שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מצעד גאווה רדיקלי-אלטרנטיבי בת"א 2011

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 12 שנים • 27 במאי 2011
פסיכו לוג​(שולט) • 27 במאי 2011
קנטור כתב/ה:
הצעדה הזו נשמעת כמו #%^!^ שכל מוחלט.

גם אתה ניסחת זאת מצויין.
אני כבר מרגיש מיותר פה. ביי חבר'ה.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 27 במאי 2011
שגיתי כאשר בחרתי שלא לכתוב את שמותיהם של הילדים:

הדס – בת שלושה חודשים (הייתה בחודש גדולה מתאומיי וכאשר התקשרו אלי: אמרתי שחייב להיות אודי אחר באיתמר כי אף אחד לא רוצח תינוקת בת שלושה חודשים)

יואב היה בן 11 ואלעד היה בן ארבע.

אנחנו נצעד באיזה יום שישי, למען מה?
מישהו כאן מודע לעובדה שלרצוח יהודי זה מקצוע?

הסיוע הפלסטיני הרשמי לטרוריסטים ולמשפחותיהם
יהונתן דחוח-הלוי
01/03/2011 11:17:30
העיתון הפלסטיני "אל-קודס" דיווח (4 בפברואר, 2001), כי "מושל ג'נין, קדורה מוסא, מסר ב-3 בפברואר למשפחת החלל סאלם מוחמד סמודי בן ה-24 מהכפר אל-יאמון במערב ג'נין את המענק מטעם משרד הנשיאות [הפלסטיני]... המושל ציין, כי המענק הינו סיוע כספי בסך אלפיים דולר, שהעניק הנשיא [מחמוד עבאס] למשפחת החלל, אשר נהרג בחודש שעבר באש חיילים במחסום צבאי סמוך לכניסה להתנחלות מבוא דותן מדרום לג'נין".
ח'לדון סמודי, שמשפחתו קיבלה את המענק מיו"ר הרשות הפלסטינית, נהרג בעת ניסיון לבצע פיגוע בחיילי צה"ל המוצבים במחסום "בקעות". מצ"ב הודעת דובר צה"ל המסכמת את תחקיר האירוע בו נהרג סמודי:
"בתאריך 8 בינואר 2011, במהלך בידוק שגרתי במחסום "בקעות", ניסה חלדון סמודי לבצע פיגוע באמצעות מטענים מאולתרים תוך כדי הסתערות לעבר החיילים וקריאות "אללה אכבר". החיילים, שהבינו כי מדובר בניסיון לפיגוע, ביצעו לעברו ירי ממנו נהרג."
"ביום המדובר, פעלו במחסום לוחמים מגדוד "אסף" של חטיבת "עקבות הברזל". בשעות הבוקר הגיע סמודי למחסום במונית פלסטינית. כאשר ירד מהמונית החל לרוץ לעבר המחסום ולצעוק "אללה אכבר". החיילים זיהו את המחבל בעת שהוא רץ לעברם וכן את יתר נוסעי המונית שברחו לכיוון ההפוך."
"החיילים פתחו בנוהל מעצר חשוד. מפקד הכוח ביצע ירי מדויק לעבר החשוד לאחר זיהוי אמצעי שנראה כמו רימון אותו אחז בידו. כתוצאה מהירי נהרג חלדון סמודי. לאחר שנפגע מהירי התגלגל מידו של סמודי מטען מאולתר. בסריקות החבלנים נמצאו על גופו מטען מאולתר נוסף וכן סכין."
"מפקד הפיקוד קיבל את ממצאי התחקיר, לפיהם פתחו החיילים באש כדין. כמו כן, ציין לחיוב את אופן פעולת החיילים שמנעו פיגוע שעלול היה להביא לאובדן חיי אדם."
הסיוע של הרשות הפלסטינית למשפחת הטרוריסט נסמך על החוק הפלסטיני, אשר מעניק הטבות כלכליות רבות לטרוריסטים המרצים עונשי מאסר על עבירות ביטחוניות נגד ישראל (להבדיל מאסירים פליליים שאינם זכאים לסיוע), הן בתקופת שהייתם בכלא והן לאחר שחרורם. בשנת 2005 עמד היקף הסיוע הכספי לאסירים ולמשפחותיהם על כארבעה מיליון דולר בחודש. גובה הסיוע לאסיר הביטחוני נקבע ביחס ישיר לחומרת מעשיו במסגרת המאבק, כפי שהדבר מתבטא במספר שנות המאסר בכלא.
להלן תרגום חוק האסירים ו[האסירים] המשוחררים משנת 2004, המסדיר את מעמדם המיוחד של האסירים הביטחוניים וההטבות להן הם זכאים, בזכות ההשתתפות במאבק, כולל המזוין, נגד ישראל.
חוק האסירים ו[האסירים] המשוחררים
מספר (19) לשנת 2004
נשיא הרשות הלאומית הפלסטינית
לאחר העיון בחוק היסוד המתוקן, ובהסתמך על מה שאישרה המועצה המחוקקת בישיבתה שנערכה בתאריך 22 בדצמבר 2004, פורסם החוק הבא:
סעיף 1
המילים והביטויים הבאים מבטאים את המשמעויות הבאות, אלא אם צוין אחרת:
הרשות הלאומית: הרשות הלאומית הפלסטינית
מועצת השרים [ממשלה]: מועצת השרים [ממשלה] של הרשות הלאומית
השרים: המשרד לענייני האסירים ו[האסירים] המשוחררים או המשרד הרלוונטי
האסיר: כל מי שיושב בבתי הסוהר של הכיבוש על רקע השתתפותו במאבק נגד הכיבוש
האסיר המשוחרר: כל אסיר ששוחרר מבתי הכלא של הכיבוש
סעיף 2
האסירים והאסירים המשוחררים הם נדבך לוחם, וחלק בלתי נפרד של החברה הערבית הפלסטינית, וסעיפי חוק זה מבטיחים חיים בכבוד להם ולמשפחותיהם.
סעיף 3
על מנת לממש את מטרות החוק הזה, הרשות הפלסטינית פועלת בכל האמצעים האפשריים כדלהלן:
1. שחרור האסירים מבתי הכלא של הכיבוש
2. הגשת כל הצרכים המשפטיים כדי לסייע לאסיר
3. הענקת הזכויות הכספיות לאסיר ולמשפחתו בהתאם לסעיפי חוק זה ובאופן העולה בקנה אחד עם דירוג השכר הנהוג.
4. הענקת אפשרות לרכישת השכלה לאסיר ולילדיו
5. הכשרה [מקצועית] של האסירים המשוחררים
6. הבטחת משרות לאסירים המשוחררים בהתאם לקריטריונים הלוקחים בחשבון את השנים אותן ריצה האסיר בכלא והשכלתו, וזאת בהתאם לתכנית סדורה שתפרסם הממשלה.
סעיף 4
אסור לרשות הלאומית לחתום או להשתתף בחתימה על הסכם שלום לפתרון הבעיה הפלסטינית ללא שחרור כל האסירים.
סעיף 5
1. כל אסיר משוחרר שריצה בבתי הכלא של הכיבוש פרק זמן שאינה פחות מחמש שנים וכל אסירה שריצתה פרק זמן שאינו פחות משלוש שנים, יהיו פטורים מ[הנושאים] הבאים: שכר הלימוד האוניברסיטאי הממשלתי, דמי הביטוח הרפואי, שכר הלימוד של כל קורס הכשרה במסגרת התכניות שמארגנים הגורמים הרשמיים הרלוונטיים.
2. הממשלה תגדיר את מקרי הפטור הנזכרים בפסקה הקודמת במסגרת התכנית הסדורה שתפורסם בעניין זה.
סעיף 6
הרשות הלאומית תעניק לכל אסיר, וללא אפליה, קצבה חודשית בתוך הכלא ותקצה לו קצבת בגדים בממוצע פעמיים בשנה בהתאם לתכנית סדורה שתפורסם בעניין זה.
סעיף 7
1. על הרשות להקציב לכל אסיר משכורת חודשית הנקבעת ע"י התכנית הסדורה והיא תהיה צמודה למדד יוקר המחיה.
2. לבני משפחת האסיר יוקצה חלק ממשכורתו בהתאם לקריטריונים של ההוצאה החוקית הנהוגה.
3. האסיר יקבע את נציגו לצורך קבלת משכורתו החודשית או מה שנשאר ממנה.
סעיף 8
1. שנות המאסר של כל פקיד הנמנה על האסירים ו[האסירים] המשוחררים תיחשבנה בהתאם להוראות סעיף 107 של חוק השירות האזרחי משנת 1998 והתקנות שיצאו בעניין זה.
2. הרשות הלאומית מתחייבת לשלם את פרמיות הביטוח והפנסיה של האסיר הפקיד עבור שנות המאסר.
סעיף 9
על המשרד, בשיתוף פעולה עם הגורמים הרלוונטיים, להכין מסד נתונים מתועד על האסירים והאסירים המשוחררים, תנאי וסיבות מעצרם ופשעי הכיבוש שבוצעו בהם.
סעיף 10
לרשות הפלסטינית עומדת הזכות להגיש תביעות הקשורות לפשעי הכובשים שבוצעו נגד האסירים, ולדרוש פיצויים על הנזקים שנגרמו להם כתוצאה מכך, ולכל אסיר ואסיר משוחרר עומדת הזכות להגיש תביעות מעין אלה.
סעיף 11
הממשלה תפרסם את התקנות הנדרשות לשם יישומן של הוראות חוק זה.
סעיף 12
כל חוק הסותר הוראות חוק זה ייחשב בטל.
סעיף 13
על כל הגורמים הרלוונטיים - כל אחד בהתאם לתחומו - ליישם את הוראות החוק הזה ולפעול על פיו תוך שלושים יום מתאריך פרסומו ברשומות.
פורסם בעיר עזה בתאריך 27 בדצמבר 2004 לספירה התואם את [תאריך] 15 ב[חודש] ד'ו אל-קעדה 1425 ב[שנה] ההיג'רית.
רוחי פתוח
נשיא הרשות הלאומית הפלסטינית
התקנות לחוק
החלטת הממשלה מספר () לשנת 2006 בנוגע לתקנות חוק האסירים ו[האסירים] המשוחררים
הממשלה:
לאחר עיון בחוק האסירים ו[האסירים] המשוחררים מספר 19 לשנת 2004, אשר אושר ע"י המועצה המחוקקת בישיבתה שנערכה בתאריך 22 בדצמבר 2004, וע"י נשיא הרשות הלאומית הפלסטינית בתאריך 27 בדצמבר 2004, ופרסומו ברשומות בגיליון החמישים וארבע בתאריך 23 באפריל 2005, ולאור מה שהציג השר לענייני האסירים ו[האסירים] המשוחררים בישיבת הממשלה מספר 40, שנערכה בתאריך 23 בנובמבר 2005, ועל רקע מה שאישרה הממשלה באותה ישיבה, הוחלט כדלהלן:
סעיף 1
תפורסמנה התקנות הבאות של חוק האסירים ו[האסירים] המשוחררים:
1. נוהל הבטחת המשרות לאסירים ול[אסירים] המשוחררים
2. נוהל הקצאת משכורת חודשית לאסיר ולמשפחתו
3. נוהל הבטחת קצבה והוצאות לבוש שנתיות עבור האסיר בתוך בתי הסוהר ובתי המעצר הישראליים
4. נוהל פטור משכר הלימוד בבתי הספר והאוניברסיטאות, מדמי הביטוח הרפואי ומתשלום עבור קורסי הכשרה
סעיף 2
לצורך יישום חוק זה, המילים והביטויים הבאים מבטאים את המשמעויות הבאות, אלא אם צוין אחרת:
המשרד: המשרד לענייני האסירים ו[האסירים] המשוחררים
השר: השר לענייני האסירים ו[האסירים] המשוחררים
האסיר: כל מי שיושב בבתי הסוהר של הכיבוש על רקע השתתפותו במאבק נגד הכיבוש
האסיר המשוחרר: כל אסיר ששוחרר מבתי הכלא של הכיבוש
המנהלת הכללית לעניינים המנהליים והכספיים: המנהלת הכללית לעניינים המנהליים והכספיים של המשרד.
הפקיד המוסמך: הפקיד המוסמך במחלקה לעניינים המנהליים והכספיים
המסמכים: כל המסמכים ותעודות הלימוד, והמסמכים המוכיחים מעצר, והמסמכים המתעדים את המצב המשפחתי והניסיון וכו'.
הנציג: האדם אשר הוסמך לקבל את המשכורת מטעמו של האסיר
הבנק: אחד הבנקים הנמצאים באדמות הפלסטיניות והפועל בהתאם לאישור הרשות הלאומית הפלסטינית
מחלקת הבקרה והביקורת: מחלקת הבקרה והביקורת של המשרד
המנהלת הכללית של התכנית להכשרת האסירים המשוחררים: המנהלת הכללית של התכנית להכשרת האסירים המשוחררים במשרד האסירים
מחלקת הלימודים: מחלקת הלימודים במנהלת הכללית של התכנית להכשרת האסירים המשוחררים של המשרד
מחלקת ההכשרה: מחלקת ההכשרה במנהלת הכללית של התכנית להכשרת האסירים המשוחררים של המשרד
מחלקת הביטוח הרפואי: מחלקת הביטוח הרפואי במנהלת הכללית של התכנית להכשרת האסירים המשוחררים של המשרד
מחלקת הקשר לבתי הסוהר: אחת המחלקות של המנהלת הכללית לענייני האסירים ו[האסירים] המשוחררים
קנטינה: הדברים אותם קונים בקצבה החודשית המגיעה לאסיר
ראשית: נוהל הבטחת המשרות לאסירים המשוחררים
סעיף 3
לכל אסיר משוחרר הזכות שתובטח לו משרה באחד ממשרדי הממשלה או מנגנוני הרשות אם מתמלאים לגביו התנאים הבאים:
1. הוא ריצה פרק זמן של חמש שנים ומעלה במאסר בגלל מאבקו בכיבוש בין אם תקופה זו הייתה הפעם אחת או בפרקי זמן נפרדים.
2. תקופה זו / התקופות צריכה להיות מתועדת במסמכים רשמיים המונפקים ע"י ארגון הצלב האדום, או תיעוד של המשרד האחראי המוכיח את אמיתות מעצרו.
3. אסירים אשר נעצרו בעבר או נעצרו בבתי הכלא הערביים על רקע מאבק למען הבעיה [הפלסטינית], ואין בידיהם המסמכים הרשמיים המונפקים ע"י הצלב האדום, יכולים לקבל מהשר [מסמך] המאשר ומאמת את המעצר.
4. האסיר המשוחרר אינו עובד במוסד רשמי או בלתי ממשלתי, ממנו הוא מקבל שכר סדיר.
5. אין לו מקור הכנסה אחר, בין אם ממסחר או מניהול בית מלאכה, או מפעל אל משרד למתן שירותים ממנו מתקבל שכר הולם.
6. אין ברשותו קרקעות ונכסי נדל"ן או אחרים, המעניקים לו הכנסה קבועה המאפשרת לו חיים בכבוד.
7. באופן חריג, מיושמים אותם תנאים על האסירות, אשר ריצו תקופה שאינה פחותה משנתיים וחצי במאסר, ושכר זה ייפסק לאחר קבלתה לעבודה.
סעיף 4
ניתן לבחון את עניינו של אסיר, אשר ריצה יותר משלוש שנים בכלא, ונפצע במהלך המעצר או בגלל מחלה חשוכת מרפא, שגרמה לו להפסיק לעבוד, על מנת שיוכל לקבל את המשכורת שנבצרה ממנו, וזאת לאחר שיתמלאו התנאים הבאים בסעיף 3 בנוסף לאלה להלן:
1. הוא לקה במחלה במהלך המעצר או בעטיו
2. הוא לא קיבל פיצוי כלשהו על הפציעה
3. הוא הוכיח את אי יכולתו לעבוד באמצעות דו"ח רפואי שהונפק ע"י ועדה רפואית ממשלתית
4. הוא אינו מוטב של מוסד כלשהו אחר בגלל נכותו
סעיף 5
1. המנהלת הכללית של העניינים המנהליים והכספיים תקבל מהאסיר המשוחרר באמצעות הפקיד האחראי את כל המסמכים הנדרשים ותאמת את התאמתם לתנאים.
2. הפקיד האחראי יכין תיק מיוחד, הכולל את המסמכים וההמלצות הנדרשות.
3. הפקיד האחראי יארגן את תיקי האסירים בהתאם לשנות המעצר אשר ריצו בכלא.
4. כל התיקים המוכנים בצרוף דו"ח אודותיהם יוצגו לשר, וזאת לשם אישורם.
5. המנהלת הכללית של העניינים המנהליים תשלח העתק של התיק לנציבות עובדי המדינה ועותק נוסף למשרד האוצר.
6. האסיר המשוחרר יעודכן ע"י נציבות עובדי המדינה ומשרד האוצר, והשלמת החוסרים הקיימים בתיק תבוצע באמצעות המשרד לענייני האסירים ו[האסירים] המשוחררים.
סעיף 6
1. לאחר השלמת ההליכים הספציפיים הקשורים למינוי האסיר המשוחרר ישלחו האסירים המשוחררים למשרות במשרדים [של הממשלה], במנגנונים ובמוסדות הממשלתיים האחרים, וזאת במקום עובד פנוי, או בהסתמך על מקור כספי חדש בהתאם לחוק התקציב הכללי השנתי.
2. דירוגו המקצועי של האסיר המשוחרר יקבע בהסתמך למספר השנים שריצה במאסר והתעודות המעידות על ההשכלה שרכש.
3. במצב בו אין משרה פנויה הוא יוכלל במסגרת פורום התרבות והפיתוח לאחר שיוקם, והאסיר המשוחרר יקבל משכורת מדי חודש.
4. האסירים המשוחררים אשר ריצו חמש שנים ומעלה יקבלו את הדירוג [המקצועי] המפורט בטבלה הבאה, ובמקביל את השכר שנקבע על פי דירוג המשכורות למשרות הנהוגות ע"י משרד האוצר לכל העובדים של הרשות הלאומית הפלסטינית בהתאם לחוק השירות האזרחי.

מספר השנים בכלא דרגה אזרחית דרגה צבאית
5 שנים ופחות מ-7 שנים ראש מחלקה סגן
7 שנים ופחות מ-8 שנים סגן מנהל סרן
8 שנים ופחות מ-10 שנים מנהל C רס"ן
10 שנים ופחות מ-15 שנים מנהל B סא"ל + ותק
15 שנים ופחות מ-20 שנים מנהל A אל"מ + ותק
20 שנים ופחות מ-23 שנים מנהל כללי תא"ל
23 שנים ופחות מ-25 שנים עוזר סגן תא"ל
25 שנים ומעלה תת שר תא"ל עם ותק

-------------------------------------------------------------------------------

מגניב לא?
אותי שפטו במשך שנתיים והקפיאו את הדרגה כי לא הספקתי להגיע לחייל שנשרף בעודו חי. את המ"פ שלי שפטו כי אחרי שחיטא את האזור ונכנס לבית שהיה אמור להיות ריק, בעודו ניצב מול ערמת מזרנים, מקשיב לשקשוק ביציו, ויודע שלמרות שהיה נשוי שלוש פעמים, אף אחד לא מחכה לו בבית, זקנה נגעה בכתפו והוא הסתובב וירה בה למוות. לא כי רצה להרוג אותה, אלא כי פחד שלא יצא לראות את ילידיו.

אלי באמת עדיף להיות פלסטיני? הנה, תחת שהיא תעבור גיור, אני רץ להתאסלם LOL.

מוזרים. לאיזו מטרה אתם צועדים ולאן? עצרו רגע, פתחו את ספרי ההיסטוריה והסבירו לנו מה, לדעתכם, יקרה אם אתם טועים. כדי שנוכל לגונן עליכם בהתאם.

" ההפגנות נגד גדר ההפרדה בבילעין: חלק מהאנשים מקבלים משכורת חודשית של 4,000 שקל כדי לבוא שעה בשבוע ולזרוק אבנים. זה ביזנס לא רע, שמקורו בכסף אירופי".
קשה לי להסביר לחיילים שעמדנו במטרות. הם עונים לי: 'איך עמדנו, אם פוצצו אותנו באבנים ולא הגבנו?'. החוכמה היא להבליג, כי המטרה שלנו היא לא לפגוע במפגינים.
ברבעון הראשון של 2011 הוצאנו 250 אלף שקלים על אמצעים לפיזור הפגנות בגיזרה, כשלפני שנה עמד המספר על 1.2 מיליון שקלים".
אנחנו שולחים קצינים וחיילים למסור עדויות וצילומים מהשטח, אבל זה נעצר בבתי המשפט. פלשתיני ייאסר לשנה אחרי שהרים יד על חייל, אבל פעיל שמאל ישוחרר בתוך כמה שעות. אני לא אחראי למה שחושבים השופטים. הייתי שמח אם הם היו באים לשטח כדי לראות מה באמת קורה".

http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=10888

ועוד משהו לא חשוב:
אתה לא מרגיש שאתה מחמיץ עם הילדים?
"בטח שאני מפספס. אני יוצא הביתה רק פעם בשבוע. כשאני סוגר שבת בחטיבה, אשתי והילדים באים לבקר אותי ואנחנו נוסעים לשעתיים לפארק במודיעין. זה מדהים איך אתה חוצה כביש ומשנה פאזה. בכלל, היא אומרת שאני זה שישן טוב יותר ממנה בלילה. אני עושה ילד ואז נעלם לה לשנתיים. כל החברים שלי חוזרים הביתה בכל ערב, אבל אני לא מסכן".

אבל איך הולכת אמרת הכלוב? עדיף להם שאתאבד. LOL

תגידי לי, היילני, ואם התכנית המדינית שלך תכשל והומואים ופלסטינאים לא יחיו יחדיו, מה תעשי? הרי לא יכול להיות שתקראי לגמדים.
שלגי
שלגי • 27 במאי 2011
ואחרי כל מה שנאמר, למרות שאינני מזדהה בשיט עם הצעדה הזאת -
אני עדיין מאוד שמחה שאני חיה במדינה שבה מתקיימות צעדות מהסוג הזה, הזויות בעיני,
שאנשים מביעים בהן דעות - שבמקרה הטוב מעידות לדעתי על עיוורון סלקטיבי.

כל עוד הן יכולות להתקיים, אנחנו עדיין בסדר.
Brave Dwarf
שלגי כתב/ה:

כנ"ל. ולחלוטין. אחרת על מה אני נלחם אם לא על ההבטחה לילדיי שאם יבחרו, יוכלו להיות היילני.
שלגי
שלגי • 27 במאי 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
שלגי כתב/ה:

כנ"ל. ולחלוטין. אחרת על מה אני נלחם אם לא על ההבטחה לילדיי שאם יבחרו, יוכלו להיות היילני.

בדיוק.

וכאופטופיק, נדמה לי שמכל השרשור היחידה שאני מכירה על אמת היא היילני - והיא מקסימה לחלוטין, חכמה וסקסית - אבל זה באמת לא קשור (-:
Brave Dwarf
לא ראיתיה מעולם. אבל אכן שמעתי שהיא עוצרת נשימה ביופיה. אני יודע שהיא נבונה באופן יוצא מן הכלל, לולי כן, לא הייתי מזבזבז את רגשותיי עליה בכל פעם מחדש.

היילני, לא לפגוע בך באתי, אלא לספר לך על צד אחר.
Brave Dwarf
טוב.
עייף לי. קראו מפה:
מכתב לאו"ם: הצעת החלטה בעצרת הכללית להכרה במדינה פלסטינית ב"גבולות 67" – מהלך בלתי חוקי
מערכת
24/05/2011 11:06:08

המסמך הבא הוא מכתב שנוסח במשותף על ידי עורכי דין של הפורום המשפטי למען ארץ ישראל והמשפטן אלן בייקר, מנהל פרוייקט ICA במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. מכתב זה, הממוען למזכ"ל האו"ם, חתום על ידי מאות משפטנים ועורכי דין מרחבי העולם המתמחים במשפט בינלאומי. המכתב מזהיר את מזכ"ל האו"ם מפני רמיסת החוק והנזק שייגרם לאו"ם ולתהליך השלום במידה והעצרת הכללית של האו"ם תכריז על מדינה פלסטינית ותקבע את גבולותיה.

לכבוד

מר באן קי מון

מזכ"ל האו"ם

מכובדנו,

הנדון: הצעת החלטה בעצרת הכללית להכרה במדינה פלסטינית ב"גבולות 67" - מהלך בלתי חוקי

אנו החתומים מטה, עו"ד מרחבי העולם, העוסקים במשפט בינלאומי בכלל ובסכסוך הישראלי-פלסטיני בפרט, פונים אליך בבקשה לפעול בקרב חברי העצרת הכללית על מנת למנוע אימוץ החלטה שהמשלחת הפלסטינית מתכוונת להגיש לעצרת הכללית, להכרה במדינה פלסטינית ב"גבולות 67" - באשר החלטה כזו תעמוד בסתירה בוטה וברורה הן לכל ההסכמים אשר נחתמו עד היום בין הפלסטינים וישראל והן להחלטות מועצת הבטחון 242(1967) ו-338 (1973).

הטעמים לפנייתנו זו הם כדלהלן:

1.ביום 24.7.1922 התקבלה החלטת מועצת חבר הלאומים, פה אחד, להקמת בית לאומי לעם היהודי, כולל הזכות לעליה ולהתיישבות יהודית צפופה, בכל שטחה ההיסטורי של ארץ ישראל, לרבות בשטחי יהודה, שומרון ומזרח ירושלים. החלטה זו אושרה ע"י שני בתי הקונגרס בארה"ב ב-30 ביוני 1922.
2.סע' 80 למגילת האו"ם קובע כי האו"ם מכיר בכל החלטותיו של חבר הלאומים, אשר קדם לו ולפיכך, החלטה זו עומדת בתוקפה עד היום הזה ולמעשה, 650,000 היהודים המתגוררים בשטחי יהודה, שומרון ומזרח ירושלים, מתגוררים שם כדין.
3.אין מונח כזה "גבולות 67", מדובר בקווי שביתת הנשק מ-1949 בין ישראל לשכנותיה, אז נקבע מפורשות בהסכמים, כי אין לפרש משום בחינה את קווי שביתת הנשק כגבול בינלאומי.
4.החלטות מועצת הביטחון 242 ו-338 מחייבות את הצדדים לנהל מו"מ להשכנת שלום במזרח התיכון, בגבולות בטוחים ומוכרים ולפתרון צודק לכלל הפליטים, היהודים והערבים כאחד.
5.הצעת החלטה פלסטינית, במסגרת מהלך חד-צדדי שלה, להכרה במדינה פלסטינית ב"גבולות 67", תהיה הפרה יסודית של סעיף 31 להסכם אוסלו ("הסכמי הביניים") בין ישראל לפלסטינים, משנת 1995 בו נקבע כי הפלסטינים לא ייזמו ולא ינקטו כל צעד אשר ישנה את מעמד הגדה המערבית עד סיום המשא ומתן על מעמד הקבע וכי נושא הגבולות ייקבע במסגרת מו"מ בלבד.
6.יודגש, כי במועד שבו חתמה הרשות הפלסטינית על התחייבויות אלו, כבר התגוררו מאות אלפי יהודים בשטחי יהודה, שומרון ומזרח ירושלים והיא הכירה במציאות לפיה, מעמד השטחים הללו לא ישתנה עד לסיום המו"מ על הסדר הקבע.
7.הסכם הביניים נחתם אמנם בין ישראל לרשות הפלסטינית, אך ארה"ב, האיחוד האירופי, רוסיה, נורווגיה, ירדן, מצרים והאו"ם חתמו עליו כעדים ולא יוכלו ליטול חלק בהפרת ההסכם ע"י הפלסטינים, שאנו עדים לה ושאתה, כמזכ"ל האו"ם, עומד להיות שותף לה.
8.כזכור, האו"ם לא הכיר בריבונות ישראל במזרח ירושלים, על אף זכותה ההיסטורית הברורה של ישראל לריבונות בעיר ואולם, באם עצרת האו"ם תכיר עכשיו במהלך החד-צדדי של הצהרה על מדינה פלסטינית, בשטח הכולל את מזרח ירושלים, יהיה בכך משום אפליה פסולה ובלתי מתקבלת על הדעת כנגד ישראל, תוך התעלמות מוחלטת מזכויות לגיטימיות של ישראל והעם היהודי.
9.כתגובה למהלך החד-צדדי הפלסטיני, עשויה לעלות בקרוב הצעת חוק בכנסת ישראל, אשר תקבע כי מדינת ישראל תחיל את ריבונותה על חלקים נרחבים מיהודה ושומרון, אם וכאשר הפלסטינים יבצעו את המהלך החד-צדדי המתוכנן.
בסיכומו של דבר, מדובר בתרגיל פוליטי של הפלסטינים תוך ניצול ציני של האו"ם ושל חברי העצרת הכללית על מנת לעקוף את תהליך המו"מ עליו הוחלט על ידי מועצת הבטחון של האו"ם והוסכם בין הצדדים, כאמצעי לקדם את תכניותיהם הפוליטיות. לצערנו, האו"ם הולך שולל אחרי התרגיל הזה, הנוגד את המשפט הבינלאומי ואשר טומן בחובו את קריסת תהליך השלום במזרח התיכון.

האחריות הינה על כתפיך ובידך הזמן והסמכות לעמוד על עקרונות מגילת האו"ם ולפעול על מנת למנוע מהלך חד-צדדי של הפלסטינים, אשר יוביל לקריסת תהליך השלום.

קראו מפה:
אופס את זה אני כתבתי. אז מחר. אולי.
daniel222
daniel222 • 27 במאי 2011
כאשר מחברים כל כך הרבה נושאים יחד זה פשוט לא יעבוד.
אני נגד דיכוי מכל סוג אך אני חושב שכל אחד מהנושאים צריך לקבל במה משלו.
בהפגנה מסוג זה מרוב קולות לא ישמעו דבר.

אם נושא ההפגנה יהיה קבלת השונה, זה יחבר יותר אנשים ויהיה יותר משמעותי.
אם בהפגנה כזו יהיו חברי הקהילה הגאה, סטרייטים, דתיים, חילוניים, ערבים, בדס"מים,
לבנים, שחורים,נכים, ימניים, שמאלניים, ... זה יכול לאט לאט לחלחל לציבור שניתן לקבל
את השונה למרות שלא חייבים להסכים על כל דבר.
למעשה זו הפגנה כנגד כל דיכוי רק מכיוון אחר.
nomorenomore
nomorenomore • 27 במאי 2011
לא אצעד בצעדה שנותנת לגיטימציה לרוצחים אשר דורשים קיום על שטח המדינה שלנו, ודורשים אותה ברצח, לא פחות.

זה ביזיון, ואני בעד להחרים כל צעדה למען פלסטינאים.