אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הורים בטורונטו מסתירים מילדם/ילדתם את מינו/מינה

לילה לבן
לפני 13 שנים • 30 במאי 2011
לילה לבן • 30 במאי 2011

לא מצליחה להבין ממה נחרדים כולם.

מדובר בתינוק/ת. מן הסתם, עם הגיל, עם התפתחות פיזית וחברתית, הילד (אשאר בזכר להקל על עצמי) ירצה לבחור, וגם המין שלו יהיה יותר ברור לסביבה.

בינתיים, נשמע לי סך הכל שהם לא כופים על הילד שלהם, כבר בתחילת חייו, בחירות מגדריות סטריאוטיפיות, ומאפשרים לו באמת סוג של חופש - לא חייב ללבוש כחול או ורוד, לבחור בין לשחק במכוניות או בובות, וכולי.

אם מוציאים לו את הבובה מהיד -- זה אולי יגרור טראומה. אבל נשמע לי שאם הילד הזה ירצה ללבוש כחול, לשחק עם משאיות טונקה, או לחלופין לערוך מסיבות תה ולהתגנדר בבגדים של אמא -- לא יאסרו זאת... ולא יכריחו אותו ללכת לביה"ס בשמלה אם הוא בן.

ואם הוא במקרה יהיה הסוג של בן שבעצם רוצה להיות אישה (או להפך), אז וואלה, הוא לא יגדל בסביבה עויינת בה יצטרך להתבייש בעצמו, להיות בארון, או להדחיק את הזהות שלו.

לי זה נשמע מצויין.

(ותגובה ליולי - שכרגיל מאוד אהבתי את מה שכתבת -- אני לפחות הבנתי שבתוך המשפחה הם כן יודעים ומודעים למין של התינוק. לא נראה לי שכופים עליו מחסור, לא במין ולא במגדר. באמת, בשום מקום בכתבה [שגם אותה צריך לקחת בערבון מוגבל, כן?] לא היה כתוב על כפייה. זה בכלל לא ברור שאין בכוונתם להדריך ולתמוך בתינוק הזה, איך שיגדל, איך שיהיה, איך שיבחר)

הרמאפרודיטה
לפני 12 שנים • 8 ביוני 2011
הרמאפרודיטה • 8 ביוני 2011
הורים מוזרים בעיני.
ניתן להניח כמעט בבטחה כי מגדרו של הילוד תואם את מינו הביולוגי. תופעות טרנסג'נדריות מופיעות בסה"כ ב3% מהאוכלוסייה, והם ברובם טרנסווסטיטים, קרוס דרסרים ודראג קווינז, בעוד שקומץ בלבד הם אנשים טרנסקסואלים המשנים את מינם.
קראתי וצפיתי במקרים בהם ילדים הבהירו שהמגדר שלהם אינו תואם את מינם הביולוגי, והחל מגיל שמונה הוריהם הנאורים קיבלו אותם כטרנסקסואלים ודואגים להתבגרותם התקינה במין השני, ולטיפול הורמונלי מבעוד מועד. זה היה מדהים בעיני, שכן גם לי בגיל חמש היה ברור שאני ילדה. זו הצלת חיים.
ההורים הללו עם התינוק הנורמטיבי שנכפה עליו לשחק בין תפקידים - הם לא יותר מגימיק מטופש ומזיק בעיני. אין שום סיבה לעשות את זה לילד.
eden73​(אחר)
eden73​(אחר) • 8 ביוני 2011
טרנסקסית כתב/ה:
הורים מוזרים בעיני.
ניתן להניח כמעט בבטחה כי מגדרו של הילוד תואם את מינו הביולוגי. תופעות טרנסג'נדריות מופיעות בסה"כ ב3% מהאוכלוסייה, והם ברובם טרנסווסטיטים, קרוס דרסרים ודראג קווינז, בעוד שקומץ בלבד הם אנשים טרנסקסואלים המשנים את מינם.
קראתי וצפיתי במקרים בהם ילדים הבהירו שהמגדר שלהם אינו תואם את מינם הביולוגי, והחל מגיל שמונה הוריהם הנאורים קיבלו אותם כטרנסקסואלים ודואגים להתבגרותם התקינה במין השני, ולטיפול הורמונלי מבעוד מועד. זה היה מדהים בעיני, שכן גם לי בגיל חמש היה ברור שאני ילדה. זו הצלת חיים.
ההורים הללו עם התינוק הנורמטיבי שנכפה עליו לשחק בין תפקידים - הם לא יותר מגימיק מטופש ומזיק בעיני. אין שום סיבה לעשות את זה לילד.

מוזר לשמוע את הטיעונים האלה דווקא ממך. הרוב לא עושים שינוי מין בגלל הלחץ חברתי. כי פוחדים להתקבל בחברה כחריגים. גם חברה לא סובלנית כלפי אותם טרנסגנדרים שלא סגורים על מגדרם ומינם. זה שאת מגיל 5 ידעת שאת ילדה לא אומר שכל השאר הם סוג ג'. גם כל אלה שהם קרוס דרסרים ועוד שניים זה אותו דבר הם סוג ג' מבחינתך? אם כבר הורים עושים נזק לילדם זה רק בגלל החברה שלא מקבלת אמצע. פעם חשבו שמזיק לבן לשחק בבובות. עכשיו ממליצים לתת לבנים בובות גם בנוסף למשחקים אחרים ( של בנים). אין שום סובלנות בחברה לאותם טרנסג'נדרים שהתחילו לקחת גלולות אבל לא "הורידו" איבר למטה כדי לסדר את עצמם לראיה חברתית נכונה.
הרמאפרודיטה
eden73 כתב/ה:
טרנסקסית כתב/ה:
הורים מוזרים בעיני.

מוזר לשמוע את הטיעונים האלה דווקא ממך. הרוב לא עושים שינוי מין בגלל הלחץ חברתי. כי פוחדים להתקבל בחברה כחריגים. גם חברה לא סובלנית כלפי אותם טרנסגנדרים שלא סגורים על מגדרם ומינם. זה שאת מגיל 5 ידעת שאת ילדה לא אומר שכל השאר הם סוג ג'. גם כל אלה שהם קרוס דרסרים ועוד שניים זה אותו דבר הם סוג ג' מבחינתך? אם כבר הורים עושים נזק לילדם זה רק בגלל החברה שלא מקבלת אמצע. פעם חשבו שמזיק לבן לשחק בבובות. עכשיו ממליצים לתת לבנים בובות גם בנוסף למשחקים אחרים ( של בנים). אין שום סובלנות בחברה לאותם טרנסג'נדרים שהתחילו לקחת גלולות אבל לא "הורידו" איבר למטה כדי לסדר את עצמם לראיה חברתית נכונה.

למה מוזר לשמוע את זה ממני ? ציפיתי שמתוקף היותי טרנסית אצדיק את ההורים הללו על כך שהם מנסים להפוך את הצאצא שלהם יום אחד לבן ויום אחד לבת ??
ממש לא.

זה לא נכון שהרוב לא עושים שינוי מין בגלל לחץ חברתי. זה עניין של אופי, וזה עניין של זהות מינית. קרוסדרסרים, טרנסווסטיטים, ג'נדרקווירים וכו' הם אנשים בעלי זהות מינית שונה משלי, ולכן הם לא מבצעים שינוי מין. ולא זכור לי שרמזתי שאף אחד מהם סוג ג'.

אני לא רואה קשר בין המלצה לתת לבנים לשחק בבובות (לאחיין שלי יש בובות, שלא נדע איזה סבל עובר על הבובות המסכנות האלו) לבין להלביש בן כילדה ולומר לו "עכשיו אתה בת".
אני גם לא מבינה את ההערה על טרנסג'נדרים שלא עברו שינוי מין מלא.

למעשה,
אני לא מבינה את התגובה שלך באופן כללי.
eden73​(אחר)
[quote="טרנסקסית"]
eden73 כתב/ה:
טרנסקסית כתב/ה:
.

למה מוזר לשמוע את זה ממני ? ציפיתי שמתוקף היותי טרנסית אצדיק את ההורים הללו על כך שהם מנסים להפוך את הצאצא שלהם יום אחד לבן ויום אחד לבת ??
ממש לא.
זה לא נכון שהרוב לא עושים שינוי מין בגלל לחץ חברתי. זה עניין של אופי, וזה עניין של זהות מינית. קרוסדרסרים, טרנסווסטיטים, ג'נדרקווירים וכו' הם אנשים בעלי זהות מינית שונה משלי, ולכן הם לא מבצעים שינוי מין. ולא זכור לי שרמזתי שאף אחד מהם סוג ג'.
אני לא רואה קשר בין המלצה לתת לבנים לשחק בבובות (לאחיין שלי יש בובות, שלא נדע איזה סבל עובר על הבובות המסכנות האלו) לבין להלביש בן כילדה ולומר לו "עכשיו אתה בת".
אני גם לא מבינה את ההערה על טרנסג'נדרים שלא עברו שינוי מין מלא.
למעשה,
אני לא מבינה את התגובה שלך באופן כללי.

אני לא מנסה לריב איתך. icon_smile.gif כלל לא. מה שאני אומר זה למרות שאת חווית ( אולי גם חווה) בעצמך את יחס החברה לשונה את לא מראה סובלנות לכך. לגבי בובות זאת בדיוק הדוגמא. כשאני גדלתי להורים שלי ושל חבריי היה נראה כחמור ביותר לקנות בובה לבן. בדיוק כמו שנראה לך עכשיו חמור ביותר להלביש אותו בשימלה, חצאית, טייטס וצבע ורוד. זה סך הכל בדים. ממתי בדים מעצבים אופי של הבן אדם. מה שמעצב זה היחס שהוא יקבל מחברה על כך שהוא חורג מנורמה מקובלת לאותו הרגע. שהיא מגוחחת בעיניי ובעיני רבים אחרים.
הרמאפרודיטה
eden73 כתב/ה:

אני לא מנסה לריב איתך. icon_smile.gif כלל לא. מה שאני אומר זה למרות שאת חווית ( אולי גם חווה) בעצמך את יחס החברה לשונה את לא מראה סובלנות לכך. לגבי בובות זאת בדיוק הדוגמא. כשאני גדלתי להורים שלי ושל חבריי היה נראה כחמור ביותר לקנות בובה לבן. בדיוק כמו שנראה לך עכשיו חמור ביותר להלביש אותו בשימלה, חצאית, טייטס וצבע ורוד. זה סך הכל בדים. ממתי בדים מעצבים אופי של הבן אדם. מה שמעצב זה היחס שהוא יקבל מחברה על כך שהוא חורג מנורמה מקובלת לאותו הרגע. שהיא מגוחחת בעיניי ובעיני רבים אחרים.

אני אדם מבוגר והכתבה עוסקת בתינוק ! למה כאן יש לפתח סובלנות ??

האנשים הללו עושים שימוש ציני בילדים שלהם, לצורך .... אפילו לא הבנתי לאיזה צורך.
לפתח מודעות? בתחת שלי.
רוצים לפתח מודעות חברתית? שיעשו את זה בעצמם. אני עשיתי את זה.
שהאב ילך בשמלה לעבודה והאם תדבר בלשון זכר.
שלא יתעללו בזהות מגדרית של תינוק !
eden73​(אחר)
טרנסקסית כתב/ה:
eden73 כתב/ה:

אני אדם מבוגר והכתבה עוסקת בתינוק ! למה כאן יש לפתח סובלנות ??

האנשים הללו עושים שימוש ציני בילדים שלהם, לצורך .... אפילו לא הבנתי לאיזה צורך.
לפתח מודעות? בתחת שלי.
רוצים לפתח מודעות חברתית? שיעשו את זה בעצמם. אני עשיתי את זה.
שהאב ילך בשמלה לעבודה והאם תדבר בלשון זכר.
שלא יתעללו בזהות מגדרית של תינוק !

בכתבה לא כתוב שהם לא עושים את זה.