שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

כשאת אומרת לא

FOR GOOD
לפני 12 שנים • 6 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD • 6 בדצמ׳ 2011
אם לצטט את אדון-וחבר, אז
למען-הסר-ספק 2 -
התנועה הפמינסטית היא תנועה אנטי-דכאנית
כמו עוד תנועות אחרות
וכולנו כאן, לא חשוב אם אנחנו ימין או שמאל
לא חשוב אם אנחנו הגמד, או איון
לא חשוב אפילו אם בא לנו להיות "סקסיים"
כולנו כדאי שנהייה בעדה
כי אחרת
אתר כזה בכלל לא יוכל להתקיים...
ייעוץ בדסמי​(שולטת)

ביג לייק!!

ייעוץ בדסמי​(שולטת) • 6 בדצמ׳ 2011
FOR GOOD כתב/ה:
אם לצטט את אדון-וחבר, אז
למען-הסר-ספק 2 -
התנועה הפמינסטית היא תנועה אנטי-דכאנית
כמו עוד תנועות אחרות
וכולנו כאן, לא חשוב אם אנחנו ימין או שמאל
לא חשוב אם אנחנו הגמד, או איון
לא חשוב אפילו אם בא לנו להיות "סקסיים"
כולנו כדאי שנהייה בעדה
כי אחרת
אתר כזה בכלל לא יוכל להתקיים...

כשאתה צודק אתה צודק
כל הסוטים היו בארון במחנה עבודה או בכלא אלמלא התנועה הפמיניסטית
בחורה פשוטה

Re: כשאת אומרת לא

בחורה פשוטה • 6 בדצמ׳ 2011
[quote="Tom."]
ציטוט:

אז הראשון הכעיס אותכן.
השני חירמן אותכן.

אבל זה אותו "לא"

"כשאת אומרת לא, למה את מתכוונת" מתאים גם לקטע השני.
אולי עכשיו אתן מבינות שיצאתן מפרופורציות?
רק בגלל אי אילו אסוציאציות שחיברתן לשיר הראשון.

אז הראשון לא הרטיב אותכן
זה לא הופך אותו למדכא נשים.

ומה הקישקושים האלה שוב על דיכוי?
לא נמאס לכן כל שירשור לקשר ל-"דיכוי נשים"

אציע לכלובי לפתוח פורום "דיכוי נשים" שם תוכלו לשפוך את כל הבבל"ת שלכן
ולהתקרבן שם בכיף. מי ישמע כל אחת מכן סוחבת על עצמה את ההסטוריה הנשית
על גבה וכל יום כורעת תחת עומס הדיכוי של הגברים הנושים, המרביצים בה, משפילים אותה,
מענים את נשמתה הגם ככה מיוסרת והופכים אותה לזונת רחוב, זונת כלום, שוב ושוב,
לקול צחוקם המהדהד של המסתכלים סביב ומחיאות הכפיים על המופע הנהדר.
עד שיום אחד היא יודעת שתישבר, בלית ברירה. כי הרעים כל כך רבים. והיא רק אחת.
וזה כואב לה יותר מכל צחוק שנשמע ברקע.

"סיפורה של גיישה" קטן עליכן, בנות הדיכוי.
ו"סיפורה של או" - חובבנית עבורכן.

תתקדמו.

תום מה הקטע? לא הבנתי את המתקפה. כן, כל אחת מאיתנו סוחבת את ההיסטוריה הנשית על גבה (ברמה כזאת או אחרת לפחות). לא, זה לא אומר שאנחנו מתקרבנות כהגדרתך. זה כן אומר שמציאות חיינו היא אחרת משלך.

הנה לינק לאתר שנקרא "הכצעקתה", המאפשר לנשים לספר על הטרדות רחוב שהן חוו. לא אונס, לא תקיפה מינית, "סתם" הטרדות. תקרא קצת.
(אגב, בסקר שעשו מקימות האתר הזה ממש לא מזמן נמצא כי 83% מנשות ת"א דיווחו שהוטרדו מינית. אם תשאל אותי - ה-17% הנותרות אפילו לא יודעות שמה שקרה להן נקרא הטרדה. אבל זו רק פרשנות שלי).

http://israel.ihollaback.org/about/%D7%A2%D7%9C-%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%A8%D7%A2%D7%A9/%D7%90%D7%9D-%D7%90%D7%AA%D7%94-%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%94%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%A4%D7%A9%D7%95%D7%98-%D7%AA%D7%90%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%99/
Red Leaf
Red Leaf • 6 בדצמ׳ 2011
12 עמודים על מה?? ברצינות, על מה.
הבן אדם סך הכל שיתף שיר, ואתם העמדתם אותו בחוצות העיר עם תגית של אנס מסוכן, ועוד ניסיתם לגאול אותו מעצמו.
ראבק, תגידו לי, בנות המין היפה - הציצי חוסם לכן את מאוור החמצן למוח? על מה 12 עמודים על מה.
זה לא שרשור שמטרתו לדון על הפמיניזם, השלכות הקיפוח, מרמורה של פולניה מצויה וכדומה - שכחתן כנראה לאיזו מטרה התכנסנו, על אחת כמה וכמה בפורום הזה.

כשאת אומרת לא, לכי כוסואומו(כי במילא תספרי אחר כך לאנשים כמה רעים חייך, וכמה מניאק אני).

שרשורים שכאלה, גורמים לי להצטער על כך שאיני שוביניסט, או ניאו-שוביניסט שדוגל בגישת:"גאג לכל פולניה".

חפרתן.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 6 בדצמ׳ 2011
בחורה פשוטה,

איך כל זה קשור לשיר?

אני לא מוצא את ההקשר בינו לבין אונס, תקיפה מינית או משהו בסגנון הזה.

מילא אם זה היה משהו חד פעמי
אבל שוב ושוב נדחף כל העסק הזה לדברים שלא קשורים כלל.
לא רק בשירשור הזה.

בדבריי כיוונתי לכך שמספיק לצעוק על כל דבר "נסיון לאונס" או "תקיפה מינית"
בחורה פשוטה
Red Leaf כתב/ה:
הבן אדם סך הכל שיתף שיר, ואתם העמדתם אותו בחוצות העיר עם תגית של אנס מסוכן, ועוד ניסיתם לגאול אותו מעצמו.
ראבק, תגידו לי, בנות המין היפה - הציצי חוסם לכן את מאוור החמצן למוח? על מה 12 עמודים על מה.
זה לא שרשור שמטרתו לדון על הפמיניזם, השלכות הקיפוח, מרמורה של פולניה מצויה וכדומה - שכחתן כנראה לאיזו מטרה התכנסנו, על אחת כמה וכמה בפורום הזה.

כשאת אומרת לא, לכי כוסואומו(כי במילא תספרי אחר כך לאנשים כמה רעים חייך, וכמה מניאק אני).

שרשורים שכאלה, גורמים לי להצטער על כך שאיני שוביניסט, או ניאו-שוביניסט שדוגל בגישת:"גאג לכל פולניה".

חפרתן.

???
1. אף אחד לא האשים את פותח השרשור באונס.
2. איפה כתובה מטרת השרשור הזה? כנראה שפספסתי.
3. אולי, רק אולי, אם הדיון הזה נמשך כבר 12 עמודים, כנראה שהוא כן מעניין מישהו.
4. אם אותך זה לא מעניין - אתה לא חייב להמשיך לקרוא.
5. "חפרתן" זה באמת טיעון מנצח. עם זה שכנעת אותי, ואתה כמובן ה-צודק.
Mary Jane
Mary Jane • 6 בדצמ׳ 2011
Red Leaf כתב/ה:

חפרתן.

התפתח כאן דיון מעניין שהוא מעבר לשיר. דיון על משמעות, והשלכות. השאלה היא לא מה קרה לנשים שמשתפות ומביעות את דעתן, אלא דווקא מה קרה *לך*. אתה מתוסבך? מישהי הזכירה את המילה פמיניזם וקפץ לך הפיוז? רגיש מדי? לא מסוגל לנהל דיון שמזכיר את המילה 'פמיניזם' מבלי להתייאש ולזרוק הערות מעליבות? טפל בעצמך.
בחורה פשוטה
Tom. כתב/ה:
בחורה פשוטה,

איך כל זה קשור לשיר?

לא רק בשירשור הזה.

נראה לי שבמשך 12 עמודים יש פה נסיונות להסביר איך השיר קשור לאונס. לא נותר לי אלא לשלוח אותך לקרוא מהתחלה.
וכש"העסק הזה" נוגע ל-1 מתוך 5 נשים, אז כן הוא מוצא את דרכו לכל מיני מקומות, וגם לפה. באסה, הא?
נילי ונילי
נילי ונילי • 6 בדצמ׳ 2011
Tom. כתב/ה:
בחורה פשוטה,

איך כל זה קשור לשיר?

לא רק בשירשור הזה.

נראה לי שהגענו לשלב בשרשור שבו צריך להכניס עוד מושגים פנימה כדי להיות מסוגלים להמשיך ולדבר. אני רוצה להכניס את "תרבות אונס" כמושג שמדבר על התרבות שלנו כתרבות שרואה באלימות כאקט שהוא לא רק קביל בתוך מין (ונילי, לא בדסמי), אלא אפילו הכרחי בתוכו.

מושגים נוספים נזרקים לחלל האויר כשמדברים על מין: "כיבוש", "לקיחה", "חדירה", "דומיננטיות", "בעילה", "פירקתי לה את הצורה", "טחנתי לה את הכוס", והפייבוריט האישי שלי - "הוי, מותק, איך אני אוהבת כשאתה דופק אותי חזק חזק. תתקע אותי עד שכל ירושלים תשמע אותי צורחת. ככה. חזק. בדיוק ככה."

ואני עדיין מדברת על מין ונילי ולא פרקטיקות בדסמ.

אני חושבת שכשהוא ניצב לבדו ועומד בפני עצמו, "כשאת אומרת לא" אינו דבר רע כל כך והוא שיר די חביב. בטח לא משהו שצריך לעשות עליו מהומה. אבל מצד שני, גם "אל תעמדי לבד ילדה ברחוב" כשהוא עומד בפני עצמו הוא שיר מאד חביב. ו"יבוא לך דינה, יבוא לך" היא סצינה חביבה. ו"מה עשית לי, תגידי, נשיקה אני רציתי. ממה עשית עניין? סה"כ נשיקה" הוא סבבה (מושיק עפיה המלךךךךךךך!!!) והנה עוד פייבוריט אישי שלי- "מספיק עם זה ודי, איתי זה לא כדאי. קיבלתי כבר ממך לחץ דם גבוה. שיגעת אותי כל כך, עם העינטוז שלך, איני יכול יותר בך שלא לנגוע" (שגעווווווון).

כשמחברים את כל פריטי התרבות והאמנות הללו ביחד מקבלים תמונה קצת מבהילה של תרבות אלימה מינית ואפילו פוגענית מינית. או מה שתיאורטיקניות פמיניסטיות מסמנות היום כתרבות אונס. תרבות שלמה שרואה באלימות כקונטקסט חיוני ומקדים לקיום מין.

אני לא חושבת שהיה נכון לתקוף את פותח השרשור על הצבת השיר הזה פה. אני חושבת שזו היתה בדיחה של אהבל, שבסה"כ ניסה להתבדח. אני כן שמחה, בדיעבד, על כך שמישהי פיצצה לו את הבדיחה בפרצוף. יש בי הרבה הערכה לפמיניסטיות חסרות חוש הומור שמפוצצות לאנשים בדיחות מטופשות בפרצוף, דיונים לא רעים בכלל יוצאים מזה.

http://www.youtube.com/watch?v=EDcWCGdr-wE&noredirect=1

T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 6 בדצמ׳ 2011
הדיון שהתפתח הוא משהו שחוזר על עצמו כל הזמן
בהרבה שירשורים, בלי קשר לנושא אפילו או לדבריו של הכותב

זה כמו שמישהו כל יומיים יכניס הודעה על המדיניות הכלכלית של ביבי,
ויתחיל לתת גם פרשנויות פוליטיות על בסיס קבוע. יבחר שירשור אקראי והופס, יכניס הודעה פוליטית.
בין אם דבריו נכונים או לא, קיצוניים או מתונים, הוא צריך להבין שזה לא הפורום או השירשור
המתאים להכניס את זה כל הזמן.

באמת שזה הפך להיות הנושא המרכזי בפורומים.
לא בדסמ ודברים שקשורים אליו

אלא העלק פמיניזם הזה.
שוב ושוב.

יש לכן אתרים בשביל זה

ואם השיר הזה מעורר במישהי אונס אז מה נגיד על כל הסיפורים הבדסמיים
שנכתבו עד כה פה במיילדום? אשר מתארים הרבה יותר בפירוט הכנעה בכוח
לפעמים אפילו בלי התחשבות בנשלטת.

והשיר הוא בכלל על משחקי חיזור , די רגילים יש לציין.
הרבה גברים ונשים חוו את המשחקים האלה.(לא כאונס)