לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האשמה ללא ביסוס, ואיסור הפרסום לצידה.

הרמאפרודיטה
לפני 13 שנים • 30 במאי 2011

Re: כמה מילים ודי.

הרמאפרודיטה • 30 במאי 2011
Franchesca כתב/ה:

Brave Dwarf:
בהודעה הראשונה שלי בשרשור הזה כתבתי:
"האם צריך לשמור על צנעת הפרט?
האם זכות הציבור לדעת?
כן וכן.
כל מקרה לגופו, אם במקרה ספציפי זכות הציבור עולה על צנעת הפרט יש לפעול בהתאם לכך וההפך."

יוצא מכך שתשובתי לשאלתך לגבי המקרה הספציפי, היא לא לפרסם את שמות החשודים, כי התוצאות ידועות.
כשאינן ידועות, אני רוצה לדעת אם אחד המורים בבית ספר ילדי חשוד בכל דבר פלילי.

אבל זה הקטע - שאין דבר כזה מקרה ספציפי.
זה או להקריב את חפותו האפשרית של האדם מטעמי זכות הציבור לדעת,
או לשמור על צנעת הפרט ובכך לסכן את הסביבה בחשיפה לאנס פדופיל.

ככה זה, החיים מגעילים והקושיות שהן מעלים בפנינו עוד יותר מגעילות.
Here And There​(נשלטת)

Re: כמה מילים ודי.

Here And There​(נשלטת) • 30 במאי 2011
Franchesca כתב/ה:

Brave Dwarf:
בהודעה הראשונה שלי בשרשור הזה כתבתי:
"האם צריך לשמור על צנעת הפרט?
האם זכות הציבור לדעת?
כן וכן.
כל מקרה לגופו, אם במקרה ספציפי זכות הציבור עולה על צנעת הפרט יש לפעול בהתאם לכך וההפך."

יוצא מכך שתשובתי לשאלתך לגבי המקרה הספציפי, היא לא לפרסם את שמות החשודים, כי התוצאות ידועות.
כשאינן ידועות, אני רוצה לדעת אם אחד המורים בבית ספר ילדי חשוד בכל דבר פלילי.

התוצאות ידועות, אבל זה בהכרח אומר שלא היה אונס?
(זה סותר את דברייך הקודמים, שאגב, אני מסכימה איתם).
Franchesca

אהממ זה לא יגמר בחיים. אפשר להמשיך לדבר על זה עד אין סוף.

Franchesca • 30 במאי 2011

"למשל כי החלטת להעלות את המחיר או כי הילדה נכשלה במבחן או כי הם אנשים שרוטים (חסר?). והנה את נכנסת לסחרור פלילי של חשודה בעבירה"

פט, ברייב הביא דוגמה בה ברור שהחשוד לא אשם(לא מבחינת תוצאות המשפט, מבחינת סיפור- דוגמא), על מנת להדגיש את הנזק שנגרם.
אם הייתי יודעת שבנאדם לא אשם, הייתי מחזירה את הגלגל ומונעת ממנו את העוול.
מאחר וזה לא יתכן, אין ברירה אחרת.
לגבי תוצאות משפט, אם יש מספיק ראיות כדי להגיע לבית המשפט והשופט מצא כי הראיות (נאמר זרע שנלקח מגוף הנאנסת והוא לא של החשוד) לא מצביעות על החשוד ופסק כי איננו אשם, אני אאמין לפסיקה.

Here And There​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 1 ביוני 2011

Re: אהממ זה לא יגמר בחיים. אפשר להמשיך לדבר על זה עד אין סוף

Here And There​(נשלטת) • 1 ביוני 2011
בכל אופן, אני מאמינה שצריך לפרסם את שמם של כל החשודים (כשאר מדובר בעבירות מין), בעיקר מתוך מחשבה שברוב המקרים (וזה מוכח סטטיסטי כי רק ב-1% מהמקרים מדובר בתלונות שווא) -"אין עשן בלי אש" וכפי שפרנצ'סקה כתבה, אני מאמינה שהנזק שייגרם מאי פרסום הוא הרבה יותר גדול מאשר הזק שנגרם מפרסום של שתלונה כוזבת (מבלי לזלזל כמובן בחומרה של האשמה שקרית, אני כמובן מאמינה שצריך לפעול משפטית נגד מי שמגישה תלונה כזו).
קיפופיף​(מתחלפת)

קיפופיף​(מתחלפת) • 1 ביוני 2011
pet כתב/ה:
בכל אופן, אני מאמינה שצריך לפרסם את שמם של כל החשודים (כשאר מדובר בעבירות מין), בעיקר מתוך מחשבה שברוב המקרים (וזה מוכח סטטיסטי כי רק ב-1% מהמקרים מדובר בתלונות שווא) -"אין עשן בלי אש" וכפי שפרנצ'סקה כתבה, אני מאמינה שהנזק שייגרם מאי פרסום הוא הרבה יותר גדול מאשר הזק שנגרם מפרסום של שתלונה כוזבת (מבלי לזלזל כמובן בחומרה של האשמה שקרית, אני כמובן מאמינה שצריך לפעול משפטית נגד מי שמגישה תלונה כזו).

25% אבל מי סופר.... (בהערכה גסה, כיוון שאין מעקב אמיתי אחרי תלונות שווא. 1% אילו המקרים שבהם המתלונן מודה. יש לא מעט מקרים שנסגרים עקב "חוסר ראיות" או "חוסר אשמה". שם האחוזים הרבה הרבה יותר גדולים...חוסר אשמה זה כמעט תמיד עקב תלונת שווא. )
מה קרה לכל אחד חף מפשע עד שהוכחה אשמתו?
או שהכלל הזה לא תופס כשמדובר בסקס?
Here And There​(נשלטת)

קיפופיף כתב/ה:
pet כתב/ה:

25% אבל מי סופר.... (בהערכה גסה, כיוון שאין מעקב אמיתי אחרי תלונות שווא. 1% אילו המקרים שבהם המתלונן מודה. יש לא מעט מקרים שנסגרים עקב "חוסר ראיות" או "חוסר אשמה". שם האחוזים הרבה הרבה יותר גדולים...חוסר אשמה זה כמעט תמיד עקב תלונת שווא. )

25%? מאיפה הבאת את המס' הזה?
לפי כתבה שקראתי, האחוזים הם 1% וזה נשמע לי גם הרבה יותר הגיוני (אפילו מרק לקרוא ידיעות בעיתונים את רואה שהפרסומים של מקרי אונס הרבה יותר רבים ממקרים של האשמות שווא).
תיקים שנסגרים ללא האשמות זה תמיד עקב האשמות שווא?
תגידי איפה את חיה?
לא שמעת על מקרים שבהם המתלוננת חוזרת בה עקב מצב נפשי קשה?
רשלנות של המשטרה?
עו"ד מניאקים שיודעים להוציא את המתלוננת אשמה ?(כידוע לך (או שלא)- הרבה פעמים קשה להוכיח האנס, וכמובן שיש את ה"נשמות הטובות" שישר יקפצו על זה כדי לעזור לקליינטים שלהם).
אם כבר, אז רוב התלונות שמסתיימות בחוסר האשמות זה עקב אחת מהסיבות הנ"ל וכמעט אף פעם לא בגלל שהחשוד לא אשם.

לגבי כל אחד חף מפשע עד שהוכח שהוא אשם- מצטערת, אני לא מאמינה בזה.
קצת נאיבי בעיניי להאמין בזה.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי יונ' 01, 2011 11:57 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
nomorenomore

nomorenomore • 1 ביוני 2011
pet כתב/ה:
קיפופיף כתב/ה:
pet כתב/ה:

25%? מאיפה הבאת את המס' הזה?
לפי כתבה שקראתי, האחוזים הם 1% וזה נשמע לי גם הרבה יותר הגיוני (אפילו מרק לקרוא ידיעות בעיתונים את רואה שהפרסומים של מקרי אונס הרבה יותר רבים ממקרים של האשמות שווא).
תיקים שנסגרים ללא האשמות זה תמיד עקב האשמות שווא?
תגידי איפה את חיה?
לא שמעת על מקרים שבהם המתלוננת חוזרת בה עקב מצב נפשי קשה?
רשלנות של המשטרה?
עו"ד מניאקים שיודעים להוציא את המתלוננת אשמה??
אם כבר, אז רוב התלונות שמסתיימות בחוסר האשמות זה עקב אחת מהסיבות הנ"ל וכמעט אף פעם לא בגלל שהחשוד לא אשם.
לגבי כל אחד חף מפשע עד שהוכח שהוא אשם- מצטערת, אני לא מאמינה בזה.
קצת נאיבי בעיניי להאמין בזה.

אז כל גבר אשם עד שיוכח אחרת?

כי לאישה צריך אוטומטית להאמין? אפילו שהסטטיסטיקה לצערי היא לטובת האישה(שהרבה תלונות אמיתיות ולא סרק)...
Here And There​(נשלטת)

ציטוט: אז כל גבר אשם עד שיוכח אחרת?

כי לאישה צריך אוטומטית להאמין? אפילו שהסטטיסטיקה לצערי היא לטובת האישה(שהרבה תלונות אמיתיות ולא סרק)...[

אני מדברת על חשודים בעבירות בכל התחומים, ולאו דווקא בעבירות מין.
בכל אופן, ממה שאני רואה, לרוב אלו שהמשטרה תופסת ומעמידה לדין בסופו של דבר גם מורשעים, ככה שמזה אני מבינה שאם היא חושדת במישהו, היא לא סתם חושדת.
זו ההנחה שלי לפחות.
לא אומרת שהמשטרה לא טועה, ואני לא חושבת שהם משולמים, נהפוכו, אבל אני נוטה לחושב שהם לא סתם מתעלקים על אנשים.
nomorenomore

nomorenomore • 1 ביוני 2011
pet כתב/ה:
ציטוט: אז כל גבר אשם עד שיוכח אחרת?

כי לאישה צריך אוטומטית להאמין? אפילו שהסטטיסטיקה לצערי היא לטובת האישה(שהרבה תלונות אמיתיות ולא סרק)...[

אני מדברת על חשודים בעבירות בכל התחומים, ולאו דווקא בעבירות מין.
בכל אופן, ממה שאני רואה, לרוב אלו שהמשטרה תופסת ומעמידה לדין בסופו של דבר גם מורשעים, ככה שמזה אני מבינה שאם היא חושדת במישהו, היא לא סתם חושדת.
זו ההנחה שלי לפחות.
לא אומרת שהמשטרה לא טועה, ואני לא חושבת שהם משולמים, נהפוכו, אבל אני נוטה לחושב שהם לא סתם מתעלקים על אנשים.

יש פתגם אחד מהתנ"ך.

יכול להיות שאני מפרש אותו לא נכון... אבל הסנהדרין מעדיף לשחרר 70,000 רוצחים מורשעים מהשר להרשיע אחד לא אשם. (שוב, הכוונה דומה אבל הניסוח ממש לא מדוייק, אשמח שמישהו ייתקן).

מה דעתך על המשפט הזה ?
Here And There​(נשלטת)

ציטוט: יש פתגם אחד מהתנ"ך.

יכול להיות שאני מפרש אותו לא נכון... אבל הסנהדרין מעדיף לשחרר 70,000 רוצחים מורשעים מהשר להרשיע אחד לא אשם. (שוב, הכוונה דומה אבל הניסוח ממש לא מדוייק, אשמח שמישהו ייתקן).
מה דעתך על המשפט הזה ?

לא הבנתי מה זה קשור.
אתה סבור שרוב התלונות הם תלונות שווא שאתה כותב את זה?
חוץ מזה, נחמד מאוד ש\ה כתוב, מעניין אם זה קרה בפועל- איכשהו, יש לי הרגשה שלא.
ובכל אופן, תיהיה בטוח שהמקרים שבהם חפים מפשע מורשעים ונשלחים לכלא הם יחסית נדירים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי יונ' 02, 2011 12:25 am, סך-הכל נערך פעם אחת