אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רציתן פמיניזם? תתחילו לשלם על עצמכן בדייטים

בכוח המוח{Aion}
לפני 12 שנים • 29 באוק׳ 2011
בכוח המוח{Aion} • 29 באוק׳ 2011
אישה בדר"כ יוצאת לדייט שבו היא מבקשת למצוא בן זוג לחיים. על דייט כזה מדברים, נכון?
מה היא בוחנת אינטואיטיבית?
למה גברים מנסים לעשות רושם בדייט ראשון, אם הפוטנציאלית מוצאת חן בעיניהם?
כי הם רוצים (או לפחות צריכים) להגיד לה כך: אם נהיה יחד אני אדאג לך, ואדאג לילדינו המשותפים. אני אדאג לכך שהחיים שלך יהיו מלאי עונג והנאה, אני אדאג שלא יחסר לך כלום, גם כלכלית, תסתכלי על המראה שלי, זו הגנטיקה שיש לי להציע לילדיך, תסתכלי על ההתנהגות שלי, זו הדרך בה אני מתנהל בעולם. את מוצאת חן בעיני, השהות איתך עונג, אני מוכן לשלם בעבור העונג הזה (הרבה יותר מהשלושים ש"ח האלה של השתיה שלך.)

הוא גם לא סתם אומר לה את זה. לאורך השנים זיהו זכרים את המבנה הפנימי של הנקבות: הן בוחנות מי יהיה זה שאיתו הן רוצות ילדים. זה מה שהן בודקות: גנטיקה פיזית, התנהגות (אסרטיביות, נימוס, קסם אישי), יכולת לגונן, יכולת לפרנס את האישה והצאצאים לפחות בתקופה בה אינם מסוגלים לעשות זאת בעצמם. היא בודקת איטואיטיבית, ולכן את אותן בדיקות היא תבדוק גם אם אין לה צורך או רצון להביא צאצאים. זה המבנה הפנימי שמנחה אישה, מה לעשות.

כשהוא מתחשבן איתה (מה זה החצי חצי חצי הזה? זה זוועת עולם), בודק את החשבון, מתקמצן בטיפ, הוא אומר לה בעצם דברים הפוכים ממה שהיא רוצה לשמוע. וזה לא קשור לכמה שקלים האלה. זה קשור לאמירה שמוכמנת מתחת.

כשאני מזמינה מישהו לצאת איתי, אני גם טורחת לומר שאני משלמת. לי זה נוח, כי אני לא צריכה לחשוב על איך הוא רואה את העובדה שאני מתחילה בתפריט יינות ומזמינה לנו בקבוק שלם ולא כוס שתיה קלה.

אני מאוד נהנית להזמין. יש בזה משהו מאוד נעים ומפנק כשאשה עושה את זה. אני יכולה לדחוק בו לטעום שלושה קינוחים, כפית מכל אחד מהם, רק כי הוא לא סגור על הקינוח, וזה קרה. למעשה זה לא קשור לגברים, אני נהנית להזמין גם חברות. זה נותן לי תחושה טובה, וגם עוקף את הדבר הנורא הזה של החצי-חצי.

מצד שני, אם מישהו מזמין אותי, אני מצפה לא לשמוע בכלל על החשבון, ולא על הטיפ, ושלא יבדקו לידי את החשבון. הכי טוב זה לקום לרגע ולשלם את החשבון. אם לא, שיתאמן יפה על הטבעיות של הוצאת כרטיס האשראי לפני הצעות החצי חצי.

מצד שלישי, בפגישה ראשונה, שלא אני מזמינה, אני משתדלת שהנזק שאני מייצרת בכיס שלו לא יעבור את הכמה עשרות שקלים, ובעצם בפועל אני חשה פחות בנוח מלשלם בעצמי, למרות שזה נעים שהוא משלם.

זה לא משנה מה ראוי ומה רצוי ואיזה שינוי צריך להוביל. אין כאן עניין של צדק: אתה יושב לדייט עם אישה שמוצאת חן בעיניך, אתה רוצה לפגוש בה שוב? אל תחשוב אפילו להציע לה לשלם. פשוט אל. הדרך שבה נשים מפרשות את זה לא קשור לסכום עצמו. לשלם בדייט, זה לא באמת עניין של תקציב. זו אמירה. יש סיכויים רבים שהיא בכלל תציע לשלם את הפגישה הבאה. תן לה את העונג הזה להרגיש נחשקת ומחוזרת בפגישה הראשונה.

מצד שני אתה יכול להחליט להיות פמיניסט. אז מה אתה רוצה להגיד לה?
    התגובה האהובה בשרשור
הרמאפרודיטה
הרמאפרודיטה • 29 באוק׳ 2011
זאלופון כתב/ה:
מבחינתי זה תמיד היה טרן-אוף אדיר, לא בגלל עשרים שקלים לפה או לשם (שזה בערך מה שיכולתי להוציא בתקופת הדייטים שלי), אלא בגלל שלגלות שהאישה שמולי מייחסת כזו חשיבות, כאלה משמעויות תהומיות לעניין הקטנוני של עשרים השקלים הללו היה מאכזב.

ובזה הרגע ממש יוצא ממני פוסט.

שבוע טוב !
FOR GOOD

(-:

FOR GOOD • 29 באוק׳ 2011
טרנסקסית כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
מבחינתי זה תמיד היה טרן-אוף אדיר, לא בגלל עשרים שקלים לפה או לשם (שזה בערך מה שיכולתי להוציא בתקופת הדייטים שלי), אלא בגלל שלגלות שהאישה שמולי מייחסת כזו חשיבות, כאלה משמעויות תהומיות לעניין הקטנוני של עשרים השקלים הללו היה מאכזב.

ובזה הרגע ממש יוצא ממני פוסט.

שבוע טוב !

(-:
טרנסקסית, אפילו אם את רק הולכת לכתוב פוסט, קחי את הארנק איתך, תהיי בן-אדם, שימי אותו לידך, תתחילי להתרגל, תתיחסי אליו כמו לפלאפון שלך... לפעמים צריך יותר משלושים שקלת בת.ז כדי להיחלץ מצרה כלשהי... icon_biggrin.gif
הרמאפרודיטה
הרמאפרודיטה • 29 באוק׳ 2011
שלושים שקלת, וחגורה כחולה בקרב מגע.
שבוע טוב.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 29 באוק׳ 2011
בתור גבר שמשלם/שילם/ישלם על כל הדייטים שלו, אני חושב שזהו אינו "סתם מנהג", אלא חלק מהרושם הראשוני ולהבדיל מתואר "ג'נטלמן" המצביע על גינונים חיצוניים בלבד, אני חושב שלרושם הזה קיים תפקיד חשוב בהרבה יותר. כי אני לא רק משלם על הדייטים כולם, אני גם מצפה ממנה שלא תעבוד, שלא תנהג ועוד אלפי חוקים שוביניסטים אחרים. ברור שאני אפתח את הדלת בפניה, ברור שאני אסגור את הדלת אחרי שתתיישב ורק אז אקיף את הרכב ואשב במקומי, ברור שאגיע לפגישה עם פרח, אזיז עבורה את הכיסא, אקום בכל פעם שתכנס לחדר ואשק לגב ידה. ואיך לא, הרי היא הנסיכה השברירית, החלשה, העדינה והרכה שלי. אישה שתפסע לפניי, תפתח את הדלת, תבחר את המסעדה ותתעקש לשלם על עצמה, תאותת לי באופן מידי שאין אנו מתאימים. החוקים שלמדתי מהבית ונחרטו בי כל כך חזק, הגיעו עם הסבר: אתה תקום, תשק, תפתח, תשלם כי היא "אישה", דהיינו: יצור החלש ממך, חסר האונים, הזה שלא יסתדר ללא עזרתך. והרי איזה סיכוי יש לי שאישה המתעקשת לשלם על עצמה, תתלה על צווארי בקניון, תבקש במבט חצי ילדותי חצי קוקטי שאקנה לה נעליים ותמיס אותי כשהיא מסתחררת בתוכן מולי ושואלת את דעתי? NONE

היום ביליתי שעתיים במשתלה. שירתה אותי אישה בגיל העמידה. מושבניקית צברית משופשפת, שזופת עור וחדת מבט. כיוון שחיפשתי צמחיה לכיסוי המבואה, רוב הצמחים שהציעה לי היו תלויים על מוט מתחת לתקרה, מה שהכריח אותה לעמוד על בהונותיה כדי להסירם. מיד החלפתי אותה – הורדתי את העציצים עליהם הצביעה ותליתי את הלא מתאימים חזרה ואחר כך גלגלתי כַּדֵּי חרס, אדניות אבן וכד'. אחד הקונים שחלף על פנינו, העיר לה שכדאי לה להחזיק אותי בקרבתה. היא, מצידה, השיבה לו: "תאמין לי שאני לא צריכה אותו, אני עושה את כל זה טוב מאוד ללא עזרה של אף אחד!"

היא הייתה נפלאה. גווה הישר הדהים אותי בגמישותו, יציבתה הלא מתערערת מגנטה אליה את מבטי, עיניה העמוקות ולמודות החיים הפנטו אותי בחיפוש אחר קרקעיתן, וניחוח אדמה טרייה שהדיפה, מיכר אותי כמו סם. אך למרות שפרט לאלף חמש מאות שקלים, מגע קצר בכתפה כמחוות תודה, השארתי מאחורי הערכה עצומה כלפיה, לעולם לא הייתי בוחר בה להיות זוגתי לחיים, כי הרושם שיצרה עלי, היה ההפך הגמור מכל מה שאני מחפש באישה.
jesica​(שולטת)

תיקון קל לתגובה למעלה

jesica​(שולטת) • 29 באוק׳ 2011
תיקון קל לתגובה למעלה - ג'נטלמן (מאנגלית: Gentleman, מילולית: גבר עדין) הוא כינוי לגבר החי ומתנהג לפי אמות מידה הנובעות ממעמד חברתי גבוה יחסית, וכוללות נימוסים טובים, בעיקר כלפי נשים, אמינות גבוהה, קור רוח, הגינות, נכונות להודות בהפסד ומאפיינים נוספים התלויים בתקופה ובמקום. (ויקיפדיה)
godisafemale​(שולטת)
לפני 12 שנים • 30 באוק׳ 2011

מידה של פרגון קוקטי

godisafemale​(שולטת) • 30 באוק׳ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
בתור גבר שמשלם/שילם/ישלם על כל הדייטים שלו, אני חושב שזהו אינו "סתם מנהג", אלא חלק מהרושם הראשוני ולהבדיל מתואר "ג'נטלמן" המצביע על גינונים חיצוניים בלבד, אני חושב שלרושם הזה קיים תפקיד חשוב בהרבה יותר. כי אני לא רק משלם על הדייטים כולם, אני גם מצפה ממנה שלא תעבוד, שלא תנהג ועוד אלפי חוקים שוביניסטים אחרים. ברור שאני אפתח את הדלת בפניה, ברור שאני אסגור את הדלת אחרי שתתיישב ורק אז אקיף את הרכב ואשב במקומי, ברור שאגיע לפגישה עם פרח, אזיז עבורה את הכיסא, אקום בכל פעם שתכנס לחדר ואשק לגב ידה. ואיך לא, הרי היא הנסיכה השברירית, החלשה, העדינה והרכה שלי. אישה שתפסע לפניי, תפתח את הדלת, תבחר את המסעדה ותתעקש לשלם על עצמה, תאותת לי באופן מידי שאין אנו מתאימים. החוקים שלמדתי מהבית ונחרטו בי כל כך חזק, הגיעו עם הסבר: אתה תקום, תשק, תפתח, תשלם כי היא "אישה", דהיינו: יצור החלש ממך, חסר האונים, הזה שלא יסתדר ללא עזרתך. והרי איזה סיכוי יש לי שאישה המתעקשת לשלם על עצמה, תתלה על צווארי בקניון, תבקש במבט חצי ילדותי חצי קוקטי שאקנה לה נעליים ותמיס אותי כשהיא מסתחררת בתוכן מולי ושואלת את דעתי? NONE

היום ביליתי שעתיים במשתלה. שירתה אותי אישה בגיל העמידה. מושבניקית צברית משופשפת, שזופת עור וחדת מבט. כיוון שחיפשתי צמחיה לכיסוי המבואה, רוב הצמחים שהציעה לי היו תלויים על מוט מתחת לתקרה, מה שהכריח אותה לעמוד על בהונותיה כדי להסירם. מיד החלפתי אותה – הורדתי את העציצים עליהם הצביעה ותליתי את הלא מתאימים חזרה ואחר כך גלגלתי כַּדֵּי חרס, אדניות אבן וכד'. אחד הקונים שחלף על פנינו, העיר לה שכדאי לה להחזיק אותי בקרבתה. היא, מצידה, השיבה לו: "תאמין לי שאני לא צריכה אותו, אני עושה את כל זה טוב מאוד ללא עזרה של אף אחד!"

היא הייתה נפלאה. גווה הישר הדהים אותי בגמישותו, יציבתה הלא מתערערת מגנטה אליה את מבטי, עיניה העמוקות ולמודות החיים הפנטו אותי בחיפוש אחר קרקעיתן, וניחוח אדמה טרייה שהדיפה, מיכר אותי כמו סם. אך למרות שפרט לאלף חמש מאות שקלים, מגע קצר בכתפה כמחוות תודה, השארתי מאחורי הערכה עצומה כלפיה, לעולם לא הייתי בוחר בה להיות זוגתי לחיים, כי הרושם שיצרה עלי, היה ההפך הגמור מכל מה שאני מחפש באישה.

*** איזה יופי כותב, חש, מחרקש, מרים, מוריד, מגלגל, הגמד לילה הזה?
icon_razz.gif

הרבה גבר! עולה מן התגובה שלו.
the rain song
the rain song • 30 באוק׳ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:

וואו , אני מודה שהדברים האלו מעוררים בי המון הבנה לגברים שאוהבים ומחפשים חיים כאלה ומנגד, שום כלום ואפילו לא שמץ של הבנה לנשים שאוהבות ומחפשות חיים כאלה.
אל תבינו אותי לא נכון, לא מדובר בשיפוט
מדובר על חוסר הבנה מוחלט
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
חדשות מרעישות: ריין וגמד יצטרכו להישאר ידידים icon_razz.gif

לי דווקא את הגברים שרוצים את זה קשה להבין. אם כי אני מסכימה שבטקסט הזה גמד הקל על ההבנה ביג טיים וגם לי זה מובן יותר עכשיו (יותר נכון, מבלבל קצת פחות). יודע לכתוב הבחור icon_smile.gif