שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ספרים

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 28 באוג׳ 2011
אולי תסביר לי מה כל כך מדהים ב"וזרח השמש"? די נהניתי ממנו, הוא כתוב טוב והקריאה זרמה ועברה בכיף, אבל לא מצאתי בו שום דבר מיוחד ובטח שלא סיבה לתת לו פרס. אפשר להאיר את עיני?

בהחלט, גוגול. נראה לי שכל אחד יכול להנות ממנו, לא משנה איזה סגנון אוהבים. הוא פשוט קורע. במיוחד "נפשות מתות".
hrgiger
לפני 13 שנים • 29 באוג׳ 2011
hrgiger • 29 באוג׳ 2011
עוד כמה שקראתי מאז הרשימה הקודמת.

"המים שבין שני העולמות" - הגר ינאי
"סולאריס" - סטניסלב לם
"הכלב היהודי" - אשר קרביץ
"המפה והטרטוריה" - מישל וולבק (הוא בדרך ללהפוך הסופר האהוב עלי)
"ההפוגה" - פרימו לוי
Geshem Black
Geshem Black • 29 באוג׳ 2011
"סולאריס" - ספר מדהים ומעורר השראה.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 29 באוג׳ 2011
אני אשמח להבין למה "הכלב היהודי". אני מצאתי אותו שטחי וסר טעם.

אבל, באתי לספר שאני קוראת את הספר החדש של אליס מונרו, הלא היא הסופרת החיה האהובה עלי. (כרגע) והיא משהו. משהו-משהו-משהו!
בקצה

אוהב כתיבה נקייה ממניירות וקצת אלימה. שריטה שלי :-)

בקצה • 29 באוג׳ 2011
יולי Yuli כתב/ה:
אולי תסביר לי מה כל כך מדהים ב"וזרח השמש"? די נהניתי ממנו, הוא כתוב טוב והקריאה זרמה ועברה בכיף, אבל לא מצאתי בו שום דבר מיוחד ובטח שלא סיבה לתת לו פרס. אפשר להאיר את עיני?

בהחלט, גוגול. נראה לי שכל אחד יכול להנות ממנו, לא משנה איזה סגנון אוהבים. הוא פשוט קורע. במיוחד "נפשות מתות".
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 13 שנים • 30 באוג׳ 2011

Re: אוהב כתיבה נקייה ממניירות וקצת אלימה. שריטה שלי :-)

בקצה כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

אבל זו לא שריטה פרטית שלך, כל עולם הספרות מהלל אותו. וגם אני אוהבת את הכתיבה, אני רק לא מצליחה להבין מה מייחד את הספר הזה מכל ספר אחר שכתוב טוב. מה כל כך מדהים דווקא שם.
טוב, נו.

אגב, אם כבר אמרת את זה ככה... בהתחלה לא עניתי כי הוא שאל על ספרים "יפים" ורוב הספרים האהובים עלי לא ממש עונים להגדרה הזו.

אבל נראה לי שהספר הכי *יפה* שקראתי היה - תמונתו של דוריאן גריי/א. ווילד.
ועוד כמה מאד מאד יפים היו -
נערה עם עגיל פנינה / טרייסי שבלייה
הגבירה וחד הקרן / טרייסי שבלייה
מחול אחרון ופרידה / מילן קונדרה

ובשביל האיזון, כמה פייבוריטס שלי שיש בהם שפע כיעור, לכלוך וסיאוב:
אקסטזי / ארווין וולש
רדופים / צ'אק פלאניוק
הבושם / פטריק זיסקינד
וכמובן הקלאסיים - תפוז מכני, קן הקוקיה, פחד ותיעוב בלאס וגאס, מועדון קרב, מלכוד 22 - לא מאכזבים לעולם icon_smile.gif
flashback{ג"ו}

flashback{ג"ו} • 30 באוג׳ 2011
ואם כבר מילן קונדרה, אז גם "ההנאה שבאיטיות".

אין לי ספר "יפה" אבל כן יש לי אסתטי מאד (שיותר נחשב, כי אסתטיקה יכולה להשפט באמצעים אובייקטיבים) והוא "ספינות טרופות" לאקירה יושימורה.

אה! וגם הטרילוגיה הנהדרת של "פרש הברונזה" - פאולינה סיימונס.

ואדם בן כלב. מישהו הזכיר כבר את אדם בן כלב? ואם הזכירו, אז אני לוקחת ומעלה ב"היהודי האחרון" של קניוק אף הוא.

ואנה קארנינה (ספר יפה באמת וברצינות ולכל הדעות.)
וגם מדאם בובארי.

וגם, אני מעתיקה כאן משרשור ותיק כי תמיד הוא צודק:

JabberwockY כתב/ה:
ולמחפשי הספרים שישאירו אותם עם פה פעור, ולמעטים שעוד טרם קראוהו:

שוגון.

רגע, אולי לא הייתי ברור מספיק:

שוגון.
בתו של דרקולה​(נשלטת){DRAKULLA}

וגם...

ג'יין אייר- תמיד יהיה אחד האהובים עלי...

נפילת הענקים של קן פולט- פשוט אחד הסופרים המשובחים
ג'נטלמנים ושחקנים של ג'ואן האריס- שווה לקרוא ולא להאמין לטוויסט שהיא עושה בסוף

וכמובן מסכימה עם מי שכתב את שוגון- שום ספר על יפן לא מתקרב אליו
בקצה

בקצה • 30 באוג׳ 2011
יולי Yuli כתב/ה:
בקצה כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

אבל זו לא שריטה פרטית שלך, כל עולם הספרות מהלל אותו. וגם אני אוהבת את הכתיבה, אני רק לא מצליחה להבין מה מייחד את הספר הזה מכל ספר אחר שכתוב טוב. מה כל כך מדהים דווקא שם.
טוב, נו.

אגב, אם כבר אמרת את זה ככה... בהתחלה לא עניתי כי הוא שאל על ספרים "יפים" ורוב הספרים האהובים עלי לא ממש עונים להגדרה הזו.

אבל נראה לי שהספר הכי *יפה* שקראתי היה - תמונתו של דוריאן גריי/א. ווילד.
ועוד כמה מאד מאד יפים היו -
נערה עם עגיל פנינה / טרייסי שבלייה
הגבירה וחד הקרן / טרייסי שבלייה
מחול אחרון ופרידה / מילן קונדרה

ובשביל האיזון, כמה פייבוריטס שלי שיש בהם שפע כיעור, לכלוך וסיאוב:
אקסטזי / ארווין וולש
רדופים / צ'אק פלאניוק
הבושם / פטריק זיסקינד
וכמובן הקלאסיים - תפוז מכני, קן הקוקיה, פחד ותיעוב בלאס וגאס, מועדון קרב, מלכוד 22 - לא מאכזבים לעולם icon_smile.gif

לא יודע מי מהלל אותו, הוא לא סופר ענק בעיניי, עולם הספרות יכול היה להסתדר בלעדיו מה שלא ניתן לומר על הרבה אחרים. אני מעריך את היכולת שלו לתאר מצבים באופן מדוייק מבלי להשתמש בשמות תואר.
פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 13 שנים • 31 באוג׳ 2011
פרלין​(נשלטת){ש} • 31 באוג׳ 2011
ובכן, סיימתי את המראֵה מקאסל רוק וישר באתי לנדנד לכם שוב.

וזה מה שניסים קלדרון כותב, ובצדק רב, על אליס מונרו:

"קוראי ספרים קוראים ונהנים, קוראים ונהנים פחות, קוראים ופותחים את הראש, קוראים ומתקוממים, קוראים ומחייכים, קוראים כי רוצים להיכנס אל הראש של חבר, או של בן, או של תקופה, או של "רוח הזמן", או של ההפך מ"רוח הזמן". אבל אחת לכמה שנים אתה קורא סופר והנשימה נעצרת. כי אתה יודע שהסופר הזה, שהרגע סיימת לקרוא בו, מצטרף אל אותה רשימה פנימית של סופרים ששינו אותך. "

ושינו את הכתיבה שלך.

(תקראו, תקראו, תקראו, תקראו, קראו, תקראו. תקראו.)