אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כלובי

המלכה לירז​(שולטת){כ}
לפני 19 שנים • 24 במאי 2004
שאלה פילוסופית
האם מוסר הוא משהו מוחלט ובלתי משתנה או יחסי ומשתנה?

למה אני שואלת... כי הייתי רוצה להבין איך לדעתכם ההיסטוריה הכואבת שלנו או האנטישמיות המשגשגת של העולם צריכים או לא צריכים להשפיע על המוסר שלנו?
Rocco​(שולט)

התאפקתי יותר מידי......!!!!!!!

Rocco​(שולט) • 24 במאי 2004
כאשר ילדה טיפשה כן טיפשה אבל בגדול.....!
אומרת לי באיזה שרשור אחר שאמיר (ימח שמו וזכרו) זכאי....זה כבר אומר לי הרבה על אותו אדם....
ועקב כך אותו אדם גורש מאזורי ומאזור של בוני (ועוד ההיתי נחמד וטרחתי לומר לו למה).....וכל פעם שאני עובר בפורום ונתקל באיזה שטות חדשה שנפלטה במקרי או בגלל חוסר איזון מוחי ותרבותי....
מזכיר לי לא פעם למה נהגתי כמו שנהגתי....
ולא פלא שגם בן הזוג שלה משתמש בסוג נלוז של ביטוים.....(לכל סיר יש מכסה)
אמרתי לא פעם שלא כל אחד שלמד קרוא וכתוב מבין מה הוא קורא ויודע מה הוא כותב....!
בכלל לסוג הזה של טיפוסים אני קורא טיפשים אטומים....לא רק שהם טיפשים....
האטימות שלהם מונעת מהם לשתוק בשביל שלפחות לא נדע שהם כאלו....!
עכשיו אני אומר לכל החכמים האחרים....שחושבים שמדיניות הכיבוש זה הדבר הטוב ביותר שקרה למדינת ישראל.....
מדינה כובשת זו מדינה שערכי המוסר שלה יורדים (אחרת לא הייתם מדברים כך)
עם תחת כיבוש זה עם שכל כלי הרסני משמש אותו למען המטרה שלו.....(ולא נכנס לוכוח עם פיגועים זה נורמלי או לא)
חברה שרוצחת את המנהיג שלה זו חברה שפשטה את הרגל.....!
וכל המצדיקים או המתכחשים לרצח הזה הם הביב של השופכין המיץ של הזבל של מה שנשאר מאותה "חברה:.....!

נ.ב

בכלל אותה ילדה צוחנית לא אמרה לפני זמן מה שהיא בכלל עוזבת את הפורום...?!
אני בטוח שאם אני אחפש טוב טוב אני גם אמצא לינק לאותו שרשור....!

נ.ב נוסף...

בכלל הגיע הזמן שלפני שאתם פולטים שטות נוספת על גזענות תנסו קצת להפעיל את מה שיש לכם בין האוזנים..(אני יודע שזה קשה כי אין לכם שם הרבה) וזה כולל גם אותך פאשן
כלובי
כלובי • 24 במאי 2004
כן רוקו עושה רושם שהתאפקת יותר מידי icon_wink.gif
צודק בכל מילה אגב
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 24 במאי 2004
דבר ראשון אפרוח אני בטוח ב100 אחוז שאני היחידי בכלוב שראה את כול 9 השעות של שואה של לקוד לנמנמן ומכיר לעומק לרחוב ולאורך את נבלות הנאצים
ואחד מהנבלות הכי גדולות שלהם
ואחד מהדרכים הכי אפקטיביים שהם עשו לביסוס שלטונם לפני שהתעסקו עם היהודים לפני שחשבו על גטו הם חשבו על דבר אחד
על סתמית פיות על לתת לאנשים להתבטא אבל לאנשים בלי קווים אדומים הם שמו קווים אדומים.יותר מכול משטר אחר במאה ה20 המשטר הנאצי היה הגרוע ביותר מבחינת סתימת פיות
אפילו בתקופת מוסליני באיטליה תעשיית הקולנוע שגשגה נכון לא היה חופש דיבור מוחלט אבל היה עדיין עיתונות חופשית ביחס לסגנון המשטר. וההשוואה שלי היא לא השוואה לרצח עם או אפילו לגזענות כי אם למשטר שרוצה לשלוט בדרך המחשבה של הניתנים שלו . ומי שלא חושב כמו השלטון הוא יוקע מהמערכת כחריג

רק להבהיר אני לא איש ימין ולא איש שמאל אני נח לי בשקט במרכז רגל אחת בימין ורגל אחת בשמאל

אני לא חושב שפאם היא שה תמים אבל בטח לא שקרנית אולי ילדה אבל אני גם לא חושב שסתימת פיות בצורה של "תישרו איתי קו אם לא תקקפופו לקו שלי אז ניישר אותו עם מכונת יריה" הוא גם לא מקובל עלי
כמו כול הדברים בעולם הכול נמצא איפה שהוא באמצע
Cloud_Lord​(שולט)
Cloud_Lord​(שולט) • 24 במאי 2004
רוקו - רוב דבריך נכונים, עם כי, כרגיל, לא מתאים ולא לעניין לקלל ולכנות בשמות גנאי אנשים שמגיבים פה - תנו כבוד אם אתם מצפים לקבל כבוד, גם אם הדעות אינן תואמות את דעות השמאל הקיצוני רדיקאלי שלכם.

רק הערה אחת - חברה שרוצחת את מנהיגה???? ממתי יגאל עמיר הפך להיות שלוח החברה הישראלית כולה?

כדוגמה בלבד: אם יצחק רבין היה נשפט בבית משפט על פשעי אוסלו, נניח. והיה מוחלט על ידי שופטי בית המשפט למצוא אותו אשם ולהוציא אותו להורג בתלייה, שוב, נניח, והיה נתלה בכיכר העיר עד צאת נשמתו - שוב, רק נניח, אז היית יכול לבוא ולהגיד שאנחנו חברה ההורגת את מנהיגיה.

אבל כשאיזה קוקו עושה את זה - זה מייצג את האנטי-חברה, לא את החברה
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}
המלכה לירז כתב/ה:
שאלה פילוסופית
האם מוסר הוא משהו מוחלט ובלתי משתנה או יחסי ומשתנה?

למה אני שואלת... כי הייתי רוצה להבין איך לדעתכם ההיסטוריה הכואבת שלנו או האנטישמיות המשגשגת של העולם צריכים או לא צריכים להשפיע על המוסר שלנו?

המוסר הוא דגל שמנפנפים בו בהתאם להרגשה או אינטרס ובכדי להצדיק או לגנות.
מוסר אינו משולל אמוציות ודיעה אישית ועל כן אין מוסר אחיד ואין שיקול אחיד.
המוסר מגוייס כדי לשחק על המצפון ועל כן עליו להתאים לנקודות החלשות של כל קבוצה או אינדיבידואל.

המוסר שעמד אחרי הפצצת הירושימה ונגאסאקי היה לסיים את שלטון הנאצים ועוזריהם.
כתוצאה מכך מתו רבים חפים מפשע , אך המטרה הושגה - המלחמה הסתיימה.
המוסר הזה נועד לחפות על הרצון של מפתחי הפצצה לנסות את פרי עמלם, כי ניסויים על בני אדם לא מוסריים כל עוד לא ניתנה להם הצדקה אחרת.
ובכך הם גרמו להרג עם על מנת למנוע הרג עם, אחד מותר ומוצדק והשני פסול ומעורר את חמת העולם.

מוסר הוא גם תלוי חברה: קניבליזם נתפס בעינינו כעיוות ומחלת נפש אך בתרבויות מסויימות זו העדפה קולינרית לגיטיית לחלוטין.
המוסר מתייחס לטוב ורע, וטוב ורע ניתנים בעצמם לפירושים סובייקטיביים.

יש כמה אמיתות שהן מוסכמות בחברה והן נחשבות לאמיתות הקבועות שלה - רצח אדם חף מפשע הוא אחד מהן. הבעיה מתחילה בהגדרות האישיות לחף מפשע.
חפותו של אדם אינה מוחלטת לעולם, אלא תלויה במתבונן ובאספקטים שהוא בוחר להסתכל עליהם.
Rocco​(שולט)
Rocco​(שולט) • 24 במאי 2004
בשביל כבוד צריך לעבוד ולא לדבר שטויות......!!!!!!!!!!
babywoman​(אחרת)
babywoman​(אחרת) • 24 במאי 2004
עשרות קברים של יהודים בקייב לא מעניינים אותך כי אלו קברים ולא אנשים....ואילו דבריו של פשן על משהוא היה עושה, אני מדגישה היה עושה ולא עשה והוא גם אמר כבר שאין ולא היית לו כוונה ממשית לעשות, על קברו של רבין זה כן מוצאי אותך מדעתך? זה כן הכי לא בסדר שיש, הדבר שלא יאמר?
מה ההבדל אפרוח? ההבדל כפי שזה נראה הוא באמת ברוויטינג של דיעה ודאגה זו אחרת. אני אשמח שתסביר שלי שאני טועה, אבל כבר תקופה כשאני קוראת אותך, ולרוב לא מגיבה זה הרושם שמתקבל אצלי.
Cloud_Lord​(שולט)
Cloud_Lord​(שולט) • 24 במאי 2004
בלק לוטוס - קצת דיוק היסטורי:

כאשר הוטלו פצצות האטום על הירושימה ונגאסאקי, נכנע כבר הצבא הנאצי, והרייך השלישי היה כבר היסטוריה.

גם היפנים למעשה הובסו. ארה"ב שלטה באוקיאנוס השקט, ועברה אי אחרי אי בחיסול שיטתי של כוחות יפניים שננטשו שם כדי לשמור על האיים חסרי החשיבות ברובם.

גם פצצת אטום אחת - 100,000 הרוגים, הייתה מספיקה כדי לשכנע את היפאנים להיכנע.
בתקופה שבה הוטלו פצצות האטום, ארה"ב כבר הייתה בטווח הפצצה של יפן עצמה, והרשה לחלוטין את התשתית של תעשיית הנשק שלה, כך שזה היה רק עניין של זמן עד לכניעת היפאנים.

אז למה הוטלו הפצצות את שואלת - משלוש סיבות, שתיים לא מוסריות ואחת חצי מוסרית.

א. ניסוי לראות אם הפצצות עובדות בצורה מבצעית, ואיתות לברית המועצות מי השחקן החזק באיזור.
ב. נקמה על פרל הארבור.
ג. סיום מהיר של המלחמה במקום עוד מספר שבועות או חודשים של התכתשות בהם עלולים להיהרג עוד חיילים אמריקאים.

יש ערכים מוסריים שהם מעל לכל דבר אחר - בהם האיסור לרצוח ועוד כמה איסורים מוחלטים דיי הגיוניים.
אבל כל שאר ה"עקרונות המוסריים" בהם מנפנפים כל מיני צדקניים הם סתם נסיונות של גורמים לכפות את דעותיהם על השאר, ותו לאו.