתם סקס חסר חשיבות לטענת שני הצדדים.

זה מעניין.

זה טריוויאלי ונכון. ET phone home
Grey / Green
Grey / Green • 20 בינו׳ 2011
Grey / Green כתב/ה:
אנה בל כתב/ה:
אנחנו באופן אישי החלטנו שלא מערבבים מסיבה מאוד פשוטה והיא שלא כולם יודעים לנתק את הרגשות וביננו לעשות משהו בלי רגשות עדיף לעשות עם אנשים זרים (דעתי בלבד)
וסתם אם יש אינטרקציה לא נעימה או משהו לא הולך, אתה עדיין גר עם אותו אדם וזה עלול לפרק את החבילה.
אגב, זאת די אותה סיבה למה לא שוכבים עם שותפים (ונילים) אפילו אם זה סתם סקס חסר חשיבות לטענת שני הצדדים.

זה מעניין.

ובאופן יותר ספציפי - האם יכול להיות מצב שהבדסמ בין השותפים דווקא מייצב ומסדר את הקשר, מפחית קצת מהלחצים שבדרך כלל נוצרים בין שותפים לדירה, וגם לא נהיה לוחץ, זוגי וקלאוסטרופובי?
נוריתE
נוריתE • 20 בינו׳ 2011
עם,שותפים לדירה
כמו עמיתים,מהעבודה
עדיף שלא להכנס למערכת אינטימית.
ושוב,שואלת ברצינות
זה לא?פותח דלת לניצול לרעה אפשרי?
JabberwockY​(שולט)
JabberwockY​(שולט) • 20 בינו׳ 2011
נוריתE כתב/ה:
עם,שותפים לדירה
כמו עמיתים,מהעבודה
ושוב,שואלת ברצינות

מנסיון אישי חלקי אני מסכים לחלוטין עם נוריתE (אם להתעלם מהפסיקים וסימני השאלה המוזרים, כמובן).
אולי זה נחמד ואפשרי עם שלושה או יותר שותפים בדירה, אבל עם שניים בלבד זו נשמעת לי כמו התאבדות גאלור.
זכור שבתור גבר מכה אתה מצוי בעמדת נחיתות חמורה כשזה יוצא מגבולות הזוגיות. אם משהו משתבש, ודברים נוטים להשתבש במקרים כאלו (היינו, כשאין מרחב אישי לברוח אליו), אתה הוא זה שתהיה בבעיה.
אנה בל{(^_^)}
אנה בל{(^_^)} • 20 בינו׳ 2011
Grey / Green כתב/ה:
Grey / Green כתב/ה:
אנה בל כתב/ה:

זה מעניין.

ובאופן יותר ספציפי - האם יכול להיות מצב שהבדסמ בין השותפים דווקא מייצב ומסדר את הקשר, מפחית קצת מהלחצים שבדרך כלל נוצרים בין שותפים לדירה, וגם לא נהיה לוחץ, זוגי וקלאוסטרופובי?

אני לא יודעת על איזה לחצים וקלאוסטרופוביה אתה מדבר icon_smile.gif
אולי אנשים שלא מסוגלים לגור עם אנשים אחרים, או אנשים שלא מתאימים ולא מסתדרים, מרגישים לחצים שכאלה.
אם יש כימיה עם שותפים אז יש כימיה. הם יכולים להיות בדס"מ פרנדלי ונילים או בדס"מים..
כמו שלא הייתי שוכבת עם שותף ונילי שלי, ככה אני לא אקיים מערכת יחסים בדס"מית עם השותף שלי.
יותר משזה מסובך מבחינה מנטלית, זה כזה פתח לצרות..
אנה בל{(^_^)}
JabberwockY כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
עם,שותפים לדירה
כמו עמיתים,מהעבודה
ושוב,שואלת ברצינות

מנסיון אישי חלקי אני מסכים לחלוטין עם נוריתE (אם להתעלם מהפסיקים וסימני השאלה המוזרים, כמובן).
אולי זה נחמד ואפשרי עם שלושה או יותר שותפים בדירה, אבל עם שניים בלבד זו נשמעת לי כמו התאבדות גאלור.
זכור שבתור גבר מכה אתה מצוי בעמדת נחיתות חמורה כשזה יוצא מגבולות הזוגיות. אם משהו משתבש, ודברים נוטים להשתבש במקרים כאלו (היינו, כשאין מרחב אישי לברוח אליו), אתה הוא זה שתהיה בבעיה.

ושוב אני לא יודעת איזה אנשים אתם מכירים..
יכול להיות שאנשים מהקהילה שהופכים את הדירה שלהם לסוג של מסיבת קהילה בלתי נגמרת ועושים פעילות רציפה אחד עם השני ללא שום הגדרת גבולות ברורה, פותחים פתח לניצול אפשרי וחוסר איזון רציני בדירה.
אותו דבר יכול לקרות אם תעבור לגור עם אנשים ונילים ותעשו אורגיות המוניות עם השותפים.. כי זה לא פתח לניצול אפשרי?
שותפים בדס"מים או לא בדס"מים הם קודם כל בני אדם ובדירת שותפים צריכה להיות הסכמה מראש מי משלם מה ומי עושה מה במטלות הבית, בלי קשר לצד הבדס"מי שהוא נמצא בו.
לכן לא מערבבים ולא שוכבים עם שותפים ולא עושים סשנים עם שותפים ולא עושים אורגיות המוניות בדירה.
אני לא פוסלת אופציה של 3-4-5, כמה שתרצו, אנשים שיעברו לגור ביחד בידיעה מראש שהם מנהלים מערכת יחסים מסוג זה בינם לבן עצמם ועם אנשים נוספים, אך אני חושבת שכמו שזוג או שלישיה ונילית עוברים לגור יחד בבית פוליגמי או פוליאמורי וכו', צריכה להיות הכרות מוקדמת והם צריכים כבר להיות בתוך מערכת היחסים הזאת זמן מה לפני שהם "עוברים לגור יחד".
וזאת לא ממש הגדרה של דירת שותפים.

מי שלא שם גבולות בדירה, פותח דלת לשטויות אפשריות, פגיעות אפשריות ובלאגן.

וגם בקשר רגיל דברים יכולים לצאת מגבולות ולהשתבש.. מה שונה שותפה שבאה ואומרת שהשותף שלה מרביץ לה מאישה שבאה ואומרת שחבר שלה מרביץ לה?!

אני חושבת שאתם מוציאים את הדברים מעבר לפרופורציה.. ההבדלים היחידים שאני מרגישה בלגור עם שותפים מהקהילה זה שפתאום יש לי עם מי לצאת למסיבות ופתאום יש לי עם מי לדבר.
עניין של נוחות. גם עם שותפים ונילים שהייתי מסתדרת איתם (גם אם הם לא היו באים איתי למסיבות) הייתי מרגישה אותו דבר ולא היו חוקים שונים בדירה כתוצאה מכך.
JuSt LiLi​(מתחלפת)
JuSt LiLi​(מתחלפת) • 20 בינו׳ 2011
אני והמאסטר שלי גרים יחד כשותפים בדירה ואנחנו שווים בהכל שכ"ד הוצאות וכדומה.....
כמובן ששנינו מנקים ושותפים כלים וכביסות והכל יחד (אולי לפעמים הוא קצת יותר)
וכל יום ישהו אחד מבשל ארוחת ערב (הוא מבשל מדהים)
אני יכולה לומר שזה אחד הדברים המדהימים מכיוון שאנחנו מכירים אחד את השני טוב יותר לומדים מה כל אחד אוהב ושונא וכמובן החוויה הבדסמית מעצימה את עצמה
זאת לפחות דעתי
אנה בל{(^_^)}
JuSt LiLi כתב/ה:
אני והמאסטר שלי גרים יחד כשותפים בדירה ואנחנו שווים בהכל שכ"ד הוצאות וכדומה.....
כמובן ששנינו מנקים ושותפים כלים וכביסות והכל יחד (אולי לפעמים הוא קצת יותר)
וכל יום ישהו אחד מבשל ארוחת ערב (הוא מבשל מדהים)
אני יכולה לומר שזה אחד הדברים המדהימים מכיוון שאנחנו מכירים אחד את השני טוב יותר לומדים מה כל אחד אוהב ושונא וכמובן החוויה הבדסמית מעצימה את עצמה
זאת לפחות דעתי

אתם חיים כזוג המנהל מערכת יחסים בדס"מית. ואני מניחה שניהלתם את מערכת היחסים הזאת לפני שנכנסתם לדירה ושאת מחוייבת לו (לכן קראת לו המאסטר שלך ורשמת שאת משוייכת)
השאלה אם אתם גם חיים בחדרים נפרדים icon_rolleyes.gif שזה ההבדל העיקרי בן זוג ושותפים.
כי די נשמע שאתם די זוג לכל דבר. גם אם אתם מנהלים מערכות יחסים וניליות בנוסף.