לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

Therianthropy - טיאריונטופיה.או :Animal_roleplay

נוריתE
לפני 13 שנים • 17 בספט׳ 2011

Therianthropy - טיאריונטופיה.או :Animal_roleplay

נוריתE • 17 בספט׳ 2011
בצורה זאת או אחרת
בגדול זאת היא
תופעה פסיכולוגית ,שבה אדם מאמץ לעצמו ישות מנטלית של חיה אליה הוא מתחבר,דבר שמתבטא בהתנהגות,אימוץ מאפייני התנהגות של אותה חיה,לרוב,חית מחמד כמו חתול או כלב,וגם מאפינים חיצוניים כמו למשל תלבושת -תחפושת של אותה חיה ומחפש לו ,נאמר,בעלים ,להשתייך אליו/ה בכדי לקבל את הצרכים הנפשיים המיוחדים האלו .זה סוג של ביטוי לצרכים רגשיים נפשיים ואני מאוד נזהרת ומדגישה שאני לא מחברת פה בהכרח וגם לא בכוח (אני לא מתיימרת לשום ידע פסיכולוגי וגם לא חקרתי את זה עם אדם מקצועי)
זה לווא דוקא קשור לסאדו כהוויתו אצלנו אבל יש לו פה מקום מכובד,לדעתי (ועוד אסביר למטה יותר)
אני אזהר מאוד מלהגדיר את זה כסוג של פטיש או "פיליה" מסוג זה או אחר כי רק הערב התחלתי לחקור את זה וכל החומר שמצאתי הוא רק באנגלית ,אבל למטה אני מביאה כמה סיפורים בנושא שמחברים זה עם זה)
ובעצם עם חושבים על "משחקי הפוני"שנפוצים כל כך אצלנו....אז למה לא גם "חיות מחמד"אחרות.

( רוצה להדגיש רק שצריך להבדיל את זה מהתופעה
בתרבויות העתיקות כמו למשל במצריים,היו אלים בדמות אדם חיה,כמו הורוס,בעל ראש הנץ או האל התן,אנוביס
יצורים כאלו מכונים "כיימרות" והם נפוצו גם באשור בבל פרס, יוון ועוד ונחשבו לאלים או ל"נפילים" צאצאי אלים ונשים בנות אדם (ומפה אפשר ללכת להרבה מקומות אבל לא לזה מכוונת)
או למשל לייקנטרופיה, או "אדם זאב" שהיא סוג של מטמורפוזה פיזית גם..אפשר להגיד ע''פ האגדות הקשורות בזה.)

ותשאלו, עדיין,אוקיי? מה לזה ולאתר או לבידיס''מ בכלל?
תשארו איתי קצת בסובלנות ותבינו

הנקודה היא ששינוי מנטלי , נפשי , ריגשי כזה,ה טיאריונטופיה
בא לבטא ולקבל, צרכים עמוקים לחיבה ,אהבה,פינוק ,ומשמעת לפעמים
את/ה משיל/ה מעצמך לזמן מה,את המעטה האנושי, עם ועם כל מה שכרוך בו ומתמסר/ת לצרכים הריגשיים הבסיסיים בלי העכבות האנושיות שמוטבעות לנו במוח.
זה,מהצד הסאבמיסי, הצד השני ה"בעלים" של אותן/ם "חיות מחמד" מקבל גם את הצרכים שלו
סוג של התמסרות בעצם בלי תנאים ,סוג של התמסרות טוטאלית
הכניעה לליטוף חזקה יותר מהכניעה לשוט, הצורך בחום וחיבה "לוקח בסיבוב" לפעמים,את הצורך בכאב
הביטוי של המאפינים הפיזיים של החיה שכולל לפעמים סוג של "תחפושת" והתנהגות פיזית ולא רק מנטלית ,רק מחזק את ההקשר והקשר ,אבל גם מגיע הרגע שאין יותר צורך ב"תחפושת" בצרות בגד כזה או אחר ואז,ההתמסרות היא גמורה
אבל לגמרי?בלי תנאים? האמת,לא ממש,יש פה אחריות ,כמו אצלנו ,השפוי הבטוח הבהסכמה,התנאי של לא לפגוע ולא להזיק, הצד הדומיננטי חייב תמיד להיות עם עיין פקוחה ,יותר על עצמו כמו על הסאבמיסי
אבל הסיפוק ההדדי ,ולכל צד לעצמו הוא חוויה עצומה יותר ריגשית- מנטלית לפעמים מאשר פיזית. למרות שהקשר ,ה"משחק" הזה יכול גם לגלוש לצד הפיזיו המיני,גם ופה אני חושבת שההקר הבידיאס''אמי מתבטא,כמו שאומרים,ביתר שאת. אבל זה לא רק משחק "את כלבה"-"אני אדון" זה עמוק הרבה יותר מזה.
אבל הכי חשוב, הוא לזכור ולדעת מתי לחזור למציאות.

ולמרות,שהרבה שולטים יש להם נטיה לפנות לנישלטות שלהם או שלא כ"כלבה"או "כלבונת" ככינוי חיבה
או כצורה ,נגיד "להעמיד אותה על מקומה" בצורה זאת או אחרת
אני,לא חושבת על עצמי כ"כלבה" כאשר אני רוצה או חושבת,להכנס למערכת יחסים ,אלא כעל חתולה דווקא.למה? בזה,אני לא בטוחה שאני ממש רוצה להעמיק יותר מידי.

http://lycanthropes.livejournal.com/8024.html

/Animal_roleplay
http://en.wikipedia.org/wiki/Animal_roleplay

http://www.monstropedia.org/Therianthropy

http://duncanrust.wordpress.com/bdsm/links/animal-play-links/

עוד כאלו אפשר למצא בקלות בגוגל מי שזה מעניין אותו,אני לא ממש מוצאת חומר רלוונטי בעברית.
IN YOUR MIND
לפני 13 שנים • 18 בספט׳ 2011

שיאו, שיאו...

IN YOUR MIND • 18 בספט׳ 2011
שיאו, נורית

את בכלל קולטת כמה כל הרול-פליי, איזה שלא יהיה, ואיך שלא יהיה... כולל כמובן הרול פליי של החיות - הוא קטע מנטלי ?? ...או ביטוי של ה"מייינד"??

כאמור, אנחנו כולנו פה מנסים לחיות את החלומות ואת הפנטזיות שלנו.

חלומות ופנטזיות הם מנטליים. לפני-ולפנים. או מהתחלה-ועד- הסוף.

והם האמ-אמא של הביטוי של ה"מיינד" ( או של המוח )

ממש ככה.

שיאו... icon_redface.gif

מי אמרה ששליטה מנטלית היא אגדה אורבנית??
בלוסום​(לא בעסק)

לא צריך להקצין

בלוסום​(לא בעסק) • 18 בספט׳ 2011
לכדי תחפושות.

אנשים עושים את זה פה כל הזמן, אבל פשוט לא מסוגלים לקלוט שזה משחק תפקידים, או הגדרה *אחת* של תפקיד בתוך ים של הגדרות אחרות. אולי טקסטים כמו שלך יעזרו לאנשים קצת להתאפס ולהבין? כולי תקווה..
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 18 בספט׳ 2011
cow.gif
IN YOUR MIND
אושה -

לא קצת ..הממ...נו מה המילה.. לא קצת..נו מה המילה? ..קצת... "חזירית" מצדך התגובה?

( אבל בהחלט מצחקקת... )

icon_biggrin.gif
מישלי

עבורי

מישלי • 18 בספט׳ 2011
זה לא משחק תפקידים.
אני מדגישה - עבורי.

כמו שלהיות אשת מקצוע בתחום שלי, זה לא משחק תפקידים.
למדתי, השתלמתי, הוסמכתי, ואני M, עם ההתנהגויות והתחושות שמתלוות לזה.

כמו שלהיות בת-זוג, זה לא משחק תפקידים.
יום אחד נכנסתי לקשר, והתאהבתי ועברנו לגור יחד, ונהייתי בת-זוג, עם ההתנהגויות והתחושות שמתלוות לזה.

כמו שלהיות דודה, זה לא משחק תפקידים.
יום אחד נולדה לי אחיינית, והפכתי לדודה, עם ההתנהגויות והתחושות שמתלוות לזה.

כמו שלהיות הכלבונת שלו, זה לא משחק תפקידים.
יום אחד נהייתי שלו, ועם הזמן הפכתי לכלבה, עם ההתנהגויות והתחושות שמתלוות לזה.

זו הייתה תגובתי הרצינית.
כמו שאני מכירה את העולם (ואת האתר ואת שוכניו), אני משערת שעוד יתפתחו כאן תגובות ציניות ומלגלגות בהמשך.
תשתדלו להשאיר אותי מחוץ לזלזול, ואם מתייחסים, אז בבקשה בכבוד. זה חשוב לי.
תודה.
IN YOUR MIND
מישלי -

הכי-הכי בכבוד.

תראי -

באנגלית יש הבדל בין אקטינג לפליינג. וחבל שההבדל לא קיים בעברית. אנגלית היא שפה עשירה יותר.
ובאנגלית, השפה שבה נולדו המון מהמושגים של הב.ד.ס.מ, בעיקר בתקופה הויקטוריאנית, קוראים לזה רול-פליי, ולא רול-אקטינג. ואני אנסה להסביר לך למה -

אקטינג = משחק. את בשום פנים ואופן לא "משחקת" ( במובן של מעמידה-פנים, או עושה בכאילו, או דופקת הצגה, או עולה על פוזה). זה בשום פנים ואופן לא מה שקורה לך. זה לא תאטרון הבימה פה.
מה שכן, את לוחצת על כפתור הפליי במוח. ( כמו שיש כפתור פליי באם-פי, או בוידאו, יש גם במוח )..

יו אר אינדיד פליינג . (וגם במובן שזה פלייי-פול, או פאן-אוריינטד. כלומר משתעשע, גורם לעונג וכו' )
את לא הופכת באמת לכלבה, גם אם מתלוות לך התחושות הכי חזקות בעולם.
את עדיין אדם שמרגיש כלבה.
והרי שנינו יודעים שגם אם חיים הכי קיצוני במציאות את הפנטזיה של ה- 24/7 יש רגעים שצריך ללחוץ על הכפתור של הסטופ, ולעצור את הפליי. למשל אם קרה מקרה-חרום, ואת חייבת פתאום לקבל החלטות משלך, או שהוא עובר תקופה רעה מאד, או יום רע וכו'. ולא חסרות דוגמאות.
זהו. icon_razz.gif
מישלי
מישלי • 18 בספט׳ 2011
IN YOUR MIND כתב/ה:

באנגלית יש הבדל בין אקטינג לפליינג. וחבל שההבדל לא קיים בעברית. אנגלית היא שפה עשירה יותר.
ובאנגלית, השפה שבה נולדו המון מהמושגים של הב.ד.ס.מ, בעיקר בתקופה הויקטוריאנית, קוראים לזה רול-פליי, ולא רול-אקטינג. ואני אנסה להסביר לך למה -

אקטינג = משחק. את בשום פנים ואופן לא "משחקת" ( במובן של מעמידה-פנים, או עושה בכאילו, או דופקת הצגה, או עולה על פוזה). זה בשום פנים ואופן לא מה שקורה לך. זה לא תאטרון הבימה פה.
מה שכן, את לוחצת על כפתור הפליי במוח. ( כמו שיש כפתור פליי באם-פי, או בוידאו, יש גם במוח )..

יו אר אינדיד פליינג . (וגם במובן שזה פלייי-פול, או פאן-אוריינטד. כלומר משתעשע, גורם לעונג וכו' )
את לא הופכת באמת לכלבה, גם אם מתלוות לך התחושות הכי חזקות בעולם.
את עדיין אדם שמרגיש כלבה.
והרי שנינו יודעים שגם אם חיים הכי קיצוני במציאות את הפנטזיה של ה- 24/7 יש רגעים שצריך ללחוץ על הכפתור של הסטופ, ולעצור את הפליי. למשל אם קרה מקרה-חרום, ואת חייבת פתאום לקבל החלטות משלך, או שהוא עובר תקופה רעה מאד, או יום רע וכו'. ולא חסרות דוגמאות.
זהו. icon_razz.gif

אני לגמרי מסכימה.

כפתור ה- PLAY הזה מופעל גם בתחומים אחרים.
עכשיו אני לוחצת PLAY על בת / דודה / M / אחות / בת זוג / מאהבת / חברה / לקוחה / שולטת / נשלטת.

איתו ומולו, כפתור הנשלטת / כלבה - לחוץ תמיד.
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 18 בספט׳ 2011
IN YOUR MIND כתב/ה:
אושה -

לא קצת ..הממ...נו מה המילה.. לא קצת..נו מה המילה? ..קצת... "חזירית" מצדך התגובה?

( אבל בהחלט מצחקקת... )

icon_biggrin.gif

הו לא לא לא! מה פתאם חזירית? פרתית!
רק רמזתי על אופן הדרך בה אני משחקת בפטיש הזה.
אני לא צוחקת ולא מזלזלת לא לא ולא!
מי אני שאזלזל בפטישים ופוסטים של אנשים אחרים? במיוחד שגם אני שותפה להם.

וד"ש מהרפת
4X4​(אחר)

אתמול

4X4​(אחר) • 18 בספט׳ 2011
בטלויזיה בפרק של CSI MIAMI היה בדיוק על זהicon_smile.gif