שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מחטים

נזמית לופתת
לפני 12 שנים • 7 בספט׳ 2011

מחטים

נזמית לופתת • 7 בספט׳ 2011
מישהו יודע לומר לי כמה זמן אפשר להיות עם מחטים בתוך העור? בפלג גוף עליון? האם יש אפשרות לנוע בחופשיות? הכוונה לא למאמץ פיזי, לא ריצה או קפיצות, אלא האם אפשר להתהלך בחופשיות כאשר הגוף מנוקב? מה הסכנה בכך? האם יכול להיגרם נזק של משיכת הנקב (כח המשיכה, תנועה וכו')? ידוע לי שכמות האנדורפינים בוודאי לא תוכל לסייע בהתרעה על נזק שעשוי להתרחש. אשמח לשמוע מכם.

(תשובות מאנשים מנוסים בבקשה)
Artemis^

Re: מחטים

Artemis^ • 7 בספט׳ 2011
חד פעמית כתב/ה:
מישהו יודע לומר לי כמה זמן אפשר להיות עם מחטים בתוך העור? בפלג גוף עליון? האם יש אפשרות לנוע בחופשיות? הכוונה לא למאמץ פיזי, לא ריצה או קפיצות, אלא האם אפשר להתהלך בחופשיות כאשר הגוף מנוקב? מה הסכנה בכך? האם יכול להיגרם נזק של משיכת הנקב (כח המשיכה, תנועה וכו')? ידוע לי שכמות האנדורפינים בוודאי לא תוכל לסייע בהתרעה על נזק שעשוי להתרחש. אשמח לשמוע מכם.

(תשובות מאנשים מנוסים בבקשה)

סשן מחטים הכי ארוך שעשיתי היה לדעתי כחצי שעה (שבה המחטים היו בנשלט) עדיף שהנשלט/ת יהיו במצב נייח כי תנועות מיותרות יכולות להעלות את רמת האנדרופינים בצורה כזו שהוא יכנס לסחרחורות וכאלה
התפקיד של השולט בכזה סשן הוא להיות מאד קשוב למי שמולו, לבדוק צבע עור. מניסיון סשן מחטים מוביל לסאבספייס אטומי ולכן האחריות המלאה היא על השולט. חשוב כמובן לשמור על הגיינה מרבית.ץ לדאוג שיהיו לידך תמיד אלכוהול וצמר גפן לחיטוי. ושהכאב יהיה מבוקר.
Artemis^

ותקראי גם את זה

Artemis^ • 7 בספט׳ 2011
http://www.thecage.co.il/magazine,551.html

ההמלצה לעשות את זה בפעם הראשונה עם מישהו מאד מנוסה היא מאד מאד חשובה.
    התגובה האהובה בשרשור
נזמית לופתת
נזמית לופתת • 7 בספט׳ 2011
היי ארטמיס, תודה על התגובה. קראתי את יקיר עוד בזמנו כשהוא פרסם את זה. חיפשתי לא מעט באינטרנט ולא מצאתי מידע בנוגע למשך ההחדרה, למרות שאנשים נוספים שהתייעצתי איתם אמרו לי גם הם שחצי שעה זה הכי הרבה שהם התנסו.
מנסיונך, האם זה בגלל שאחרי חצי שעה ה"פציינט" מתעייף? הסחרחורת הזו היא משהו שיכול פתאום להופיע, גם אצל אנשים מנוסים?
Artemis^
לפני 12 שנים • 8 בספט׳ 2011
Artemis^ • 8 בספט׳ 2011
חד פעמית כתב/ה:
היי ארטמיס, תודה על התגובה. קראתי את יקיר עוד בזמנו כשהוא פרסם את זה. חיפשתי לא מעט באינטרנט ולא מצאתי מידע בנוגע למשך ההחדרה, למרות שאנשים נוספים שהתייעצתי איתם אמרו לי גם הם שחצי שעה זה הכי הרבה שהם התנסו.
מנסיונך, האם זה בגלל שאחרי חצי שעה ה"פציינט" מתעייף? הסחרחורת הזו היא משהו שיכול פתאום להופיע, גם אצל אנשים מנוסים?

תראי אל מול הכאב הגוף משחרר אנדרופינים. נראה לי שחצי שעה של כאב רציף היא בהחלט זמן די והותר. אני לא אשת רפואה ולא יכולה להסביר לך יותר מזה. אני יכולה לומר לך שהנסיון שלי בפעמים שהתנסיתי הוגבל לחצי שעה בערך וזה תמיד היה אם אותו כנוע (מן הסתם). אני יכולה לומר לך שגם אם הוא מנוסה תבדקי תמיד מה קורה לו, לנו היה סשן מחטים שבו קרוז הרגיש ממש לא טוב וזה לא היה סשן ראשון או שני עם מחטים. פשוט עצרתי מיד. ניסיון לדעתי לא מחסן.
בטי בום​(שולטת)
לפני 12 שנים • 8 בספט׳ 2011
בטי בום​(שולטת) • 8 בספט׳ 2011

אני מעתיקה לפה מאמר שכתב מורי ורבי למדיקל darkness of human

מחטים , הזרקות והשימוש בהן בבדסמ :
>> מומלץ לקרוא קודם את המאמר על ההסבר הפיזיולוגי של הסאב ספייס הפיזי <<
מחטים והזרקות הן שני תחומים אשר הרבה נרתעים מהם , פסיכולוגית בעיקר (פוביה ממחטים , פחד מכאב , פחד מדם , פחד מצלקות ) , חששות מוצדקים ( חשש מזיהומים ומחלות בייחוד בימנו – איידס , צהבת נגיפית ושאר זיהומים היכולים להיגרם ) , נזק ממשי פיזי נוסף במקרה של הזרקות למיניהן . אסור ( לדעתי בכל אופן ) להיכנס לסשן מחטים / הזרקות עם שולט שאינו מנוסה בשימוש במחטים ובייחוד בהזרקות עם מישהו שעבר ומוסמך להזריק .
שולט שמעוניין לבצע סשן מחטים מומלץ שיקבל הדרכה משולט מנוסה ומיומן בשימוש במחטים !!! מורשים להזרקות ע"פ חוקי המדינה : חובשי מד"א שעברו השתלמות עירויים והזרקות , חובשים צבאיים , פרמדיקים (חובש החייאתי בכיר) , רופאים ואחיות (בהוראה מפורשת של רופא ) .
בעיות והתוויות נגד סשן מחטים והזרקות : חוסר מיומנות הדבקות במחלות זיהומיות פגיעה בכלי דם (ורידים ועורקים) בעיות בסטריליות קושי בביטול השפעה לאחר מעשה מכיוון שמדובר בפעולה חודרנית

סשן הזרקות : מיועד בעיקר לכאלו שה " קיק " שלהם הוא משחקי מדיקל , סשן הזרקות הוא מסוכן ביותר אם הצד השולט לא עבר והוסמך בהשתלמות עירויים והזרקות . אני ממליץ למעוניינים בסשן כזה להשתמש בתמיסות עירוי רגילות כגון תמיסת "הרטמן" . מצורפת בהמשך טבלת הזרקות . קצת רקע : המחטים משמשות בתחום הרפואי במקור להזרקה (בעיקר), סוגי ההזרקות מוגדרות ע"פ אותיות לטיניות שהיא השפה שהרפואה בעולם משתמשת בה עד היום : IC – הזרקה תוך עורית SC – הזרקה תת עורית IM – הזרקה תוך שרירית IV – הזרקה תוך ורידית IC – הזרקה תוך לבבית – מבוצע ע"י רופאים בלבד במצבים קיצוניים !!!

מה רצוי שיהיה לפני התחלת סשן מחטים : • צמר גפן • אלכוהול • יוד / פולידין • כפפות חד פעמיות • בקבוק פלסטיק עם פקק מתברג • מחטים צמר גפן : צמר גפן יבש משמש לעצירת הדם לאחר הוצאת המחט – מעט צמר גפן ולחיצה קלה על המקום המדמם (בהנחה ולא נגרם נזק / פגיעה בכלי דם כמו וריד או עורק ) . אלכוהול : קיים בריכוזים של 70% ו- 95% , אלכוהול בריכוז של 70% יעיל למדי לחיטוי של העור , הגבוה יותר מיועד בעיקר לחיטוי כלים שדורשים סטריליות . אלכוהול ספוג בצמר גפן לחיטוי ויצירת "שדה סטרילי" באזור המוחדר , לחיטוי הידיים של המחדיר וגם הכפפות אם לא מדובר בכפפות סטריליות , רצוי (לדעתי) לחטא גם לאחר הוצאת המחטים למרות שזה מעכב מעט את קרישת הדם . קיימים בשוק מגבוני אלכוהול (כמו המגבונים הלחים) שהשימוש בהם יותר נוח . יוד / פולידין : לשימוש אחרי הוצאת המחטים לחיטוי העור מומלץ למרות שזה מעכב מעט את קרישת הדם , זהירות !!! ישנם אנשים שרגישים ליוד !!! , לדעתי האישית מומלץ להשתמש באלכוהול . כפפות חד פעמיות : כפפות שניתן להשיג בכל בית מרקחת או בחלק מהחנויות כמו הום-סנטר (מגיע בדרך כלל באריזות של 100 יחידות או בבתי מרקחת באריזות של זוגות סטריליים) . בקבוק פלסטיק עם הברגה : הבקבוקים הכי פשוטים של משקאות קלים עם הברגה , לאחר הוצאת המחטים אין להחזיר אותן לבתי האכסון שלהם אלא לזרוק אותן ישירות לבקבוק (הניסיון להחזיר את המחט לבית האחסון שלה מצריך מיומנות ועלול לגרום לדקירה של המחדיר – סכנה להדבקה במחלות) , את הבקבוק עם המחטים יש להשליך לפח הזבל . מחטים : מגיעות במגוון של צבעים וגדלים , מגיעות באריזות של 100 יחידות וכל סוג ממוספר . מצורפת בהמשך טבלת מחטים .

מה קורה בסשן מחטים ולמה : סשן מחטים לטעמי הוא הרבה יותר מנטאלי מאשר פיזי , הכאב מתבסס בעיקר על רגע החדירה של המחט , אחרי זה ישנו מן סוג של כאב עמום . עם קצת הדרכה אפשר לרחף איתו ללא צורך בסמים אלא תוך ניצול של הסמים הטבעיים שלנו . ברגע שמקבלים את הכאב נכון משתחררים בגוף אנדורפינים, אדרנלין וסרטונין . סשן מחטים " מקצר " את הדרך אל הסאב ספייס מכיוון רקמת העור של גוף האדם מכילה כמות אדירה של עצבים קולטי כאב (בשכבה השנייה הקרויה דרמיס) . ברגע שמחדירים את המחטים לגוף הנשלט משתחררת מהמוח כמות של אנדורפינים טכניקה נכונה וידע , בטחון שנותנים בשולט והמסלול לספייס בטוח >>>>למי שעוד לא קרא זה הזמן לקרוא את ההסבר על הסאב ספייס הפיזי <<<< בכל כמה דקות ניתן לסובב ולהזיז קלות את המחטים , פעולה זו מחדשת את שחרור האנדורפינים מהמוח של הנשלט ומאריכה את השהות בסאב ספייס . זמנים : כעיקרון מחט הופכת "מסוכנת לגוף" לאחר 48 שעות שהיא חדורה , אין כוונה בכלל להגיע לטווח הזמן הזה , מומלץ להשהות את המחטים בגוף לטווח של 20 דקות – חצי שעה ועד לשעה (יש לזכור שגם החדרת המחטים עצמה לוקחת זמן , בייחוד בסשנים שבהם יש כמות גדולה של מחטים) . דימום ושטפי דם : תיתכן תופעה של דימום קל בעת הוצאת המחטים מהגוף , תופעה זו נגרמת עקב פגיעה בנימים (כלי דם דקים) והיא לא כרוכה בסכנה מהותית (בהנחה ולא נגרם נזק לכלי דם עבה יותר כמו וריד או עורק), אין סכנה של נזק לטווח ארוך , עוד סיבה לדימום יכולה להיות זווית השליפה של המחטים , יש להקפיד לשלוף אותן בזווית ישרה ביחס לנקודת ההחדרה מבלי לכופף אותן . סימנים : הסימנים הנשארים ממחטים הם סימנים זמניים , הם משתנים בהתאם לעובי המחט , למבנה העור של המוחדר , לכמות המחטים , לזמן השהייה ולתדירות בקיום של סשנים עם מחטים . הסימנים אינם מסוכנים בכל אופן . אזהרות : מומלץ ביותר לברר עם הנשלט לפני הסשן אם הוא סובל מבעיות של קרישת דם , לוקח תרופות המיועדות לטיפול בקרישת דם , או סובל ממחלה אחרת הקשורה למערכת הדם . נדרשת זהירות יתרה וחריגה עם נשלטת בהריון . אין להשאיר נשלט עם מחטים נעוצות ללא השגחה צמודה . לא מומלץ לתת לנשלט "לטייל" עם מחטים עליו מחשש לגרימת נזק כתוצאה מקריעה של העור מהמחטים או תזוזה לא רצויה שלהן או התמוטטות / עילפון .

עזרה ראשונה בחירום : בכל מקרה של שטף דם שאינו נעצר בסיוע של לחץ קל עם צמר גפן יבש או ספוג אלכוהול לאחר מספר דקות יש לקחת צמר גפן או תחבושת ולבצע לחץ יותר חזק על האזור המדמם (לא בעוצמה של שבירת עצמות אלא לחץ סביר שיחסום את זרימת הדם עד לקרישתו), אם לאחר טווח זמן שנע בין 5-10 דקות אין שיפור מהותי בדימום חובה לפנות במהירות לגורמי רפואה / חובשות מוסמכים . במקרה של עלפון יש להשכיב את הנפגע על גבו ולהגביה את רגליו לגובה של כ 30 מעלות , כמו כן יש להשגיח שהנשלט נושם בצורה רציפה – הנפגע אמור לחזור לעצמו אחרי מספר דקות . בכל מקרה אחר שאינו מוכר לכם כגון : עלפון שנמשך יותר מכמה דקות , פרכוסים , איבוד הכרה , עלפון מלווה בהקאה בלתי נשלטת וכו' חובה לפנות במהירות לגורמי רפואה / חובשות מוסמכים . הבהרה : בהכנת מאמר מעבר לניסיון האישי נעזרתי בחומר רפואי כתוב

המאמר אינו בא ללמד אף אחד לגבי ביצוע סשן של מחטים אלא לתת חומר עיוני והסבר על המהות והדרך של סשן מחטים והזרקות . כותב המאמר אינו ולא יהיה אחראי לכל נזק שיגרם למי שהחליט לקיים סשן כזה בעקבות המאמר . האחריות והביצוע בכל מקרה של סשן כזה הנם על המשתתפים בו בלבד ולא תהיה להם כל טענה / דרישה כלפי הכותב . הכותב מדגיש שוב את מידת הזהירות והניסיון שיש לנקוט לפני ביצוע סשן של מחטים /