אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מקימה מחדש את הקו החם

השולט אור​(שולט)
לפני 12 שנים • 22 במאי 2011
השולט אור​(שולט) • 22 במאי 2011
מצטערת מראש, אור ואיני מנסה בכוח להידחף לך לוריד.

שאלה שאין בה תגרנות אלא סקרנות מהולה אולי בחוסר הבנה.
כאחת שישבנה חובש אחת לשבועיים כסא בקו חם ושכן שומעת וכן פועלת ומפעילה,
מדוע יש צורך בקו חם לחברי וחברות קהילה?

האם אלימות איננה אלימות?
בלי קשר למה שמכונה העדפות מיניות, דרך חיים, אזור מגורים או קהילה?

עוד הבהרה קטנה -
אני בהחלט לא מנסה ליצור לובי לקו החם בו אני מתנדבת או לעצמי,
לא מכירה פה ולא מנדבת את עצמי.
אלא כאחת שכן מקבלת פניות ללא קשר לטיב האלימות או הניצול, באמת ובתמים לא מבינה.

בתיה

בתיה יקרה,
מעולם לא התנגדתי לשאלות שבאות לייצר הבנה, ואני מתנצלת אם גרמתי להתרשמות לא נכונה.

ובאשר לשאלותייך:
אלימות היא אלימות, היא אלימות - תמיד ובכל מקום על גווניה השונים, אלא שההתייחסות אליה מצד המסייעים שונה במקרים רבים כשמדובר בבדס"מ.

לפני שבע שנים, הקמנו את הקו החם - דן קאפ, מייפל ואני, בעקבות פניות שנעשו אלינו על ידי אנשים ונשים שנפגעו במהלך יחסי בדס"מ ולא מצאו מענה חיצוני.
אפשר ללמד אדם לתמוך, אבל קשה מאוד להוציא ממנו את השיפוטיות על כל גווניה (וכן, הדבר הראשון שלומדים הוא לא להיות שיפוטי אבל...). נשים שנאנסו דיווחו על הרמות גבות ושאלות בסגנון של: אבל למה נתת לו לעשות לך את הדברים האיומים הללו? (וזה הרבה לפני שהגיעה התקיפה. זה סתם בקשה לסשנים). גברים נתקלו ביחס מזלזל כשהם ניסו להסביר שהם עבדים. בקיצור, האלימות זהה תמיד, אבל היכולת להכיל את הנפגעים ממנה משתנה ותלויה בהקשרים חברתיים שונים.

כשדן קאפ וארבעה חברים נוספים - נשים וגברים, הרצו במרכז הסיוע בתל אביב, הם נתקלו בהמון חוסר ידע ואפילו בורות. מה לעשות, אנחנו שוכחים לפעמים שאנחנו מוקפים בחברה ונילית ושדברים שלנו נראים סטנדרטיים לחלוטין - נראים להם לא שפויים לעתים וסוטים.

הקו החם מוקם קודם כל, כדי להעניק לאנשי הקהילה שלנו את המקום הבטוח שלהם. לפעמים נלווה אותם בעצמנו לקבלת סיוע במרכז הסיוע, או שנלווה אותם לתחנת המשטרה... אבל תמיד הם יזכו לסיוע בגובה העיניים מאנשים בדסמים כמותם. הם לא יצטרכו להצטדק או להסביר מדוע הם נהנים מבדס"מ ואיפה עובר הגבול בינו ובין אונס למשל. לנו זה ברור.

אני מקווה שעניתי ואני מברכת אותך על עשייתך.

אור
השולט אור​(שולט)
לפני 12 שנים • 22 במאי 2011
השולט אור​(שולט) • 22 במאי 2011
Spartacus ו-hrgiger,
תודה על נכונותכם להתנדב.
אצור איתכם קשר בתוך כמה שבועות בפרטי.

אור
טעימה אוהבת
לפני 12 שנים • 23 במאי 2011
טעימה אוהבת • 23 במאי 2011
השליטה כתב/ה:
אענה לשתיכן באותה התגובה, כן אני חסרת סבלנות מול תגרנות, רוע לב וכיעור. מול תגובות מהסוג שציינתי, שכל מטרתן מטרתן היא להשחיר פעילות שאדם עושה למען קהילתו במסווה של אכפתיות - מול תגובות כאלה יקבלו התגרנים רק בוז.
אין קשר בין בוז כלפי מי שיודעים רק לבקר פעילות של אחרים ובין היכולת לעשות טוב. אני מספיק ברורה? אז עופו לי מהווריד עלובות שכמותכן.

הפוסל במומו פוסל.
מנהיג אמיתי , מגלה סובלנות גם כלפי ביקורת.
בודאי לא תוקף את מבקריו בהתנסחות רדודה והשתלחות חסרת רסן.
משום מה בחסות סטטוס השליטה, נוצרת הרגשה שהכל מותר, כולל התנסחות בוטה, כלפי חברים המביעים דעה אחרת בפורום.

אכן הולך להיות מאוד חם בקו התמיכה המתהווה, חם ונטול רגש.

מקוה שהועלת בטובך להודות למנהל האתר, שמגלה איפוק כלפי ההתבטאויות והקללות שאת מעלה מעל גבי הפורומים. בכל פורום דיונים אחר, תגובות מהסוג הזה היו נמחקות במיידי.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 23 במאי 2011
תגידי, טעימה אוהבת, למה את צריכה לסגור את החשבון הזה כאן? שליטה עלבה בך באיזהו שרשור? לכי לשם ואמרי לה את אשר על לבך. בטוחני שהיא גם תשיב לך על טענותיך. השרשור הזה דן בנושא נפרד וסופר חשוב - הקו החם. יהיה בו צוות שיורכב ממשתתפים שכל כוונתם לעזור לאלו שיזדקקו. מדוע הם צריכים לעשות את הצעד הראשון שלהם לתוך משימה כה אחראית ומתישה נפשית ולפעמים גם פיזית, תחת אדי והדי הרוע שאת שופכת כאן?

את מצטיירת כאן ממש לא טעימה ולגמרי לא אוהבת ובמיוחד כזאת שלא מכבדת אחרים.
השולט אור​(שולט)
השולט אור​(שולט) • 23 במאי 2011
טעימה או אולי הטרול פרודנס? ייגעת אותי בעבר ואת משתדלת להמשיך באובססייה שלך שוב. בחייאת ראבק Get a life.
טעימה אוהבת
טעימה אוהבת • 23 במאי 2011
הבוטות, הקללות וההתנסחות המבזה של השולטת "המחפשת לעשות טוב", הן שפכו את הרוע מסביב והן מדברות בעד עצמן.
גם אם לא נוח לקבל זאת, היא היחידה הבוחרת לקלל ולבזות כל מי שמבקר אותה.
כמו כולם אני מברכת על הקמת הקו החם.
אבל כשהיזמה מגיעה מאדם אימפולסיבי שבוחר לקלל ולהתנסח בביזיון כלפי כל מי שמבקר אותו,
איך יוכל לעמוד מאחורי מהלך חשוב ורגיש שכזה?

נניח שהגעתם עם ילדכם הקט לגן חדש. הגננת מצטיירת כאישה חביבה חייכנית ומאירת פנים.
בשעת הריכוז ביום הראשון, שמתם לב שהיא מתייחסת בגסות לילד שהעז להפריע.
בהמשך גם הפטירה לעברו כמה מילות גנאי וגררה אותו לחדר צדדי כדי שלא יפריע למהלך הריכוז.
אין ספק שהייתם מהססים להפקיד את ילדכם בידי אותה גננת.
די לחכימא ברמיזא!
צ'יטה​(שולט)
צ'יטה​(שולט) • 23 במאי 2011
השליטה, איזה כיף לראות אותך שוקקת עשייה
יוזמה ברוכה ביותר, לצורך חשוב מאד

ברצוני לציין שמעולם לא השתייכתי לקו החם, אך יצא לי לראות הרבה מפועלו המבורך. אנשים שעשו מעל ומעבר, בהתנדבות ופועלם המקצועי, תרם רבות גם במקרים של דיני נפשות.

אני מצטרף למברכים
יישר כוח
hrgiger
לפני 12 שנים • 12 ביוני 2011

well?

hrgiger • 12 ביוני 2011
האם התקדם משהו בעניין הקו חם?

מקרה שנתקלתי בו לא מזמן גרם לי להיזכר בפוסט הזה ולבדוק דופק ....