לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כשאת אומרת לא

נילי ונילי
לפני 12 שנים • 5 בדצמ׳ 2011
נילי ונילי • 5 בדצמ׳ 2011
באלוהים, אני כבר ארבעה ימים תקועה על "אל תעברי לבד ילדה ברחוב" באשמת השרשור הזה.

שלישיית גשר הירקון. מילים: חיים חפר.
http://www.youtube.com/watch?v=EZ2a_GKAlHY
בחורה פשוטה

עוד פמיניסטית ממורמרת

בחורה פשוטה • 5 בדצמ׳ 2011
לקרוא שרשור על פמינזם ולא להגיב זה פשוט מעבר לכוחותי... אז אני אעשה כמיטב יכולתי.

גם אני מגדירה את עצמי כפמיניסטית. עד לפני שנתיים, גם אני פחדתי מהמושג הזה כמוכם, וזלזלתי בנשים שהזדהו איתו. המוטו שלי היה "בשביל מה צריך את כל הצעקות האלה, המינים הם שונים וזהו. למה בכוח??"

ואז, למזלי הטוב מאוד, התחלתי ללמוד את הנושא הזה שנקרא מגדר. ומאז גם אני לא מפסיקה לצעוק.

החוויה של נשים וגברים בעולם היא שונה. אנחנו לא שונאות את כל הגברים, ממש לא. מפחדות? זה כבר סיפור אחר. ויש לנו סיבה טובה.

גברים יקרים, בואו נעשה ניסוי קטן:
* האם קרה לכם שהארכתם את דרככם הביתה רק כדי לא לעבור ברחוב חשוך?
* האם קרה לכם שצעדתם ברחוב ומישהו שרק לעברכם? קרא אליכם "איזה כוסון, מה הייתי עושה לך עכשיו..." ?
* האם הבוס שלכם קרא לכם פעם "מתוק"? "חמוד"? "ממי"? האם לקוח שלכם פנה אליכם ככה?
* האם אי פעם צעדתם ברחוב וגבר זר צבט לכם בתחת? צבט לכם בחזה?
* האם קרם לכם שגבר זר אונן מולכם ברחוב?

כי לי כל אלו קרו. ויותר מפעם אחת. ואני ממש לא יחידת סגולה.
נשים חיות במציאות יומיומית שבה הן מאויימות מגברים. נקודה. לא רק בסיטואציות מסוימות כמו מועדונים, אלא כל הזמן. בכל מקום. בכל שעה. זה קורה גם היום, כשכביכול כבר יש שוויון, כשכבר אין לנו שום סיבה להיות ממורמרות. אני מציעה לכם להתעניין קצת מסביב. תשאלו חברות שלכם, עמיתות שלכם, בנות שלכם. תבתדקו אם זה קרה למישהי בסביתכם הקרובה. אני מבטיחה שלא יקח לכם זמן לגלות את התשובה.

לפני מאה שנים היה אסור לי לנהוג. חשבו שאם אלמד באוניברסיטה יתפוצץ לי המוח מהמאמץ. זו היתה אז *האמת*. בזכות נשים ממורמרות כמוני אני יכולה היום לעשות דברים שרק לפני מאה שנים נשים לא העזו לחלום עליהם.

אבל אני בורכתי. למזמלי נולדתי לחברה מסויימת, למוצא מסויים, למעמד מסויים. באותה עיר בה אני חיה יש נשים שאסור להן לצאת מהבית בלי רשות. הי, עדיף אילו שהן לא ידברו בלי רשות, כי אז הן יחטפו.
כך שממש אין שוויון. יש פערים. גם בין כל הנשים לכל הגברים, וגם בתוך הנשים עצמן.
וכמי שבורכה, בעיני החובה שלי היא להמשיך ולצעוק.

אני מאוד מבינה למה לכם זה לא נעים. למה זה מאיים עליכם. לגלות שכך נראית המציאות (בהנחה שאתה אדם טוב) זה כואב, ולא משנה באיזה צד אתה. אז יוצאים נגד הנשים. נגד מפירות הסדר. פוטרים אותן ב"ממורמרות", "מפיצות שנאה" ועוד. אבל אנחנו לא ממציאות כלום. לא אנחנו יצרנו את המציאות הזו, להיפך. אנחנו אלה שרוצות לשנות אותה. וכל צעד בדרך הזו הוא חשוב, גם שיר "תמים" לכאורה.
שוטרת*
שוטרת* • 5 בדצמ׳ 2011
מה הקשר ומה אתן כולכן מקימות כאן קול צעקה כאילו מדובר כאן באתר נעמ"ת ? זה לא אתר של נשים מוכות (כאילו כן, אבל לא מהסוג שאמור להתלונן בגלל זה), תצאו כבר מההיסטריה.

מישהו בא, ציטט לכאן שיר חביב שמשחק על עניין ה"לא" הזה, שבעיני אף מציג סוג של תסכול גברי שלא יודע כבר למה אנחנו מתכוונות או לא, מה אנחנו רוצות ועד כמה, ואתן מתלהמות כאילו שהוא בא לאנוס אתכן אחת אחת.
אני רק חושבת על כל סרטי ה"מציצים""הצילו את המציל", כל סרטי זאב רווח ויהודה ברקן, שהפכו והינם קלאסיקות עד היום. אם מישהו היה מוציא סרט כזה היום, מה היו עושות לו כל עדר הפמניסטיות הממורמרות .. שאלוהים ישמור (וכן, אומרים 'ישמור', בי' AS זכר.)

אגב, אם אני רחוקה מלהפסיק בכל פעם שגברבר חמוד וקשור אומר לי 'לא', למעשה- שם לרוב הכל מתחיל,אני אונסת? ואם כן, למה אני עדיין לא מאחרי סורג ובריח..
אני אומר לכם למה. משחקי ה'קור/חום שחור/לבן כן/לא', אלו משחקים נהדרים, בין שני אנשים בוגרים שבחרו להיכנס לסיטואצייה של מסירת/לקיחת שליטה. אין צורך בעמותות, קווים חמים למניהם,וקורסים ב"הגנה".

ג'יזס!
השרלילית​(פמית מתחלפת)

השמועה מספרת שנילי עסוקה מעט

זונת סושי אייכן כתב/ה:
ההתממות הזכרית הזו כ"כ דוחה אותי,למזלי,יש כאן את בלרינה הנהדרת שעושה עבודה יותר נהדרת.
פור גוד-מעולם,בהיסטוריית הפמיניזם לא נשרפו חזיות ע"י פמיניסטיות כאקט מחאתי מסוג כל שהוא."שריפת חזיות" הוא מושג שהודבק לנשים האמיצות הללו ע"י מתנגדים שונים.להשתמש במושג הזה כעובדה, זה לא פחות שגוי מלהאמין שהנשים בסיילים היו באמת מכשפות כי זו האמונה שהכנסיה הנחילה באותה תקופה.
ו..איכה נילי?

ובדרך כלל גם אני, אבל ג'טלג וכאלה, יש לי כמה ימי שקט להילחם כנגד אלו החושבים שזה שלנו צריך להיות כוח, אומר שהם חלשים יותר ולכן אנחנו בבירור מונעות משנאה כלפיהם.
צ'ילי, שנאת גברים, מיזואנדריה, היא תירוץ ששימש מוסדות אקדמיים לא לקבל עבודות שנשאו גוון פמיניסטי. מיזואנדריה היא טענה המשמשת לא פעם את אלו המנסים להשתיק את המתלוננות על אונס, תקיפה או הטרדה מינית.
אחת משלוש נשים במדינת ישראל הותקפה מינית. פיזית.
אחד משבעה גברים הותקף מינית. פיזית.
רוב עברייני המין (98%) הם גברים.
כל אלו עובדות.
אם היינו מגיבות בחריפות פחות גדולה, עוד היה לגיטימי להתעלם מה"לא" שלנו. עבורך צ'ילי, זו אווירה לא נעימה. עבורי זה דרך לשמור על בטחוני האישי, בסופו של דבר.
מי יתן ויותר גברים ישילו נעליהם מעל רגליהם כשמדובר בתקיפה מינית ובכל מה שקשור בכך, ולו מפאת העובדות.
הלוואי ויכולתי לצעוק על כמה וכמה מהכותבות פה, ללא שום פחד מהתוצאות בעבורה והחשש לשלומה ובטחונה - שלו נעליכם, אישה שלא מוכנה לשתוק על מה שעשה לה מדברת.
אבל רק הרגישים ישימו לב. האחרים יכולים לטעון למיזואנדריה.
השרלילית​(פמית מתחלפת)

שוטרת. ומה אם כן, מישהו יוצא פגוע?

שוטרת* כתב/ה:
מה הקשר ומה אתן כולכן מקימות כאן קול צעקה כאילו מדובר כאן באתר נעמ"ת ? זה לא אתר של נשים מוכות (כאילו כן, אבל לא מהסוג שאמור להתלונן בגלל זה), תצאו כבר מההיסטריה.

מישהו בא, ציטט לכאן שיר חביב שמשחק על עניין ה"לא" הזה, שבעיני אף מציג סוג של תסכול גברי שלא יודע כבר למה אנחנו מתכוונות או לא, מה אנחנו רוצות ועד כמה, ואתן מתלהמות כאילו שהוא בא לאנוס אתכן אחת אחת.
אני רק חושבת על כל סרטי ה"מציצים""הצילו את המציל", כל סרטי זאב רווח ויהודה ברקן, שהפכו והינם קלאסיקות עד היום. אם מישהו היה מוציא סרט כזה היום, מה היו עושות לו כל עדר הפמניסטיות הממורמרות .. שאלוהים ישמור (וכן, אומרים 'ישמור', בי' AS זכר.)

אגב, אם אני רחוקה מלהפסיק בכל פעם שגברבר חמוד וקשור אומר לי 'לא', למעשה- שם לרוב הכל מתחיל,אני אונסת? ואם כן, למה אני עדיין לא מאחרי סורג ובריח..
אני אומר לכם למה. משחקי ה'קור/חום שחור/לבן כן/לא', אלו משחקים נהדרים, בין שני אנשים בוגרים שבחרו להיכנס לסיטואצייה של מסירת/לקיחת שליטה. אין צורך בעמותות, קווים חמים למניהם,וקורסים ב"הגנה".

ג'יזס!

תוצאותיה ההרסניות של פוסט טראומה מינית יכולות להיות גם חיים של אדם, את יודעת.

וכן, הדיון הזה חשוב. עצם קיומו משמח. המציצים וכל השאר קידמו תרבות אונס (להלן, "יבוא לך, דינה, יבוא לך") בה לא היה לגיטימי לומר לא. זה לא מצחיק אותי מהיום בו עמדתי על דעתי והבנתי מה מראים לי כהתנהגות נורמטיבית זכרית. ככה גבר מתנהג?
באמת? אחלה מסרים להסתמך עליהם כשאת טוענת שהפכנו את הכלוב לאתר בכיינות.
אין םה טיפת דמעה, שוטרת, רק מאבק בכל מה שמנסה להשתיק מישהי או מישהו מלומר לא.
את בטוחה שאת לא מצטרפת אלינו?
כי אני אישית עומדת לקחת קורס בהגנה. ואני יודעת שיש צורך בקו תמיכה שמבין את דקויות הבדס"מ (לכי תסבירי לשוטר ממוצע מה זה מילת בטחון ולמה נאנסת גם אם הסכמת להיקשר), ועמותות הן צורך רק כי המדינה הפריטה את הרווחה לדעת.

אני בעד קלילות. לא כאן, כאן חשוב מדי. ויותר מדי חיים תלויים בלא הזה, שהתחיל את הדיון.
ייעוץ בדסמי​(שולטת)

רד יקר, צ'ילי מותק וכל מי שקורא לנו פמיניסטיות שונאות גברים

ייעוץ בדסמי​(שולטת) • 5 בדצמ׳ 2011
לא שונאת אפחד חס וחלילה, בחיי שרק אוהבת
ועדיין- אין מסיבה בה אני לא שולפת שניים או שלושה או ארבעה גברים שהידיים שלהם שמעו אולי- ואני עושה זאת בנחרצות אסרטיבית שרק נשים מעטות מעיזות להשתמש בה- ואני מדברת על
כ-ל מ-ס-י-ב-ה!!!
או אז אני גוררת אותם החוצה והצוות כולו בכל מסיבה מעיף אותם עימי ואומר תודה.
אחרי שתהיו בעקבי שבוע שבועיים שנה שנתיים- נדבר על ההבדלים הדקים בין פמיניזם, אסרטיביות בלתי מתפשרת ואהבת גברים נקייה
נישוקים לכם, גם לשוטרת היפה
icon_lol.gif
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 5 בדצמ׳ 2011
אין פה אפילו טיפה אחת של פמיניזם באתר.
רק טמטום מתמשך של כמה נשים שבעקבותיו נגררות גם נשים קצת יותר חכמות.

.
איך הגעתם מהשיר הזה לאונס?

ואגב, כל כך הרבה נשים אמרו "לא" ובאמת לא התכוונו לזה.
כמו שרד ציין, לפעמים זה חלק מהמשחק של החיזור והכיבוש
וצריך להיות קשוב לשפת גופה, להסתכל לה בעיניים ובאופן כללי להרגיש אותה.
לדעת אם היא באמת רוצה להמשיך או לא.
(בלי קשר לבדסמ)

העלק פמיניזם שהולך פה מבזה מאוד את מעמד האישה.
הופך אותה לכלום. חסרת שכל וחסרת זכויות.

כל דבר צריך להגן עליה. ממש חרסינה.
בכיף הייתי שובר כמה חרסינות.

העולם הוא לא עולם של דובוני איכפת לי.
ועדיין אפשר לחיות בכיף בלי להיבהל מכל דבר
ולהפוך את כותב השורות לנשיאנו לשעבר, הלא הוא קצב.
עמק יא רוק​(אחר){הנסיכה ברנ}
למה הדיון כל כך הסתבך ?
כשאישה אומרת לא אז זה לא וזהו. זה לא ענין של פמיניזם אלא של כבוד האדם וחירותו. גם גבר לא היה רוצה להגיע למצב שבו "לא" שלו לא היה מתקבל, הרי זו כבר היתה פגיעה ישירה בגבריות שלו. חס וחלילה.
שוטרת*

Re: שוטרת. ומה אם כן, מישהו יוצא פגוע?

שוטרת* • 5 בדצמ׳ 2011
הבלרינה השחורה כתב/ה:

תוצאותיה ההרסניות של פוסט טראומה מינית יכולות להיות גם חיים של אדם, את יודעת.

וכן, הדיון הזה חשוב. עצם קיומו משמח. המציצים וכל השאר קידמו תרבות אונס (להלן, "יבוא לך, דינה, יבוא לך") בה לא היה לגיטימי לומר לא. זה לא מצחיק אותי מהיום בו עמדתי על דעתי והבנתי מה מראים לי כהתנהגות נורמטיבית זכרית. ככה גבר מתנהג?
באמת? אחלה מסרים להסתמך עליהם כשאת טוענת שהפכנו את הכלוב לאתר בכיינות.
אין םה טיפת דמעה, שוטרת, רק מאבק בכל מה שמנסה להשתיק מישהי או מישהו מלומר לא.
את בטוחה שאת לא מצטרפת אלינו?
כי אני אישית עומדת לקחת קורס בהגנה. ואני יודעת שיש צורך בקו תמיכה שמבין את דקויות הבדס"מ (לכי תסבירי לשוטר ממוצע מה זה מילת בטחון ולמה נאנסת גם אם הסכמת להיקשר), ועמותות הן צורך רק כי המדינה הפריטה את הרווחה לדעת.

אני בעד קלילות. לא כאן, כאן חשוב מדי. ויותר מדי חיים תלויים בלא הזה, שהתחיל את הדיון.

אין לי ספק שזהו דיון חשוב, אבל זהו לא המקום לפתוח אותו. המקום לפתוח כזה דיון, יהיה בפורום "לא קשור", כי אונס, לא קשור לכאן.
לא יתכן שבכל פעם שגבר שולט יפתח שרשור שיש בו טיפה מעבר ל "פוצי מוצי, ספאנק מי פנק אותי", נשים יזדעקו.

לגבי השיר- אנס הוא אנס הוא אנס. לא שיר שלם יגרום לו לאנוס, ולא תוספת של בית בשיר, תגרום לו לעצור מלאנוס. אם המחשבה הזו עולה לו לראש, היא תעלה לו בגלל שיר, ואם זה לא יקרה בגלל שיר, זה יקרה כי הוא יאכל תפוח ויזכר שפעם אמא העיפה לו סטירה על שהוא לקח תפוח בלי רשות, מה שיצר אצלו שנאת נשים תהומית. נניח.

אני מודעת להשלכות טראומטיות כאלו או אחרות על חיים של אדם. מודעת.
וכן, באופן כללי, אם מישהו היה פותח פוסט בו הוא היה מביע את תמיהתו הרבה לסיבה בגינה שולחים גברים שאונסים לכלא, וכמה הוא חושב שזו זכותו הלגיטימית כזכר, לבעול כל יצור ניקבי באשר הוא- תאמיני לי, הייתי מצטרפת ואף מסרסת אותו.

מה שלי מפריע כאן, זה שלוקחים שרשור שהיה יכול להתפתח למקומות יפים ובדס"מים, כמו "לאן אפשר להגיע וכמה אפשר להעמיק כשפורצים גבול".. והופכים אותו ל"דיון על מהות האונס".
שוטרת*
שוטרת* • 5 בדצמ׳ 2011
נשיקה אחת גם לך פרח אחת .