לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הגבלת ארגוני השמאל

A v​(שולט)
לפני 12 שנים • 14 בנוב׳ 2011

Re: דמגוגיה זולה.!

A v​(שולט) • 14 בנוב׳ 2011
נילי ונילי כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:
ה"אגודה לזכויות האזרח" בדיחה. מתי היא הגנה על זכות של אדם ימני?

[...]
נוער גאה? לא קצת גזעני מצידך להחליט שכולם שמאלנים?

טוב, קצת קשה לדבר איתך כשאתה כולך מרוגש ומלוהט עד כדי כך. ניכר שהנושא נוגע אצלך בכמה נקודות רגישות.

נראה לי שאתה מגיב מהבטן ולא מתוך מידע קונקרטי על העמותות שהחוק הזה ישפיע עליהן, ויותר מזה- מתוך חוסר מידע על הפעילויות שעמותות השמאל הנוראיות הללו אשכרה עושות בפועל.

ראשית, עמותות זכויות אדם הן אכן שמאלניות, אבל לא נכון יהיה להגיד שהן דואגות רק לזכויות אדם של ערבים. השאלה שלך מתי האגודה לזכויות האזרח אי פעם הגנה על זכויות אדם ימני מעידה על חוסר היכרות עם פעילות האגודה, שנלחמת כבר 14 שנים על הוצאתו של יגאל עמיר מבידוד. האגודה היא ארגון השמאל היחידי שמוחה על תנאי כליאה לא אנושיים של אדם שאני בספק אם יש שמאלן אחד שהיה מוכן להרים את הכפפה ולהלחם עבור הקלת תנאי כליאתו.

שנית, ההערה שלך לגבי איג"י מעידה על חוסר הבנה של האופנים שבהם ממומן המגזר השלישי בארץ. החברה האזרחית בארץ מקבלת מימון משלושה מקורות עיקריים - הממשלה הישראלית, הכנסות עצמיות ותרומות בחו"ל. זה יהיה קצת סרקסטי להגיד את זה, אבל הדרך היחידה שבה עמותה תקבל הכנסות עצמיות היא אם היא תעבוד למען ילדים חולי סרטן, והדרך היחידה שבה הממשלה תתמוך בצורה משמעותית זה אם יהיה לעמותה קשר בטבור לאחת ממפלגות הקואליציה. ולכן, האפשרות הכמעט יחידה למימון עבור עמותות שאינן בקונצנזוס היא להסתמך על מימון מחו"ל.

ופה בדיוק הבעיה. כי ארגונים שפועלים למען מטרות טובות-אך-לא-קונצנזוסיאליות נדפקים.

ואיג"י הוא דוגמה מצויינת לארגון כזה, אם כי לדעתי הממשלה הישראלית כן תומכת בו במידה מסויימת.

נילי .

הטענה המרכזית וכוונתי קצת שונה.

אירגון שיש בו ימניים או שמאלנים. והם עמותה מוכרת נגיד בתחום עזרה נפשית לנפגעי ניצול.

עמותה כזו מבורכת.

לא מכיר את האירגון עמותה הזו,וכל עוד הם נאמנים ליסודות שזה טיפול במגזר השלישי אין לי בעיה איתם.

ברגע שיפנו את מרצם נגד ממשלה ימנית או שמאלנית בגלל פוליטיקה כזו או אחרת..אני נגדם.

אני מעולם לא שמעתי על האגודה לזכויות האזרח שנרתמה למען מישהו מהימין.

יגאל עמיר לצורך העניין לא ימני מבחינתי.הוא סתם נבלה. אבל מבין שהוא נתפס ככזה.

אישית מכיר שני מקרים של חיילים שפנו אליהם ובגלל אופי האישום הם נדחו ודי בגסות.

ולגבי תקציבים ממשלות ישראל ימין או שמאל הן ממשלות מסואבות מושחתות שנותנות רק על פי מבחן מי יוכל לתת להם כוח יותר.

הדתיים תמיד קיבלו ויקבלו בערך פי 20 ממני וממך.

הקיבוצים קיבלו בעבר הון תועפות

והכול פוליטיקה של מושחתים.
The Gondola Man

Re: דמגוגיה זולה.!

The Gondola Man • 14 בנוב׳ 2011
Brave Dwarf כתב/ה:
The Gondola Man כתב/ה:

ברשותך, הורדתי מהציטוט את סעיפים 3-4 מפאת אורכם.
תגובתי לגביהם היא קצרה - אם אכן מדובר בשקרים, יש להפריכם, ומצידי לחוקק חוק (אם לא קיים כזה) המאפשר לתבוע את העושה זאת, במידה והמעשה נעשה בזדון.
למרות שדוחו"ת מקושקשים יש משני הצדדים. כאמור, כמו בהרבה מקרים דומים, ניתן לפנות לאם תרצו.

לגבי גב' ירון, מטומטמים יש בשני צידי המתרס הפוליטי.
אתה באמת חושב שהתנהגותו של פרט כלשהו קשורה לוויכוח המהותי הכללי?
מילא אם היא היתה נושאת תפקיד רשמי כלשהו, אך "אחת מפעילות השמאל הבולטות" הוא עדיין אינו כזה.

וזה מצחיק שאתה מדבר על תקציבים והפרעה וסכנה לחיילי צה"ל.
אתה לא באמת טוען שההפגנות של ארגוני השמאל עולות לנו יותר מפינוי מאחזים בלתי חוקיים, אבטחת התנחלויות שכוחות אל, וכמובן כל הטיפול בסוגיות תג-מחיר?

אגב, שלא תטעה לחשוב שלי יש חיבה רבה מדי לנשות ווטש. אבל אין ספק שהפגיעה בהגבלתן עולה בהרבה על התועלת.
מה גם שכאמור, הטיעון העיקרי שלי, שעדיין לא זכיתי לכל תגובה אליו, היא שהחוק הנ"ל יפגע בישראל עשרות מונים יותר מפעילות הארגונים.
מה גם שמציאות נטולת ארגונים עלולה רק לפגוע בנו, לדעתי, כי אז דברי הפלסטינים יהיו דברי אלוהים חיים.
מעבר לכך, אם אני האיחוד האירופאי, וכרגע מתפנים לי כספים אשר היו אמורים להיות מועברים לארגונים לבדיקת זכויות אדם בשטחים, וישראל מונעת זאת - הייתי מעביר אותם ישירות לרשות, הרבה יותר פשוט.

התשובות לכל מה ששאלת כאן נמצאות בתוך הטקסט שלי מעלה, אין לי שליטה על כך שבחרת להתעלם מהן, לכנות מישהו "טיפש" או "לא מייצג" לעומת "חכמים" ו"מייצגים" אחרים, או להתעלם מהנזק שפירטתי ולחילופין להחשיבו כזעום לפחות בהשוואה לנזק שאתה רואה בחוק המיסוי שיחול על אירגונים אלה (להזכירך- אלו מיסים ולא העלמה של אירגון).

צר לי, אך אין לי יותר מה להוסיף על פני העובדות שהבאתי מכבר. למעשה גם אין צורך כי אני הבאתי עובדות ולא דיעה. אם אתה לא מוצא אותן משכנעות דיין, לא קרה דבר. זהו טבעו של דיון.

למען הסר ספק, לדעתי, זהו אכן הפסד שאירגונים כמו אלה עליהם דיברה נילי, ייזוקו מהחוק ובאמת מעניין לבדוק כמה מהם נתמכים ע"י ממשלת ישראל. יכול להיות שאחרי בדיקה שכזו נגלה שהשד לא עד כדי כך גדול.

אולי לא הבהרתי את עצמי טוב מספיק.
טענתי היא שגב ירון לא מייצגת אדם מלבד עצמה. פעילותה כפעילת שמאל אינה רלוונטית, ומותר לה כאדם פרטי לבקר את מי שתרצה, ואין זה מעיד על ארגון או פלג פוליטי אליו היא משתייכת.
כפי שהשתתפות בפעולות תג מחיר לא מעידה על כל המתנחלים, או הימין, אם תרצה, אלא רק על המשתתפים בהן.
(או אם ניקח את הלוגיקה שלך למקום דמגוגי - יגאל עמיר היה ימני ורצח ראש ממשלה. האם זה אומר כי כל הימין לא מקבל את כללי המשחק הפוליטי?)
זה שהוכחת לכאורה שפעילת שמאל אחת מבכרת את הפלסטינים, פשוט אינו מוכיח דבר (לדעתי, כן? הסבר לי בעובדות, ולאט אם אפשר כי קשה תפישה אנוכי, מדוע זה אחרת).

כמו כן, על קשיי הקוגניטיביים נמנים גם קשיי למידה ויתכן כי הלכתי לאיבוד בין המלל הרב.
אנא הפנה אותי לקטע בו אתה מסביר כיצד פעילות הארגונים פוגעת בנו יותר מאשר החקיקה, אשר משרד החוץ בעצמו קבע במאי בהתייחסו אליה כי תוביל להחרפת בידודה של ישראל בעולם.
מובן שגם לשאלתי לגבי הרלוונטיות התקציבית לא מצאתי התייחסות.

ולגבי שיח העובדות. לצערנו, עובדות הן דבר סובייקטיבי. הרי זו בדיוק הבעיה עם ארגוני השמאל, לא?
חוץ מזה, אי אפשר להסתפק רק בהן, כי ברור שאני לא יכול להביא עובדות על ספקולציה.
אני חושב שאם לא יהיו ארגונים המצב יהיה גרוע יותר, אני לא יכול להוכיח את זה, כי זה טרם קרה.
זה קצת מעקר את השיח, אתה לא חושב?

לגבי המיסוי, ישנם שני חוקים (קצת נוגדים במהותם, אך זה לא באמת משנה - אני מעריך (דעה, לא עובדה, מבוססת אך ורק על הערכות שקראתי מבלי שום רקע עובדתי) כי שני החוקים לא יעברו בג"צ, וכי זו בכלל הסיבה להגשתם, אך נעזוב את זה).
בכל מקרה, שני חוקים - אחד קובע מס של 45 אחוז על תרומות, השני מגביל תרומות ב20 אש"ח בשנה, כך שלא מדובר רק במיסוי.
מה גם, שנראה שמיסוי מסוג זה, גם ללא ההגבלה, יגרום לסגירת ברזים במקרה הרע, או להפחתה של 45 אחוז בתקציביהם של הארגונים הלא-מאוד-עשירים גם כך, במקרה הטוב.

ואתה באמת לא רואה את הבעיתיות בכך שרק ארגונים שנתמכים ע"י הממשלה ימשיכו לקבל מימון?
בלי קשר אם אתה מסכים או לא עם פעילותם. אני מתקשה להבין את ההיתממות.
בעיקר כשיוזמי החוק אומרים במפורש שכוונתו היא לפגוע אך ורק בארגוני שמאל או כמה שאמר סיו"ר הכנסת דני דנון: "הפסקת המימון של הארגונים הוא צעד ראשון בדרך להוצאת הנגע השולי של השמאל הקיצוני מהחברה הישראלית".
אותי זה מפחיד.
מלכתא
מלכתא • 14 בנוב׳ 2011
החוק לא מוגדר כחוק למניעת פעילות ארגוני השמאל, אלא פשוט כך היה נוח לתקשורת לנפח את זה.
זה חוק שבודק את המימון של כל הארגונים בארץ, די דומה לחוק הפטריוטיות בארה"ב.
אני לא הייתי רוצה שבמדינה שלי יפעילו ארגונים שהמניעים שלהם מעורפלים.
החוק נועד להגן בדיוק על הדמוקרטיה שבשמה פועלים כביכול כל המתלהמים.
שיבדקו, שיבדקו את כולם- השמאלנים, הימנים, הערבים, המתנחלים. מה יש לכם להסתיר?

עצם העובדה שארגוני השמאל כל כך מתקוממים על החוק הזה כנראה מרמזת שיש להם ממה לפחד... בטח, לאבד כסף זה מפחיד.
the_drow​(שולט)
the_drow​(שולט) • 14 בנוב׳ 2011
מלכת האהבה כתב/ה:
החוק לא מוגדר כחוק למניעת פעילות ארגוני השמאל, אלא פשוט כך היה נוח לתקשורת לנפח את זה.

עצם העובדה שארגוני השמאל כל כך מתקוממים על החוק הזה כנראה מרמזת שיש להם ממה לפחד... בטח, לאבד כסף זה מפחיד.

אני בטוח שיבדקו את יש"ע או את העמותות החרדיות תחת מיקרוסקופ.
השמאל מתקומם נגד החוק הזה כי הוא נגד השמאל.
חוק הפטריוט בארה"ב הוא הדבר הכי נוראי שקרה לדמוקרטיה שם.
המשטר יכול תחת החוק לעשות מה שבא לו. אתה ממוצא מזרחי? אה סליחה, הדמוקרטיה לא חלה עלייך.
ברווז עם חליפה ועניבה הוא עדיין ברווז. הוא פשוט מתחפש לאיש עסקים.
גם אם החוק היה נגד ארגוני ימין הייתי מתרעם באותה מידה.
זו עזות מצח לסנדל ככה את הדמוקרטיה.
A v​(שולט)

דמוקרטיה...דמוקרטיה...דמוקרטיה...

the_drow כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:

המשטר יכול תחת החוק לעשות מה שבא לו. אתה ממוצא מזרחי? אה סליחה, הדמוקרטיה לא חלה עלייך.

אולי בגלל שאני חטיאר אני לא ממש זוכר מה אמרה המורה בכיתה...

אבל דמוקרטיה זה שלטון הרוב...הרוב קובע מה יהיה.!

הרוב קבע את 120 "נבחריו" ובתוכם יש רוב לצד מסויים והוא קובע.

דמוקרטיה לא?

או שאצלכם שם בשמאל דמוקרטיה זה רק מה שאתם רוצים.?

יאללה תנוחו.
The Gondola Man

Re: דמוקרטיה...דמוקרטיה...דמוקרטיה...

אדון וחבר כתב/ה:
the_drow כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:

דמוקרטיה לא?

יאללה תנוחו.

אדון חבר,
אף פעם לא מאוחר ללמוד.
במשטר דמוקרטי ישנם עוד מספר עקרונות מלבד "הרוב קובע".

שום דבר שחיפוש קצר בגוגל לא יוכל להשלים לך.
A v​(שולט)

The Gondola Man כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:
the_drow כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:

דמוקרטיה לא?

יאללה תנוחו.

אדון חבר,
אף פעם לא מאוחר ללמוד.

יצאת תותח..

חופש ביטוי?

חופש לזוז ממקום למקום?

חופש להתאגד?

בטח יש עוד כמה..

אין בהם ולו מילה אחת על לקבל כסף מאוייבינו. לקבל כסף מאירגונים שלא מכירים במדינת ישראל.

ופועלים לקעקע אותה ואף להעלים אותה.

אבל בעצם יש מילה..בגידה אולי?

אתה באמת חושב שההתנשאות הזו שלך תעשה לך טוב סבבה.

בסופו של דבר אם אתה מקבל או לא.הרוב קבע.

ואם בגץ יתערב...גם אותו יעגנו בחוק... icon_smile.gif

יום גדול ליהודים.
The Gondola Man
fog כתב/ה:
מה אומר החוק?

הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מיסוי הכנסה למוסדות ציבוריים המקבלים תרומה מישות מדינית זרה), התשע"א–2011

תיקון סעיף 3 1. 1. בפקודת מס הכנסה (להלן ¬– הפקודה), בסעיף 3, אחרי סעיף קטן (י) יבוא:
"(יא) הכנסה של מוסד ציבורי, למעט מוסד נתמך, שהיא תרומה מישות מדינית זרה, תהיה חייבת במס בשיעור של 45%; בסעיף קטן זה –
"גוף נתמך" – כהגדרתו בחוק יסודות התקציב, התשמ"ה–1985 ;
"ישות מדינית זרה" – כהגדרתה בסעיף 36א לחוק העמותות, התש"ם–1980 ."
תיקון סעיף 9 2. בסעיף 9(2) לפקודה, בפסקת משנה (א), אחרי "חבר-בני-אדם שבשליטתם העוסק בעסק", יבוא" למעט הכנסה שהיא תרומה מישות זרה כאמור בסעיף 3,".

דברי הסבר
בישראל פועלים ארגונים אשר שמו להם למטרה להוקיע את מדינת ישראל בעיני העולם ולהפוך את חיילי וקציני צה"ל לנרדפים, תוך פגיעה בשמם הטוב. ארגונים אלה, המכנים עצמם לעיתים קרובות "ארגוני זכויות אדם", מקבלים מימון ממדינות וממקורות עלומים שכל מטרתם היא לפגוע ולשנות את השיח הפוליטי הציבורי בישראל מבפנים.
כחלק מפעילות ארגונים אלה ניתן לציין את תרומתם הנכבדת לממצאי דוח גולדסטון – דוח מטעם האו"ם אשר מבקר את התנהלותו של צה"ל במבצע "עופרת יצוקה", השתתפות בהגשת כתבי אישום נגד קצינים ובכירים ישראליים בכל העולם, ניסיון למיתוג חיילי צה"ל כפושעי מלחמה, עידוד לסרבנות והשתמטות וקריאה לחרם כלכלי ומדיני על מדינת ישראל.
חלק מהנתונים הגלויים על מימון אותם ארגונים מגלה כי מימונם מגיע ממדינות או רשויות ממשלתיות של האיחוד האירופי – בריטניה, שוויץ, נורווגיה, ספרד, גרמניה ואירלנד.
מדובר במדינות זרות המתערבות בשיח הפוליטי הפנימי במדינת ישראל על מנת לייצר דה-לגיטימציה לפעילות צה"ל ולחייליו. כסף זר מממן את פעילותם של ארגונים ישראליים כנגד צה"ל.
הצעת החוק מבקשת לשלול מאותם ארגונים את הזכות הניתנת להם בישראל לפטור ממס הכנסה ולקבוע כי הכנסותיהם מתרומות ימוסו בשיעור מס הכנסה של 45%. כן, מוצע להחריג מן ההצעה ארגונים המקבלים תיקצוב מהמדינה, במטרה להותיר את הפטור ממס לארגונים הפועלים לקידום החברה הישראלית בתחומים כמו רווחה וחינוך.
The Gondola Man

אדון וחבר כתב/ה:
The Gondola Man כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:
the_drow כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:

דמוקרטיה לא?

יאללה תנוחו.

אדון חבר,
אף פעם לא מאוחר ללמוד.

יצאת תותח..

חופש ביטוי?

חופש לזוז ממקום למקום?

חופש להתאגד?

בטח יש עוד כמה..

אין בהם ולו מילה אחת על לקבל כסף מאוייבינו. לקבל כסף מאירגונים שלא מכירים במדינת ישראל.

ופועלים לקעקע אותה ואף להעלים אותה.

אבל בעצם יש מילה..בגידה אולי?

אתה באמת חושב שההתנשאות הזו שלך תעשה לך טוב סבבה.

בסופו של דבר אם אתה מקבל או לא.הרוב קבע.

ואם בגץ יתערב...גם אותו יעגנו בחוק... icon_smile.gif

יום גדול ליהודים.

אני באמת מנסה לשמור על איפוק, ועד הודעתי הקודמת הקפדתי לא להגיב לך, אני פשוט משתדל שלא להיכנס לוויכוח הכולל את הביטוי ארץ ישראל השלמה.

לשאלתך, על פי מיטב הבנתי (הלא משפטית, על פי חוות דעת שקראתי) מדובר בפגיעה בחופש ההתאגדות, ועל כן זה גם לא יעבור בג"צ.
ואני מאוד שמח שאתה מרוצה מכך שיוגבל השומר האחרון על הדמוקרטיה הישראלית.

אשמח לראות התייחסות הרואה במדינות התורמות - אויבנו כפי שתיארת אותן.
מעבר לפיתגם הידוע העולם כולו נגדנו, אשר הפך למנטרה של שני שליש מנבחרינו, משום מה.
אולי גרמניה, אחת מבעלות הברית האסטרטגיות החשובות שלנו היא איובנו? אולי היא גם לא מכירה בקיומה של מדינת ישראל?

כפי שכתבתי כבר לפני כמה וכמה הודעות. אם היה מדובר באויבים, ארגוני השמאל כבר היו נתבעים בבתי המשפט.
אך לא מדובר באויבים, לא נעשית שום עבירה על החוק, והרדיפה היא פוליטית ותו לא.

חג גדול לילדים.