שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה עדיף, שולט טוב או פסיכולוג טוב?

FOR GOOD
לפני 12 שנים • 14 באוק׳ 2011

איימי

FOR GOOD • 14 באוק׳ 2011
כאשר את מרוגשת מינית מהפסיכולג שלך - או מפגינה כלפיו רגשות של אהבה-שנאה ( נגזרות ) התופעה נקראת העברה ( טרנספרנס ). היא לא ייחודית לטיפול, אלא יכולה להתרחש בכל אתר שיש בו יחסי מרות ( מורה-תלמיד, בוס-עובד וכו' )

* אבל גם ביחסי שליטה, אם את מאד סומכת על השולט, ושניכם רוצים, אז שיעשה לך קאוצ'ינג . אין שום בעייה ( זה גם יכול לקרות בין חברים או בני זוג ). רק תהיי מודעת למה שקורה.
Cauchy{Venus Blue}
לפני 12 שנים • 15 באוק׳ 2011
Cauchy{Venus Blue} • 15 באוק׳ 2011
separated self כתב/ה:
מעצם שבכלל עולה השאלה, הסברה, התהייה, הספק, שיתכן ואולי, במקרה, בטעות או שבמכוון קיימת אופציה של למצוא בשולט/ת דמות טיפולית, מפספסת את מהות הקשר מהסוג שלשמו התכנסנו כאן רובנו.

זה מתכון להרס מכל אספקט שהוא; עצמי, זוגי, בדס"מי, חברי (בטח ובטח טיפולי).

מה מהות הקשר אם לא להתמודד עם כאב נפשי מסויים על ידי העברתו לכאב פיסי או נפשי אחר?
amy​(נשלטת){מבטלעיניים}

Re: איימי

FOR GOOD כתב/ה:
כאשר את מרוגשת מינית מהפסיכולג שלך - או מפגינה כלפיו רגשות של אהבה-שנאה ( נגזרות ) התופעה נקראת העברה ( טרנספרנס ). היא לא ייחודית לטיפול, אלא יכולה להתרחש בכל אתר שיש בו יחסי מרות ( מורה-תלמיד, בוס-עובד וכו' )

* אבל גם ביחסי שליטה, אם את מאד סומכת על השולט, ושניכם רוצים, אז שיעשה לך קאוצ'ינג . אין שום בעייה ( זה גם יכול לקרות בין חברים או בני זוג ). רק תהיי מודעת למה שקורה.

זה יכול לקרות גם עם חבר ונילי, ללא קשר ליחסי מרות. זה יכול לקרות גם ב ג ל ל ו, שאני מרוגשת ממנו מינית או שונאת- אוהבת אותו, וזה לאו דווקא בא משום מקום אחר, אלא בגללו.

נראה לי שאתה, הממ, קצת מגזים עם כל הפרשנויות האלה icon_smile.gif
פרלין​(נשלטת){ש}

פסיכולוגית

פרלין​(נשלטת){ש} • 15 באוק׳ 2011
זה ה-דבר! נסו ותהנו.

ולעניין עצמו: יש המון מערכות יחסים טיפוליות, בווניל ובבדסמ. זה נראה לי לא בריא ומתיש לאורך זמן.

למה טיפול או אימון אישי זה דבר כל כך אפקטיבי? כי האדם עצמו נמצא במרכז התהליך כשיש איתו מישהו מספיק מנותק מהסיטואציה כדי לתת מבט-על על מה שקורה. אני לא רואה איך יחסים רומנטיים יכולים באמת לשמר את שני הפרמטרים האלה ולא להתמוסס. גם שרק אחד הצדדים יהיה במרכז הקשר וגם שהשני ישמור על מבט מנותק מהסיטואציה.

יש הרבה דברים במערכת יחסים זוגית בין שני אנשים: תשוקה, השלכה, העברה, אהבה. אין שם אובייקטיביות. אפילו לא קצת.
Inner Silence
Inner Silence • 15 באוק׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
separated self כתב/ה:
מעצם שבכלל עולה השאלה, הסברה, התהייה, הספק, שיתכן ואולי, במקרה, בטעות או שבמכוון קיימת אופציה של למצוא בשולט/ת דמות טיפולית, מפספסת את מהות הקשר מהסוג שלשמו התכנסנו כאן רובנו.

מה מהות הקשר אם לא להתמודד עם כאב נפשי מסויים על ידי העברתו לכאב פיסי או נפשי אחר?

ברור שזו התמודדות, גם בריחה היא סוג של התמודדות.
בכאב הפיזי ההתמודדות עם הכאב היא שטחית ונקודתית לאותו זמן נתון ומוהלת את הכאב שהיה בכאב חדש ודוחקת אותו הצידה.
מה אח"כ? זה עובר? זהו, אין עוד? ככה בהינף שוט, יד, נעלם? פוף?

זה לא טיפול, זה לחבוש יד כשבעצם כואבת הרגל.

המהות: הנאה וכיף (וגם במזוכיזם הוא קיים, בתנאי שהוא אינו דוחק הצידה כאב נפשי קיים אחר).

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת אוק' 15, 2011 12:06 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Uranus
Uranus • 15 באוק׳ 2011
Cauchy כתב/ה:

קאוצ'י,

יש עוד מהויות לקשר?
מה קורה ברגע שההתמודדות הסתיימה באמצעים האלה, מה אז קורה לקשר?
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 15 באוק׳ 2011
Uranus כתב/ה:
Cauchy כתב/ה:

קאוצ'י,

יש עוד מהויות לקשר?
מה קורה ברגע שההתמודדות הסתיימה באמצעים האלה, מה אז קורה לקשר?

אני מוכרח להודות שאין לי נסיון רב בקשרים בדסמים. אני מניח שבשלב שהצד הסובל מבין שזו בריחה ולא התמודדות (כפי שהוזכר מעלי) הוא מעוניין להעמיק את הקשר ברבדים אחרים. אז או שהוא משתנה או שהוא נגמר.
FOR GOOD
FOR GOOD • 15 באוק׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
separated self כתב/ה:

אני דוקא חושב שההערה, או השאלה, של קאוצ'י מאד במקום. היא רק מעלה סדרה אחרת לגמרי של שאלות.
אבל זה נכון בעיני, שהעסקה המאזוכיסטית היא, בין השאר, כאב פיזי במקום כאב נפשי ( וזו באמת יכולה להיות עסקה משתלמת מאד ).
וכנ"ל לגבי השפלות וכו' ( בב.ד.ס.מ לא משפילים את האדם, אלא רק את האגו שלו, אם בכלל. זה תמיד בקריצה, או חצי-בצחוק לפחות, כל ההשפלות הללו. זה אחד ההבדלים החשובים בין ב.ד.ס.מ וקשר של התעללות. מובן שיש גם אנשים שמחפשים סבל, לא עונג. וזאת כבר בעייה נפשית מסוג אחר לגמרי. מאזוכיזם= עונג דרך כאב. עונג, ולא סבל )
llulu​(נשלטת)

סליחה מראש

llulu​(נשלטת) • 15 באוק׳ 2011
על כול דיברי טעם שנאמרו ונכתבו קודם לפניי ושלא קראתי
לא היה לי כוח עדיין לקרוא את כולן
אבל לדעתי הצנועה
תנו חזרה את הכבוד לפסיכולוגיה /פסיכולוגים
הם לפעמים מתעסקים בעיניינים של חיים ומוות ולא רק בבדסמ
ובדסמ אינו שייך באחרך לתחום הפסיכולוגיה אלא רק כאשר אנו מתחברים גם ריגשית לאדם עם נטיה למחשבה פסיכולוגית....

עדיף לנסות להפריד בין התחומים כאשר זה נחוץ
ו/או לחשק את הפסיכולוג כאשר הדבר אינו נחוץ ממש
A v​(שולט)

שקלתי אם לענות...

A v​(שולט) • 15 באוק׳ 2011
ומקריאה של השירשור הזה נראה לי שכולם די מתעלמים מעובדה בסיסית אחת.

אחוז מאוד גבוה של מפגשים כאן הם חד פעמיים..וזה בא מכל הכיוונים נשים גברים וזכרים.

ואחוז הניצול כאן הוא גבוה במיוחד, כך שעזרה? העצמה? ברוב הזמן ממש לא קיימים.

ויש פה "קביעה" שכולם חולי נפש...ואולי באמת יש הרבה כאלה..מנסיוני כאן היו לא מעט שלעצמי

הגדרתי אותן ככה.אבל,הגדרתי לעצמי בראש שלי.

ההתיימרות הזו של אנשים "לפרק" "להרכיב" מסוכנת מאוד בעיני.

והאשמה בכל הפוסטים העצובים קורעי הלב..של אכלו לי שתו לי הסוס שלי שבר את הרגל...

הן של אלה שכותבים אותם.וכן בדרך כלל זה בא מנשים.

ואם נודה על האמת כל אישה כאן ללא קשר למי ומה שהיא..מקבלת הרבה יותר "מחמאות"

מכל מיני זכרים שימכרו את אמא שלהן בשביל זיון. והרוב המכריע שלהן בטוח שהשמש זורחת להן

מבין הרגליים. וכך גודל הנפילה...כשאותו אחד נעלם אחרי שקיבל מה שרצה.

כדי באמת להעצים את מי שאיתך,כדי כן לתת ערך מוסף לבן אדם,כדי כן לגרום לו להיות טוב יותר.

מערכת שליטה לבד ממש לא תספיק.

כשמערכת שליטה,יש בה גם אהבה(לא לא מילה גסה) כשיש בה יותר מרק רצון לסיפוק עצמי.

כשיש בה באמת את הדאגה של שולט לנשלטת שלו. כשיש בה פתיחות כנות, ומטרה ברורה משותפת.

שם כן יכול להיווצר משהו שבאמת יעצים ויפתח את האנשים שנמצאים בתוכה.

אבל מערכות כאלה הן מעטות ובודדות כאן,בערך כמו יהודי בעירק.

בקיצור לי אישית יש חותמת מבית משפט אמיתי..שאני "נורמלי" וכן לרוב עדיף פסיכולוג טוב,

עם הרבה כדורים טובים בכל מיני צבעים.