שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מערכת יחסים תן וקח או תן ותן ?

מעסה טנטרי​(נשלט){Goddess Na}
לפני 12 שנים • 27 ביולי 2011

מערכת יחסים תן וקח או תן ותן ?

מי חושב שמערכת יחסי שליטה כאלו או אחרים הקשר צריך להיות מבוסס על נתינה וקבלה בהדדיות מסויימת ומי חושב שמערכת היחסים צריכה להיות חד צדדית עם נתינה מועטה מאד אם בכלל מצד השולט/ת לנשלט/ת ?

במידה ומדובר במערכת יחסים של תן וקח האם זה הופך את המערכת יחסי השליטה לפחות בדס"מיים ? הפחתה מעוצמת השליטה ?

ובמידה ומדובר במערכת יחסים של תן ותן מצד הנשלט כמובן האם מערכת יחסים שכזו יכולה להחזיק לדעתכם לאורך זמן ? האם יש כאן כאלו שעמדו בכך לאורך זמן ?
    התגובה האהובה בשרשור
Grey / Green
Grey / Green • 27 ביולי 2011
ניסוח טוב של בעיה עתיקת יומין, במיוחד, נדמה לי, בפורום הזה. יפה לך.
Black P e a r l

Re: מערכת יחסים תן וקח או תן ותן ?

Black P e a r l • 27 ביולי 2011
אלו בדיוק סוג השאלות שאני שואלת את עצמי בשבוע האחרון, עם חזרתי בצעדים קטנים לעולם המוטרף הזה (וגם לאתר חזרתי ממש לפני שבוע...)

אז דעתי בעניין..

קודם כל, אני מאמינה ודוגלת בכך שכל מערכת יחסים, ובדס"מית בפרט, היא משוואה של תן וקח תמידי.
בדיוק כמו זוגיות ונילית, אני מאמינה שנשלט/ת צריך ורוצה לתת את עצמו למען יקבל מהשולט/ת שלו את מה שהוא מעניק לו. ככל שיקבל, ירצה הנשלט לתת יותר לשולט, להעניק לו את עצמו באופן מוחלט ובטוח. יש משהו מאד נעים בלשים את עצמך בידיים של השולט שלך, כאשר אתה יודע ובטוח בו, שידע מה להעניק לך ומתי. אני לא מדברת כאן על נתינה וקבלה עיוורת, כי כמובן שבמערכות שליטה כאלה ואחרות, ישנם גבולות/חוקים/תנאים/ וכו' אשר עפ"יהם נוהגים שני הפרטנרים זה כלפי זה, אך בבסיס כל מערכת יש כבוד הדדי, אהבה, מסירות ורצון ששני הצדדים יהנו ויבואו על סיפוקם ("סוטה" ככל שלא יהיה icon_wink.gif )

אגב, לגבי השאלה השניה ששאלת, לא, אני לא חושבת שנתינה וקבלה מורידים מערך הבדס"מ שביחסים. להיפך.. לפחות אני כאשר אני מחפשת, אני מחפשת דווקא את אותו שולט שידע לתת לי את מה שיודע/מבין שאני צריכה, במינון ובדרך הנכונים לי ולו, שלא יוריד מערך אף אחד מאיתנו. (יכולה להעיד שהשולט האחרון שלי, היה אהבת חיי הגדולה, מעולם לא לקח מבלי להעניק לי בחזרה את שמגיע לי ואני זקוקה לו.. וזה סוד הקסם..)

(עזרת לי להבין עוד כמה דברים על עצמי על הדרך בה אני נמצאת, תודה!)
כנוע ומאולף​(נשלט)
כנוע ומאולף​(נשלט) • 27 ביולי 2011
בהחלט אפשרי
אני יכול להעיד על עצמי ומכיר גם אחרים.
אני החזקתי מעמד 3 שנים בקשר של תן ותן.הייתי מוכן לחיות את חיי ככה גם
לפני 12 שנים • 28 ביולי 2011

Re: מערכת יחסים תן וקח או תן ותן ?

Black P e a r l כתב/ה:
אלו בדיוק סוג השאלות שאני שואלת את עצמי בשבוע האחרון, עם חזרתי בצעדים קטנים לעולם המוטרף הזה (וגם לאתר חזרתי ממש לפני שבוע...)

אז דעתי בעניין..

קודם כל, אני מאמינה ודוגלת בכך שכל מערכת יחסים, ובדס"מית בפרט, היא משוואה של תן וקח תמידי.
בדיוק כמו זוגיות ונילית, אני מאמינה שנשלט/ת צריך ורוצה לתת את עצמו למען יקבל מהשולט/ת שלו את מה שהוא מעניק לו. ככל שיקבל, ירצה הנשלט לתת יותר לשולט, להעניק לו את עצמו באופן מוחלט ובטוח. יש משהו מאד נעים בלשים את עצמך בידיים של השולט שלך, כאשר אתה יודע ובטוח בו, שידע מה להעניק לך ומתי. אני לא מדברת כאן על נתינה וקבלה עיוורת, כי כמובן שבמערכות שליטה כאלה ואחרות, ישנם גבולות/חוקים/תנאים/ וכו' אשר עפ"יהם נוהגים שני הפרטנרים זה כלפי זה, אך בבסיס כל מערכת יש כבוד הדדי, אהבה, מסירות ורצון ששני הצדדים יהנו ויבואו על סיפוקם ("סוטה" ככל שלא יהיה icon_wink.gif )

אגב, לגבי השאלה השניה ששאלת, לא, אני לא חושבת שנתינה וקבלה מורידים מערך הבדס"מ שביחסים. להיפך.. לפחות אני כאשר אני מחפשת, אני מחפשת דווקא את אותו שולט שידע לתת לי את מה שיודע/מבין שאני צריכה, במינון ובדרך הנכונים לי ולו, שלא יוריד מערך אף אחד מאיתנו. (יכולה להעיד שהשולט האחרון שלי, היה אהבת חיי הגדולה, מעולם לא לקח מבלי להעניק לי בחזרה את שמגיע לי ואני זקוקה לו.. וזה סוד הקסם..)

(עזרת לי להבין עוד כמה דברים על עצמי על הדרך בה אני נמצאת, תודה!)

תודה על התשובה היפה הבוגרת והמלומדת,אהבתי icon_smile.gif
לפני 12 שנים • 28 ביולי 2011
כנוע ומאולף כתב/ה:
בהחלט אפשרי
אני יכול להעיד על עצמי ומכיר גם אחרים.
אני החזקתי מעמד 3 שנים בקשר של תן ותן.הייתי מוכן לחיות את חיי ככה גם

אשמח אם תפרט יותר על התנהלות המערכת הזו, האם באמת היית מסופק ממנה לכל אורכה?
עבד בגבירה​(נשלט){ספנקינג}
לפני 12 שנים • 29 ביולי 2011

הדדיות

בכל מערכת יחסים יש הדדיות מסויימת, גם אם לא סימיטרית, בה צד אחד נותן משהו לאחר ובמקביל מקבל ממנו משהו. כך גם היו היחסים בין הנביאים לבני ישראל וגם בין האדם לאלוהים.
Madame T​(שולטת)
Madame T​(שולטת) • 29 ביולי 2011
לפני היותנו שולטים או נשלטים אנו קודם כל בני אדם, ומטבע הדברים במערכת יחסים יש אכן הדדיות, במינון כזה או אחר, כפי שציינו קודמי. מעטים הם אלו שיחזיקו מעמד בקשר שהוא בבחינת תן ותן בלבד. כל צד מפיק מהקשר את מה שמתאים לו, טוב לו. היחסים - כשמדובר בקשר של שליטה - אולי אינם סימטריים. לרוב לצד השולט יש יותר "פריוילגיות" אבל עדין יש כאן הדדיות וכל צד הן נותן והן מקבל מהצד שכנגד.

אהבתי את תשובתה של פנינה שחורה לעיל, ואני מסכימה איתה שאין בהדדיות כדי לגרוע מיחסי הבדס"מ, אלא להיפך - זו מתכונת טובה לקשר ארוך טווח ומוצלח - עבור שני הצדדים לקשר.
נסיך הכתר

מערכת יחסים בריאה.

נסיך הכתר • 29 ביולי 2011
כמו בכל מערכת יחסים רגילה תקראו לזה ונילית , שוקולדית או כל שם תואר אחר.
מה שחשוב הוא ראשית כל החברות שמקרבת ויוצרת גשר בין הרומנטיקה לריאליטי של החיים.
אין מתכון אחד מנצח , ויש גם שונות בין אנשים ומערכות יחסים.
ביחסי שליטה כי בזה סובב עולמנו מצאת החמה ועד צאת הנשמה ... חשובה תחושת השותפות, תמיכה הדדית, ופירגון הדדי, קבלה הדדית, והערכה הדדית [ בלי זה חבל"ז ] !!