לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מערכת בדסמית כתהליך תרפוייטי

_Random_​(שולט)
לפני 19 שנים • 28 במאי 2004

מסכים

_Random_​(שולט) • 28 במאי 2004
אני מסכים לחלוטין עם MD ואחרים בשירשור זה. גם בי לא פעם חלפה מחשבה על המרכיב התרפיוטי בבדסמ. נוכחתי לדעת שהזיכוך מקיף את שני הצדדים ומגביר את המודעות העצמית.

-רנדום
MD​(שולט)
לפני 19 שנים • 29 במאי 2004

התגובות שלכם מרתקות....

MD​(שולט) • 29 במאי 2004
רק כמה הבהרות, לא התכוונתי שהקשר הבדסמי אמור להחליף טיפול קונבנציונלי או אחר; הכוונה היתה - ואני חושב שרובכם הסכמתם לפחות עם רוח הדברים, שעוצמות האנרגיה העוברת בין השותפים לקשר בדסמי יש בהם היכולות להגיע לנקודות הכי רגישות וכואבות של שני השותפים; ואם החיבור הוא הוא אכן אמיתי וחזק יש בהם גם את הפוטנציאל להביא לפחות לשיכוך הכאב אם לא לריפוי מלא - שייתכן שזקוק אצל חלקנו לאלמנטים נוספים. אני גם מסכים שייתכן ומערכת וונילית עשוייה גם היא להוות כר תומך ומפרה - רק שאצלי זה לא ממש עבד בעבר ועובד בהווה - ומניסיוני רק מערכת בדסמית או כזו שבה האלמנטים הבדסמיים משמעותיים יש בה את אותו הדבר שמצליח לגעת בך באמת
מהססת100

Re: מערכת בדסמית כתהליך תרפוייטי

מהססת100 • 29 במאי 2004
חתול/ה בשק כתב/ה:
אני כן מסכימה עם הרעיון שלא כדאי להכנס לקשר מתוך רצון להרס עצמי, או להרס השני (תלוי בתפקיד), [/b]

יש באמת דבר כזה, בדסמ בלי רצון להרס?
אני שואלת מהמקום שמרגיש את המשיכה אל ההרס (העצמי, ובעקיפין של האחר).
חתול בשק

Re: מערכת בדסמית כתהליך תרפוייטי

חתול בשק • 29 במאי 2004
]
מהססת100 כתב/ה:

יש באמת דבר כזה, בדסמ בלי רצון להרס?
אני שואלת מהמקום שמרגיש את המשיכה אל ההרס (העצמי, ובעקיפין של האחר).

נראה לי שכן (מקווה לפחות). אני חושבת שיש הבדל בין לשלוט, להכניע ולהכאיב - מלהרוס. השלושה הראשונים נכנסים אצלי לקטגוריה של פעולות עוצמתיות ולאו דווקא שליליות, כשההרס הוא רק שלילי. זה אחד ההבדלים, לדעתי, בין בדס"מ לסאדיזם או מזוכיזם טהור.
בכל מקרה, אני ממש מקווה לא 'ליפול' פעם על מאסטר שאצלו ההרס הוא אחד המניעים...
היצור
היצור • 29 במאי 2004
גם אני חושב שיש בבדס"מ אפשרויות וכוחות תרפוטיים.
זה משתנה מאדם לאדם, ומאופי הבדס"מ של אחד לאחר.
אני חושב שגם לצד השולט וגם לנשלט, יש אפשרות להפיק המון אנרגיה,
ללמוד המון על עצמם ואיך להתמודד עם צדדים של עצמם שבחיים הונילים
הם פחות חזקים או מפותחים.
מנסיוני נראה לי שגם הסאדיזם ומאזוכיזם שבבדס"מ, ולא רק השליטה-כניעה,
יכולים להיות מועילים כתרפייה, אפילו דרך החוויה הפיזית.
וכן, לדעתי, יכול להיות שהרס עצמי מעורב בזה.
אני יכול לומר שאחרי סשן טוב וכואב בתור סאב (אני מתחלף), כשאני מרגיש מפורק
לגמרי, זה עושה לי טוב, וזה בונה אותי. ולפני כן- בזמן המאזוכיזם של הסשן, אני ועוד איך מרגיש
איזשהו רצון להרס עצמי.
לגבי הרס של האחר- זה דבר מסוכן מאוד, זה לא בשביל בדס"מ. בבדס"מ הצד השולט
צריך להיות בשליטה, ובאהבה, אפילו אם היא כואבת.
מי שהרס זה רצונו, שיילך לנסות איגרוף, או חברות בכנופיית חיסולים.

היצור icon_mrgreen.gif
lain
lain • 29 במאי 2004
"הצרות מתחילות כשחושבים שרק צד אחד , הצד הנשלט, צריך "להרפא". רעיון כזה, הרווח במקומותינו, לצערי, שם את הצד הנשלט במקום הנזקק ואת הצד השולט במקום ה"מרפא". ולא היא. שולט חכם ידע שיש שם הרבה גם עבור עצמו."

כל כך נכון cameo ,
כל עוד נבין ששני הצדדים השולט וגם הנשלט עשויים ללמוד מן היחסים הללו לטעמי לא תתפתח כל תלות והלמידה תהיה הדדית ובריאה.
מסכימה לחלוטין גם עם מה שכתבה חתול בשק - אם היחסים מושתתים על הרס עצמי או הרס בכלל אלו יחסים לא בריאים ואף לא מומלצים לעניות דעתי.
יש הבדל עצום בין שליטה באדם השואב סיפוק והנאה מכך לבין שליטה לשם עינוגו הסאדיסטי של השולט בלבד.
לדעתי כל נשלט/שולט צריך לשאול את עצמו "מדוע בעצם אני נמשך לבדס"מ" ? ולנסות לגלות האם הסיבות שהעלתם בפני עצמכם הינן בריאות ובאות מתוך בגרות והבנה. האם זו דרך חיים הגורמת לכם אושר או הגורמת לחוסרו בחייכם.

לסיכום - מסכימה עם md שיש ביחסי השלטה (וביחסים בכלל) מן הלמידה...והמון ,על עצמכם בעיקר.
לילה מקסים שיהיה לנו
ענתית
לפני 19 שנים • 31 במאי 2004

מסכימה ומוסיפה

ענתית • 31 במאי 2004
מתוך הנסיון שלי, התחושה של האפקט הבדסמ"י על חיי היה בהחלט סוג של הילינג, אבל לא בגלל שהתכוונתי לזה, זה פשוט היה תופעת לוואי, הביטחון העצמי השתפר, הדימוי העצמי עלה ותחושה של אושר הציפה את מערכות החיים.
דימיתי את התהליך ליציאה מהארון אצל הומוסקסואלים ולסביות, פתאום אחרי שהסתרת את האני האמיתי שלך, אתה חופשי, חופשי מעכבות וחופשי מהסתרה, וזה אומר שאתה הופך לאדם שלם ורק זה שווה הכל, כי להרגיש אדם שלם..... זה תהליך ארוך שלפעמים על ספת הפסיכולוג/פסיכיאטר/מטפל, יכול לקחת שנים.
אז אני שמחה לגלות שגם אצל אנשים אחרים זה קורה.

אז היפ היפ הורי ליציאות מהארון באשר הן icon_smile.gif
שימודה
לפני 19 שנים • 31 במאי 2004
שימודה • 31 במאי 2004
לא יודע מי כתב את זה אבל הרשתי לעצמי לצטט : "הצרות מתחילות כשחושבים שרק צד אחד , הצד הנשלט, צריך "להרפא". רעיון כזה, הרווח במקומותינו, לצערי, שם את הצד הנשלט במקום הנזקק ואת הצד השולט במקום ה"מרפא". ולא היא. שולט חכם ידע שיש שם הרבה גם עבור עצמו."

מדובר כאן על קשר מטבע הדברים קשר לפי הגדרתו מקשר בין שני צדדים. לכן גם השולט וגם הנשלט מקבלים כל אחד את מילוי צרכיו והפנטזיות שלו מטבע הווצרות הקשר. אחת לא היה נוצר קשר.
כולם כאן מחפשים קשר מסוג כלשהו, קשר שימלא אחר צרכים, אחרי הצורך גם של הנשלט וגם של השולט ל"הרפא" למצוא מרפא להר הגעש שנמצא בכל אחד ואחת מאיתנו. בכולנו פועל הר געש אשר מניע אותנו וזה המיניות.
האמירה שרק הצד הנשלט צריך "להרפא" היא כל כך לא נכון ושקרית.