שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההפגנה נגד יוקר המחיה

זאלופון​(שולט)
לפני 13 שנים • 1 בספט׳ 2011
זאלופון​(שולט) • 1 בספט׳ 2011
הבחירה לפרש את "סתיווש המהממת" ו"דפני האלוהים יודע מה" כמייצגות נשיות או נשים באשר הן היא לחלוטין של הקורא ולגמרי לא מתחייבת.
בעיניי הן לא מייצגות נשים בכללותן, אלא נשים כמו סתיווש ודפני בלבד. אין שום צורך להרחיב את הקטגוריה ולטעון כי עלבון כלפי אישה מסוימת או סוג מסוים של נשים הוא עלבון כלפי נשיות או המין הנשי בכללותו. על אותו משקל, לו הייתי כותב שיוסי בובליל הוא בבון, עשוי היית לטעון שאני גזען, אבל לא - הבעיה שלי אינה עם כל מי שחולק את מוצאו, אלא עם מי שחולק את אופיו, דעותיו והתנהגותו.

כנוע טוטאלי23 הבהיר שהוא לא שובניסט ושהתמקד בצמד הנשים הנ"ל משום שהן המובילות המתוקשרות ביותר של המחאה (מה שנכון) ומשום דעתו האישית עליהן, שהיא התרשמות סובייקטיבית לגיטימית (ומשום כך גם אין טעם שאפנה אותך למקורות שגרמו לי להתרשם לשלילה מהשתיים. בהחלט יתכן שהתרשמותך מהן תהיה שונה משלי). אני לא רואה סיבה לא להאמין לו ולנסות לעשות לו דה-לגיטימציה על ידי הכתמתו בשובניזם.
The Gondola Man
The Gondola Man • 1 בספט׳ 2011
זאלופון כתב/ה:
הבחירה לפרש את "סתיווש המהממת" ו"דפני האלוהים יודע מה" כמייצגות נשיות או נשים באשר הן היא לחלוטין של הקורא ולגמרי לא מתחייבת.
בעיניי הן לא מייצגות נשים בכללותן, אלא נשים כמו סתיווש ודפני בלבד. אין שום צורך להרחיב את הקטגוריה ולטעון כי עלבון כלפי אישה מסוימת או סוג מסוים של נשים הוא עלבון כלפי נשיות או המין הנשי בכללותו. על אותו משקל, לו הייתי כותב שיוסי בובליל הוא בבון, עשוי היית לטעון שאני גזען, אבל לא - הבעיה שלי אינה עם כל מי שחולק את מוצאו, אלא עם מי שחולק את אופיו, דעותיו והתנהגותו.

כנוע טוטאלי23 הבהיר שהוא לא שובניסט ושהתמקד בצמד הנשים הנ"ל משום שהן המובילות המתוקשרות ביותר של המחאה (מה שנכון) ומשום דעתו האישית עליהן, שהיא התרשמות סובייקטיבית לגיטימית (ומשום כך גם אין טעם שאפנה אותך למקורות שגרמו לי להתרשם לשלילה מהשתיים. בהחלט יתכן שהתרשמותך מהן תהיה שונה משלי). אני לא רואה סיבה לא להאמין לו ולנסות לעשות לו דה-לגיטימציה על ידי הכתמתו בשובניזם.

האמת שהדוגמא שהבאת נפלאה.
ואמנם דרך הצגתך של הדברים לא הופכת אותך לגזען, אך לו היית כותב שמר בובליל הינו בבון מפאת מוצאו, או קורא לפלוני בובליל אחר בבון מאותה סיבה, האמירה היתה גזענית.

כאשר מציגים את ליף ושפיר כדפני וסתיווש, מבלי שיש משהו המצדיק זאת, אני רואה את היותן נשים כסיבה.
אישית, ראיתי שתי נשים שמתנסחות טוב בהרבה מרבים מן הכותבים בפורומים האלו, ואני פשוט לא מצליח לראות סיבה אחרת להצגתן כשתי פקאצות טיפשות.

לגבי ההתרשמות הסובייקטיבית, בעבר הלא כל כך רחוק במדינת ישראל ההתייחסות לבני עדות המזרח כבבונים היתה די רווחת רק מעצם היותם בני עדות המזרח.
כפי שתסכים איתי שההתרשמות הסובייקטיבית הזו הינה גזענית, גם התרשמות סובייקטיבית משפיר וליף כפאקצות חסרות בינה ללא הוכחות לצידן, מהווה לדידי שוביניזם.

ואולי זה הזמן להבהיר שאין לי כל דבר נגד אותו בחור, אני רחוק מלצאת למסע צלב נגדו ואלמלא הנ.ב. ההוא שלך לא הייתי מגיב עוד כלל.
יתרה מזאת, אף הצטערתי על חלקים מסויימים בהודעתי הראשונה בהם הגזמתי מעט, לאחר הודעת ההבהרה שלו.

עם זאת, קצת קשה לי עם הניסיון להציג את הביקורת על השתיים (לא רק בהודעתו של כנוע טוטאלי23, כמובן. זו לא הפעם הראשונה שנתקלתי בדעה הזאת) כנטולת סקסיזם.
אני מרגיש שהוא נוכח, וכאמור, אני מתחנן בפניך, פקח את עיניי. הראה לי את טיפשותן של השתיים
באמת שאבכר היחשפות במערומיי והכרה פומבית בטעותי, על התחושה המבאסת שאני תקוע איתה כרגע, שהציבור פשוט לא כל כך אוהב שנשים מעזות לנסות להוביל מאבק.
פרלין​(נשלטת){ש}

Re: מה אנחנו בעצם רוצות??(סתווש ודפני)

פרלין​(נשלטת){ש} • 1 בספט׳ 2011
כנוע טוטאלי23 כתב/ה:
אני(סתיו המהממת) ודפניל'ה החלטנו להוציא מסמך דרישות בסיסי וראשוני.
אז ככה - בגלל שאי אפשר לקבל הכל החלטנו לצמצם את הדרישות למינימום :

1)חינוך חינם. כן כן חינם. אפילו בצרפת מקבלים חינוך חינם. אז נכון שיש לנו הרבה יותר מלחמות ופיגועים, אבל זה רק בגלל המתנחלים וביבי(זה מה שציפי אמרה לי להגיד - נשבעת). שהם ישלמו על זה. חוצמזה ביבי ממש עצבן אותי. הייתי בטוחה שהוא יפלוש לאיזה מדינה שכנה(מצרים, סוריה, ירדן או מצידי שישלח את השייטת לאיראן). בגלל שביבי לא עומד בהבטחות יצאתי מפגרת בערוץ Rt. שוב נתניהו דופק אותנו.
אז הדרישה היא למימון מלא מהפעוטון בכפר שמריהו ועד לתואר שני בכלכלה בMit או דוקטורט בייל או אוקספורד(הזול מביניהם). ביסודי יהיה זכאי כל ילד לחוגים בסיסיים לבחירתו כמו זמרה, נגרות, ג'ודו למתחילים, קראטה למתקדמים, טיסנאות ואווירונאוטיקה. וואו זה מזה בסיסי מה שאנחנו דורשות. בפרופסורה אנחנו מוכנות לחצי חצי עם המדינה - שלא תגידו שאנחנו מבקשות הרבה. כולו 40 מיליארד שקל. ציפי אמרה לנו שאם ביבי יבלה פחות בחו"ל ושרה תפטר את העוזרת, יהיה למדינה את הכסף.

2)בריאות חינם. זה יכלול קופת חולים, בית חולים ותרופות למניעת דכאון לאלה שהתייאשו מהמדינה הזו.
אגב אני חושבת גם שמגיע לרופאים יותר כסף. הרבה יותר כסף. מלא מלא כסף. היינו נותנות להם פי 3 משטייניץ הבונקר. אם אתם שואלים אז לדעתנו גם השוטרים, החיילים, הכבאים, המורים, השמרטפים, הקבלנים, האמנים, הזמרים(חוץ ממרגול שעצבנה אותנו ותראו מה קרה לה), הנהגים, המאבטחים, הספרים(בעיקר מאיר שלו ואתגר קרת השווים), הדיילות והחכ"ים(ציפי אמרה שהיא בקושי גומרת את החודש). בטח כל הכסף הולך על המטוסים של ביבי והשמלות המזוויעות של שרה(כאילו דעעע. היא חייבת שיעורי סטיילינג על ליאת אשורי).

3)שיחליפו את התוכנית "לילה כלכלי עם שרון גל" ל"צדק חברתי עם גיא מרוז".

4)שהראיונות של דפני ושלי יהיו רק עם יונית ויכללו שאלות מוכנות מראש על "צדק חברתי"
וההתנגדות לחוק הוודלים"(וואי דפני יש לך מושג מה זה? מקווה שלא יעלו עלינו).
אם תוך כדי שטרסלר ואברמוביץ' גם יגידו מדי כמה דקות שאנחנו מנהיגות וראויות יהיה בכלל מהמם.

5) הזכות לשאול לעברה הצבאי של דפני יוצא מחוץ לחוק. היא לא עשתה צבא כי היה לה פטור בשל מחלה(נכון), ושירות לאומי לא היה ב... שלה.

6)מנו טרכ.. טרכטנ... מנואל טרכי... וואו דפני אני בטוחה שביבי מינה אותו כדי שכולם יקבלו כאב ראש מהשם שלו וינטשו את המחאה.
אני לא אתפלא אם מחר נתניהו ימנה את טרכטנברג לרמטכ"ל והם ינסו לכבוש איזה מדינה על הדרך כדי להשקיט את המחאה. הוא מזה כפוי טובה הטרכטנברג הזה - אם לא אני ודפני הוא היה סתם מובטל עם שם מסובך ולא סלבריטי כמו עכשיו.

7)בריאות חינם. חינוך חינם. בגדים חינם. קולנוע חינם. דלק חינם. בלי מיסים ובלי מכס.
אם שטייניץ חושש שנסיים כמו יוון, תמיד הוא יכול להדפיס כסף.

icon_cool.gifשדפני תקבל את המקום ה - 20 בקדימה כמו שציפי הבטיחה ואני 40.
תגידו יש מצב שציפי עבדה עלי וזה כבר לא ריאלי? היא הבטיחה לנו שאחרי המחאה, בבחירות הבאות אני אהיה בכנסת.

9)אנרכיה. אנחנו רוצות אנרכיה.
אהה שיטטט. את הסעיף הזה לא היינו אמורות להגיד.

10)שצ'רלי ביטון יהיה שר האוצר הבא.

11)שגיא מרוז יהיה שר הרווחה הבא.

12)שרגב קונטס השווה יהיה שר הבטחון הבא.

13) פתרונות והצעות זה לחלשים ולטרכטנברג. אנחנו פשוט רוצות "צדק חברתי".

כן ההודעה הזו נכתבה בצורה צינית ומאוד מקצינה. אני יודע שזה לא באמת מה שהן מבקשות, ואני מקווה שזה לא היה בוטה מדי, אבל זה רק בשביל לחדד את הנקודה.
באמת שאין לי משהו אישי נגדן או נגד כל אחד אחר מחברי הנהגת המחאה, אבל הם חייבים להבין שהמטרה היא למצוא פתרונות ריאליים והגיוניים ולא לדחות הכל ולחפש אנרכיה.

אני מניח שאני אקבל אי אלו תגובות זועמות, אבל נשרוד את זה.

לא יודעת אם תגובה זועמת, יותר לכיוון ה"בחייאת".

אז הצגת שתי נשים אמיצות ואינטיליגנטיות כשתי אהבלות.
למה? אני לא יודעת.
מה ניסית להגיד? בחיי שלא הבנתי.

אולי תפשט את זה, תוציא את זה מהמעטפת המביכה הזו ותגיד את מה שאתה רוצה להגיד?

(וכן, חופשי שוביניסטי. מוזר שאתה לא רואה את זה.)
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 1 בספט׳ 2011
ציטוט: באמת שאבכר היחשפות במערומיי והכרה פומבית בטעותי

אבל ידידי, זה בדיוק העניין: אני לא חושב שאתה טועה, אלא פשוט מפרש דברים אחרת ממני, ואף אחד מאתנו לא יכול להוכיח שהפירוש שלו צודק. כלומר, אם נמשיך את דוגמת בובליל, אני חושב שמישהו אחד יכול להגיד על יוסי בובליל שהוא בבון אף שאין לו דבר וחצי דבר נגד בני עדות המזרח באופן כללי, בעוד מישהו שני יגיד על יוסי בובליל שהוא בבון, ובעצם הוא חושב כך על כל מי שצבע עורו כהה במקצת. איך נבדיל ביניהם? כנראה שלא נוכל להוכיח מי הוא מי רק על סמך הבחירה להתייחס ליוסי בובליל כאל בבון. דרוש מידע נוסף.

וזה מסתבך עוד יותר משום שאחד מסתכל על יוסי בובליל ורואה בבון, ואז הוא חושב שמי שאמר שיוסי בובליל בבון כנראה מתכוון רק אליו. שני מסתכל על יוסי בובליל ורואה אחלה בן אדם, ואז הוא אומר לעצמו: למה שמישהו יגיד על יוסי בובליל שהוא בבון אם הוא לא גזען? הרי בובליל הוא אחלה בן אדם!

אני לא יודע מה המניעים של כל כותב כאן או בחוץ שמבקר את ליף ושפיר, ולכן לגבי איש מהם לא אוכל לומר בוודאות אם טועה מי שמפרש את ביקורתו כשוביניסטית או להיפך. אוכל להגיד רק מה אני אישית רואה או לא רואה. כשלעצמי, אני חושב שאם יש ספק, עדיף לדבוק בפירוש הפשוט יותר ולא להכליל. אם מישהו יגיד לי שיוסי בובליל בבון, אניח שהוא מתכוון רק לבובליל ולא אאשים אותו בגזענות אם לא יהיה לי מידע תומך נוסף, למרות שכמובן יכול להיות שאני טועה.
ברור שאם לא הייתי חושב כך בעצמי, הייתי כנראה זריז יותר לחשוד, ומובן לי שלמי שמתבונן בהופעותיהן הפומביות של שפיר וליף ומתרשם שהן נשים אינטליגנטיות וראויות, קל יותר להאמין שביקורת מהסוג הזה נובעת מהיותן נשים ולא מהדמות - השונה בתכלית - שנוצרה בתפיסתו של מישהו אחר.

אני מאמין שכלפי כל אישה שתוביל משהו חברתי או פוליטי משמעותי יופנו אי אילו קולות ביקורתיים הנובעים מהיותה אישה. פשוט במקרה הנוכחי, לא התרשמתי שזה המצב.
Inside your head
Inside your head • 1 בספט׳ 2011
אני רק שאלה, ואשמח אתם רק תשובה (כנה, אם אפשר), תודה.

גיליתם שהבעלים (מנכ"ל או/ו כל דמות בכירה) של/ב מקום העבודה שלכם מואשמים (אני מדגישה: מואשמים בלבד, דבר עבירתם לא הוכח ולא ניתן כל פסק דין שאכן מרשיע אותם על כך לעת עתה) בעבירות פליליות חמורות שמבזות את עולם הערכים שלכם.

תמשיכו לעבוד שם?

(יש פואנטה, תנו לי צ'אנס, מהלב..)
פרלין​(נשלטת){ש}
אונס בהזמנה כתב/ה:
בדבר אחד לפחות אנחנו כן מסכימים - מי שאשם זו הממשלה.
אולי גם בדבר נוסף אנחנו מסכימים - כל אחד פועל למען האינטרס שלו.
עכשיו מומלץ לחבר את שני החלקים יחדיו - גם הממשלה פועלת למען האינטרס שלה.
רק שהאינטרס של הממשלה זה לפעול למען האינטרס של בעלי ההון הרציניים - לא העשירון העליון כי אם 5-10 משפחות ההון שמחזיקות נתח בשר רציני מהכלכלה בישראל.

כעת נשאלת השאלה, כיצד גורמים לממשלה להפסיק לפעול למען אינטרס מצומצם זה של עצמה ושל בעלי ההון ולעבור לפעול למען האינטרס של הציבור, שזה היעוד המוצהר שלה כממשלת העם?

איך עושים את זה? לא בעזרת הפגנות המבקשות או אפילו דורשות צדק חברתי. אלא בצורה הכי פשוטה בעולם - ביום הבחירות לשלטון הארצי.

אז במקום לבכות ו"לדרוש" צדק חברתי. תפסיקו להצביע קדימה\ליכוד\מערך\ליברמן ותנו צ'אנס למפלגות חדשות שעוד לא הוכיחו שהן לא עומדות במצע שלהן ושעוד לא הוכיחו שברשימת האנשים שלהן יש אנשים מושחתים.

כשתתמידו במהלך הזה לאורך זמן, רק אז יבוא שינוי כולל ומקיף בכל תחומי החיים שלנו ובכל התחומים עליהם אמונה הממשלה. עד אז, תמשיכו לבכות ולדעת שאתם האזרחים - אלו הבוחרים שוב ושוב באותן מפלגות מושחתות - אשמים.

אני מנסה להבין את הטיעון הזה, אז אני אענה לך בסעיפים, בסדר? יותר קל לי לחשוב ככה.

1.כל אחד פועל למען האינטרס שלו - זה נכון. במידה מסוימת. העניין הוא שהאינטרס העליון של ממשלה, כל ממשלה, זה להישאר ממשלה עד תום הקדנציה שלה ולהיבחר שנית. זה חזק יותר מבעלי ההון, זה חזק יותר מכל דבר אחר.

2. ולכן, הפגנות הן כן אפקטיביות. כי הן אומרות לממשלה הזו - עכשיו - לא ביום הבחירות. אנחנו לא מרוצים, כנראה שלא נבחר בך שוב. הכסאות שלכם בסכנה.
אף ממשלה לא ממהרת להשביע את רצון העם מטעמים אידיאולוגים גרידא, אם בכלל. אבל אם ממשלה תרגיש מאוימת, ובמיוחד הממשלה הזו, היא תעשה לא מעט כדי לשמור על קיומה לאורך זמן.

3. אני לא רואה את הסתירה. אפשר גם "לבכות" ולדרוש צדק חברתי וגם להצביע למפלגות אחרות בכנסת. הציבור לא באמת מטומטם, אגב. יש רציונל בלהצביע למפלגות הגדולות - זה מבטיח סוג של יציבות וגם אתה יודע מה אתה מקבל.

4. להתמיד במהלך הזה (של שינוי באמצעות בחירות) לאורך זמן? כמה זמן? הרי מדובר בעניין של שנים כשיש אנשים שלא מצליחים לחיות פה, כאן ועכשיו. כל שנה חשובה. כל שנה שבה אתה ואני ורובנו לא מצליחים לחסוך בשביל העתיד שלנו - חשובה. אין לנו מספיק פנסיה, אין לנו בית, לא יהיה לנו מה להעביר לילדים שלנו והם יהיו במצב עוד יותר גרוע.

זה הכל חלק ממהלך הרבה יותר גדול, הרי. תסתכל על אירופה, על יוון, על מדריד. משהו בשיטה הישנה כשל וצריך לשנות אותה עכשיו. לא מאוחר מעכשיו.
הדור שלנו נמצא במשבר עמוק, מילולית, אין לנו עתיד כלכלי. כמה אפשר לחכות?
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
ואם כבר בשובניזם עסקינן, האם מותר לי סתם ככה לשם הדוגמא לטעון שאני מסופק אם גברת שלי יחימוביץ היתה יכולה לנהל בהצלחה עסק בסדר גודל בינוני, נגיד סופרמרקט שכונתי, כך שלא ברור לי מדוע אנשים מאמינים שהיא תצליח לנהל מדינה, או שטענה שכזו תסווג אותי אוטומטית כחזיר שובניסט שונא נשים?
פרלין​(נשלטת){ש}
חתול צללים כתב/ה:
ואם כבר בשובניזם עסקינן, האם מותר לי סתם ככה לשם הדוגמא לטעון שאני מסופק אם גברת שלי יחימוביץ היתה יכולה לנהל בהצלחה עסק בסדר גודל בינוני, נגיד סופרמרקט שכונתי, כך שלא ברור לי מדוע אנשים מאמינים שהיא תצליח לנהל מדינה, או שטענה שכזו תסווג אותי אוטומטית כחזיר שובניסט שונא נשים?

למה? למה היא לא תוכל?
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}
פרלין כתב/ה:

למה? למה היא לא תוכל?

מאותה סיבה שלא הייתי חושב שמבקר מסעדות שמעולם לא בישל בעצמו אפילו חביתה אבל עשה קריירה מלקטול את כל השפים הגדולים ידע פתאום להכין ארוחות גורמה.
דורון גונן

Re: ההפגנה נגד יוקר המחיה

דורון גונן • 1 בספט׳ 2011
טיילר כתב/ה:
במוצ"ש הקרוב 3/9/2011 תתקיים ההפגנה הגדולה ביותר שנראתה בישראל.
לזוג צעיר אין אפשרות לסגור את החודש, בטח שלא לשלם משכנתא.
כמה עוד ניתן?
אז איך אתם יכולים לקחת חלק?
ספרו לכולם מי עומד מאחורינו (ה-CIA ששש....) ומה מטרתנו (לעקור את היהדות ממדינת ישראל) כדי שיצטרפו אלינו עוד ועוד תמימים. חיפשנו נושא כדי לתפוס עליו 'טרמפ' ומצאנו.
http://www.youtube.com/watch?v=KBG7yGqPINs&feature=player_embedded

למשך כל המחאה הזאת אני מרגיש בסירחון חזק שמגיע מחברה עיסקית פרטית שמרכזה בארה''ב. הרבה כסף זורם כאן ומשמן מערכות עיתונים, יחצ"נים, אוהלים, יועצים וכד'. לאחר חיפוש קצר הגעתי למימון. גם ה-CIA , לא פחות ולא יותר. לחברה העיסקית קוראים NIF ובאנגלית NEW ISRAEL FUND והמימון שלה בא מגורמים עוינים במובהק למדינת ישראל. למשל קרן סעודית שמנוהלת ע"י בנק איסלמי. 90% מחומר ה"הוכחות" המפוברק של דו"ח גולדסטון על מבצע "עופרת יצוקה" בעזה נגד המנוולים הגיע מאירגוני שקר במימון ה- NIF . עיון נוסף גילה לי מה בעצם מסתתר כאן: האירגון רוצה במדינת ישראל נקייה מיהדות. היום התגלה משהו נוסף: דפני ליף שקרנית מאוסה ולא שירתה בצה"ל כי היא סרבנית שירות בצה"ל מאז גיל 15. סובלת משכחה icon_smile.gif