שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

PEER

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני 12 שנים • 28 באוג׳ 2011

Re: הנה

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 28 באוג׳ 2011
Sir Demi כתב/ה:
קשירה בסיסית של גפה אחת:
http://youtu.be/onLuNZmcKHo

תהנו icon_twisted.gif

הערה חשובה לגבי הבולה-בולה (קשירה בסיסית של גפה אחת) - כדי שהקשר יחזיק מעמד יש צורך לשמור על הלולאה הקצרה שנשארה תחת מתח.
אם לא, לקשר השטוח יש נטיה לקרוס.

זה דרך כלל נעשה ע"י העברה של החלק הארוך של החבל דרך וו/טבעת/קרבינר ומשם חזרה אל הלולאה.
אם החבל עדיין ארוך, חוזרים כמה פעמים ומסיימים בכפיתה של החבל.

אפשר למצוא עוד הסברים על קשירה זו (ועוד כמה) באתר של RopeMaster - בכתובת http://hebshibari.info/tutorials-main-limbs.htm

מומלץ להציץ שם גם על פרק הבטיחות...

icon_twisted.gif

אלטרנטיבה לבולה-בולה

אפשר למצוא אלטרנטיבה לבולה-בולה, שנחשבת ליותר בטוחה (בלי בעיית הקריסה של הקשר) ומאפשרת התרה בלי לחתוך חבל - http://www.youtube.com/watch?v=yqyjgUUxIuU

icon_twisted.gif

הצעת עריכה

במצגת על הטקטה-קוטה רצוי לחתוך החוצה את הקטעים שבהם מבצעים פעולות כי להיפטר מעודפי חבל (burning extra rope) - הן מיותרות למי שמנוסים ומוספיות בלבול ועומס למי שהקשירה חדשה להם.
icon_twisted.gif

וקצת על בטיחות ברתמות חזה שכוללות את הזרועות בתוכן

לדעתי, רצוי להסביר על הסכנה של מעיכת העצבים העוברים בזרוע כשמדגימים רתמת חזה כמו זו.

מעיכה זו עלולה להיגרם על ידי הלחץ שהחבלים ומשקל הגוף יוצרים בנקודות מגע מסוימות.

ההסבר צריך לכלול קודם כל כיצד הנקשר/ת יכולים לזהות מעיכה כבר בשלבים מוקדמים - תחושה של עקצוץ, נמלים שמטיילות על העור או אבדן תחושה ויכולת להניע אצבעות.

חשוב שנקשר/ת יידעו שעליהם לדווח על כך לקושר/ת.

חשוב שהקושר/ת יידעו שבמקרים כאלו עדיף להןריד את הנקשר/ת בבטיחות חזרה ולבדוק שהסימנים נעלמו. אם הם אינם נעלמים או מחמירים, רצוי להגיע לחדר מיון.

נזק ממעיכת עצבים עלול לגרום לחוסר יכולת להזיז אצבעות או אפילו את כל הזרוע מתחת לאזור הניזוק.

ניתן לקרוא עוד על נזק עצבי בסוג זה של קשירות כאן - http://www.esinem.com/Misc/Nerve%20Damage%20Part%201a.pdf

icon_twisted.gif
קינבה
קינבה • 28 באוג׳ 2011
בטקטהקוטה (קשירת חזה עם הידיים) הרעיון הוא למקם את החבלים מעל ומתחת למקום בו העצבים עוברים באופן בולט, בבולהבולה (קשר יפני בסיסי) הקשר לא יקרוס אם משתמשים בחבלים Z או S טבעיים כל זמן שדואגים לליפוף בחבל המותח קודם (הארוך) ולאחר מכן קושרים מעליו את החבל הקצר (ולסספנשן קושרים יותר מפעם אחת) - נדמה לי שהדגשתי את זה יותר מפעם אחת בסרטונים.
כמו שכבר כתבתי בשרשור אחר - לכל קשר יש יתרונות וחסרונות, הבולהבולה אם נעשה שלא כהלכה יש סיכוי שיקרוס אבל הקשת הצרפתית (בכל גרסה שהיא) מסורבלת הרבה יותר וקשה יותר לכוון את הדיקות הקשירה שזה סכנה אחרת בפני עצמה, ובכלל, בולהבולה שנעשת בצורה נכונה עם חבלים מתאימים לא תקרוס כך שאי אפשר להצביע על קשר טוב יותר או פחות, זה עניין של נסיון והעדפה אישית תוך כדי הבנת היתרונות והחסרונות. מהנסיון שלי אני מעדיף את הבולהבולה עם חיזוק כפול ומשולש לסספנשן אבל איש איש והעדפותיו.

אפשר לכתוב מאמר ארוך מאוד על הנושא, למשל שחכת שבאזור פרק כף היד יש עצמות עדינות ועצבים בולטים כך שבכל קשירה של גפה אחת יש להתרחק מאזור זה ולא להפעיל עליו לחץ ואם עושים משם סספנשן מלא או חלקי (למשל מפרקי הידיים והרגליים) יש לעשות זאת עם פרטר מנוסה ולהיות קשוב מאוד לכל סימן מצוקה ולעשות זאת לפרק זמן קצר במיוחד, או שבטקטהקוטה בסספנשן החבל העליון חייב חיזוקים כי הוא עלול לעלות מעל החזה ולהתלפף סביב הצוואר.

תמיד אפשר למלא פוסטים שלמים על בטיחות ועל אנטומיה ופיזיולוגיה, אפשר להסביר איך קולעים חבלים ואיזה סוגים של קליעה או שזירה קיימים, אפשר להסביר את מקורות השיבארי וההוג'וג'יצ'ו ולהסביר על ההבדל בין שיבארי לנואושיבארי וגם לפרט ולהסביר על ההבדלים בפרקטיקה בין טכניקות מסורתיות מאסכולות שונות לבין התוספות והשינויים של ה 'נואה' ולהראות אותם, תוך כדי דיון על האישים שתבעו את התוספות והשינויים הללו תוך כדי התיחסות לנסיון שלהם ולזמן שהם בילו בלימוד המסורת ביפן, בכלל אפשר לפתוח מחלקה באוניברסיטה שתעסוק בחקר השיבארי תוך השוואה למסורת הבונדג' המערבית... אבל אין לי שום רצון או/ו יכולת להיות אחראי על הקהילה או על הידע שלהם או על האגו של השולטים או על ההקשבה שלהם לנשלטים, כולה העלתי סרטון.

מה שאני מציע זה דאןקאפ העלה גם אתה סרטונים משלך והסבר שם כל מה שאתה רוצה להסביר, מבחינתי תעשה הקדמה לסרטון באורך הגלות, אני אשמח לעזור לך לערוך אותו.
לפני 12 שנים • 29 באוג׳ 2011

הנה דוגמה פשוטה וברורה יותר

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 29 באוג׳ 2011
http://rope-topia.com/tutorials/free/video/boola-boola

לדעתי, אם אתה רוצה לתרום משהו לקהילה, למה לנסות ליצור מחדש סרטים כשיש מאגרים יפים מאד שלהם, במיוחד כשהם קצרים, מלווים בהסבר וחוזרים על אותה קשירה בפעם השניה לאט יותר?

ובעיני, לא להתריע על סיכונים שקיימים בקשירה שאתה מלמד פירושו שאתה זורק אנשים שיטרחו ללמוד ממך למים מאד עמוקים.

נפילה של אדם בגלל קשר שקורס או מעיכה של עצב חשובים קצת יותר מאגו של כותב.

icon_twisted.gif
קינבה
לפני 12 שנים • 29 באוג׳ 2011

זעקת צומי

קינבה • 29 באוג׳ 2011
Dan_Kap כתב/ה:
http://rope-topia.com/tutorials/free/video/boola-boola

לדעתי, אם אתה רוצה לתרום משהו לקהילה, למה לנסות ליצור מחדש סרטים כשיש מאגרים יפים מאד שלהם, במיוחד כשהם קצרים, מלווים בהסבר וחוזרים על אותה קשירה בפעם השניה לאט יותר?

ובעיני, לא להתריע על סיכונים שקיימים בקשירה שאתה מלמד פירושו שאתה זורק אנשים שיטרחו ללמוד ממך למים מאד עמוקים.

נפילה של אדם בגלל קשר שקורס או מעיכה של עצב חשובים קצת יותר מאגו של כותב.

icon_twisted.gif

נו באמת, על כל סרטון תמונה או מאמר שמישהו יעלה מייד תקפוץ ותגיד שיש דוגמה טובה יותר?
(סליחה אבל אתה נשמע כמו ילד שלא קיבל מספיק צומי וחייב לקפוץ ולהוכיח שהוא עדיין קיים)

איפה כתוב שהדוגמאות שלי הכי פשוטות או הכי ברורות או חלילה מושלמות?
איפה כתוב שאני מציע לקהל להפסיק לשוטט ברשת ולהסתכל רק על הדוגמאות שלי וללמוד רק ממני?
ובכלל, ראית שכתוב באיזה שהוא מקום שזה חומר לימודי או שאני בכלל רוצה ללמד מישהו?
(חוץ מזה אתה יכול להעלות סרטון משלך מלווה באין ספור מאמרים - זה לא יהיה יעיל יותר?)

הרשת מלאה בחומרים דומים, לך תיטחון בכל מקום בו מישהו מעלה סרטון ותכתוב להם שיש דוגמאות טובות יותר, אתה יכול להתחיל בבלוג שלי יש בו הרבה לינקים.
אגב, גם לטרחנות שלך יש דוגמאות טובות יותר אבל זה לא מונע ממך להמשיך, להבדיל אלפי הבדלות מברהמס שאמר שאחרי בטבוהן כבר אין מה לכתוב אבל המשיך לכתוב ובמרץ.

העלתי סרטון בו אנחנו מראים דוגמה של מה שעשינו ב PEER, זה לא קשור למשחקי אגו.

וברשותך, תהיה זאת תגובה אחרונה לזעקות הצומי, אני מרשה לך לכתוב את מילת ההיתחסדות הטרחנית האחרונה.
AIR​(נשלט)
לפני 12 שנים • 8 בספט׳ 2011
AIR​(נשלט) • 8 בספט׳ 2011
ביום ב 22:30 הפיר נפתח כרגיל כמידיי שבועיים .
קינבה
לפני 12 שנים • 15 בספט׳ 2011
קינבה • 15 בספט׳ 2011
יש מפגשים כאלו אחת לשבועיים, ב PEER האחרון היה קצת ריק בגלל ששחכו לרשום בפרסום שיש פיר, כך שרק מי שידע בא, וחוץ מזה הרבה מהקבועים לא יכלו להגיע באותו יום ספציפי.

בכל מקרה אני חזרתי לאנגליה ולכן יהיה לי קצת קשה להגיע ל PEERS בישראל, הכי טוב יהיה שתמשיכו אתם את המפגשים האלו אחת לשבועיים או אחת לחודש כך שכשאבוא לבקר בעוד מספר חודשים... נו, אוכל להכנס לאולם מלא אנשים תלויים ועקודים. עד אז אמשיך לחנך בריטיות חמודות icon_smile.gif