סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

"סופר נני" מעצבנת אותי! הייתי רוצה לשמוע את דעתכם

בטי בום​(שולטת)
לפני 13 שנים • 1 באפר׳ 2011
בטי בום​(שולטת) • 1 באפר׳ 2011

רוב הזרמים הפסיכולוגים במקור מגרמניה\אוסטריה, מה שאומר שהרוב מאד דוגמאטי.
קחי מכל גישה את מה שמאים לך ולילדים שלך.
אני מאמינה מאד גדולה בעיקרון הרצף עד שהוא הופך להיות "דת"
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 1 באפר׳ 2011
בטי בום כתב/ה:

רוב הזרמים הפסיכולוגים במקור מגרמניה\אוסטריה, מה שאומר שהרוב מאד דוגמאטי.
קחי מכל גישה את מה שמאים לך ולילדים שלך.
אני מאמינה מאד גדולה בעיקרון הרצף עד שהוא הופך להיות "דת"

צודקת.כל אחד לוקח מה שמתאים לילד שלו ולו,לפנאטיות אין מקום בגידול ילדים.וזה מה שהגב' סופר נני לא מבינה!
חניבעל

אני תומך.

חניבעל • 1 באפר׳ 2011
סוגיית השינה עם ההורים מתנקזת לסוגיה אחת מרכזית: עצמאות.

אם אחפש מילה אחת בלבד שמגדירה אותי אבחר במילה: אבא.

אז בוודאי יצפו לפחות הבנה מאבות שלא נשאו ברחמם ולא סחבו ולא הקיאו ובלי בחילות וטמטמת ומצבי רוח וצרבות וסטאז'רים מזדיינים שמרשים לעצמם לדחוף שתי אצבעות באין מפריע ולהגיד משהו אידיוטי כמו " פתיחה של 2 אצבעות, יש לך עוד זמן".

אבל אני אבא שמחנך מעבר לאבא שמפרנס.וגם זה בקושי.

לפעמים אנחנו יותר מידי שומרים עליהם. יותר מידי דואגים להם. יותר מידי מפנקים. יותר מידי מחבקים ומנשקים וקוצ'י מוצ'י ואויייששש מה קרה????? נפלת ושרטת את הברך??? בוא נזמין אמבולנס ונלך לקחת אנטיביוטיקהjust in case או משרד חקירות ששון שלום אני רוצה שתחקרו את העוזרת גננת בגלל שהיא לא מחייכת בבוקר.

הילדים הקטנים האלה עוברים בתקופת ילדותם כל כך הרבה גמילות שאנשים מבוגרים לא מסוגלים לעבור בתקופת חיים שלמה.
גמילה מינקות. גמילה ממוצץ.גמילה מחפץ מעבר. גמילה מעריסה ולול. גמילה מחיתול. גמילה ממטרנות למינהם. גמילה מעל הידיים.גמילה מהאמא ב-3 חודשים הראשונים. גמילה ממלך החצר לגנון מלא במלכי חצרות.
גמילה מהישות הדיקטטורית-אני בוכה-משמע אני מקבל לישות הסוציאלית-המשחק הזה לא רק שלי אלא של כווווולם.

כשאחד כזה ניסה לייעץ לי להרדים את הקטנה בליטופים אני אמרתי רעיון נפלא אבל הצבעתי ברגליים. פשוט השארתי אחריי ענן אבק בדיוק כמו ה-road runner.תרגול =הרגל ואם אני אתרגל אותה להירדם עם ליטופים של אמא ואבא אז רק ככה היא תדרוש להירדם.

ולכן אני דוגל בעצמאות.
אין שום סיבה שבעולם שהקטנה לא תוכל להרדים את עצמה לבד.
אין שום סיבה שבעולם שאם הגדול עולה כבר לבד על האסלה של הגדולים הוא לא ינסה לפחות לטרוח לנגב את עצמו. אני מבטיח לבדוק.
אין שום סיבה שבעולם שהם יחזיקו מוצץ בפה בזמן שהם צריכים לדעת ללמוד לדבר.שינה זה משהו אחר.

וסליחה רבותיי...אין שום סיבה שבעולם שהם לא ילכו לישון לבד בליווית סיפור טוב לפני השינה ובובה אהובה שתשמור עליהם מחלומות רעים במיטה משלהם וילמדו להרדים את עצמם לבד.
שום סיבה.

אנחנו כל כך פוחדים להפוך אותם לעצמאים שזה נורא.ואני חשבתי שתסמונת הורי הבייביסיטר חלפה מן העולם. כנראה שלא. הרי אז לא היה אדלר ולא סופר נני ולא פסילוג אזורי. לא היה ממי ללמוד מה עוד אפשר לעשות איתם. אז ההורים של פעם עשו מה שידעו לעשות הכי טוב. בייביסיטר. דאגו שלא ייחסר מזון, ביגוד , קורת גג ושחלילה לא נשתה חשיש.

הם אוהבים תמיד לשחק עם הצעצועים של הגדולים. בעיקר עם פלאפונים.
הם אוהבים לחקות אותנו ולהכנס תרתי משמע לנעלים שלנו.
הם מתעניינים במה שאנחנו רואים בטלוויזיה.

הם רוצים להיות גדולים אז למה לא ראבאק בגבולות האפשר לתת להם?!

רוצים עוד סיבה?
ככל שהם יהיו עצמאיים אחרי שיסיימו צבא הם יעזבו את הבית ולא יתנחלו שם עד גיל 30.כמונו.

רגע.עוד לא סיימתי.
שניה אני לובש שכפ"צ, בירכיות, קסדה ובעיקר מגן אשכים.
קדימה בנות- אני מוכן.
    התגובה האהובה בשרשור
Efrati​(שולטת)
Efrati​(שולטת) • 1 באפר׳ 2011
אני איתך

לגמול וכמה שיותר מהר
עם הנסיכה איכשהו יתפקשש לי מכל מיני סיבות

אבל..
כן לא חושבת שילד בן 10 צריך לישון עם אמא
ובטי את גידלת ילדה זה טיפה שונה לפחות בקטע המיני
ולגבי התוכנית כרגע הרעיון של לתווך בין ההורים בשביל הילדים לי זה נראה מעולה
אתה לוקח מה שמתאים לך
לצערי הגרוש שלי לא ממש מתאמץ לראות
Bent
לפני 13 שנים • 2 באפר׳ 2011

Re: אני תומך.

Bent • 2 באפר׳ 2011
חניבעל כתב/ה:

וסליחה רבותיי...אין שום סיבה שבעולם שהם לא ילכו לישון לבד בליווית סיפור טוב לפני השינה ובובה אהובה שתשמור עליהם מחלומות רעים במיטה משלהם וילמדו להרדים את עצמם לבד.
שום סיבה.

תודה חניבעל חסכת לי פוסט ארוך

אני מסכים מילה במילה כמעט עם כול מה שנאמר.

ילדים מוזמנים למיטתי כשהם חולים.

בכול דבר אחר אחרי חיבוק ורגיעה, נשיקה וליווי את הלילה הם מתבקשים לבלות במיטתם שלהם.
למדתי מחברה שלי

לא בובלת אותה ואת האגרסיביות הטוטלית שלה

למדתי מחברה שלי • 2 באפר׳ 2011
ובתור מי שהצעידה לבגרות ( יחסית, הכל יחסי ) ארבעה ילדים אני רק יכולה להגיד שלכל אחד יש את הקצב שלו. חשוב לשמוע את הסביבה הקרובה - גננת ( רק את אלה שאת מעריכה... ) , או אנשים קרובים שמכירים את הנער. ואחר כך לפעול לפי הבנתך. מאחר ואת מנהלת את האירוע הזה של הגמילה וזה אירוע מתיש למדי, חשוב שתהיי שלמה עם מה שאת עושה ותעבירי מסר חד משמעי ולא מגמגם - כי את לא סגורה עם עצמך.

לגבי שינה - שוב, זה המקום להפעיל הרבה שכל ישר ושיקול דעת. מצד אחד נחמד לנו מאוד שהם ישנים איתנו, ומצד שני זה כנראה מקשה עליהם להסתגל - שוב, שיקול דעת ושכל ישר. ובעיקר לנסות לזכור שהם ישות נפרדת ועצמאית ולא איזה שלוחה שלנו...
למדתי מחברה שלי

*לא סובלת כמובן.

למדתי מחברה שלי • 2 באפר׳ 2011
מרוב שהיא מעצבנת בנוכחות שלה , אני מפספסת בהקלדה...
Winner​(מתחלפת)

Re: אני תומך.

Winner​(מתחלפת) • 2 באפר׳ 2011
חניבעל כתב/ה:

.

את העצמאות הכי טובה משיגים עם בסיס חזק ובטוח, למזלי יש לי את שלושת ההוכחות המדהימות שלי ולכן לא מתרגשת מכל מה שיאמרו, כמו כן יכול בהחלט להיות שילדים והורים שונים יש צרכים שונים. מקובל.
ואני יודעת שלגברים קצת יותר לקבל את נושא הלינה המשותפת,כי מה? אני לא אוכל להזדיין עם האישה\חברה שלי מתי שאני רוצה?? באמת מעצבן. שוב ממליצה לקרוא את הספר"הורים גם בלילה" ושוב לינה משותפת זו לא המלצה זה פיתרון טוב כדי לישון טוב ולהעניק לילד אהבה ובטחון בו זמנית.לפני הבר-בת מיצווה הם תמיד ניגמלים,לא לדאוג.
פרחונית​(לא בעסק)

Re: "סופר נני" מעצבנת אותי! הייתי רוצה לשמוע את ד

פרחונית​(לא בעסק) • 2 באפר׳ 2011
the winner takes it all כתב/ה:
וביחוד את דעת האמהות שביננו.
בהרבה מקרים היא הגיונית מקצועית ואני מסכימה איתה, אולם היא שוכחת שיש כמה תאוריות בגידול ילדים ואין "שחור ולבן" .
מה שמטריד אותי זה השלילה המוחלטת שלה לגבי שינה משותפת עם הילדים, יש המון תאוריות שדוגלות גם בנושא זה על גמילה טבעית,וראות בשינה המשותפת מקום לחום ופיתוח הביטחון של הילד.
בגלל התוכנית האחרונה שלה הגרוש שלי עוד יותר "משגע " אותי מהרגיל ולוחץ עלי לגמול את הילד כשאני יודעת בוודאות ובאינסטיקט אימהי חזק שהוא עוד לא בשל. מובן שבסוף אני עושה כרצוני.
מה דעתכן? (גברים מימכם אני פחות מצפה להבנה פה)

תקני את "הורים גם בלילה" של ד"ר סירס
הוא רופא ילדים שמאוד תומך בלינה משותפת וכך גידל את ילדיו.
ואם בן זוגך מתרשם מסופר נני, הוא יכול גם להתרשם באותה מידה מרופא ילדים אמריקאי מפורסם.
הספר מאוד ידידותי וקריא.
ואם הוא לא יקרא, תקראי את ותוכלי לצטט לו תשובות מדבריו של איש מקצוע.

לדעתי, כל עוד פתוחים לצרכי הילדים, ומאפשרים להם לבחור, אין פה שום עניין של פינוק או מניעת עצמאות.
לכל משפחה, לכל הורה, לכל ילד, מתאים משהו אחר.
מצחיק, בדיוק כמו בבדס"מ... icon_rolleyes.gif
Mary Jane
Mary Jane • 2 באפר׳ 2011
עליי להודות, לא העליתי על דעתי שיש הורים הישנים בקביעות עם ילדיהם שנים על גבי שנים. זה נשמע לי כמו הרגל מגונה מאוד, הנוטע בילד חוסר בטחון ודוחה את עצמאותו והרגשתו הנפרדת, האינדיוידואלית. זה, ועוד לא התחלנו לדבר על הצרכים הנפרדים של ההורה המותש, שכעת צריך להקדיש עצמו גם בלילה...מכל מקום, מסכימה עם חניבעל. ולסיום אציין- אין לי ילדים.

כל אדם רשאי לגדל ילדיו כראות עיניו, מן הסתם, אך יש לכך השלכות ; )

וגם- למה לא ציינת בן כמה הזאטוט?