סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חוק שימור האנרגיה או: החיים עפ"י קיחוטה (פרק 1)

אפרוח קטלני{Lilu FemDo}
לפני 20 שנים • 24 במאי 2004

אחחחחחחחחחחחח

אפרוח קטלני{Lilu FemDo} • 24 במאי 2004
קוויקסטק היקר,
כמה שאתה צודק, אבל לא לגמרי. אתה יודע, אנחנו שנינו באים ממקומות דומים ועברנו תהליכים דומים. גם אני, לפני כמה שנים, לא הייתי שוקט עד שהייתי מוצא את פאשן פיזית ומרביץ בו תורה.

רוב האנשים לא שמו לב לזה, אבל כשפאשן מאסטר התחיל עם מסורת השרשורים הפוליטיים המרגיזים שלו, התנצחתי איתו, אבל אחרי בערך שבוע ויתרתי על זה. באמת שיש לי דברים יותר חשובים לעשות בחיים מאשר להסביר לאנשים שאני לא מכיר ולא מחבב דברים בסיסיים. אבל לכל תעלול יש גבול - אפשר להגיד לידי הרבה דברים מעצבנים ואני אישארבשקט, עד ה"רבין רוצח". וזה בכלל לא קשור לנטיות העצבניות שלי, זה קשור לזה שיש דברים שאסור לעבור עליהם בשתיקה, כי עצם השתיקה נותנת להם לגיטימציה. מי ששותק כשמישהו באיזור שלו חוזר שוב על ההסתה המחרידה ההיא, כאילו השתתף בה בעצמו, ולי אין שום כוונה להיות בסטטוס כזה.

זהו.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 24 במאי 2004
כמה אירוני שהפילנטרופ המוסרי והנאור מכנה בפילנטרופיות ראויה לציון את כל מי שלא חושב כמוהו בנושא פוליטיקה "טיפש" (או הציטוט המדויק "אין שכל בראשו"/"כותב איוולת").
והכי גרוע, שהוא (ודומיו, תמיד יש דומיו) בכלל לא מסוגלים לקלוט את האירוניה הזו. ספק אם הם בכלל מסוגלים לראות את אשר הם כותבים או להבין את אשר הם אומרים.
פעם האמנתי בתמימות שהשמאל מתדיין בתרבותיות ובהגיון והימין מדבר מהבטן ובלי חשבון. אולי פעם השמאל באמת היה כזה, אבל הכיבוש השחית אותו.
Dom_Quixote

זאלופון

Dom_Quixote • 24 במאי 2004
כשאמרתי "אין שכל בקודקודו" דיברתי על אנשים שרוצים לעשות צרכים על הקבר של רבין, או לילדות שרוצות לעשות לערבים טרנספר "מרצון" בלי לדעת מה זה. לא התייחסתי לבעלי דיעות ימניות באופן כללי. אם הבנת אחרת, עמך הסליחה.
babywoman​(אחרת)
לפני 20 שנים • 25 במאי 2004
babywoman​(אחרת) • 25 במאי 2004
כולם הבינו אותך בדיוק כפי שכתבת, וכנראה בגלל זה אין הרבה סיכוי שהבקשת סליחה שלך תתקבל. אם אתה לא מבין למה תקרא את עצמך שוב....ושוב.....ושוב...קלטת?!?
cameo​(נשלטת)
cameo​(נשלטת) • 25 במאי 2004
דון קיחוטה הנכבד,
אתה יודע מה אומרים על כוח: החוכמה היא לדעת מתי לא להשתמש בו. כנ"ל דברי חוכמה.
אם אתה יורד על מישהו- לפחות שהוא יבין את זה, את הכל. אחרת זה מאמץ עקר (למרות שזה משעשע למדי את הקוראים חובבי הציניות).
אמרת שאתה שומר את כוחותיך? אז שמור אותם באמת. נאה דורש, אתה יודע...
מייפל​(לא בעסק)

דון קיחוטה היקר

מייפל​(לא בעסק) • 25 במאי 2004
למרות שדעותיי הפוליטיות כנראה דומות מאד לשלך, ולמרות שכל פעם שאני קוראת את דבריו של פאשן אני נתקפת בכאבי בטן והיפרוונטילציה, קשה לי מאד עם הזלזול וההתנשאות שלך.
אני סבורה, ואפילו בטוחה, שהחכמה האמיתית היא לראות את האדם האחר במידה כזו או אחרת של אמפתיה. רק אז ניתן באמת לגרום למישהו אחר להקשיב.
כשאתה מזלזל ומתנשא, אתה מעורר רק אנטגוניזם ועלבון. אתה באמת חושב שמישהו שחש עלבון יוכל להקשיב לדברים שאתה אומר ולחשוב עליהם?
יש המון פחד ואימה מאחורי דעות קיצוניות ימניות. בלי לראות את הפחד הזה ולהיות אמפתיים אליו אי אפשר לעשות שום שינוי.
אני מקווה שהדברים שלי לא יעוררו כל מיני תגובות מעליבות כמו שיש כאן בזמן האחרון. אני נעלבת בקלות.
וכמובן אם דברי פגעו במישהו אני מתנצלת. אין לי שום כוונה כזאת.
TooT​(נשלטת){פטרוניוס}
לפני 20 שנים • 31 במאי 2004

סיפור :לתקן את העולם

מדען אחד, חי כל הזמן מודאג מבעיות העולם, והיה נחוש בדעתו למצוא להן
פתרון.
הוא העביר ימים ולילות במעבדה שלו כדי למצוא תשובות לספקות שלו.
יום אחד, בנו בן ה-7 פלש למקום ההתבודדות שלו, נחוש לעזור לו בעבודתו.
המדען,
עצבני בגלל ההפרעה, ניסה שהילד ילך למקום אחר. כשראה שזה בלתי אפשרי להוציא
אותו משם, חיפש משהו שיוכל לספק לילד תעסוקה, ויסיח את דעתו.

הוא הוציא מאיזו חוברת דף עם מפת העולם, גזר אותה להמון חתיכות, ונתן לילד
יחד עם גליל נייר דבק, ואמר לו: "אתה אוהב פאזלים, נכון? אז אני אתן לך את
העולם לתקן, הנה העולם כולו מפורק, נראה אם אתה יכול לתקן. תעשה את זה לבד
לבד".

הוא חשב שלילד ייקח ימים עד שיצליח להרכיב את המפה, אבל כמה שעות לאחר מכן,
כבר שמע את קולו של בנו קורא לו ברוגע "אבא, סיימתי, הצלחתי להרכיב הכל".

בהתחלה, האב לא האמין: זה לא ייתכן, שבגיל שבע יוכל הילד להרכיב מחדש מפה
שמימיו לא ראה!!! אבל הוא הניח את רשימותיו, וניגש לבנו, כשהוא בטוח שהוא
הולך לראות עבודה מבולגנת...

להפתעתו, המפה הייתה מושלמת, כל החתיכות היו במקומן. איך זה ייתכן? איך הוא
עשה את זה? "אתה לא ידעת איך נראה העולם", אמר המדען לבנו, "איך הצלחת?"

"אבא", אמר לו הילד, "אני אמנם לא ידעתי איך נראה העולם, אבל כאשר תלשת את
הדף מן החוברת, ראיתי שבצדו השני יש תמונה של אדם. כשנתת לי את העולם לתקן,
אני ניסיתי, אבל לא הצלחתי. זה היה הרגע שבו נזכרתי בתמונה של האדם מהצד
השני, הפכתי את כל החתיכות, והתחלתי לתקן את האדם, שאני יודע איך הוא אמור
להיות. כשהצלחתי לתקן את האדם, הפכתי אותו, וראיתי שהצלחתי לתקן את העולם".

בשנת 1100 כתב על ידי נזיר אלמוני:
כאשר הייתי צעיר, רציתי לשנות את העולם".

גיליתי שקשה לשנות את העולם, אז ניסיתי לשנות את העם שלי.

כאשר ראיתי שאיני יכול לשנות את העם, התחלתי להתרכז בשינוי העיר שלי. לא
הצלחתי לשנות את העיר וכאדם מבוגר יותר, ניסיתי לשנות את המשפחה שלי.

היום, כשאני כבר זקן, אני מבין כי הדבר היחיד שאני יכול לשנות זה את עצמי,
ולפתע אני מבין כי אם לפני הרבה זמן הייתי משנה את עצמי, הייתי עושה הבדל
עם
משפחתי והייתי עושה הבדל בעירי.

ההשפעה שלי הייתה יכולה לשנות את עמי ואז באמת הייתי משנה את העולם".

אז במקום שננסה לתקן ולשנות את העולם - בואו ננסה לתקן קצת את עצמנו -
לשנות
את התנהגותנו - כל אחד לעצמו - כל פרט באופן אישי... וככה בשקט נוכל לשנות
את
העולם... אולי לא את כולו- אבל לפחות את החלק שלנו.
אמן.
קליגולה קיסר​(שולט)
לפני 20 שנים • 1 ביוני 2004

סכנה

קליגולה קיסר​(שולט) • 1 ביוני 2004
דום קיחוטה

כל מילה בסלע, אבל... הסתייגות אחת קלה, הם לא כל כך טיפשים כמו שאתה חושב, וכאן הסכנה הגדולה...
אנחנו לא יכולים לפטור את כל הדמגוגיה, המניפולציות, וכל הרטוריקה השחורה הזו המאוגדת במשנה סדורה היטב, כטיפשות, זה יהיה הפתרון הקל וכלובי צודק לחלוטין שהוא טוען שעלינו להציג תמיד את הדיעה ההפוכה, השפויה ולא לתת לדמגוגיה ההרסנית שלהם לחלחל...
אחת הבעיות של השמאל, באמת, היא להתנשא (ואין לי בעיה עם התנשאות, היא בלתי נמנעת במצבים מסויימים, כמו רפלקס) מעל אותו "אספסוף" מהימין, ולטעון שאי אפשר להתדיין איתם, וזה בזבוז של אנרגיות, אבל עם כל הכבוד, כרגע בלשכת ראש-הממשלה יושב אחד האנשים הכי מסוכנים לשלום העולם כרגע, והוא ממש לא טיפש...
אולי פאשן ופאם הם לא שיא התחכום אבל קיימים הרבה אחרים, כמו קלאוד לורד למשל, שאי-אפשר לכנות אותו טיפש, שהציג לפנינו תוכנית שטנית וזדונית, מאורגנת ושיטתית, בצורה רהוטה, שאנשים יכולים לחשוב שהיא לגיטימית, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן, כדי לעשות לה דה-לגיטימיציה, דה-קונסטרוקציה, ומה לא...

מקווה שכוונתי הובנה

המלך ליר השני