אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בנייה מחדש, או, אדון שלמד הנדסת נשלטת.

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 17 במאי 2011
לחשוב שאדון יפתור את כל תחלואיה אולי לא הכי מציאותי, אבל זה שמישהי תשתמש באדון בשביל התהליך שלה... לא יודעת אם זה בריא או לא, אבל זה
Some of the best time I ever had icon_wink.gif
T O M​(שולט)
לפני 13 שנים • 18 במאי 2011
T O M​(שולט) • 18 במאי 2011
אני חושב שאתם נותנים יותר מדי משקל לצמד המילים "בנייה מחדש".

עם כל סיפורי האימה המופצים פה בתדירות תחת הכותרות "בנייה מחדש" ו "פירוק והרכבה"
זה הפך למשהו שמעורר אנטי אוטומטי עבור רבים.

זו רק מטאפורה. לפחות מבחינתי כשאני שומע זאת.
הרי בבני אדם מדובר.

אנשים צריכים להציב לעצמם את הגבולות.
ברגע שיציבו זאת אז המערכת יחסים תהיה יותר בריאה
וכל הדימויים האלה יהיו לא יותר מדרך יצירתית להתבטא.

בסיפורי האימה המופצים פה, האמיתיים לפחות, אנשים לא הציבו לעצמם גבולות
ולכן קרה מה שקרה. לא בגלל צמדי מילים מידרדר הקשר אלא בגלל הרס עצמי שלא יודע
את גבולותיו.
מגלה עולם
לפני 13 שנים • 18 במאי 2011

Re: בנייה מחדש, או, אדון שלמד הנדסת נשלטת.

מגלה עולם • 18 במאי 2011
Sparafucile כתב/ה:
אז ככה, יותר ויותר אני רואה נשלטות פגועות, האמת, אני לא מבין, איך זה מגיע למצב הזה.

אבל זה לא הנושא.

הנושא הוא, שיותר ויותר נשלטות מדברות על ”לבנות את עצמן” מחדש.

כאילו, החיים הוזנחו עד כדי כך, שצריך גורם זר(אדון) שיבנה מחדש?

אני לא בא להרים ויכוח ושואל ברצינות, תודה.

שמעתי לא מעט על נשלטות בכלוב, ומעניין ומנוגד לפתיחה של הפורום הזה, שדווקא מדובר על נשים ממעמד וסטטוס גבוהים, נשים חזקות ומצליחות בעולם הוונילי, שמוצאות עניין בלהיות נשלטת לא ממקום חלש ופגוע אלא, דווקא ממקום של כוח, יציבות ובטחון עצמי.
אני מודעת לכך שישנן גם נשלטות שטרם ביססו את מעמדן ומקומן בחברה, ומכאן שחשופות יותר לפגיעות ולניצול, ע"י "גברים" שמחשיבים עצמם אדונים, ולאותן נשים הייתי מציעה להיעזר בגורמי טיפול/אימון מקצועיים, כיוון שלא רק שאדון כזה לא יכול להרימן (ואולי גם לא אמור), הוא עלול לערער אותן אף יותר.
בנייה מחדש, עפ"י תפיסתי והבנתי, היא בנייה של רכיבי הנפש (האגו, האיד והסופר אגו) שיצאו מאיזון עקב משבר שהאדם חווה, עפ"י רוב, והם זקוקים לחיזוק, להכוונה ולהדרכה. האם אדונים כאן, שלחלקם אין מאסטר בפסיכולוגיה ולחלקם אין אף מאסטר בבדס"מ icon_smile.gif יכולים ומוסמכים לבנות נפש לא-יציבה מחדש?
Red Leaf
לפני 13 שנים • 19 במאי 2011
Red Leaf • 19 במאי 2011
במקרה כתבתי סיפור על הנושא הזה של "בנייה מחדש", אולם לא ממקום של דוקטור או מהנדס נפש או נשלטות.
לדעתי הכנה, "בנייה מחדש" היא כלי נפלא ועוצמתי, אך בד בבד עשוי להיות הרסני ולפעול כחרב פיפיות כנגד יוצרוהו, והרבה יותר גרוע - לגרום לנזק בלתי הפיך לדבר היקר ביותר, הצד השני שהפקיד את אמונו, גופו ואהבתו לנו. לפעמים יש צורך בשבירה, לפעמים יש צורך ב"תיקון", אך הדבר צריך להעשות בצורה מאוד זהירה, ביקורתית, בענווה ובאהבה. והכי חשוב, לדעתי האישית, ללא אגו!!!
בדסמ נעשה ממקום של אהבה וממקום של אור גדול מאוד מן המקרים, ולכן לעיתים המקום הזה של שבירה ובנייה מחדש יכול להאיר ולהעיר לנו על אירועים או מוקדי כאב נפשיים כאלה ואחרים שקרו בעבר. השבירה עשויה לאפשר לשולט להכנס לתוך נימי נפשה של הנשלטת, ולעזור לה לתקן מוקד מאוד ספציפי, כשהיא במצב מאוד ספציפי. אולם, באותה מידה הוא יכול להזיק לה, לצלק אותה ולגרום לנזק בלתי הפיך לדבר החשב לו מכל - ופה טמון הכלב, לעיתים, אין זה ממקומנו להנדס אנשים אחרים או לחשוב שאנחנו יודעים הכי טוב, ואם כבר עושים משהו, עושים את זה ממקום של עזרה(ללא אגו כפי שנאמר דלעיל) ואהבה!

זוהי דעתי האישית, אשמח לשמוע דעות, ביקורות, תלונות ואהרות(הערות גם!).

רד ליף.