שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

סדנא לשולטים מתקדמים

Mary Jane
לפני 12 שנים • 1 בדצמ׳ 2011
Mary Jane • 1 בדצמ׳ 2011
אה, קראת לה עז.
טוב, אתה בסדר. זה כלובי אשם.
walking dead
לפני 12 שנים • 2 בדצמ׳ 2011
walking dead • 2 בדצמ׳ 2011
המלט,

מצד אחד אתה זועק למען זכות חופש הביטוי אך שש לנסות ולסתום את פיו של מי שמתבטא בניגוד לאמונות שלך, מצד אחד אתה זועק על עצם קיומן של קליקות ועדרים "קרנפיים" פרי מוחך הקודח, אבל באופן עקבי נטפל לאותם האנשים. אצטלת הצדקנות והנאורות שלך כבר מזמן לא מכסה את כל הצביעות שביחס שלך לכל מי שחושב מעט שונה ממך. אתן לך את העצה שנתתי כבר פעם כאן למישהי – אם תגובותיי מסבות לך כל כך הרבה סבל אנא התעלם מהן.
המלט
המלט • 2 בדצמ׳ 2011
free spirit כתב/ה:
המלט,

מצד אחד אתה זועק למען זכות חופש הביטוי אך שש לנסות ולסתום את פיו של מי שמתבטא בניגוד לאמונות שלך, מצד אחד אתה זועק על עצם קיומן של קליקות ועדרים "קרנפיים" פרי מוחך הקודח, אבל באופן עקבי נטפל לאותם האנשים. אצטלת הצדקנות והנאורות שלך כבר מזמן לא מכסה את כל הצביעות שביחס שלך לכל מי שחושב מעט שונה ממך. אתן לך את העצה שנתתי כבר פעם כאן למישהי – אם תגובותיי מסבות לך כל כך הרבה סבל אנא התעלם מהן.

טענתך שגויה. איני סותם את פיו של אף אחד, לא משנה מהי דעתו. המקרה היחידי בו אני עשוי לצאת כנגד מישהו - היחידי בהחלט -- הוא כאשר אני מרגיש כי אותו מישהו פוגע במתכוון במישהו אחר, וגם במקרה זה איני סותם את פיו של איש, אלא מביע את דעתי האישית. יש הבדל גדול בין השניים, ובאמת תודה שנתת לי הזדמנות להבהיר אותו. אני חסיד גדול של חופש הביטוי ו'הסתבכתי' כאן מספיק פעמים עם רבים וטובים, כולל אחד-על-אחד עם כלובי, על כך שתמכתי בזכותם של אנשים לא פופולריים בעליל להשמיע את דעותיהם. עם זאת, אני חושב שלחופש הביטוי יש גבולות, ואלה עוברים בסמיכות לפגיעה באחר. כיון שאני פועל על פי שיקול דעת עצמאי, יתכן מאד שאני טועה לפעמים; יתכן שמה שנצפה על ידי כנסיון פגיעה מכוון באחר אינו אלא הלצה תמימה. במקרה כזה איני חושש מכך שיעמידו אותי על טעותי. במקרה הספציפי של השרשור הנוכחי, אני לא חושב שטעיתי. את יכולה להמשיך להגיד כאן שאני סותם פיות, אבל אני חושב שהתגובות שלי מעידות על ההיפך הגמור.
המלט
המלט • 2 בדצמ׳ 2011
free spirit כתב/ה:
המלט,

ובעניין אחר, של קריאתך להתעלם ממה שאת כותבת.

הפורום הציבורי, כפי שאני מבין אותו, משול לכיכר העיר. תגובותיהם של המשתתפים בפורום
הן אינטראקציה חברתית ציבורית. זאת אומרת, כל תגובה מושפעת באיזה אופן, ישיר או עקיף, מתגובה שלפניה, ומשפיעה באיזה אופן, ישיר או עקיף, על התגובות שאחריה. כמו כן היא משפיעה באופן מיידי על שאר המשתתפים. כאשר מצויים בעיצומו של דיון ציבורי, רב-שיח רב-משתתפים, לא ניתן להתעלם מתגובה המהווה חלק מהמכלול, כשם שאי אפשר להתעלם מחלקיה של מכונה כלשהי. לכן, מי שרוצה שיתעלמו מתגובותיו, כדאי שלא יגיב כלל.
FOR GOOD
FOR GOOD • 2 בדצמ׳ 2011
free spirit כתב/ה:
בלעדי! בלעדי! הודלף הסילבוס של הסדנה ברשת.

יום א'
מבוא לשליטה מתקדמת מיקרו
סוגיות בטיפול וניהול משברים כגון שליטה מלמטה
*הפסקה*
הרצאת אורח - הנכחה והצפה של טראומות ילדות

יום ב'
מבוא לשליטה מתקדמת מאקרו
פירוק והרכבת נשלטות
*הפסקה*
שליטה מנטלית בעידן המסנג'ר

יום ג'
התגוננות מפני כוחות האופל (או נשלטות מסוכנות - זיהוי, הימנעות והימלטות)
סדנת אורח - כתיבה אקדמית של הודעות פתיחה מרשימות
*הפסקה*
סיכום הסדנה, חלוקת תעודות הצטיינות ומסיבת סיום במועדון

לא היתה לי הסבלנות לקרוא את השרשור, ולו בשל העובדה שהרעיון המקורי של פותח השרשור הוא כלכך לא מציאותי או אבסורדי ( פסיכאטרית, עלאק...)
אבל התגובה הזאת של פרי-ספיריט צדה את עיני, ואם זה היה תלוי בי, אז היא היתה האהובה בשרשור
ורק הייתי מוסף -
יום ד' : קריאה מודרכת בשרשורי ריבים בפורום , העוסקים בחופש הדיבור והמחשבה.
הדיון לאחר הקריאה יתקיים כמובן עם גאגים על הפה
וכל זאת תוך איסור מוחלט על קיום יחסי מין ואונוניות באותו היום...
icon_biggrin.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 2 בדצמ׳ 2011
התממות נואלת. בוודאי שאתה מנסה לסתום פיות. אינך כלובי ואין לך יכולת להרחיק מכאן אנשים, ולכן אתה עושה זאת בדרך היחידה האפשרית עבורך - על ידי התקפות שלוחות רסן על מי שאמר משהו שלא נראה לך.

הניסיון לצייר זאת כהבעת דעה שנכונות להודאה בטעות בצדה מתמם גם הוא. תגובותיך אכן מדברות בעד עצמן, והן אינן מדברות בקולה השקול של הבעת ביקורת עניינית ובירור אם הבנת נכון את שאתה מבקר. תחת זאת הן מהוות השתלחות בוטה ורצופת גידופים, כדרכם מימים ימימה של אותם אלו שהאמינו שתפקידם לחנך את מי שנחיתותו המוסרית בהשוואה אליהם מצדיקה כל פגיעה בו.

תאר לך שבמקום השטות עם התינוק או ההתבהמות הקרנפית, היית פשוט כותב למי שלדעתך כיוון לפגיעה בפותח השרשור שהבנת את תגובתו כפוגענית ולדעתך היא לא לעניין. סביר שהוא היה עושה אחד משניים: מתקן אותך במידה ולא הבנת אותו נכון, או מסביר מדוע ראה לנכון להעביר ביקורת, גם אם בדרך לא דרך.

אז דברים היו נראים אחרת ויכולת לטעון בצדק כי אינך מנסה להשתיק אף אחד ואתה שואף לטוב ונכון להודות בטעויותיך. כפי שפני הדברים עכשיו, אתה דומה לקלגס שקוטע זרועו של ילד שדחף את חברו ומשוכנע כי הוא תורם למיגור האלימות בחברה.
walking dead
walking dead • 2 בדצמ׳ 2011
זאלופון, כהרגלו בקודש, ניסח בצורה מושלמת ואין לי מה להוסיף על דבריו. ובכל זאת, לא יהיה זה הוגן אם לא אתייחס לתגובה השניה שלך:

המלט כתב/ה:
free spirit כתב/ה:
המלט,

ובעניין אחר, של קריאתך להתעלם ממה שאת כותבת.

הפורום הציבורי, כפי שאני מבין אותו, משול לכיכר העיר. תגובותיהם של המשתתפים בפורום
הן אינטראקציה חברתית ציבורית. זאת אומרת, כל תגובה מושפעת באיזה אופן, ישיר או עקיף, מתגובה שלפניה, ומשפיעה באיזה אופן, ישיר או עקיף, על התגובות שאחריה. כמו כן היא משפיעה באופן מיידי על שאר המשתתפים. כאשר מצויים בעיצומו של דיון ציבורי, רב-שיח רב-משתתפים, לא ניתן להתעלם מתגובה המהווה חלק מהמכלול, כשם שאי אפשר להתעלם מחלקיה של מכונה כלשהי. לכן, מי שרוצה שיתעלמו מתגובותיו, כדאי שלא יגיב כלל.

שוב כשלת להבין את כוונתי. איני רוצה שיתעלמו מתגובותיי, נהפוך הוא. כמי שנפלה קורבן לא אחת לעליהום ציבורי וירטואלי (ובכולם חסרת לי, אביר הצדק והנאורות. אבל אל דאגה, סלחתי לך. אחרי הכל, איני בקליקה שלך) אני האחרונה שצריך להסביר לה מהו דיון ציבורי ומה דינה של תגובה מרגע שלחצתי "שלח". תמיד אקבל בברכה כל תגובה, מכל סוג, אפילו אם היא תאשים אותי בדברים שלא אמרתי (בדומה לשרשור הנוכחי) או בכך שאני את דבריי אומרת רק מתוך השתייכות לאיזו כת בהמית וקרנפית, ואגיב לה בצורה שאראה לנכון. בחיי הפסיכיאטרית של הסדנא שהצעתי לך נבעה מרגישות לסבל אנושי - אך ורק מתוך אמפתיה לסבל הקשה שככל הנראה עובר עליך כל פעם שאתה נאלץ להתמודד עם תגובותיי.
פרלין​(נשלטת){ש}

אולי אני תמימה

פרלין​(נשלטת){ש} • 2 בדצמ׳ 2011
אבל זה נראה לי מקרה קלאסי של טעות היחוס הבסיסית. במילים אחרות, לכולם יש כוונות טובות.

טעות הייחוס הבסיסית: מסתבר שכשואלים אנשים למה הם עשו משהו, הם נוטים לייחס את המניעים שלהם לנסיבות. למשל, אם אני מאחרת, אני אחשוב שזה בגלל האוטובוס, התנועה, הבעיות בדרך.

מצד שני, כששואלים אנשים למה מישהו אחר עשה משהו, הם תמיד ייחסו את זה לאופי שלו. למשל, אם מישהו אחר מאחר, זה בגלל שהוא עצלו, רשלן, זלזלן וכו'...

טעות הייחוס הבסיסית בפורום היא כזו: הנטייה לחשוב שההודעה שאני כתבתי היא תמיד אובייקטיבית ועניינית ואילו ההודעה שמישהו אחר כתב היא תמיד מתלהמת ואישית.

זו נטייה טבעית, שכן אין לנו שום יכולת לדעת מה באמת היתה המוטיבציה של מישהו אחר ויותר מזה, אין לנו מושג מה הטון בו הוא השתמש.
רפאל
רפאל • 2 בדצמ׳ 2011
חברה, חבל שאתם ככה מעליבים ונעלבים לשווא. אם כבר להעליב ולהעלב אז במסגרת משחק ההעלבות, כדי שתהיה לזה תכלית.

כנסו בבקשה ל:
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=20413&postdays=0&postorder=asc&start=0

עבור אלו ביניכם הסבורים שאין במשחק הזה כדי למצות את מלוא הכישרון שלהם בהעלבה ובהעלבות, בקרוב יפתח משחק העלבות למתקדמים.
Cauchy{Venus Blue}
לפני 12 שנים • 3 בדצמ׳ 2011

Re: אולי אני תמימה

Cauchy{Venus Blue} • 3 בדצמ׳ 2011
פרלין כתב/ה:
אבל זה נראה לי מקרה קלאסי של טעות היחוס הבסיסית. במילים אחרות, לכולם יש כוונות טובות.

טעות הייחוס הבסיסית: מסתבר שכשואלים אנשים למה הם עשו משהו, הם נוטים לייחס את המניעים שלהם לנסיבות. למשל, אם אני מאחרת, אני אחשוב שזה בגלל האוטובוס, התנועה, הבעיות בדרך.

מצד שני, כששואלים אנשים למה מישהו אחר עשה משהו, הם תמיד ייחסו את זה לאופי שלו. למשל, אם מישהו אחר מאחר, זה בגלל שהוא עצלו, רשלן, זלזלן וכו'...

טעות הייחוס הבסיסית בפורום היא כזו: הנטייה לחשוב שההודעה שאני כתבתי היא תמיד אובייקטיבית ועניינית ואילו ההודעה שמישהו אחר כתב היא תמיד מתלהמת ואישית.

זו נטייה טבעית, שכן אין לנו שום יכולת לדעת מה באמת היתה המוטיבציה של מישהו אחר ויותר מזה, אין לנו מושג מה הטון בו הוא השתמש.

זה נכון שלא ניתן לקרוא טון מתוך הטקסט, ויותר מזה אנשים לא עושים הגהה על ההודעה שלהם שמטרתה לראות כיצד הדברים נראים.

אבל הטענה לגבי אובייקטיביות או התלהמות ניתנת לבדיקה בקלות, ואינה קשורה לטון. יש תגובות מנומקות, המתייחסות לגופו של דיון, ויש תגובות אישיות המתייחסות לגופו של אדם.

עכשיו אני אשאל שאלה ספציפית יותר ישירה מההודעה הקודמת שלי. פריספיריט ומיוחדת: ההודעות שלכן לכאורה אכן עשויות להתפרש כהומור בלבד (כלומר לא קשור לדיון, פשוט הומור קליל). אולם נביט בהודעה של לוטוס השחורה:

''יום שני חופש?!? אז מתי יתקיים השיעור המעשי בשחרור נפיחות עצמית מוגזמת בקרב שולטים?''

ואתן עשיתן לה לייק. עכשיו, כמובן שאתן חופשיות לעשות לייק למי שתרצו כיאה למדינה דמוקרטית, אבל זה נותן את הטון החסר עליו פרלין מדברת. הרי אם מדובר בהומור קליל, מה הקשר לנפיחות עצמית?

או שמה הייתה זו גם בדיחה כללית על שולטים ונפיחותיהם ללא שום קשר לכותבים בשרשור הזה...?

*אני אחסוך למגיבים מהסוג של ''אוי הוא נעלב'', ''אתה עומד לבכות?''. הטון שלי אינו נעלב, אני פשוט מנסה להגיע להסכמה עם כל הצדדים ולהבין באמת מה עומד מאחורי ההודעות של אנשים מסוימים. השיטה הבריונית של תגובות מסוג אלה אמנם פגעה בי בילדותי ואף הייתה גורמת לי לבכות, אבל היום זה כבר לא עובד.