שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה והאם בהכרח(?) נישלטת/שפחה= "כלבה"(?)

עלומה​(אחרת)
לפני 13 שנים • 19 בספט׳ 2011
עלומה​(אחרת) • 19 בספט׳ 2011
IN YOUR MIND כתב/ה:
טוב נו...

ועכשיו הוא גם נעלב icon_biggrin.gif
חתול מריר
לפני 13 שנים • 20 בספט׳ 2011

וואו

חתול מריר • 20 בספט׳ 2011
לא נראה לי שבפורום של "צער בעלי חיים" יש כל כך הרבה שרשורים על חיות כמו ב"כלוב" ...

ולעניין : במקום לפתח את "תאוריית המפץ הגדול 2" אני אנסה ללכת על משהו קצת פשוט יותר.

תקנו אותי אם אני טועה אבל חיות המחמד הנפוצות ביותר הן כלב וחתול.
כלב היא חיה מאוד צייתנית ומפגינה רגשות. חתול היא לא.
CASE CLOSED.

לא היה לי חתול מעולם, אבל ממה שאני קורא פה בבלוגים שבעלות החתולים מספרות, מתקבלת תחושה של חיה שפחות או יותר שמה עליך זין ועושה מה בראש שלה. מידי פעם כשבא לה קצת צומי היא באה לקבל קצת ליטופים. היא אפילו לא ישנה בבית כל יום !!

מצד שני כלבים הם חיה שנאמנה עד מוות לבעלים שלה. חיה שרוצה להרגיש "שייכת". ומעבר לכל היא חיה הרבה יותר "נשלטת" מחתול !

אז למה זה כל כך מוזר לאנשים ששולטים נוטים לדמות את הנשלטות שלהן לכלבות?

* לפני שתבוא הצעקה "אבל החתולה שלי היא ככה והחתול שלי הוא ככה" - אני מניח שלא כל הכלבים וכל החתולים מתאימים בדיוק לתיאור שנתתי. אבל רובם כן.
    התגובה האהובה בשרשור
IN YOUR MIND
IN YOUR MIND • 20 בספט׳ 2011
בגדול הכל נכון חתול מריר, אבל בשביל מה המרירות? icon_biggrin.gif

נייטשה - " החכמה בחיים היא לקבל את המר, מבלי להפוך למריר"

יופי של עצה לחתולים מרירים ( עצות אפשר לתת רק לחתולים-אנושיים.חתולים בטבע פשוט זורקים זין על עצות ).

אז חתול מריר - עזוב אותך ממרירות, כך אפרסק icon_biggrin.gif

נ.ב - גידלתי חתולה אמיתית שנים,אני מצהיר בזאת - אפשר לאהוב ולהיקשר אליהן חזק כמו לכלבות. אבל התחלת הקשר איתן היא בדרך כלל קשה יותר. הן באמת פחות בקטע של התמסרות. הן יותר נדלקות מהתפנקויות

נ.ב 2- אחת הסיבות לריבוי השרשורים על חיות, הוא שהצער של בעלי חיים אנושיים ( אבל גם העונג ), וגם של הבעלים שלהם, נותן תחרות לא רעה לצער של בע"ח אמיתיים. וצער ועונג עושים ת'חשק לשרשר שרשורים. icon_biggrin.gif
לא סתם קוראים לאדם - "החיה המדברת". זה באמת ההבדל הראשון והכי חשוב שמפריד אותנו מעולם החי. חיות בטבע לא יכולות לדבר ( או לחשוב) על החוויה שלהן.

בא ברגוע
בלוסום​(לא בעסק)

לחתול מריר -

בלוסום​(לא בעסק) • 20 בספט׳ 2011
לא נכון!

גם חתולות מפגינות רגשות, צריכה ליטופים ואהבה נונ-סטופ.היא פשוט עצמאית ודואגת לעצמה יחסית יותר מהחיה שנובחת. זה לא מבטל את העובדה שהיא זקוקה לתשומת לב ולאהבה ולטיפוח ולטיפול ולחיבה נונ-סטופ. בלעדיהם היא תמות!

גם בחתולות ניתן לשלוט, הפתעה הפתעה!

היא חיה חכמה, היא חיה אצילית. יותר מכל בעלי החיים שהיו לנו, החתולים שלי לימדו אותי על האופי האנושי ועל העולם הזה. אין מתנות חינם. אתה רוצה משהו? תתאמץ עבורו. מתנות חינם יש רק באגדות.

אני אמנם מעריצה חתולים ושונאת כלבים, אך יש הבדל ת ה ו מ י. אני מתמסרת בכל רמח איבריי. אני על גבול השפחה. אני מסוגלת לרמות התמסרות גבוהות מאוד - אך עדין מגדירה את עצמי כחתולה. למה זו סתירה?? למה שתי ההגדרות לא יכולות לחיות תחת אותה קורת גג?

קצת פתיחות מחשבתית לא תזיק פה לאף אחד.

אין לי מושג למה השתרשה פה השנאה לחתולים, באמת שאין לי. אבל הגיע הזמן לתת להם את מקומם הראוי. הם חיה מהדימה, חכמה, שזקוקה לאותם דברים כמו כלבים בדיוק, רק במינונים יותר גבוהים בגלל עצמאותה. זה הכל.
שלגי
שלגי • 20 בספט׳ 2011
יא אולוהים?
מי שונא פה חתולים, מי?

כאוהבת חיות באופן כללי, מגדלת חתולה באופן פרטני ( ואם היה לי יותר פנאי בחיים הייתי מגדלת גם כלב כנראה) אני לא מבינה על מה המהומה.

שכל אחד יקרא לסאבית המחמד שלו איך שהוא רוצה. זה שמישהו אינו חושב כמוך, אינו אומר שהוא שונא אותך.

בני אדם הם חיה כל כך דיכוטומית לפעמים...
פסיכיאטר מתורבת
פסיכיאטר מתורבת • 20 בספט׳ 2011
בתור מאסטר- על אני יכול לפסוק שכל נשלטת היא גם כלבה וגם זונה אבל היא בעיקר פוסטמה.

עלומה תני נביחה !
טעימה אוהבת
טעימה אוהבת • 20 בספט׳ 2011
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:
בתור מאסטר- על אני יכול לפסוק שכל נשלטת היא גם כלבה וגם זונה אבל היא בעיקר פוסטמה.

עלומה תני נביחה !

אחרי הנביחה שהפגנת כאן
כל נביחה אחרת תהיה עלובה יותר.
IN YOUR MIND
IN YOUR MIND • 20 בספט׳ 2011
אבל שלגי -
לא כל אחד יכול לקורא לסאבית-המחמד שלו איך שהוא רוצה...
ולמה לא בעצם?
כי הן בוחרות לעצמן כינוי, כבר ברמת הניק...
למשל -גורת חתולים סוררת. או חתול מריר..
ואח"כ לך תצא מזה, ואיך תצא מזה...
הזכות הטבעית והברורה-מאליה של הבעלים לבחור כינוי, או לתת שם, לחית המחמד שלהם, היא היסטוריה רחוקה. בימינו, כפי שאת רואה במו עיניך, אין דין ואין דיין, וכל סאבית עושה את הישר בעיניה... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

ופני הדור כפני...נו איך אמרו חז"ל? ..הממ. ופני הדור כפני ה כ ל ב... icon_biggrin.gif

בא ברגוע
עלומה​(אחרת)
עלומה​(אחרת) • 20 בספט׳ 2011
טעימה אוהבת כתב/ה:
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:

עלומה תני נביחה !

אחרי הנביחה שהפגנת כאן
כל נביחה אחרת תהיה עלובה יותר.

שנים, המון המון שנים שאתה מנסה, בכל דרך אפשרית.
התשובה היא אותה תשובה:
לא.

לגבי חתולים:
שיהיו מה שיהיו, אני אלרגית.
מד ו י ק
מד ו י ק • 20 בספט׳ 2011
למה? בגלל ההשפלה.
האם בהכרח? לא.
אבל כמעט כל מי שמוצאת עצמה רווה נחת מרעיון הכניעה, עלולה, אף אם בהתחלה תתנגד לכך בתוקף, למצוא עצמה מרטיבה גם מרעיון ההשפלה. עובדתית מצאתי את זה נכון ברוב המוחץ של הפעמים. יתכן וזה נובע מכך שהמרחק מכניעה להשפלה לא כזה רחוק. ואחר כך זה כבר עניין של משחק במינון, ממש כמו עם סמים. כשבעצם כל משחק עם הנאה מינית כרוך בסמים למי שלא יודע. אומנם סמים טבעיים שהגוף(מוח) מפיק, אבל עדיין סמים.

למה לא חתולה? כי בפעם האחרונה שקראתי למישהי חתולה, זה לא נשמע מספיק משפיל. מה לעשות? זו המציאות.
קריאה למישהי: כלבה!, יכול לגרום לה להשפיל מבט.
קריאה למישהי: חתולה!, מקסימום יוציא ממנה חיוך ומבט מתפנק.
השאלה היא מה רוצים להוציא ממנה.

ומה עם השאלה: האם כל נשלטת היא שפחה? אבל את זה נשאיר לשבוע הבא.