שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההפגנה נגד יוקר המחיה

זאלופון​(שולט)
לפני 13 שנים • 31 באוג׳ 2011
זאלופון​(שולט) • 31 באוג׳ 2011
פחות אכפת לי ש"מנהיגי" המחאה הזו, אם אפשר לכנות כך את אלו שהתקשורת בחרה להכתיר ממניעיה שלה, הם שמאלנים מבחינה פוליטית, הגם שזה בהחלט מריח כאילו את חלקם שום פתרון למעט נפילת הממשלה לא יספק.
יותר מטרידה אותי שמאלנות כלכלית שנושבת מדברי חלקם וקוראת ל"סוציאליזם", "מדינת רווחה" ושאר סיסמאות שמשמעותן היא אילוץ המדינה לחלק עוד כסף, הכסף שלי, למי שבחר להביא לעולם רבבות ילדים, להימנע מהיטמעות מלאה במערכת החינוך ובשוק העבודה או לעבוד במקצוע ציבורי שההיצע בו עולה על הביקוש. זה לא המאבק שלי בכלל, ואם יושג בו משהו, מצבי רק יהיה רע יותר. אני גם לא רוצה שהמדינה, שמתהדרת ברקורד ביצועי כושל ביותר, תיקח על עצמה לספק לאזרח עוד ועוד שירותים במקום המגזר הפרטי, מה שכמובן יצריך גם כן השקעת כסף נוסף מצדה, שוב הכסף שלי. גם זה לא המאבק שלי.
הסיסמה "הפגנה נגד יוקר המחיה" היא מאוד פוטוגנית. מי לא רוצה להוריד את יוקר המחיה? אבל באותה מידה היה אפשר להפגין "למען הבראת החברה". כולנו רוצים את זה, אבל בשביל אחד זה אומר קידום חזרה המונית בתשובה, בשביל אחר זה אומר שכולנו נהיה חקלאים ונגור בקיבוץ ובשביל שלישי זה אומר גירוש יוצאי צפון מונטנגרו מהארץ. אז אחלה, אנחנו נגד יוקר המחיה, אבל מה זה בעצם אומר? מה רוצים לעשות? האם מה שרוצים לעשות ריאלי בכלל? ולמי זה עוזר?
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 31 באוג׳ 2011
אני חושב שזו טעות גדולה לבטל מראש את ועדת טרכטנברג, ולהמנע משיתוף פעולה עם התאחדות הסטודנטים בנושא זה.
כי אי אפשר לדבר כל היום הרבה על "כולנו יחד, ו"אווירה חיובית" וו"וואו" אז פתאום לא מדברים, ושוללים לחלוטין, במילים בוטות מאוד, ובאלימות ועם זריקת נעליים, את האדם שעומד בראש ועדה שברור שהוא באמת רוצה לעזור.
זה לא עובד ככה. זה לא עובר טוב. התנהלות מאוד לא נכונה. וכמו שאמרו לעיל אחרים - מחשידה שהמניעים האמיתיים לא כשרים.
Inside your head

Re: מחאת העם

Inside your head • 31 באוג׳ 2011
אדון וחבר כתב/ה:
טיילר כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
בטי, אין צורך שתתוודי על חטאיך icon_smile.gif
אני מכבד איש איש ודעותיו. הדבר היחיד שמרתיח אותי הוא שקרים, ושלא קוראים לילד בשמו.
כפי שאמרתי, אני תומך בדברים רבים במחאה. אז במה אינני תומך?

1) המחאה התחילה כהפגנה שמאלנית שבראשה כמה ילדים אנרכיסטים (בטלוויזיה ראיתי במו עיני כמה מהם צועקים לא לשרת בצבא). התקשורת קפצה על ההזדמנות להתנגח בממשלה הימנית וניפחה את האמא של המפרשים של ההפגנה ואת האגו של הילדים הללו (דפני דוגמא מצוינת. משום מה יש לי חברים רבים שקיבלו פטור מהצבא והלכו לשירות לאומי ומתנדבים במקומות רבים- וחלקם אפילו ישנו באוהלים, מה שדפני לא עשתה מעולם. אולי המיטה שלה בכפר שמריהו נוחה יותר?).
מכאן ועד להציג את המחאה כ"התעוררות ספונטנית של כל חלקי העם" יש מרחק רב.

2) חלק מהפתרונות שמושמעים הם מגמתיים וטיפשיים בעליל. לזרוק את כל המתנחלים מהבית כדי לפנות תקציב למשל. אחלה. ואז כשיהיו עוד חצי מליון מחפשי דירות מחירי הדיור ירדו? בחייאת. יש אנשים שלא מסוגלים להתאפק ולהפריד בין פוליטיקה למחאה חברתית.

3) "מובילי המחאה" (הילדים שהתקשורת ניפחה להם את האגו) יוצאים נגד הוועדה (למרות שבראשה עומד אדם בעל תפיסה כלכלית שמאלנית לחלוטין), ומכך ומעוד מספר דברים שאמרו, ברור לנו שלהוריד את מחירי הדיור מעניין להם תתחת. המטרה היחידה שלהם היא להתנגח בממשלה ולנסות לפגוע בה.
בטי, לא משנה באיזה צד של המפה הפוליטית את. אני מסרב לתמוך בתרגילים עוקפי בחירות דמוקרטיות שמטרתם היא לאנוס את הדמוקרטיה ע"י מיעוט מתוסכל שהרוב לא חושב כמותו.

מאחל לכולנו שאכן יוקר המחיה ירד, ושנדע להתמקד רק בזה. בשאר שקרים אחרים אינני מוכן לתמוך.

המחאה הזאת היא מחאה כללית מאוד, התחילה ממצוקת הדיור אבל מהר מאוד התפתחה לרוב תחומי החיים. ה"מנהיגים" שלה מגיעים מכל מיני מקומות על הקשת החברתית-פוליטית. משמאלנים רדיקלים וימינה, לכן יש אנשים שקוראים להשתמטות ולהתפקדות בתנועת "חשיש לקשיש". המחאה הזאת היא של כולם, גם שלהם...
לכן אנחנו מוצאים את כל המחאות האחרות- כי לכולם יש משהו על הלב.
אנחנו צריכים להתמקד במטרה המאוחדת של כולנו-הורדת יוקר המחיה. אם ניתן לעצמנו לריב על ההתפלגויות הקטנות האלה, המחאה לא תעבוד,והכל יחזור לאיך שהיה קודם...

מקווה לראות את כולכם בהפגנה במוצ"ש.

"מחאה עממית"
המחאה ה"עממית" הזו נדחפת על ידי קדימה,נו מפלגה פיונית שנולדה כתוצאה של בגידה.
חלק בגדו בימין,חלק בגדו בשמאל. ונולדה מפלגה שהדבר היחיד שמנחה אותה זה לתפוס את השלטון.
ומשם לדאוג לרפד את כיסם ואת חייהם של חברי המפלגה הזו.
עיין ערך -אולמרט-שרון..ועוד שכמותם.
כבר ברור לחלוטין שתמיכה כספית נרחבת יש מקדימה,בכל מאהל יש אנשי קדימה שדואגים
ליצור ספינים דואגים לסיקור שלטים חולצות ואוהלים.
וכמובן אירגוני השמאל שביבי מפחיד אותם,וראו שבדרך אחרת לא יצליחו להפיל אותו
עכשיו משנים כיוון..ובאים מכיוון אחר.
בואו לא נשכח כמה דברים מהותיים. השמאל שלט במדינה הזו ברוב ימיה. השמאל הוא שחילק
אדמות לכאלה שהיום מרויחים עליהן מליונים שהיו אמורים להיות שייכים לעם.
השמאל הוא זה שדאג להעשיר (יותר) הרבה מ"תורמיהם" השמאל הוא זה שהשריש בכל
משרדי ממשלה וכיוצא בזה את תרבות מפאי המושחתת.
השמאל הזה שב77 לאור תוצאות הבחירות טען "צריך להחליף את העם" השמאל שתמיד תמיד
מטיף מוסר ורודף צדק ושלום..עד שזה נוגע אליו. השמאל שמטיף לדמוקרטיה כל עוד ההחלטות
שמתקבלות הן דמוקרטיות לאוזניו..
השמאל הזה שמטיף נגד ה"מתנחלים" (שמיותר לציין שהם הרוב ביחידות קרביות שמגנות עלינו)
בתוך ההפגנות,ומצהיר חדשות לבקרים שהם בעצם הבעיה.
המחאה מוצדקת לטעמי. וכן נדרש שינוי עצום.
השנאה והפחד מביבי ולביבי מעוורת את השמאל הזה שהולך להפגנות, והם מצליחם להסתיר זאת
מרוב המפגינים.וחבל.

ובקיצור המחאה הזו רחוקה מלהיות "עממית" היא נולדה בחטא ותמות בקול ענות חלושה.
Av

אז מה? זה באמת משנה מהיכן מגיע המימון?
אם היית לרגע טוען שמהות המחאה (-יוקר המחיה, בחיי שזו מהות המחאה) לא נוגעת לך, הייתי מקבלת.
כל השאר זה תירוצים סמי-אידאולוגיים.
הניצול הוא הדדי.
מארגני המחאה מנצלים את המשאבים שמסופקים להם ע"י קדימה (מפלגות/עמותות אחרות), לכאורה, וכך להפך, המחאה משרתת את קדימה ודומיה שמאלה, פוליטית.
אז מה?! לעזאזל! אז מה?!
זה משרת מטרה מסוימת אחרי הכל, והמטרה היא שלא תרעב למוות ותחיה בדוחק.

אם תגיד לי שאתה מבוסס כלכלית, ואתה גומר את החודש עם יתרה של אלפי שקלים בעו"ש.. אני מניחה לך ולשכמותך.
אחרת, אתה סתם, פשוט סתם.

ונקודה מאוד חשובה:
המחאה לא "עממית". לא מדובר בלחן ים תיכוני/עממי של גיספן וחברים.
זו מחאה ***ציבורית*** כללית של תושבי מדינת ישראל מהדרום הרחוק ועד לצפון הרחוק וכלה בישראלים בנכר.

c-ya in tel aviv
פסיכו לוג​(שולט)

פסיכו לוג​(שולט) • 31 באוג׳ 2011
ציטוט: זה משרת מטרה מסוימת אחרי הכל, והמטרה היא שלא תרעב למוות ותחיה בדוחק.

אוי התמימות.
זו המטרה כמו שאני פיטוניה. וקראי היטב גם את מה שזאלופון כתב.
לא זוכר בולשיט בסדר גודל כזה מאז קום המדינה.
Inside your head

Inside your head • 31 באוג׳ 2011
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

אוי התמימות.

אז אתה פיטוניה.
פסיכו לוג​(שולט)

פסיכו לוג​(שולט) • 31 באוג׳ 2011
separated self כתב/ה:
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:

אוי התמימות.

אז אתה פיטוניה.

יתכן.
או שאת תמימה ועיוורת. אחד מהשניים (:
אי זוגי

לא תמימות, היתממות

אי זוגי • 31 באוג׳ 2011
בכדי לראות היכן נבטו זרעי ה"מחאה החברתית" צריך לקרוא את המנשר של "השמאל הלאומי".

http://www.facebook.com/smoleumi?v=app_4949752878

כדאי להתמקד בפיסקה 32.

היה כאן כבר אשכול שעסק בנושא ואחזור על מה שכתבתי שם.

ה"מחאה" היא עטיפה חדשה לאותה בונבוניירה ישנה ומתולעת שמנסים למכור לנו מזה 18 שנה.

אותם אנשי שמאל הבינו,שרוב מכריע של הציבור התפכח זה מכבר מאשליות אוסלו ושהחיבור בין

המצב הכלכלי-חברתי ל "כיבוש" יגרום לנזק לנסיונותיהם להפיל את הממשלה, על כן בחרו

בטקטיקה של הסתרת טביעות אצבעותיהם מארגון ההפגנות.

מפמפמים לנו את דפני ליף וסתיו שפיר כמובילות המחאה אבל מדובר בשתי מריונטות שמופעלות

ע"י גורמי שמאל .

אפשר לתמצת את זה ב - "השמאל דורס צדק חברתי ודורש סדק חברתי".

כל זה ,כמובן , לא גורע מהעובדה שיש הרבה מה לתקן במדינה .
מד ו י ק
לפני 13 שנים • 1 בספט׳ 2011
מד ו י ק • 1 בספט׳ 2011
בטי בום כתב/ה:

החזירון העליון

אני משוכנע שאם היית ב"חזירון" העליון. לא היית רואה את עצמך כחזירון. אלא כאחת שירשה את ההון שלה או אם "אתרע" מזלה, עבדה קשה על מנת להגיע אליו. כך או כך זה שהם עשירים, לא הופך אותם לחזירים. כל אחד נלחם עבור האינטרסים שלו, כך שבאותה המידה אפשר לקרוא לך חזירון תחתון.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 1 בספט׳ 2011
אונס בהזמנה כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:

החזירון העליון

אני משוכנע שאם היית ב"חזירון" העליון. לא היית רואה את עצמך כחזירון. אלא כאחת שירשה את ההון שלה או אם "אתרע" מזלה, עבדה קשה על מנת להגיע אליו. כך או כך זה שהם עשירים, לא הופך אותם לחזירים. כל אחד נלחם עבור האינטרסים שלו, כך שבאותה המידה אפשר לקרוא לך חזירון תחתון.

זה נכון ולא נכון.

יוצא שאני מכירה אנשים מאוד עשירים ואני תמיד מופתעת ממידת הניתוק שלהם ממה שקורה באמת בעולם.
זה נורא מוזר, מתי הניתוק הזה בדיוק מתרחש? מתי הם מאבדים פרופורציות לחלוטין?
מתי הם מפסיקים לראות את הקשר שעובר בין מה שנכנס לכיס שלהם ומה שנלקח מהכיס שלי?

ובנוגע לחזירות: השוק החופשי הוא מטבעו חזירי. מי שצריך לשים לו גבולות היא הממשלה. אני לא מאשימה אנשי עסקים שרוצים עוד ועוד נתחים מהשוק - זו העבודה שלהם. מי שלא עושה את העבודה שלה זו הממשלה שלנו.

אני מאוד אוהבת את סטנלי פישר, אבל אתם זוכרים מה הוא אמר כשהמחאה פרצה? הוא אמר שהוא לא מבין את המחאה כי הכלכלה דווקא במצב טוב.

וזה בדיוק העניין - הניתוח הצליח, אבל החולה מת. הכלכלה טובה - אבל האנשים נאנקים.
זה הניתוק הגדול, מה שהממשלה הזו לא השכילה לראות. ואפילו לא מכוונות רעות, פשוט בגלל אידיאולוגיה שמטבעה מלאה בנקודות עיוורון.

אז נכון שהסיסמה הזו שחוקה: הפגנה נגד יוקר המחיה. אבל אפשר, בקלות, לפרוט אותה לפרוטות.
ואני לא חושבת שזה רע שיש מטריה מאוד רחבה שמאחדת תחתיה כמה שיותר אנשים, כי זה העניין במחאה הזו. ואני לא חושבת שהמטרה של אנשיה ומנהיגיה היא להחליף את הממשלה, אותי זה ישמח, אבל זה באמת לא העניין.

ומה אני אגיד לכם, להרכיב משקפיים ציניות ולשבת ולהמהם הימהומים אינטיליגנטים מתחת לאף, תמיד אפשר. אין שום דבר שראיית עולם צינית ופסימית לא תצלח לו. אבל זה לא כל כך עזר עד עכשיו, לדעתי. אולי שווה לתת צ'אנס לראיית עולם קצת אחרת?
מד ו י ק
מד ו י ק • 1 בספט׳ 2011
בדבר אחד לפחות אנחנו כן מסכימים - מי שאשם זו הממשלה.
אולי גם בדבר נוסף אנחנו מסכימים - כל אחד פועל למען האינטרס שלו.
עכשיו מומלץ לחבר את שני החלקים יחדיו - גם הממשלה פועלת למען האינטרס שלה.
רק שהאינטרס של הממשלה זה לפעול למען האינטרס של בעלי ההון הרציניים - לא העשירון העליון כי אם 5-10 משפחות ההון שמחזיקות נתח בשר רציני מהכלכלה בישראל.

כעת נשאלת השאלה, כיצד גורמים לממשלה להפסיק לפעול למען אינטרס מצומצם זה של עצמה ושל בעלי ההון ולעבור לפעול למען האינטרס של הציבור, שזה היעוד המוצהר שלה כממשלת העם?

איך עושים את זה? לא בעזרת הפגנות המבקשות או אפילו דורשות צדק חברתי. אלא בצורה הכי פשוטה בעולם - ביום הבחירות לשלטון הארצי.

אז במקום לבכות ו"לדרוש" צדק חברתי. תפסיקו להצביע קדימה\ליכוד\מערך\ליברמן ותנו צ'אנס למפלגות חדשות שעוד לא הוכיחו שהן לא עומדות במצע שלהן ושעוד לא הוכיחו שברשימת האנשים שלהן יש אנשים מושחתים.

כשתתמידו במהלך הזה לאורך זמן, רק אז יבוא שינוי כולל ומקיף בכל תחומי החיים שלנו ובכל התחומים עליהם אמונה הממשלה. עד אז, תמשיכו לבכות ולדעת שאתם האזרחים - אלו הבוחרים שוב ושוב באותן מפלגות מושחתות - אשמים.