סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הגדרות של נשלטת. יש אפור...?

string doll
לפני 12 שנים • 28 במאי 2011
string doll • 28 במאי 2011
the rain song כתב/ה:
אין לי תשובות חכמות ונבונות יותר מידי לצערי אבל הייתי ממליצה לך להוציא מהלקסיקון שלך את המילים "טוטאליות" ו"אבסולוטיות". הן שאיפה מאוד מיותרת בעיני.
אני משערת שיהיו שיחלקו עלי אבל אין שום קשר בין "אלפא" לבין בדסמ.
וזואת בהנחה שאנשים שמכניסים את הבדסמ לחייהם עושים זאת כדי להנות.
ולעניות דעתי "אפור" הוא הצבע השולט בבדסמ.
קיצוניות, בכל תחום, לא עושה הרבה טוב לאף אחד.

אני מסכימה איתך ש״קיצוניות, בכל תחום, לא עושה הרבה טוב לאף אחד.״ אבל כל מהות הבדס״מ מושטטת על לקיחת גחמות ופנטזיות שלרוב במונחי ה״חברה המיינסטרימית״ נחשבות לקיצוניות ולהעניק להן חיים משלהן. משחקי התפקידים, האביזרים וההתנהלות השוטפת הינם בבחינת ״קיצון״ מסוים בסקלת הסקס הלוא כן? זה, כמובן, תלוי בהגדרות אבל אני סבורה שהבדס״מ מעצם היותו (עדיין) סוג של טאבו משקף לכשעצמו סוג של קיצוניות....
string doll

Re: הגדרות של נשלטת. יש אפור...?

Mary Jane כתב/ה:
string doll כתב/ה:

...
בתור אשת ״אלפה״ מובהקת, כזו שידה בכל והעצמאות עבורה היא בבחינת ערך עליון..

שאלתי היא האם לדעתכם יש מקום לנשות ״אלפה״ בקרב קהילת הנשלטות או שהמונח ״שולטת מלמטה״ מבטל כמעט לחלוטין את מהות השולט? ...
  icon_wink.gif icon_wink.gif

אין לי תשובות לשאלותיך המוזרות, אך אני תוהה לעצמי, מה יש לכם, נשים וגברים חובבי 'מיילדום', עם ההתעקשות להצמיד לעצמכם את המילה 'אלפא' הלקוחה מעולם החי? אתם רואים את עצמכם מתנהלים כחיות (חיות השדה, חיות בר, גאד קנואוז..) ? מנהיגים של קבוצה מסוימת, להקה הנכנעת בפניכם בדמיונכם? האות הראשונה באלפבית היווני גורמת לכם לחוש עליונים על פני חבריכם, אישרור לערכה ההו-כה-רב-וכה-מרשים של נטייתכם המינית?

נבצר מבינתי. אודה למלומד/ת (רק בני אדם מסוג אלפא !! ) שיאירו עיניי.

השימוש בהגדרה הזו במחינתי הוא על אותו משקל של השימוש במילה ״דומיננטי״ על מנת לתאר אופי של אדם. לא מדובר בהקבלה לעולם החי וממש לא מדובר על מנהיגות חברתית או עליונות. היות ובמהלך המשפטים הראשונים עשיתי שימוש במילה ״דומיננטי״ החלטתי לגוון עם מילה שבעיני היא נרדפת לזו הראשונה ומקובלת מאוד, אגב, דווקא בקרב קהילת רפואת הנפש ולא בהכרח רפואת החי.
string doll

Re: מה הקשר בין דומיננטיות בחיים לבין נשלטות

מאוהבת 7 24 כתב/ה:
אני לא מתה על הגדרות

מבחינות רבות אני דומיננטית, ומבחינות רבות (בעיקר מיניות) אני סאבית.

אני לא מרגישה שיש ניגוד בין הדברים - פשוט ככה זה

אני מבינה מה את אומרת וכל זמן שזו התוצאה שאליה את מגיעה באופן אינסטנקטיבי זה כמובן מבורך. הבעיה מתעוררת, אצלי לכל הפחות, ברגע שקיים קושי גדול מאוד לשחרר את השליטה ברמה המינית על אף הרצון המובהק הקיים. לכן שאלתי האם יש מקום לאישיות דומיננטית גם בהקשר המיני בעולם הנשלטות או שמא מדובר בתופעה שלא עומדת בקנה אחד עם ההגדרות המקובלות בתחום.... 
בלוסום​(לא בעסק)

Re: מה הקשר בין דומיננטיות בחיים לבין נשלטות

בלוסום​(לא בעסק) • 28 במאי 2011
string doll כתב/ה:
מאוהבת 7 24 כתב/ה:
אני לא מתה על הגדרות

מבחינות רבות אני דומיננטית, ומבחינות רבות (בעיקר מיניות) אני סאבית.

אני לא מרגישה שיש ניגוד בין הדברים - פשוט ככה זה

אני מבינה מה את אומרת וכל זמן שזו התוצאה שאליה את מגיעה באופן אינסטנקטיבי זה כמובן מבורך. הבעיה מתעוררת, אצלי לכל הפחות, ברגע שקיים קושי גדול מאוד לשחרר את השליטה ברמה המינית על אף הרצון המובהק הקיים. לכן שאלתי האם יש מקום לאישיות דומיננטית גם בהקשר המיני בעולם הנשלטות או שמא מדובר בתופעה שלא עומדת בקנה אחד עם ההגדרות המקובלות בתחום.... 

מראות עיני ומנסיוני - קשה מאוד עד כמעט בלתי אפשרי למצוא גבר המסוגל להכיל חוזק של אישה. רוב הגברים שהיתה לי איתם איזושהי אינטראקציה פה - נבהלו מזה וברחו.

זה לא אומר שאין אדם כזה, רק שעד כה לא מצאנו אותו..
תמונה כפרית

תמונה כפרית • 28 במאי 2011
string doll כתב/ה:
אישיות דומיננטית ואישיות פסיבית הינם קצוות הקיצון המוכרות.

דיעה רווחת שניתקלתי בה רבות במהלך העמקת הבנתי את ניבכי עולם הבדס״מ הינה שהשולט ביחסים הינו הדומיננטי ואילו הנשלטת הינה הפסיבית.
בד בבד הבחנתי (הן באופן אישי והן ברמה הכוללנית יותר) שהרבה מן הנשלטות הן למעשה נשים מאוד דומיננטיות ואסרטיביות בחיי היומיום שכנראה מחפשות לאבד את השליטה.
אך לא תמיד ה״איבוד״ הזה קל ליישום.
בתור אשת ״אלפה״ מובהקת, כזו שידה בכל והעצמאות עבורה היא בבחינת ערך עליון, כל קונספט ההתמסרות מחד מגרה אותי מאוד אך מאידך ברור לי שהסבירות (בהסתמך על נסיון העבר) שאצליח להתמסר בטוטאליות מוחלטת היא כמעט אפסית.

שאלתי היא האם לדעתכם יש מקום לנשות ״אלפה״ בקרב קהילת הנשלטות או שהמונח ״שולטת מלמטה״ מבטל כמעט לחלוטין את מהות השולט?
האם סקס אגרסיבי עם אישה דומיננטית שנותנת ״פייט״ ולא נכנעת בקלות נופל להגדרת המתחלפת או שמא אין בכלל הגדרה שתואמת אישה כזו בבדס״מ כי מדובר פשוט בסקס ונילי ״משודרג״?
ואולי בכלל כל אישה שחבוי בה הצורך להיכנע פשוט זקוקה לגבר המתאים...?
האם הכל נתון לפרשנות אישית של המתבונן?
האם ״קינקית״ עם נטיות מרדניות יכולה להיכנע באופן אבסולוטי?
האם יש ״אפור״ בכל הקשור להגדרות התפקידים?

טוב זה היה כמה שאלות אבל הבנתם את הכיוון הכללי... icon_smile.gif

אשמח לשמוע את דיעותכם בנושא.

כפי שאמרו קודמי, אני לא רואה טעם בהגדרות, ואני לא זקוקה למילון מונחים על מנת לשחק ולנות, ובעיקר לחיות.
אם תרצי, אני טיפוס דומיננטי, אסרטיבית שיודעת מה היא רוצה ולא מהססת לבקש זאת זאת.
על אף "תפקידי" כנשלטת, אני לא שמה את כל מרכיבי אישיותי בצד, להפך.
אני יכולה להיות הכי כנועה שבעולם, או הכי שובבה, פרועה, שובבה, חצופה וחסרת חינוך, כל זה לא הופך אותי לפחות נשלטת או אותו לפחות אדון.

בדסם הוא כר נרחב לכל מה שרק עולה בדמיונינו, אז למה בכלל להגביל???
(למותר לציין, חוקי, שפוי, בטוח, ובהסכמה, נכון?)
קנטור​(שולט){חתולהלה}
לפני 12 שנים • 29 במאי 2011
A relatively recent development in the BDSM community, a brat is a woman who suggests she is ripe for a submissive sexual encounter, but diliberately and flagrantly torment prospective doms. Brats often dress like young girls, sport Catholic school uniforms or dress like Bratz dolls. Often they band in packs and suggest there is immense pleasure available from the group for the right (and lucky) dominant male. Males must "prove" their dominance to the satisfaction of the group. Most serious BDSM practioners put a premium on total honesty and trust and thus the brat phenomenom has not been welcomed by all.
the rain song
the rain song • 29 במאי 2011
string doll כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
אין לי תשובות חכמות ונבונות יותר מידי לצערי אבל הייתי ממליצה לך להוציא מהלקסיקון שלך את המילים "טוטאליות" ו"אבסולוטיות". הן שאיפה מאוד מיותרת בעיני.
אני משערת שיהיו שיחלקו עלי אבל אין שום קשר בין "אלפא" לבין בדסמ.
וזואת בהנחה שאנשים שמכניסים את הבדסמ לחייהם עושים זאת כדי להנות.
ולעניות דעתי "אפור" הוא הצבע השולט בבדסמ.
קיצוניות, בכל תחום, לא עושה הרבה טוב לאף אחד.

אני מסכימה איתך ש״קיצוניות, בכל תחום, לא עושה הרבה טוב לאף אחד.״ אבל כל מהות הבדס״מ מושטטת על לקיחת גחמות ופנטזיות שלרוב במונחי ה״חברה המיינסטרימית״ נחשבות לקיצוניות ולהעניק להן חיים משלהן. משחקי התפקידים, האביזרים וההתנהלות השוטפת הינם בבחינת ״קיצון״ מסוים בסקלת הסקס הלוא כן? זה, כמובן, תלוי בהגדרות אבל אני סבורה שהבדס״מ מעצם היותו (עדיין) סוג של טאבו משקף לכשעצמו סוג של קיצוניות....

או קיי, אז בדסמ הוא קצת יותר אקסטרימי מווניליות. גם קינקיות. ועדיין, זה לא מצדיק בעיני טוטאליות ואבסולוטיות בנתינה, בהתמסרות, בסקס, וכל השאר. הייתי שם, בנסיון הזה להיות טוטאלית.
היו בכלוב המון שרשורים על הנושא הזה של הטואטליות. גם נכתבו כמה פוסטים בבלוגים של אנשים חכמים עם המון נסיון בתחום.
אותי זה הכניס למצב שהתקרב לסוג של אובססיה. כל השליטה העצמית שלי התערערה וזו ממש לא המטרה של בדסמ ושל להיות נשלטת. אולי יש כאלה שיגיבו אחרת אבל נסיוני הוכיח לי שזה מאוד מיותר לשאוף לטוטאליות. (ואני לא מתכוונת ל"אם הוא יגיד לך לקפוץ מעזריאלי האם תקפצי").
כאמור, אני יכולה לדבר רק בשמי.
הדבר הכי חשוב בעיני בבדסמ ובכלל בהתנסויות חדשות ולא מוכרות שמכניסות אותנו לקצת "חוסר שליטה" הוא המון המון תשומת לב ושמירה על מודעות כלפי עצמנו. איפה שלא טוב - לעצור, להאט.
בחדר כושר כל הזמן אומרים "להקשיב לגוף". אני אומרת אותו דבר לגבי השאר "להקשיב לגוף, להקשיב לנפש, להקשיב לנשמה" (סליחה על הפלצנות).
ואל תשכחי שמילת בטחון תמיד מחזיקה אצלך שליטה מסויימת. (וגם על זה התפלספו לא מעט - האם זו שליטה מלמטה עאלק).
בקיצור, תעשי חיים icon_smile.gif ורצוי עם האדם הנכון והמתאים לך.
atos​(שולט)

atos​(שולט) • 29 במאי 2011
string doll כתב/ה:

נשים מאוד דומיננטיות ואסרטיביות בחיי היומיום שכנראה מחפשות לאבד את השליטה.
בתור אשת ״אלפה״ מובהקת, כזו שידה בכל והעצמאות עבורה היא בבחינת ערך עליון, כל קונספט ההתמסרות מחד מגרה אותי מאוד אך מאידך ברור לי שהסבירות (בהסתמך על נסיון העבר) שאצליח להתמסר בטוטאליות מוחלטת היא כמעט אפסית.

אענה רק על זאת. כיוון שאת מגדירה את עצמך כך. כל גבר שניצב מולך נמדד על פי אותם תנאים שקבעת את מראש, בין אם הוא מודע להם או לא. ואותו אחד צריך להוכיח בענייך כי הוא עולה על כול אותם תנאים. אם תמצאי אותו מהסס\ נחות ממך תכתשי אותו עד דוק. במידה והוא יעבור את אותם תנאים את תתמסרי עד לרמה שלא דמיינת בכלל. (זה קורה גם להפך, את זה אני משער שאת מכירה)
string doll
לפני 12 שנים • 30 במאי 2011

string doll • 30 במאי 2011
atos כתב/ה:
string doll כתב/ה:

נשים מאוד דומיננטיות ואסרטיביות בחיי היומיום שכנראה מחפשות לאבד את השליטה.

אענה רק על זאת. כיוון שאת מגדירה את עצמך כך. כל גבר שניצב מולך נמדד על פי אותם תנאים שקבעת את מראש, בין אם הוא מודע להם או לא. ואותו אחד צריך להוכיח בענייך כי הוא עולה על כול אותם תנאים. אם תמצאי אותו מהסס\ נחות ממך תכתשי אותו עד דוק. במידה והוא יעבור את אותם תנאים את תתמסרי עד לרמה שלא דמיינת בכלל. (זה קורה גם להפך, את זה אני משער שאת מכירה)

אז אם הבנתי נכון, אתה למעשה סבור שמדובר אך ורק בדינמיקה שנוצרת בין שני האנשים. כלומר אין משקל ממשי ל״לא יכולה״ או ״לא מסוגלת״ זה פשוט עניין של למצוא את הגבר המתאים שמולו אצליח להסיר חומות, מסכות ומגננות...זה למעשה מבטל את מקומה של הנשלטת המתמרדת או ה״brat" כפי שהזכירו כאן ולמעשה טוען שזה פשוט תלוי בבן אדם שעומד מולי. מעניין. לא יודעת אם משכנע...אבל מעניין בהחלט.
string doll
לפני 12 שנים • 30 במאי 2011
string doll • 30 במאי 2011
קנטור כתב/ה:
A relatively recent development in the BDSM community, a brat is a woman who suggests she is ripe for a submissive sexual encounter, but diliberately and flagrantly torment prospective doms. Brats often dress like young girls, sport Catholic school uniforms or dress like Bratz dolls. Often they band in packs and suggest there is immense pleasure available from the group for the right (and lucky) dominant male. Males must "prove" their dominance to the satisfaction of the group. Most serious BDSM practioners put a premium on total honesty and trust and thus the brat phenomenom has not been welcomed by all.

נשמע מעולה. אבל מדובר כאן בהתנהגות שמוחצנת בכוונת תחילה בעוד שאני התייחסתי לתחושות ותגובות שנובעות כריפלקס לאופי דומיננטי. האסכולה הזו בהחלט יכולה להתאים בקווים מסויימים אבל, כאמור, זה יותר משחק מוקצן מאשר תגובת בטן של אישה אימפולסיבית ואסרטיבית...