אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תאגידי המים

Inside your head
לפני 13 שנים • 18 בפבר׳ 2011

תאגידי המים

Inside your head • 18 בפבר׳ 2011
שאלה שמאוד מסקרנת אותי...

בהנחה ותצא פעילות מחאה לא לשלם את תשלומי המים בעקבות ההפרטה ועליית מחירים המים, האם תצטרפו?
האם תסכימו לא לשלם את חשבון המים שלכם?
שולה פנינים
שולה פנינים • 18 בפבר׳ 2011
יש לי בעיה לוגית עם אי תשלום חשבון מים כאקט של מחאה, ולמה?
כדי שפעולה תהיה מחאתית על הצד אליו היא מופנית להכיר בה ככזאת.
איך תגרמו לתאגידי המים להבין שחשבון מסויים לא שולם בגלל אג'נדה פוליטית ולא בגלל ש- למשל - המשלם הרשום פוטר מעבודתו ומעדיף לשלם חשבונות דחופים יותר?
מנסיוני, ניתן לא לשלם חשבון מים מעל שנה בלי שמישהו במערכת יראה בזה משהו יוצא דופן.
בניגוד לחשמל למשל לא ממהרים לנתק מים.
חוץ מזה, מתישהו יש לשלם, לא?
או שחושבת שתהיה הנחה רטרואקטיבית? אני בספק.
עוד רעיונות מחאה? לא התלהבתי מחסימת הצומת בעזריאלי, אגב. (:
Inside your head
Inside your head • 18 בפבר׳ 2011
עליה כתב/ה:
יש לי בעיה לוגית עם אי תשלום חשבון מים כאקט של מחאה, ולמה?
כדי שפעולה תהיה מחאתית על הצד אליו היא מופנית להכיר בה ככזאת.
איך תגרמו לתאגידי המים להבין שחשבון מסויים לא שולם בגלל אג'נדה פוליטית ולא בגלל ש- למשל - המשלם הרשום פוטר מעבודתו ומעדיף לשלם חשבונות דחופים יותר?
מנסיוני, ניתן לא לשלם חשבון מים מעל שנה בלי שמישהו במערכת יראה בזה משהו יוצא דופן.
בניגוד לחשמל למשל לא ממהרים לנתק מים.
חוץ מזה, מתישהו יש לשלם, לא?
או שחושבת שתהיה הנחה רטרואקטיבית? אני בספק.
עוד רעיונות מחאה? לא התלהבתי מחסימת הצומת בעזריאלי, אגב. (:

מבחינת להביא לידיעתם את נושא אי תשלום חשבון המים - זו בכלל לא בעיה.
עשו זאת כבר, במבשרת ציון.
הוציאו מכתב רשמי לכבוד תאגיד המים שעליו היו חתומים האזרחים עם שמות מלאים, מס' תעודת זהות, כתובת מגורים עם הודעה רשמית שהם אינם משלמים את חשבון המים עד להורדת מחירים משמעותית וזיכוי רטרואקטיבי על כל חשבונות המים מיום עלייתם בהתאם לתעריף החדש.
ברגע שזו תהיה מחאה כלל ארצית, זה יהיה משמעותי הרבה יותר ויצור גל בהלה.
ברגע שמדובר במאות או אלפים בודדים של משפחות, האפקט אינו יעיל, מאחר ורוב האזרחים כן מספקים את התשלום מידי חודש.

לגבי חסימת הצומת המרכזית מול עזריאלי, לא מדובר במשהו שאני באופן אישי ידעתי עליו, עד לאותו היום בצהריים.
זו הייתה התארגנות ספונטנית לחלוטין של עשרות פעילים שהצליחו לחסום צומת מרכזית למעלה משעה.
אם התלהבת או לא, זה עניין סובייקטיבי שלך. icon_smile.gif
יהיו גם מחאות נוספות אחרות, אשמח לצרף אותך אליהם ברגע שיהיו כאלה ואדע עליהם מספיק זמן מראש.

כרגע מאוד מעניין אותי לדעת אם אזרחים באמת לא ישלמו חשבון מים ולא יפחדו ברגע שמחאה מהסוג הזה תתפוס תאוצה...
שולה פנינים
לפני 13 שנים • 19 בפבר׳ 2011
שולה פנינים • 19 בפבר׳ 2011
בעיר גדולה ממבשרת יהיה מסובך בהרבה להחתים את כל התושבים (חוץ מהשכנים של שטייניץ).
צריך לקחת בחשבון גם את אופי האוכלוסיה המקומית ומה הסיכוי שמספר מספיק של תושבים יצטרף למחאה ויהפוך אותה למשמעותית.
ספציפית לגבי מקום מגוריי אני מטילה ספק שמהלך כזה יתפוס תאוצה.
בכל מקרה בהצלחה רבה.
להתמוגג או להתפוגג
להתמוגג או להתפוגג • 19 בפבר׳ 2011
לפי דעתי מי שקובע את מחיר המים זאת רשות המים . היא כפופה בעצם לאוצר . יש חישובים שמתמחרים עלות הפקת קו"ב מים ( חשמל נידרש , אחזקה , כח אדם וכו' ) וקיים פער גדול מאוד בין העלות בפועל לבין התמחור של המדינה . כמו בדלק , מנסים לעשות עלינו קופה .

תאגידי המים ברובם הנם בכלל יד שנייה . הם אינם הספקים המקוריים . עקב כך וגם בגלל החצי פיקטיביות שלהם , כדי לקיים כלכלית את המנגנון המסואב במקצת שלהם , הם מחויבים לגזור עלינו קופון ולנפח עוד יותר את החשבון כפועל יוצא בשורה התחתונה .

כדי לפתור את הבעיה צריך לדעתי לפעול בשני מישורים אסטרטגיים . האחד אל מול האוצר . כמו הלחץ הציבורי להורדת מחיר הדלק על ידי קיזוז המס המנפח . המישור השני הוא ניסיון ייעול של תאגידי המים וזאת שוב על ידי לחץ ציבורי והקמת ועדת חקירה בנושא עם המלצות מחייבות לייעול .

בשני המקרים מחויב מאבק בקנה מידה לאומי . מאבק שבו התקשורת תשחק תפקיד ותבחר צד . כמו שקרה לראשונה עם הסיפור של הדלק . פעם ראשונה למיטב הבנתי שהתקשורת באמת הייתה כלבת השמירה של הדמוקרטיה ונגסה בפראות בעכוזיהם של קובעי המדיניות .

ללא מאבק בסדר גודל שכזה לצערי אני צופה כי כל ניסיון לבצע שינוי נדון מראש לכישלון .
מדובר בשחיתות שמוטמעת כל כך חזק ועמוק , בתפקידים רבים ומיותרים ואנשים שמקושרים בליקוקי אחוריים כל כך חזק עד כי לא ניתן יהיה לעקור את הנגע ולהבריא את המחלה בלי להכריז על מלחמה חברתית כוללת .

אני בעד !
Inside your head
Inside your head • 19 בפבר׳ 2011
להתמוגג או להתפוגג כתב/ה:
לפי דעתי מי שקובע את מחיר המים זאת רשות המים . היא כפופה בעצם לאוצר . יש חישובים שמתמחרים עלות הפקת קו"ב מים ( חשמל נידרש , אחזקה , כח אדם וכו' ) וקיים פער גדול מאוד בין העלות בפועל לבין התמחור של המדינה . כמו בדלק , מנסים לעשות עלינו קופה .

תאגידי המים ברובם הנם בכלל יד שנייה . הם אינם הספקים המקוריים . עקב כך וגם בגלל החצי פיקטיביות שלהם , כדי לקיים כלכלית את המנגנון המסואב במקצת שלהם , הם מחויבים לגזור עלינו קופון ולנפח עוד יותר את החשבון כפועל יוצא בשורה התחתונה .

כדי לפתור את הבעיה צריך לדעתי לפעול בשני מישורים אסטרטגיים . האחד אל מול האוצר . כמו הלחץ הציבורי להורדת מחיר הדלק על ידי קיזוז המס המנפח . המישור השני הוא ניסיון ייעול של תאגידי המים וזאת שוב על ידי לחץ ציבורי והקמת ועדת חקירה בנושא עם המלצות מחייבות לייעול .

בשני המקרים מחויב מאבק בקנה מידה לאומי . מאבק שבו התקשורת תשחק תפקיד ותבחר צד . כמו שקרה לראשונה עם הסיפור של הדלק . פעם ראשונה למיטב הבנתי שהתקשורת באמת הייתה כלבת השמירה של הדמוקרטיה ונגסה בפראות בעכוזיהם של קובעי המדיניות .

ללא מאבק בסדר גודל שכזה לצערי אני צופה כי כל ניסיון לבצע שינוי נדון מראש לכישלון .
מדובר בשחיתות שמוטמעת כל כך חזק ועמוק , בתפקידים רבים ומיותרים ואנשים שמקושרים בליקוקי אחוריים כל כך חזק עד כי לא ניתן יהיה לעקור את הנגע ולהבריא את המחלה בלי להכריז על מלחמה חברתית כוללת .

אני בעד !

אני מסכימה איתך לחלוטין.
מתגבשת הגשת תביעה לבג"צ בנושא וגם נשלח מכתב למבקר המדינה על מנת שיחקור ויבדוק את נושאי עלויות מחירי המים ואת תקינות ההתנהלות בתאגידים.
כרגע... על קנקנם של אזרחי מדינת ישראל אני תוהה.
האם הם ירימו את ישבנם בעבור מאבק בקני מידה לאומי?
איך מביאים את כל הנושא הזה לתודעת הציבור, גם בלי רוח גבית תקשורתית (בהנחה ולא יהיה שיתוף פעולה מצידם)?
נוריתE
לפני 13 שנים • 22 בפבר׳ 2011
נוריתE • 22 בפבר׳ 2011
ראינו כבר מה עזרו "הפגנות הדלק"
אנשים לא וויתרו ולא יוותרו על נוחיות
הפרטי שלהם,הם לא יפסיקו לתדלק
ולא,יעברו לאות הפגנה לתחבורה הציבורית שגם ככה עמוסה
על גדותיה.אפילו לא ליום,אחד..
ומי שאין לו פרטי ומחוייב לנסוע כל יום בתחבורה ציבורית ?
ש"יפגין" וילך ברגל לעבודה אם יש לו אחת?
או יתקלח יום כן שבועיים לא?

ואת ה24 אגורות שהורידו נתניהו ושטייניץ לפני שבועיים ,זה יהיה קצר
ממש עזר להפגין אצלו בשכונה,עזר,מאוד - לא..
בגלל הבאלאגן שהיה ועדיין במצריים ושעכשיו יש בלוב
בתחילת חודש הבא
יעלו מחירי הדלק ב
20 אגורות
ואיתן סוחף, גם מחירי המיים,החשמל הסיגריות ועוד דברים , כרגיל, כמו טור דומינו נופל

ואל תשכחו ש"ישראל,מתייבשת"(עוד פעם אראה האת האינופורמשיאל הזה ואישית
אמצא את המקל ההיא ואטביע אותה בתוך ה2011 הגדול המלא בחלקו תמיד) ושבכינרת חסרים עד חמישה מטרים בערך עד לקו האדום
או בדומה,ושניהול משק המיים הממוחזרים והשימוש בהם (לתעשיה והשקיה שלא לגידולי מאכל, למשל),הוא צולע במיקרה הטוב ושבכל אפריקה בנתה ומימנה ישראל מפעלי התפלה,רק כאן,זה עוד "בתיכנון"

אז מי יהיו ה"אמיצים" שיעלו על בריקדות,ו לא ישלמו חשבון מיים לאורך מספיק זמן,חשבון או שניים כולל קנסות איסורים וחרמות וימתינו שעד על פי חוק,
יסגרו להם את השיבר,(היום יותר זול האמת להתקלח במיים מינרליים ג'ינרים של סופר סל)
יעזור,ממש.

ותגידו "בגלל שכמוך..."?
לא ,לא "בגלל שכמותי" שלא מפגינים ומוחים על דלק לחם מיים או סיגריות
אלא בגלל ניהול כושל של כלכלת המדינה ומשק המיים שלה,שהוא עוד גרוע הרבה פחות מדברים אחרים פה,כמו למשל...מערכת החינוך(במרכאות) או מערכת המשפט שקורסת
מערכת הבריאות "הציבורית" שהיא בושה לכל מדינה מתוקנת בעולם הרביעי ..?
לכו תפגינו בעד חינוך ציבורי ממלכתי הולם?(למי שאין לו כסף לשמונים שעורים פרטיים בחודש?)
בעד מערכת משפט צודקת לכולם?שלפחות לא יתאבדו עוד שופטים בגלל יאוש?
או מערכת בריאות ציבורית הוגנת ונורמלית,לא לעשירים בלבד,שיש להם כסף לחדר פרטי ומנתח ע''פ בחירה באסותא....
או,משכורות בסיסיות הגיוניות.שיממנו את כל העלאות המחירים האחרונות ושיבואו?
(למי לעזזל יש "משכורת חודשית,מעל 7000 שקל "להעביר לבנק זה או אחר שמנסה לפתות אותנו לשורותיו?)
חסרות אג'נדות ציבוריות להאבק למענן?

מיים?מפריעים לכם? תחסכו.
דלק מפריע לכם? סעו פחות.
נוריתE
לפני 13 שנים • 22 בפבר׳ 2011
נוריתE • 22 בפבר׳ 2011
(אני ממשיכה כי כבר אין לי עריכה)

המחאה על מחיר המיים צריכה להעשות בחשבון עצמו
להוריד צריכה
חשבון מוקטן מידי חודש בחודשו (קנו חסכמים,צמצמו צריכה)
יעשה את שלו
הרבה יותר מהפגנה חד פעמית בצומת זה או אחר שרק מפריעה ועלולה להיות מסוכנת לציבור הנהגים והנוסעים.

המחאה על מחיר הדלק לא תיפטר בהפגנות מול הביית של שטייניץ או נתניהו או בכל מקום אחר
אלא בהחלטה בסיסית פשוטה כמו לא לנהוג יום אחד,בשבוע, ולאורך זמן
רק יום אחד לוותר על הנוחיות שבפרטי
ושלט שאומר "אני לא נוהג ביום ..בגלל מחירי הדלק,"
זה,יעבוד,אם כל נהג ונהג יעשה את זה.ולא יחכה שאחרים יעשו את זה בשבילו.
אבל יותר קל להפחיד את הילדים הקטנים של שטייניץ.

מחיר הנפט בעולם כולו עולה וזה משפיע על מחירי המיים גם
לא יעזור
בייחוד פה במדינה.
וזה ש"רשויות המיים"מושחתות מהיסוד? סיפור ישן וזה שהאוצר טובל ידו בקרן השפע הזאת אם לא משפיע עליה. וש"מקורות" היא כמו חברת חשמל, קונגלומט קרטל,תאגידי שולט יחידי? (תראו איך בזק מתהפכת על הגב ומקשקשת בזנב כשיש לא תחרות הוגנת מ 012 013 ) שמחליט כמה יעלו לנו המיים מהאקוויפר הלאומי?
זה כבר הראה לפני כמה חודשים תחקיר של חדשות עשר או 22
בבאר שבע וסיפורים תרוצים והבטחות נשמעו עד שעלתה אג'נדה דשה על סדר היום של חברות החדשות.
עשה משהו? כלום.אפילו לא כתבת מעקב אחת.
ראשי רשויות מוחים שלקחו מהם את הפרה החולבת הזאת?עוזר? בחלומות של מישהו.
ת-ח-ס-כ-ו.צמצמו צריכה.
אבל יותר קל לעלות על בריקדות ולהפגין ולכנות כאלו קצת יותר חכמים "פחדנים בוגדים במטרה"...

וכמו שאמרתי חסרות לכם אג'נדות ציבוריות אמיתיות למחות עליהן או שאתם מחפשים רק את הדברים "הסקסיים?" את הטראנד הנוכחי
כי זה מה שזה ניראה על פניו.
אל תשלמו חשבון מיים...זה לא יקח שנה לסגור לכם את השיבר,אם לא ראיתם את הכתבה לאחרונה שבה הביריונים של רשויות המיים עוברים בערים ונועלים ברזים של השקיה ציבורית,של העיריות עצמן...