בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חסך חושי מוחלט

Mephisto​(שולט)
לפני 13 שנים • 17 בפבר׳ 2011
Mephisto​(שולט) • 17 בפבר׳ 2011
לא חסרים מקומות להוריד את הרעשים האלה מהם.
אפשר להוריד אותם כ MP3 ויש גם תוכנות שיודעות לייצר אותם.
יש בעוד כמה צבעים ולא רק לבן או ורוד.
העיקרון זה לחסום כל רעש אחר, מה שעקרונית גם דיסק של נירוונה היה יכול לעשות, אבל אז הקורבן היה יכול להקשיב למוזיקה/מילים מה שקצת גורם לאובדן האפקט הרצוי.
הרעש די מעצבן, כמו לשמוע תחנה לא מכוונת ("שלג") בטלוויזיה.
לשמחתי על עצמי לא ניסיתי ליותר מכמה שניות אבל נילי בטוח תסמך לפרט איך זה הרגיש אחרי חצי שעה.

סתם לינק לדוגמה, קל למצוא אותם בגוגל, פה יש רעש לבן, ורוד וחום:
http://www.jetcityorange.com/SoundFiles/noise.html
JabberwockY​(שולט)

Re: וואו, ג'אברווקי

JabberwockY​(שולט) • 17 בפבר׳ 2011
קייסי כתב/ה:
נשמע מגניב.
לא כל כך מבינה איך נשמע הרעש הלבן הזה, ואם הוא לא סתם מעצבן את האוזן. איך מתארגנים על רעש שכזה בכלל אם ארצה לעשות כזה דבר לנשלט שלי?
אתה חייב לספר איך הרגשת בדקות האלה שניסית את זה על בשרך.

קצת קשה להסביר את התחושה, וגם לא נתתי לזה מספיק זמן כדי לחוות כראוי (פריווילגיה שהשפחה שלי לא תזכה להנות ממנה ; ).
את יותר ממוזמנת לנסות בעצמך; כל מה שצריך זה אוזניות וכדור פינג-פונג (-- אני פשוט עצמתי עיניים, עם אור פלורסנטי דולק בחדר. בדיוק נגמרו לי כדורי הפינג-פונג).
רק קחי בחשבון שאת בהחלט עלולה להרדם.

אפשר להוריד רעש לבן, ורוד או חום (בראוניאני) בלינק שנתן מפיסטו.
הרצועה קצרה למדי אבל עם תוכנה פשוטה לעריכת סאונד (למשל WavePad) אפשר לערוך את הקטע כך שיחזור על עצמו למשך, למשל, חצי שעה בלי הפסקה.
צריך רק למחוק את השניה הראשונה והאחרונה של הקטע (כדי לקבל אחידות במעבר) ולשכפל אותו כמה פעמים שרוצים. זה פשוט יותר ממה שזה נשמע.

ספרי חוויות.
פייה{O}
פייה{O} • 17 בפבר׳ 2011
איפה בדיוק כדורי פינג פונג נכנסים כאן לתמונה?

scratchead.gif
NotHereNow

טוב אני נשמעת קצת מוזרה..

NotHereNow • 17 בפבר׳ 2011
אבל אני אישית חיפשתי במשך שנים דרך למצות את הריכוז שלי כשאני לומדת
ואני יכולה לשבת במשך כמה שעות טובות וללמוד בעודי מאזינה לרעש חום (כן כן חום, יש שוני די גדול בין הצבעים ומצאתי שזה הצבע שגורם לי להתרכז הכי טוב). אני יכולה גם לישון עם הדבר הזה בלי לשים לב icon_smile.gif
זה הדבר הכי גאוני שיצא לי למצוא בזמן האחרון icon_smile.gif
JabberwockY​(שולט)

פינג. פונג.

JabberwockY​(שולט) • 17 בפבר׳ 2011
פייה כתב/ה:
איפה בדיוק כדורי פינג פונג נכנסים כאן לתמונה?

scratchead.gif

כאן: http://bastardpiecetheater.com/wp-content/uploads/2010/04/table_tennis_and_ping_pong1.jpg

לא, סליחה. התכוונתי כאן: http://mindhacks.com/2008/11/17/ganzfeld-hallucinations/
קייסי
לפני 13 שנים • 18 בפבר׳ 2011
קייסי • 18 בפבר׳ 2011
מפיסטו וג'אברווקי, תודה על הלינק והשיתוף.

הרעשים הלבן והורוד באוזניות, נראים לי כמו עומס חושי כבד יותר מאשר כמו חסך חושי. אני לא חושבת שהייתי מסוגלת לעמוד בכזה רעש יותר מדקה. יותר מאשר הוא משתיק רעשי רקע חיצוניים הוא נראה לי מכניס לאטרף. זו האפשרות המקובלת היחידה לאטום גירויים שמיעתיים מבחוץ? או שהרעיון הוא להטריף באופן הזה?

כמו מדלייף, גם אני מצאתי את הרעש החום נעים ומסונכרן יפה עם המוח שלי. הסינכרון בין גלי מוח מסוים לרעש מסוים הוא ייחודי או דומה אצל רוב בני האדם?
ובכל מקרה, אם הרעש נעים, האם הוא יכול להיחשב גירוי חיצוני שמקשיבים לו ובכך פוגמים בחווית החסך?

האם אפשר לשלב חניטה עם אטימת שמיעה וראייה (לזמן קצוב בהרבה, כמובן), במסגרת חתירה לחסך חושי, או שזה כבר יותר מדי?
נילי ונילי
נילי ונילי • 18 בפבר׳ 2011
קייסי כתב/ה:
האם אפשר לשלב חניטה עם אטימת שמיעה וראייה (לזמן קצוב בהרבה, כמובן), במסגרת חתירה לחסך חושי, או שזה כבר יותר מדי?

זה נורא תלוי בפרטנר, נראה לי.

לא חושבת שיש פה גירוי (אי-גירוי) שהמח לא יעמוד בפניו, או שיהיה נזק מוחי בלתי הפיך, אבל כן נראה לי שיש פה פוטנציאל ממשי להתקף פאניקה של הנשלט/ת.

יכולה לענות רק על עצמי ועל החוויה האישית שלי, וזה נשמע לי (אישית!) כבר כבד מנשוא. חניטה היא עניין אינטנסיבי בפני עצמו, ולהוסיף אותה לאטימת שמיעה וראיה זה נשמע לי כבר הארד קור. אני הייתי קשורה למיטה בזמן הסשן ההוא אבל עדיין יכולתי להרגיש את הגוף שלי מגיב אליי ורועד מפחד. חניטה היתה מבטלת את זה ומונעת ממני גישה לגוף שלי. נדמה לי שאני (אישית!) הייתי נכנסת מזה לפאניקה בוודאות. ופאניקה באמצע סשן היא כבר מצב מסוכן שמצריך היערכות מקדימה.

Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: חסך חושי מוחלט

JabberwockY כתב/ה:
האם מישהו יודע כמה זמן אפשר להחזיק נשלט ב- Total Sensory Deprivation?
המדובר בחסך של כל החושים: כולל כיסוי עיניים (או כדורי פינג-פונג לאפקט גנצפלד), רעש רקע לבן/ורוד וכפפות.
רוב הספרות שמצאתי מדברת על כחצי שעה עד שעה (!) בסך הכול; זה נראה לי, על פניו, קצת מגוחך - בייחוד כשהשולט נמצא שם ועוקב מקרוב.

האם למישהו יש ניסיון בחסך חושי מוחלט שכזה?

[בבקשה רק תשובות מיודעי דבר.]

לנו היתה התנסות בחסך חושי במסגרת סשן חקירה. אם באופן כללי תחושת הזמן שלי די דפוקה, הרעש הלבן וכיסוי העיניים גרמו לי להרגיש תלושה לגמרי. אני לא יודעת מה התוכניות הנוספות של מי שעושה חסך חושי, אבל מכיוון שאצלנו זה היה במסגרת סשן חקירה, אני ניסיתי לאורך כל הדרך שלא להשבר. מכיוון שהיתה לי מטרה, עיבדתי אותה בראש כשברקע היה הרעש הלבן וברוב הזמן הוא לא הציק לי נוראות, רק הקשה לנחש מתי "השובה" שלי יבוא שוב.

החלק הכי קשה מבחינתי היה כש"השובה" שלי קשר אותי למיטה כדי לישון שם. לא היה לי מושג האם הוא מתכנן להמשיך להתעלל בי במהלך הלילה אז לא ניסיתי להרגע ולישון. כשמסיימים לעבד את המחשבות ונמצאים אחרי כמה סיבובים של "חקירה" קשה מאד להתעלם מהרעש הלבן. אגב, את הרעש הלבן זאלו השיג מכיוון הרדיו אל בין שתי תחנות.

אין לי מושג כמה זמן הייתי ככה ועברו כמה שנים מאז אז גם לזאלו קשה להעריך, אבל יתכן והתיאור שכתבתי בזמנו עבור המגזין יוכל לעזור להעביר את התחושה http://thecage.co.il/magazine,1521.html.
NotHereNow

white noise generator

NotHereNow • 18 בפבר׳ 2011
ניתן למצוא בכתובת הבאה :
http://www.simplynoise.com/
יש לבן, ורוד וחום.
אתר נפלא שהציל את חיי icon_smile.gif
קייסי
קייסי • 18 בפבר׳ 2011
נילי ונילי כתב/ה:
קייסי כתב/ה:

זה נורא תלוי בפרטנר, נראה לי.

לא חושבת שיש פה גירוי (אי-גירוי) שהמח לא יעמוד בפניו, או שיהיה נזק מוחי בלתי הפיך, אבל כן נראה לי שיש פה פוטנציאל ממשי להתקף פאניקה של הנשלט/ת.

יכולה לענות רק על עצמי ועל החוויה האישית שלי, וזה נשמע לי (אישית!) כבר כבד מנשוא. חניטה היא עניין אינטנסיבי בפני עצמו, ולהוסיף אותה לאטימת שמיעה וראיה זה נשמע לי כבר הארד קור. אני הייתי קשורה למיטה בזמן הסשן ההוא אבל עדיין יכולתי להרגיש את הגוף שלי מגיב אליי ורועד מפחד. חניטה היתה מבטלת את זה ומונעת ממני גישה לגוף שלי. נדמה לי שאני (אישית!) הייתי נכנסת מזה לפאניקה בוודאות. ופאניקה באמצע סשן היא כבר מצב מסוכן שמצריך היערכות מקדימה.

תודה על השיתוף. בהחלט מעורר מחשבה.