לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האשמה ללא ביסוס, ואיסור הפרסום לצידה.

קיפופיף​(מתחלפת)
לפני 13 שנים • 29 במאי 2011

Re: אני כותבת בלשון נקבה-קורבן, רק כי זה יותר שכיח.

קיפופיף​(מתחלפת) • 29 במאי 2011
[quote="Sparafucile"][quote="Franchesca"][color=violet]
לחקור נאנסת במשך שעות על גבי שעות תוך כדי הפעלת לחץ נפשי, זה לא הכרחי.

על איזה לחץ נפשי בדיוק מדובר כאן? מי שמספרת את האמת-לא נמצאת בלחץ. מי שמשקרת-בהחלט יש לה סיבה להלחץ. מטרת החקירה היא לוודא שמדובר בתלונה אמיתי ולקבל כמה שיותר פרטים שיעזרו לזהות את התוקף/ת. מומלץ למתלוננות/ מתלוננים לא לשתף בפרטים שלא נוח לדבר עליהם . (כמו "איפה בדיוק הוא נגע בך" יש פרוטוקול חקירה סטנדרטי, לא חייבים לענות על כל שאלה) וכל מתלונן/ת ראשי על פי חוק לתת עדות בנוכחות מלווה מטעמו/ה.

לתת לגבר לנהל את החקירה, גם לא הכרחי.

לא רק שלא הכרחי-אלא שהנהלים מחייבים חוקרת אשה לנשים שהותקפו וחוקר גבר לגברים שהתקפו.
המשטרה היא לא גוף מושלם, אמנם, אבל אין שם שום מטרה לפגוע במותקפות. די להתקרבן. יש בחיים דברים גרועים יותר מתקיפה מינית.
Franchesca

Re: אני כותבת בלשון נקבה-קורבן, רק כי זה יותר שכיח.

Franchesca • 29 במאי 2011
ציטוט:

על איזה לחץ נפשי בדיוק מדובר כאן? מי שמספרת את האמת-לא נמצאת בלחץ. מי שמשקרת-בהחלט יש לה סיבה להלחץ. מטרת החקירה היא לוודא שמדובר בתלונה אמיתי ולקבל כמה שיותר פרטים שיעזרו לזהות את התוקף/ת. מומלץ למתלוננות/ מתלוננים לא לשתף בפרטים שלא נוח לדבר עליהם . (כמו "איפה בדיוק הוא נגע בך" יש פרוטוקול חקירה סטנדרטי, לא חייבים לענות על כל שאלה) וכל מתלונן/ת ראשי על פי חוק לתת עדות בנוכחות מלווה מטעמו/ה.
לתת לגבר לנהל את החקירה, גם לא הכרחי.
לא רק שלא הכרחי-אלא שהנהלים מחייבים חוקרת אשה לנשים שהותקפו וחוקר גבר לגברים שהתקפו.
המשטרה היא לא גוף מושלם, אמנם, אבל אין שם שום מטרה לפגוע במותקפות. די להתקרבן. יש בחיים דברים גרועים יותר מתקיפה מינית.

מי שמספרת את האמת לא נמצאת בלחץ? אני מניחה שאתה אומר את זה כאישה שנחקרה במשטרה מספר פעמים רבות.
כל מילה בעניין גורמת לחרדתיות, טראומטיות, הלם ותחושת פלאשבק.
אז לחקור במשך שעות אישה שגם ככה חוותה טראומה זה לא לעניין, בטח לא תוך כדי הפעלת לחץ ושאילת שאלות חוזרות ונשנות במשך שעות.
וכן החוקרת הראשית בעניין היא אישה, אבל גם החוקר מגיע ושואל בעניין וזה כאמור מ י ו ת ר.
כתבת: "די להתקרבן. יש בחיים דברים גרועים יותר מתקיפה מינית." ברצינות?
אני לא מדברת על נזקים אחרים פוטנציאלים, אבל באמת אתה מתייחס לזה בקלות ראש?
היית מתייחס לזה כך אם מישהו היה תוקף את אישתך\אחותך\בתך\אמך? לא עלינו.
אני נורא מאוכזבת מיחס קל דעת שכזה, מאוכזבת.
Franchesca

Re: חח. אתה מצחיק.

Sparafucile כתב/ה:
Franchesca כתב/ה:
ציטוט:

מעצר בית זה לרוב זמני, ויותר דיסקרטי.

בעוד שהוא במעצר בית, הוא יכול לרתץ זאת כמחלה, כמספר דברים.

בעוד שכתבה בעיתון, או זעיקת שמו ברחוב, פוגעת הרבה יותר.

ומה לגבי דברים אחרים שפוגעים בו כתוצאה ממעצר הבית?
כמו להיות כלוא לא עוול בכפו.
כמו לחתום ערבון של אלפי שקלים, לפעמים מאות אלפים.
אם צו המעצר יופר - לשלם?
כמו להסביר למשפחה שלו למה הוא לא יכול לצאת לעבודה או לסתם בילוי משפחתי.
וברור שזה לא זמני, הרי מערכת המשפט לוקה בחסר, עד שתום ההליכים יגיעו, הוא יתנוון.
זה באמת נשמע לך הגיוני יותר מפרסום חשד?

מעצר בית יכול להיות יומיים כמו חודש.

זה עדיף על זה שכל העיר תדע שהוא חשוד באונס. ואז כשהוא ירצה לקנות חלב או כל פעולה יומיומית פשוטה, יסתכלו עליו עקום.

הליכים משפטיים מתמשכים לאורך זמן.
אני יכולה להבטיח לך שלא מדובר על חודש - חודשיים, אפילו מדובר על חודשים ארוכים, לפעמים שנים.
הכל תלוי במורכבות התיק ובעומס הניירת שיש לבית המשפט בדיוק בתקופה זו.
זה לא פתרון לאותם חפים מפשע ותזכור "חשוד" הוא לא אשם.
Franchesca

תיקון לגבי התגובה שכתבתי לקיפופיף.

מי שמספרת את האמת לא נמצאת בלחץ? אני מניחה שאת אומרת את זה כאישה שנחקרה במשטרה מספר פעמים רבות.
אז לחקור במשך שעות אישה שגם ככה חוותה טראומה זה לא לעניין, בטח לא תוך כדי הפעלת לחץ ושאילת שאלות חוזרות ונשנות במשך שעות.
וכן החוקרת הראשית בעניין היא אישה, אבל גם החוקר מגיע ושואל בעניין וזה כאמור מ י ו ת ר.
אני לא מדברת על נזקים אחרים פוטנציאלים, אבל באמת את מתייחסת לזה בקלות ראש?
היית מתייחסת לזה כך אם מישהו היה תוקף את אחותך\בתך\אמך? לא עלינו.

Lakshmi​(נשלטת)

Re: האשמה ללא ביסוס, ואיסור הפרסום לצידה.

Lakshmi​(נשלטת) • 29 במאי 2011
Sparafucile כתב/ה:
שאלה פשוטה.

נגיד שגבר בשם X חשוד באונס. האם אתן מחשיבות את זה לכדאי או חוקי, לזעוק את זה, לפרסם את זה ברבים.

הרי נכון, הידיעה תגרום לעוד נשים להתלונן, רק אם הוא אכן אנס. והלוואי שכל נאנסת תתלונן, הלוואי שזה ירשיע מאות ואלפים של אנסים וירחיק אותם מהחברה.

ואם לא? הוא יקבל ניכור חברתי, כתם פלילי ופוליטי, סיכוי עצום שיפוטר ממקום פרנסתו, ניכור משפחתי.

ואני שואל, האם דמה של נאנסת שווה יותר מדמו של אדם חף מפשע החשוד בפשע שכזה, ושחייו יהרסו, בגלל גחמה של אישה שרוצה לנקום(למשל) ?!

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני בעד לתקוע כל אנס ואנס בכלא למקסימום שנות מאסר על פי חוק. ולא יום פחות.

אבל עד שבית המשפט לא יכריע, הפרסום הזה, יכול להרוס כ"כ הרבה חיים של אחרים, במיוחד אם זו תביעת סרק. וכן, זו הסיבה שהחוק הזה קיים.

תחשבו על זה.

אני חושבת שזו צביעות מצדך לומר דבר כזה, עם כל האהבה שלי אליך..
אתה בעצמך עשית את זה לפי זכרוני במקרה מסוים, בבלוג שלך.

לאף אחד אין זכות להכפיש, להאשים אדם בלי שהוכחה אשמתו (אלא אם היתה נוכחות באירוע מסוים)
נילי ונילי

נילי ונילי • 29 במאי 2011
ToothFairy כתב/ה:
לאף אחד אין זכות להכפיש, להאשים אדם בלי שהוכחה אשמתו (אלא אם היתה נוכחות באירוע מסוים)

יקרה, טיפה מתבלגן לך.
מותר להאשים אדם לפני שהוכחה אשמתו, בשביל זה קיים המונח "חשוד" וגם "נאשם". זה מציין אדם שיש לגביו האשמה תלויה ועומדת ותהליכי הבירור שלה מתקיימים ברגעים אלו ממש.
ובכל מקרה, שני המונחים האלו הם מונחים משפטיים והם לא קודים מוסריים מחייבים. מותר לך להכפיש אדם, לחשוב שהוא מטומטם וגם לטעון בפומבי שהוא זבל מארץ הזבלים, ואת לא נדרשת להוכחת אשמה בשביל זה.
קיפופיף​(מתחלפת)

Re: תיקון לגבי התגובה שכתבתי לקיפופיף.

קיפופיף​(מתחלפת) • 29 במאי 2011
Franchesca כתב/ה:

מי שמספרת את האמת לא נמצאת בלחץ? אני מניחה שאת אומרת את זה כאישה שנחקרה במשטרה מספר פעמים רבות.

אני מתייחסת לכך בתור אחת שבעצמה עברה תקיפה מינית וכן, לא מעט מפגשים עם המשטרה. וממקור ראשון אני רוצה לצרוח את זה לכל הסמי=פמיניסטיות שמשתמשות במילה "אונס" כדי להראות כמה המין הנשי חלש- יש דברים יותר גרועים בחיים!!!! (סרטן, תאונות דרכים שגורמות לשיתוק, יתמות, עיוורון, לא חסר!)
ברמה האישית-מדובר באירוע שהפך לי את החיים שבמראת הזמן שעבר מאז (שנתיים) רק לטובה.
ראיתי את המוות בעיניים ויצאתי מזה חייה- הבנתי שמרגע זה החיים קצרים ומאז אני מגשימה את עצמי ברמות הרבה יותר גבוהות מאי פעם.
זה לא קרה ביום אחד, תהליך של חצי שנה של התבודדות וחשבון נפש לפני שיכולתי לחזור לחיים מלאים. אבל בדיעבד-לא הייתי מוותרת על החוויה המפוקפקת הזאת. היא הפכה אותי לאדם שאני היום.
אין בחיים טוב או רע מוחלט-רק חוויות. אם הן טובות או רעות-זה רק בידיים שלנו.
הלו, זה כאילו אתר של שליטה, לא? אז השליטה בחיים שלנו היא אך ורק בידיים שלנו. אנחנו לא יכולים לשלוט באופן מלא על כל מה שיקרה לנו-אבל אנחנו יכולים לשלוט על איך שאנחנו משתמשים בחוויה.
זה לא סותר את זה שעשיתי הכל כדי המשטרה תתפוס את התוקף. זה לא סותר את זה שמי שתוקף/ת צריך/ה להיענש-אבל אני החלטתי לא להעניש את עצמי. הבחירה אם להיות קורבן למשך כל ימי חיי הלאה- היא בידי. לא בידי התוקף, לא בידי המשטרה ולא בידי בית המשפט.
[B]
Franchesca

Re: תיקון לגבי התגובה שכתבתי לקיפופיף.

קיפופיף כתב/ה:
Franchesca כתב/ה:

אני מתייחסת לכך בתור אחת שבעצמה עברה תקיפה מינית וכן, לא מעט מפגשים עם המשטרה. וממקור ראשון אני רוצה לצרוח את זה לכל הסמי=פמיניסטיות שמשתמשות במילה "אונס" כדי להראות כמה המין הנשי חלש- יש דברים יותר גרועים בחיים!!!! (סרטן, תאונות דרכים שגורמות לשיתוק, יתמות, עיוורון, לא חסר!)
ברמה האישית-מדובר באירוע שהפך לי את החיים שבמראת הזמן שעבר מאז (שנתיים) רק לטובה.
ראיתי את המוות בעיניים ויצאתי מזה חייה- הבנתי שמרגע זה החיים קצרים ומאז אני מגשימה את עצמי ברמות הרבה יותר גבוהות מאי פעם.
זה לא קרה ביום אחד, תהליך של חצי שנה של התבודדות וחשבון נפש לפני שיכולתי לחזור לחיים מלאים. אבל בדיעבד-לא הייתי מוותרת על החוויה המפוקפקת הזאת. היא הפכה אותי לאדם שאני היום.
אין בחיים טוב או רע מוחלט-רק חוויות. אם הן טובות או רעות-זה רק בידיים שלנו.
הלו, זה כאילו אתר של שליטה, לא? אז השליטה בחיים שלנו היא אך ורק בידיים שלנו. אנחנו לא יכולים לשלוט באופן מלא על כל מה שיקרה לנו-אבל אנחנו יכולים לשלוט על איך שאנחנו משתמשים בחוויה.
זה לא סותר את זה שעשיתי הכל כדי המשטרה תתפוס את התוקף. זה לא סותר את זה שמי שתוקף/ת צריך/ה להיענש-אבל אני החלטתי לא להעניש את עצמי. הבחירה אם להיות קורבן למשך כל ימי חיי הלאה- היא בידי. לא בידי התוקף, לא בידי המשטרה ולא בידי בית המשפט.
[B]

ברור שיש דברים גרועים מזה, אבל באמת את מתייחסת לזה כך, ההשוואה נחוצה?
אולי את הפקת מזה רק טוב, אני שמחה עבורך. לא כולן מסוגלות לכך.
"אנחנו יכולים לשלוט על איך שאנחנו משתמשים בחוויה." אנחנו לא. אנחנו לא שולטים באיך להגיב לטראומה.
כל אחד מגיב בצורה אחרת, יש נשים שמדברות על תקיפותיהן ויש נשים שתקניות.
ולא רק לגבי נשים, מה עם ילדים שנאנסים? גם הם בוחרים להתקרבן? לא.
תקבלי שיש אנשים שמתמודדים עם החוויה הטראומטית הזאת בצורה שונה ממך.
אין פה מסע סמי-פמיניסטי.
את לא יכולה להגיד, זה בידיים שלכם, ממש לא. אולי זה בידיים שלך ואני מברכת על כך עבורך.
"הבחירה אם להיות קורבן למשך כל ימיי חיי הלאה - היא בידי." אף אחת לא בוחרת להמשיך להיות קורבן.

והשאלה היא, האם לפרסם שם חשוד או האם לתת לו להסתובב כאוות נפשו?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון מאי 29, 2011 2:16 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Lakshmi​(נשלטת)

Lakshmi​(נשלטת) • 29 במאי 2011
נילי ונילי כתב/ה:
ToothFairy כתב/ה:

יקרה, טיפה מתבלגן לך.
מותר להאשים אדם לפני שהוכחה אשמתו, בשביל זה קיים המונח "חשוד" וגם "נאשם". זה מציין אדם שיש לגביו האשמה תלויה ועומדת ותהליכי הבירור שלה מתקיימים ברגעים אלו ממש.
ובכל מקרה, שני המונחים האלו הם מונחים משפטיים והם לא קודים מוסריים מחייבים. מותר לך להכפיש אדם, לחשוב שהוא מטומטם וגם לטעון בפומבי שהוא זבל מארץ הזבלים, ואת לא נדרשת להוכחת אשמה בשביל זה.

פחות בקיאה במונחים משפטיים והמשמעות המדויקת .
אסביר את עצמי,
הכוונה שלי הייתה, הלבנת אדם בפני רבים, רצח אופי וכו'.
כמובן שכשאמרתי שלאף אחד אין זכות לעשות זאת, מדובר בדעתי האתית בנושא.
ובוא נאמר, שכל אדם, אם היה חושב על עצמו בסיטואציה שעושים לו את זה..הרבה אנשים היו חושבים כמוני.

לצערנו זה לא המצב.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 29 במאי 2011
ציטוט:
פחות בקיאה במונחים משפטיים והמשמעות המדויקת .
אסביר את עצמי,
הכוונה שלי הייתה, הלבנת אדם בפני רבים, רצח אופי וכו'.
כמובן שכשאמרתי שלאף אחד אין זכות לעשות זאת, מדובר בדעתי האתית בנושא.

מעבר לאתיקה ומוסריות בסיסית -

את יכולה לחשוב על אדם כל מה שעולה על רוחך, אם תחליטי להכפיש אותו בפומבי, כולל ברשת חברתית וירטואלית, תשאי בתוצאות דלהלן:
תביעה על לשון הרע, במקרה ולא הוכח נזק, תישא קנס ע"ס 50,000 שקלים, ובמקרה והנזק יוכח - ע"ס 100,000 שקלים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3990218,00.html

האשמתו של אדם באונס ללא הוכחה = הכפשה ולשון הרע.
(הבאתי דוגמא לפסק דין בנושא בעמוד הראשון).

לפנים היה מקרה דומה גם בכלוב. אדם X האשים אישה Y בהיותה מלכה בתשלום (או דבר מה כגון זה), הוא נתבע ע"י הנפגעת ומשלא עלה בידו להוכיח את ההאשמה שהטיח ע"ג דפי הפורום, חוייב בתשלום ע"ס 100,000 שקלים.