ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הגבלת ארגוני השמאל

גולוסקלפר​(נשלט)
לפני 12 שנים • 17 בנוב׳ 2011
גולוסקלפר​(נשלט) • 17 בנוב׳ 2011
רצסיבי כתב/ה:
אני באמת מתקשה להבין איך התיקון לחוק יכול להועיל במשהו.
אולי מישהו יבהיר לי במה קו המחשבה שלי לקוי ?

הרי אם אני ארגון ישראלי, שמקבל תמיכה מחו"ל ולא רוצה שימסו אותי, אני אעשה מה שעושה כל מיליונר, אני אקח את הארגון שלי למדינה שבה אין מס, ורק את התוצרת אני אמכור בארץ.
כלומר, הארגון מקבל התרומות לא חייב להיות ישראלי. הוא יכול להעסיק אנשים בישראל, לנהל דברים בישראל, או להגיש עתירות באמצעות אזרחים פרטיים, אבל להוית רשום בחו"ל ואז החוק לא יחול עליו.

חוקים כאלה קשה לאכוף, והם תמיד נדונים לכשלון (ע"ע האיסור על החזקת מטבע זר, שלא החזיק מים).

אולי זו התוצאה הרצויה בעצם, שארגונים שמימונם מגיע ממקורות לאו דוקא אוהדי ישראל ופעילותם לאו דוקא מקדמת את האינטרס הישראלי (כפי שבא לידי ביטוי בייצוג בכנסת) לא יהיו "ישראלים". לא חסרים בעולם אירגונים אנטי ישראלים במסווה של אירגוני זכויות אדם וכו'. אז יהיו עוד כמה.

נ.ב. היום פורסם כי סוריה התקבלה לועדה לזכויות אדם של אונסק"ו. בקרוב גם אסד יטיף לנו מוסר... חגיגות הציניות בעיצומן.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 17 בנוב׳ 2011
לבינתיים, עד שמישהו ישכנע אותי אחרת, אני נגד החוק.

קשה לי להבין למה ארגונים, ועמותות מדעיות ופרוייקטים של מדע וחינוך שנתמכים על ידי האיחוד האירופי לדוגמא, מופלות לרעה ביחס לעמותות פיקטיביות שנתמכות על ידי ברוני סמים פרטיים. זה לא הגיוני בעליל

האם יענקלה מהאוצר, שלא אוהב את המזכירה של הפרוייקט לשיקום ילדים נכים שנתמך על ידי האיחוד האירופי, (וגם על ידי ישראל), יוכל בבת אחת לסגור את הפרוייקט הזה, ולמנוע ממנו מימון בין-לאומי?

יש בחוק השתבללות ישראלית שלא במקום: ניתוק מהעולם של עמותות, אלא אם כן הממשלה תחליט. זה הפוך ממה שאני צריכים לעשות בשביל לשרוד פה - להפתח לעולם, להראות לכולם שתוך כדי לחימה על קיומנו, אנחנו חלק מהם, ששווה להשקיע כאן, שאנחנו מדינה נאורה.

האם כל אנשי השמאל הסהרורי שהבאתם כדוגמא יגרמו לכם להשתבלל ככה? הרי הימין בשלטון, הכי חזק שהיה אי פעם. דוח גולדסטון נגנז, והוא עצמו התנצל(!). מדינת ישראל זוכה לתמיכה של המערב. אפילו חוסיין אובמה בעדנו כבר ללא סייג. מסתבר שבטווח הארוך שהאנשים המטורפים האלה לא משפיעים כהוא זה על דעת הקהל בארץ ואפילו לא בעולם. אם הם משפיעים, אז רק לטובה. אז למה לתת להם מתנה בצורת החוק הזה?
תנו להם לדבר! כמה שיותר!!
Red Leaf
Red Leaf • 17 בנוב׳ 2011
fog כתב/ה:

קשה לי להבין למה ארגונים, ועמותות מדעיות ופרוייקטים של מדע וחינוך שנתמכים על ידי האיחוד האירופי לדוגמא, מופלות לרעה ביחס לעמותות פיקטיביות שנתמכות על ידי ברוני סמים פרטיים. זה לא הגיוני בעליל

האם יענקלה מהאוצר, שלא אוהב את המזכירה של הפרוייקט לשיקום ילדים נכים שנתמך על ידי האיחוד האירופי, (וגם על ידי ישראל), יוכל בבת אחת לסגור את הפרוייקט הזה, ולמנוע ממנו מימון בין-לאומי?

יש בחוק השתבללות ישראלית שלא במקום: ניתוק מהעולם של עמותות, אלא אם כן הממשלה תחליט. זה הפוך ממה שאני צריכים לעשות בשביל לשרוד פה - להפתח לעולם, להראות לכולם שתוך כדי לחימה על קיומנו, אנחנו חלק מהם, ששווה להשקיע כאן, שאנחנו מדינה נאורה.

האם כל אנשי השמאל הסהרורי שהבאתם כדוגמא יגרמו לכם להשתבלל ככה? הרי הימין בשלטון, הכי חזק שהיה אי פעם. דוח גולדסטון נגנז, והוא עצמו התנצל(!). מדינת ישראל זוכה לתמיכה של המערב. אפילו חוסיין אובמה בעדנו כבר ללא סייג. מסתבר שבטווח הארוך שהאנשים המטורפים האלה לא משפיעים כהוא זה על דעת הקהל בארץ ואפילו לא בעולם. אם הם משפיעים, אז רק לטובה. אז למה לתת להם מתנה בצורת החוק הזה?

הלוואי והפיסקה האחרונה באמת הייתה מייצגת את המציאות כהוויתה.
הדורבנים​(נשלט)
Red Leaf כתב/ה:
fog כתב/ה:

מה לא נכון בה? שבאירופה שורפים דגלי ישראל? זה לא ממש תופעה חדשה. שישים ושלוש שנה, בערך.
A v​(שולט)

פוג

A v​(שולט) • 17 בנוב׳ 2011
fog כתב/ה:
Red Leaf כתב/ה:
fog כתב/ה:

מה לא נכון בה? שבאירופה שורפים דגלי ישראל? זה לא ממש תופעה חדשה. שישים ושלוש שנה, בערך.

פוג תראה קודם כל יש הבדל בין השקעה לתרומה.

ולפי החוק גם אמור להיות קריטריון לעמותות שיקבלו פטור מהמס.

ואני רוצה להאמין כשיבואו לקבל את הפטור הרי זה יהיה פקיד של משרד האוצר...

ואי אפשר להגיד שיודעים מי יהיה זה שנותן את הפטור.זה יהיה תלוי אזור שבו הוגשה הבקשה.

ואני בטוח שהאשים האלה ללא קשר להשקפתם הפוליטית ייעשו את עבודתם נאמנה.

אין כאן השתבללות,כמו שמדינה נלחמת בעבריין סמים או רוצח או כל עבירה אחרת

המדינה החליטה שיש אירגונים שפעילותם מסוכנת לנו,ובאה למזער את הנזק.

כמו שבזמנו הוציאו את כהנה מחוץ לחוק,ובטח יש עוד שהמדינה נלחמה בהם.

ואתה יודע מה,לטעמי עמותות זה רע.

עמותה למען ילד נפגע סרטן שצריך ניתוח בחול בעלות של מאות לפי דולרים,פונה לחסדי אנשים שיצילו אותו ממוות. כאן למשל נכנסות עמותות לעבודה...במקום שממשלת ישראל תיכנס ותמלא את תפקידה.

אז אתה מבין שעמותות דווקא טובות לממשלה,אך לאזרח הבא שלא תקום למענו עמותה...זה עלול להיות גזר דין מוות.
Dark Artist​(שולט)
Dark Artist​(שולט) • 17 בנוב׳ 2011
שפחון כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:

הרי אם אני ארגון ישראלי, שמקבל תמיכה מחו"ל ולא רוצה שימסו אותי, אני אעשה מה שעושה כל מיליונר, אני אקח את הארגון שלי למדינה שבה אין מס, ורק את התוצרת אני אמכור בארץ.
כלומר, הארגון מקבל התרומות לא חייב להיות ישראלי. הוא יכול להעסיק אנשים בישראל, לנהל דברים בישראל, או להגיש עתירות באמצעות אזרחים פרטיים, אבל להוית רשום בחו"ל ואז החוק לא יחול עליו.

חוקים כאלה קשה לאכוף, והם תמיד נדונים לכשלון (ע"ע האיסור על החזקת מטבע זר, שלא החזיק מים).

אולי זו התוצאה הרצויה בעצם, שארגונים שמימונם מגיע ממקורות לאו דוקא אוהדי ישראל ופעילותם לאו דוקא מקדמת את האינטרס הישראלי (כפי שבא לידי ביטוי בייצוג בכנסת) לא יהיו "ישראלים". לא חסרים בעולם אירגונים אנטי ישראלים במסווה של אירגוני זכויות אדם וכו'. אז יהיו עוד כמה.

נ.ב. היום פורסם כי סוריה התקבלה לועדה לזכויות אדם של אונסק"ו. בקרוב גם אסד יטיף לנו מוסר... חגיגות הציניות בעיצומן.

אני מציע פעולה אפשרית בשביל כל ארגוני זכויות האדם למיניהם הקיימים בארץ וארגוני שמאל על מנת להוכיח את טענתם שהם אובייקטיביים וללא משוא פנים בנושאים שונים.
הם יכולים לנסוע לניו יורק ולהפגין מול בנין האו"ם על ההחלטה ההזוייה והצבועה של קבלת סוריה לועדה לזכויות אדם.
הדורבנים​(נשלט)
Dark Artist כתב/ה:
שפחון כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:

אני מציע פעולה אפשרית בשביל כל ארגוני זכויות האדם למיניהם הקיימים בארץ וארגוני שמאל על מנת להוכיח את טענתם שהם אובייקטיביים וללא משוא פנים בנושאים שונים.
הם יכולים לנסוע לניו יורק ולהפגין מול בנין האו"ם על ההחלטה ההזוייה והצבועה של קבלת סוריה לועדה לזכויות אדם.

היא באה במקום לוב, לא? icon_smile.gif
סוטה מטונפת
סוטה מטונפת • 17 בנוב׳ 2011
הבאתם לי רעיון לפנטזיה חדשה. אז תודה icon_smile.gif
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 17 בנוב׳ 2011
1) כשהוחלט על תוכנית ההתנתקות, קרי פינוי התנחלויות כדוגמת גוש קטיף ואחרים,
במחנה השמאל בירכו על כך והתלוננו שהימין צריך לכבד את החלטת הכנסת בנושא,
שעבר כמה קריאות והגיע להכרעה דמוקרטית. "לא מכבדים את הדמוקרטיה" הם טענו

עכשיו הממשלה היא ברובה ימנית ולכן עוברים כמה חוקים הנוטים לכיוון הזה.
ושוב בהחלטה דמוקרטית. אז פתאום הדמוקרטיה מפריעה להם. פתאום זה לא בסדר.

זה עקבי שאנשי השמאל תומכים בדמוקרטיה רק כאשר אלה תנאים ורעיונות
המתאימים להשקפת עולמם.

2) נגיד ונעשה שלום עם כל אחת ממדינות ערב. ביחד או לחוד.
כולם יודעים שהשלטון במדינות ערב הוא דיקטטורי (בגלוי או במסווה) ולבא אחרי
המנהיג הנוכחי אין שום חובה למלא אחר הסכמים קודמים.

דוגמא טובה שממחישה זאת כרגע היא מצרים.
כשיעלה מנהיג חדש שם הוא אינו מחוייב לשום תהליך שלום.
אבל את סיני כבר נתנו.

אז אנחנו לא יכולים לחתום על הסכם שלום זמני(כל עוד המנהיג ישאר)
בתמורה לשטחים וכל מיני ויתורים אחרים. זה הרי אבסורד שבזמן תקופת השלום
וגם לאחריה כשתסתיים, אנחנו נצטרך תמיד להביא "מנחה" כדי שיסכימו להשאיר
את השלום על כנו.
תארו לכם מצב אבסורד פה אנחנו נותנים שטח ממדינת ישראל עבור שלום. כעבור כמה זמן
יש הפיכה מנהיג חדש עולה והופ, בוא נדבר שוב על שלום ותביאו עוד ויתורים מצידכם
כדי שנסכים בכלל להסתכל עליכם.

האבסורד הזה קורה עכשיו עם מצרים אבל הוא תקף לכל מדינת ערב שנעשה עימה שלום.
(חכו שבירדן יוחלף מנהיג. נצטרך לקוות שהוא לא ירצה לבטל את הסכם השלום כי בא לו)

גם מי שטוען שהוא מוכן לויתורים כואבים תמורת שלום, צריך להיות קצת הגיוני ולהבין שאי אפשר לתת "מנחה" כל כמה זמן כדי שיואילו בטובם לשמור איתנו על ההסכם. אני אומר מנחה וזה נשמע דבר קטן אך ברור לכולם שמדובר בדברים גדולים שנצטרך לתת
A v​(שולט)

תאר לך..

A v​(שולט) • 17 בנוב׳ 2011
Tom. כתב/ה:
1) כשהוחלט על תוכנית ההתנתקות, קרי פינוי התנחלויות כדוגמת גוש קטיף ואחרים,
במחנה השמאל בירכו על כך והתלוננו שהימין צריך לכבד את החלטת הכנסת בנושא,
שעבר כמה קריאות והגיע להכרעה דמוקרטית. "לא מכבדים את הדמוקרטיה" הם טענו

עכשיו הממשלה היא ברובה ימנית ולכן עוברים כמה חוקים הנוטים לכיוון הזה.
ושוב בהחלטה דמוקרטית. אז פתאום הדמוקרטיה מפריעה להם. פתאום זה לא בסדר.

זה עקבי שאנשי השמאל תומכים בדמוקרטיה רק כאשר אלה תנאים ורעיונות
המתאימים להשקפת עולמם.

2) נגיד ונעשה שלום עם כל אחת ממדינות ערב. ביחד או לחוד.
כולם יודעים שהשלטון במדינות ערב הוא דיקטטורי (בגלוי או במסווה) ולבא אחרי
המנהיג הנוכחי אין שום חובה למלא אחר הסכמים קודמים.

דוגמא טובה שממחישה זאת כרגע היא מצרים.
כשיעלה מנהיג חדש שם הוא אינו מחוייב לשום תהליך שלום.
אבל את סיני כבר נתנו.

אז אנחנו לא יכולים לחתום על הסכם שלום זמני(כל עוד המנהיג ישאר)
בתמורה לשטחים וכל מיני ויתורים אחרים. זה הרי אבסורד שבזמן תקופת השלום
וגם לאחריה כשתסתיים, אנחנו נצטרך תמיד להביא "מנחה" כדי שיסכימו להשאיר
את השלום על כנו.
תארו לכם מצב אבסורד פה אנחנו נותנים שטח ממדינת ישראל עבור שלום. כעבור כמה זמן
יש הפיכה מנהיג חדש עולה והופ, בוא נדבר שוב על שלום ותביאו עוד ויתורים מצידכם
כדי שנסכים בכלל להסתכל עליכם.

האבסורד הזה קורה עכשיו עם מצרים אבל הוא תקף לכל מדינת ערב שנעשה עימה שלום.
(חכו שבירדן יוחלף מנהיג. נצטרך לקוות שהוא לא ירצה לבטל את הסכם השלום כי בא לו)

גם מי שטוען שהוא מוכן לויתורים כואבים תמורת שלום, צריך להיות קצת הגיוני ולהבין שאי אפשר לתת "מנחה" כל כמה זמן כדי שיואילו בטובם לשמור איתנו על ההסכם. אני אומר מנחה וזה נשמע דבר קטן אך ברור לכולם שמדובר בדברים גדולים שנצטרך לתת

תאר לך שלאסד חסיד אומות ולם נשכח שכמוהו...

היו נותנים את רמת הגולן.

תראה מה הוא עושה לבני עמו...תאר לך מה היה עושה ליהודי אם היה יכול...