לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כתבה יפה על גזענות.

הדורבנים​(נשלט)
לפני 12 שנים • 16 במאי 2011

לטרבולי

הדורבנים​(נשלט) • 16 במאי 2011
דווקא בהתחלה הייתי בעדך, כי אני מכיר וחבר של כמה חרדים, הייתי בהרבה אירועים של חרדים, ולכן אני מודע היטב לורסטיליות וליופי שבדרך החיים החרדית, כמו גם לבעייתיות הגדולה שבה. עיניין של בחירה של אנשים, אני מניח.

אבל אז השתמשת במילים איומות כמו "גזען בזוי" ו"מעורר רחמים" על טיעונים של זאלופון וחואן, שהיו ממש משכנעים. לפחות לגיטימיים בהחלט. והופ - עברתי לצד השני.

אז דה ביטלס סייד:
But when you talk about destruction, don't you know that you can count me out
המתעללת​(שולטת)

איזה מניאק

המתעללת​(שולטת) • 16 במאי 2011
אני במקומך הייתי נוסעת אחריו
ויוצאת עליו חזק
על כל המשפחה שלו שהם זונות ,
ועל זה שכנראה שהוא התעצבן שלקחו לאימא שלו את המקום הקבוע שלה בצומת
את מקסימה אל תתני לשום גבר להוריד לך את המצב רוח
גם אני מברית המועצות . וכשהייתי קטנה הרגשתי את מה שאת מרגישה
אבל היום אני ילדה גדולה ומסכן הבן האדם שיגיד משהו לא יפה לכיוון שלי
יום למחרת הוא יהיה מאושפז בבית חולים .
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 16 במאי 2011
טרבולי,

לרוב השטויות שלך לא אטרח להגיב, כי חואן כבר סיכם הכל יפה מאוד, עם האוויר החם והכל, ובעיקר כי אני חושב שאתה מכיר בכך שאין לך יכולת אמתית להתמודד עם הטיעונים שהופנו כלפיך ולכן אתה נסוג להגדרות סמנטיות ודמגוגיה במקום לנסות. אבל יש שתי נקודות שלגביהן נדמה לי שאתה סבור בטעות שהצליח לך, אז בוא נתקן את זה:

טרבולי והקצפת כתב/ה:

אתה מדבר הרבה על האם והאם, על הצורך בהוכחה. מדוע אתה מסתבך כל כך? מה קרה, גוגל לא משיב לך כפי שאתה רוצה? איפה מדינת ההלכה שלי? מה כל כך קשה? אני רוצה עדות ממקור בר סמכא לאחד מההבלים שפלטת.

אני לא טורח לחפש לך את ה"הוכחה" שביקשת, כי אני לא נוהג לעשות דברים שהם, סלח לי על הצרפתית, מפגרים בעליל. למה מפגרים? משתי סיבות:

ראשית, אתה בעצם מבקש ממני להוכיח לך את הטענה הבאה: למדינה, שאינה נשלטת על ידי דיקטטור חילוני, ושמרבית אוכלוסייתה אדוקה מאוד בדתה, יהיה מן הסתם צביון דתי. במילים אחרות, אתה מבקש ממני להוכיח משהו שיש עליו שלט גדול: "זהירות, אקסיומה לפניך!", ואז מתפלא שאני לא טורח ונדמה לך שיצאת גדול.

שנית, הדרך שבה אתה מבקש ממני להוכיח שיש קונפליקט חברתי-ערכי מהותי בין חילונים ודתיים, עם הציטוט של הרב שדורש מדינת הלכה וכו', היא פשוט מגוחכת. זה כאילו ביקשת שאוכיח שהשמש זורחת על ידי כך שאמצא איזה מלאך שיאשר זאת, במקום פשוט להוציא את הראש שלך מהתחת ולהסתכל מהחלון. אז במקום לבזבז את הזמן בחיפוש ציטוטים של עובדיה ברשת, פשוט תוציא את הראש מהתחת ותסתכל מה קורה בחוץ! הרי חיית ואתה חי פה, ונחשפת ואתה ממשיך להיחשף לכל מאבקי השבת והכשרות והצניעות והתחבורה ודיני אישות ועוד אלף ואחד נושאים. אם לא הבנת מזה שקיים כאן מאבק של ממש על אופי המדינה, שום ציטוט לא יסביר את זה טוב יותר. הסיבה שאני לא מחפש את המלאך שביקשת היא לא שבהכרח אי אפשר למצוא אותו, אלא שבהכרח אין שום צורך לעשות זאת.

ציטוט: היה קשה למצוא דוגמא, הא. עד לתקופת החשמונאים חזרת, לא פחות
לגופה של הערה. אי שם בסביבת החשמונאים, כהגדרתך העמומה, אנשים נשחטו ואולצו להתייהד לא מכיוון שלא היו יהודים. אלא מכיוון שהיו יהודים, ובחרו לבגוד, במושגים של אז.

אם אתה לא יודע, תלמד במקום להתווכח. היהודים בסביבות התקופה ההיא (וקצת לפניה ואחריה) היו פנאטים רצחניים, שהרגו גם בתוך עצמם וגם מחוץ לעצמם. החשמונאים גיירו בכפייה (קרא קצת על יוחנן הורקנוס ה-1, למשל), יהודי הגולה שחטו את שכניהם (חפש חומר על מרד קיטוס), ובאופן כללי היהודים התנהגו כמו טליבאן. נכון שהיהדות התמתנה באלף השנים האחרונות, ומנגד גם לא נוצר שום מצב שבו ליהודים דתיים יש כוח לעולל משהו. נכון גם שהיהדות לא מיסיונרית כמו הנצרות והאיסלם, אם כי במידה רבה מתוך התנשאות על הגויים. אבל בניגוד למה שאתה אומר עכשיו, טענתך היתה כי (ציטוט מדויק) "היהדות מעולם לא התימרה להיות דת כפייתית או מסיונרית". זה פשוט לא נכון, לא חשוב כמה תנסה לתרץ. קבל את זה ואל תהיה גזען כלפי אנשים שמתקנים אותך. זה בזוי.
זאלופון​(שולט)
יולי Yuli כתב/ה:
קיצר, כולכם גזענים דמגוגים בורים חשוכים מלאים שנאה. זה מה שלמדתי מרפרוף.
תנו לי לנחש, אתם גם חולקים את אותה זונה רוסיה

מולדובית, גזענית בזויה שכמוך, מולדובית.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
זאלופון כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

איכס, אני לא מולדובנית. או מולדבית. איך נכון לומר?
זאלופון​(שולט)
יולי Yuli כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

לא את. הזונה שכולנו חולקים. תשאלי את קטיה, היא תסביר לך.
טרבולי והקצפת
טרבולי והקצפת • 16 במאי 2011
אבוי, חמוד. חואן נעלב. הוא לא מסוגל לנסח טיעונים ולנמקם אז הוא נשבר. לא הוגן. עם מי אשחק עכשיו? חואן, נסה להתיחס למשהו מתוך מה שכתבתי. אני לא עומד כאן לביקורת, משום שאתם מעולם לא אמרתם עלי שום דבר שלילי שראוי להתיחס אליו. אמנם גידפתם אותי, אבל אין לכם שום דבר אמיתי להגיד עלי. הדיון נסוב סביב האם אתה וחברך גזענים או לא. נסה להבין מתוק, אני למזלי הרב לא מודאג לרגע. באם יום אחד יהיה לישראל ראש ממשלה דתי, או חלילה, מזרחי, אתם תהיו הראשונים על המטוס בחזרה לאירופה. אני ושאר היהודים שמסוגלים לקבל את השונה ולא רק מעמידים פנים, נחגוג על הדירות שלכם במרכז תל אביב, שלבטח יעלו עשירית מערכן כיום. מה רבה השמחה.

לפוג.
1. אתה טוען ש"בהתחלה" היית בעדי, אבל אז השתמשתי במילים כגון הא ודא ואז עברת לעמדה אחרת. כיצד עניין זה מתיישב עם העובדה שהדבר הראשון שאמרתי בדיון הזה הוא שזאלופון גזען בזוי? מתי בדיוק היית "בעדי"?

2. בניגוד לחברים האחרים, אני לא מכנה אותם בכינויי גנאי מתוך כוונה לפגוע בהם. אני מכנה אותם כך משום שהם בדיוק כאלה. לדוגמא, אם אדם הוא בן לזונה, ואני מכנה אותו בן-זונה, מעט קשה להתווכח עם זה. על אותו משקל, זאלופון גזען בזוי. הסברתי באריכות כיצד ומדוע. הוא לא ניסה מעולם אפילו לתקוף את טענתי זו ברצינות. בשלב מסוים אפילו חיבק אותה. באותו האופן, חואן מעורר רחמים. הוא מכריז בריש גלי שבכוונתו לכפות את השקפת עולמו על מי שאינם מעוניינים בה, דקה לאחר שטען שהם מנסים לכפות את שלהם עליו ולא הציג אף ראיה לכך. זה אכן, מעורר רחמים. זה ניהול דיון ברמה של גן חובה.
כמובן, שלמילים האיומות שלי יש, מעבר לדיוק התיאורי, בונוס צנוע בדמות פגיעה בכבודם. אני חושב שאתה תבליג על הבונוס הזה, בעיקר לנוכח העובדה שאותי כינו בכינויים שאין מאחוריהם דבר מלבד פגיעה בכבוד. זה מה שהם עושים כשאין להם יותר מה להגיד. גב לקיר.

3. זו ההערה החשובה ביותר. אם אתה בוחר עמדות בחייך על פי איכות הדובר, זהותו או כל דבר בלתי רלוונטי אחר, יש לך בעיות הרבה יותר רציניות ממה שאני מתכוון להתמודד איתו בפורום באינטרנט.
מה שקובע בעולם האמיתי זה תוכן הדברים.

4. אז מריליון סייד:
Slainte Mhath

זאלופון.
אני שמח, שאתה חולק את העבודה עם חואן. זה מאוד מקל עלי, כי כל חלק שתעביר לתחום אחריותו הוא יחרבש באופן שרק הוא יודע. ואתה בעצמך, לא ממש לומד מהניסיון. לא משנה.
עד כה כל טענה שלי נימקתי. מנגד אתה לא נימקת אף לא אחת. אתה נרתע מזה בכל מחיר, כי אתה יודע שאין לך שום דרך כנה לעשות את זה. בוא ניקח דוגמא.
גם אתה וגם חואן חזרתם על כך שאני דמגוג. ניסיתם, להמציא משהו שלילי עלי כדי לאזן את הביקורת המאוד שלילית עליכם. כאמור, אנחנו לא דנים עלי או על אישיותי. אבל אני זורם איתך. תסביר לי כיצד אני דמגוג. מה מהדברים שאמרתי הם דמגוגיה. ואל דאגה, אני יודע שלא תעשה את זה, בדיוק כפי שלא עשית שום דבר אחר שביקשתי.

אתה לא טורח לעשות "דברים מפגרים" משום שאפילו בדברים האלה אתה יודע שתטעה. אחרת היית עושה את זה כבר וגומר את זה, במקום לספוג ממני ירידות על פחדנותך וחוסר היכולת שלך לבצע חיפוש מקוון. אבל אתה לא מסוגל, כי אין לך כלום.

ועכשיו לדמגוגיה האמיתית כאן.
אתה מפרש את דברי באופן שנוח לך כדי לבנות אקסיומה שאינה קיימת. אני לא ביקשתי ממך להוכיח ש"למדינה שאינה נשלטת על ידי דיקטטור חילוני שמרבית אוכלוסייתה אדוקה מאוד בדתה יהיה צביון דתי". את זה אתה המצאת. שוב, כי אתה עם הגב לקיר.
תוכיח שהחרדים רוצים במדינת הלכה. תוכיח את זה, גזען עלוב שכמוך. רק את זה. הבנו, אתה חושב שזה ברור מאליו. אני לא. אתה רוצה להמשיך לעמוד באותה נקודה? אמרתי לך, זה לא ברור מאליו. הלאה.
עכשיו אתה תוקף את אופן ההוכחה. האם לדעתך יש דרך טובה יותר ללמוד על שאיפותיה של אוכלוסיה מאשר להקשיב לעמדות מנהיגיה? ספר לי מהי. כן, שוב, גם את זה לא תעשה. ידוע.

נמשיך לפרט על הדמגוגיה האמיתית שאתה מפגין. מה למאבקי שבת, צניעות ותחבורה ולמדינת הלכה? האם זוהי לא מדינת היהודים? האם קיימת מדינה מסורתית שבה אין אף מאפיין דתי? האם החלק באוכלוסיה שהוא חילוני, לא סבור שזו מדינה יהודית, בעלת צביון יהודי, שיש להחיל בה חלק מחוקי היהדות? שים לב למה ששאלתי. שאלתי מה דעת החילונים, לא מה דעתך.
זה שיש מחלוקות על סוגיות רבות לא אומר שהחרדים שואפים למדינת הלכה. זה שאני לא רוצה שיגבילו אותי למאה קמ"ש לא אומר שאני לא רוצה שיהיו חוקי תנועה. אתה בעצמך דמגוג, ואתה מאוד גרוע בזה.

אגב, תסביר לי בבקשה כיצד יתכן שאם החילונים כל כך מתנגדים ליהדותה של המדינה (כפי שאני צופה שתגיד) הם לא משנים את חוקי הדת הנוראיים כאשר הם יכולים וידוע שיש להם רוב מוחלט, לדוגמא, בממשלת רבין (ממשלת שמאל) שלאחר פרישת ש"ס. או בממשלת שרון השניה, עם הקואליציה שהוקמה עם שינוי. כן, שינוי. או בכלל, בהתחלה כאשר הכל היה בידי מפא"י. תסביר.
רק למענך
רק למענך • 16 במאי 2011
שתחזור לרוסיה.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 12 שנים • 17 במאי 2011
הדורבנים​(נשלט) • 17 במאי 2011
1) כי למזלי קראתי רק מעמוד 2 והלאה.

3) אתה מכנה את זאלופון גזען בזוי, את חואן מעורר רחמים, אתה מדבר אך ורק למה הם כאלו, ובסוף עליי אתה מלין שאני מתייחס רק לאיכותו של הכותב..

דעתי האמיתית: חרדים הם אחלה, אנשים נחמדים מאוד. אבל חלקם הגדול חשוכים ובורים מבחינת סובלנות לאחר, שזה ממש עצוב. גם חלק גדול מהחילונים הם לא משהו. אני משתדל להתרחק מאנשים חסרי סובלנות לאחר, משני הצדדים.
אה, והכי גרוע? אלה שמקללים בפורומים...
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
לפני 12 שנים • 17 במאי 2011
יולי Yuli כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

מולדובנית אם כבר את מתעקשת icon_biggrin.gif
אבל בינינו רוב המדינה הזאת אפילו לא יודעת איפה זה