לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כשאת אומרת לא

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני 12 שנים • 7 בדצמ׳ 2011

Re: לדעתי השיר מדהים ביופיו

פרלין​(נשלטת){ש} • 7 בדצמ׳ 2011
אופן כתב/ה:
לדעתי השיר מדהים, דווקא בגלל שהוא מייצג משהו מאותה תקופה.

12 עמודים זה בהחלט חפירה, אבל בשביל זה יש פורומים, לא? (אגב, יש גם אתרי פורנו עם תמונות / סרטים ובלי מלל למי שמעדיף.)

ובהחלט מותר לתעב שירים, יש לא מעט שירים שאני אישית מתעב, לא ממש הבנתי מה הקשר לסתימת פיות. האם מישהי כאן דרשה למחוק את השיר? הרי זה כל כך עלוב ומייגע שגבר לא מצליח להיות שולט, אם באה אישה ומתעבת שיר שהוא העלה. אומנות במיטבה מעוררת רגשות סותרים.

אני לא פמיניסט, אבל בהחלט מעריך את התרומה העצומה של התנועה הזאת, שבזכותה המצב היום הרבה יותרצודק ומורכב ומעניין מאשר בעבר.

אופן, מה זה אומר להיות לא-פמיניסט? זה נורא מסקרן אותי.
סוררת בשקט​(אחרת)
לפני 12 שנים • 8 בדצמ׳ 2011

לא קראתי כאן אחד שקורא לאונס

סוררת בשקט​(אחרת) • 8 בדצמ׳ 2011
לא קראתי כאן אחד שבעד התעללות בנשים. וזה, אגב, כולל את זה שהביא לכאן את השיר.
קראתי כאן הרבה שמקדשים את האג'נדה שלהם, תהיה מה שתהיה, יותר מכל ערך פשוט של הקשבה והבנה.
יש נשים שרוצות שוויון, יש נשים שנוח להן להתנהל כנשים קטנות מבחירתן. יש גברים שבעד שיוון לנשים ויש גברים שיעדיפו את הנשים שלהן קטנות.
אגב, לפעמים זה לא סותר אחד את השני.
אי-אפשר היה להסכים שאונס והתעללות בנשים זה ביג נו נו, ולהמשיך דיון על השיר כשיר טיזרי בדסמי? כי אני די בטוחה שהוא נכתב כאן ככזה.
בחייכם, לא מתחילים אינתיפאדה על "מבט עקום". אז למה זה לא גווע?
flashback{ג"ו}
flashback{ג"ו} • 8 בדצמ׳ 2011
Red Leaf כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:
רד ליף, אני רק שאלה, באיזה שלב פמיניסטית הפך למילת גנאי?

בשניה שבא הן שכחו מה זה פמיניזם, לשם מה זה הוקם, את החיפוש אחר ושיוויון - ובעיקרון, את הרגע שבו הפמיניזם הפך ל"אגודה" לנשים ממורמרות ששונאות גברים.
אני לא שובינסט, ולא פמיניסט. אני מאמין שכולם אותו חרא, והאיכותיים הם אלה שצפים ונמצאים למעלה - לא בגלל מה שיש להם בין הרגליים. אלא בגלל מי שהם ומה שהם.

לגזור ולשמור.
FOR GOOD
FOR GOOD • 8 בדצמ׳ 2011
כלבה, אם תהיי כלבה טובה
ולא סוררת
ולא תגיבי, אז השרשור יגווע מעצמו icon_biggrin.gif
אבל אני מוצא לנכון להבהיר את העניין בפעם-השלישית-גלידה
כי השאלה של פרלין, אופן, היא בכל "אופן" שאלה במקום
כי אין יותר מדי אפשרויות
או שאתה שובינסט (=חרא של בן אדם ), או שאתה פמינסט, או שפשוט לא איכפת לך מכל העניין הזה
שוב, הפמינזם לא שולל מנשים את זכותן להרגיש קטנות. נהפוך הוא
ולהלן שוב, קיצור ההסיטוריה
עד הסיקסטיז ( העשור של המהפכה הפמינסטית והמהפכה המינית )
הספרים של הנרי מילר ושל ויליאם בורוז צונזרו, ונאסרו לפרסם, בשל הקטעים בהם שהוגדרו "פורנוגרפיים "
ואלו יצירות של ספרות גאונית, גאונית
עד המהפכה הפמיניסטית
רוב הבלוגים פה, כפי שהם, כולל הבלוגים של הנשים, ווהם הרי אינם יצירות ספרות גאוניות, היו מדוכאים ומצונזרים
גם הבלוגים של הנשים הנשלטות
סתם ככה, ופשוטו כמשמעו
ועל כן
לא כדאי שבכל דיון יקפוץ פה איזה משהו בשטויות אנטי-פמיניסטיות
שאמורות להשמע "סקסיות"
The Gondola Man
The Gondola Man • 8 בדצמ׳ 2011
flashback כתב/ה:
Red Leaf כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:

בשניה שבא הן שכחו מה זה פמיניזם, לשם מה זה הוקם, את החיפוש אחר ושיוויון - ובעיקרון, את הרגע שבו הפמיניזם הפך ל"אגודה" לנשים ממורמרות ששונאות גברים.
אני לא שובינסט, ולא פמיניסט. אני מאמין שכולם אותו חרא, והאיכותיים הם אלה שצפים ונמצאים למעלה - לא בגלל מה שיש להם בין הרגליים. אלא בגלל מי שהם ומה שהם.

לגזור ולשמור.

כן?
אז אולי תעני לי את על השאלות אשר הפניתי לרד ליף בנושא.
אני בטוח שגם לו יש תשובות נפלאות, אך רוצה הגורל ופעם אחר פעם זכרונו בוגד בו דווקא ברגע בו הוא נדרש לשאלה זאת.

אז כן, איפה בדרך הפמיניזם (או אולי נכון יותר לומר, פמיניזמים) שכח את מטרותיו?
יותר מזה, אל תדברי איתי על פמיניזם כמיקשה, ואל תראי לי כי כל הזרמים איבדו את דרכם.
הראי לי לגבי אחד מהם.

אני אישית חושב שכמו ארגונים חברתיים רבים אחרים, בעיקר בעלי אפיון שמאלני, התנועה הפמיניסטית סובלת מיחסי ציבור גרועים מאוד.
אבל מכאן ועד אבדן דרך המרחק עוד גדול.
flashback{ג"ו}
flashback{ג"ו} • 8 בדצמ׳ 2011
The Gondola Man כתב/ה:
flashback כתב/ה:
Red Leaf כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:

לגזור ולשמור.

כן?
אני בטוח שגם לו יש תשובות נפלאות, אך רוצה הגורל ופעם אחר פעם זכרונו בוגד בו דווקא ברגע בו הוא נדרש לשאלה זאת.

יותר מזה, אל תדברי איתי על פמיניזם כמיקשה, ואל תראי לי כי כל הזרמים איבדו את דרכם.
הראי לי לגבי אחד מהם.

אני אישית חושב שכמו ארגונים חברתיים רבים אחרים, בעיקר בעלי אפיון שמאלני, התנועה הפמיניסטית סובלת מיחסי ציבור גרועים מאוד.

כן.
אעשה זאת בשמחה, אבל לא כעת כי אני בדיוק יוצאת מהבית (בחינה, ואנחנו לא רוצים שאאחר, נכון?). למצער, החל מעוד כמה שעות לא אהיה באיזור אינטרנט למשך שבוע, אז אני מקווה שאספיק בין לבין כי דווקא יש לי מה לומר. על חצי רגל אומר שלעיתים קרובות אני מרגישה שהפמיניזם, כפי שהוא רווח כיום, ממהר להעלב בשמי ולהגן עלי בלי שאבקש ובכך הופך אותי בעל כורחי לחלשה ומסכנה שאין בכוחה לעמוד על שלה ובכך עושה לי עוול (ע"ע מקרה דנה רון מהאח הגדול שעשה כותרות מזמן). אני חושבת שהפמיניזם של ימינו נגוע במיליטנטיות יתר ודווקא הוא פוגע בנשים וממאיס אותן. מכך בוודאי ישתמע שאני לא פמיניסטית ושאני עוכרת אחוות נשים באשר היא, אבל זה לחלוטין לא המצב. הפמיניזם בתצורתו כיום קצת איבד את דרכו, לטעמי, ומהווה תירוץ ליד קלה מדי על ההדק ולחוסר מחשבה אמיתית ותשומת לב לפרטים, מפני שהוא מכניס כל תופעה תחת הססמה "גברים הם חרא". אני חושבת שזה זורע שנאה ומרמור מיותרים ואוטומטיים. שלא תטעה, אוי לגבר שינסה לדכא אותי או נשים אחרות בסביבתי. אבל לטעמי,ניסיון דיכוי קונקרטי הוא עילה לגיטימית למלחמה בין מגדרית ולא היציאה מנקודת הנחה שכולם אותו דרעק. נראה לי שהפמיניזם הכוחני הזה רק מנציח את הפער בין גברים לנשים, במקום לעודד תפישת אדם כאדם על תכונותיו. דווקא הוא מנציח את תוויות ה"גבר" מול ה"אשה" במקום לראות בחברה מכלול של פרטים השווים בחשיבותם ובאחריותם לעצמם ולגורלם ובמקום לשפוט אדם ולא מין שלם.
מצערת אותי הקלות בה נשים מוכנות לסכן את מהלך חייהם של גברים (מניסיון אישי) ועם זאת, לא ארחם על כל גבר שיעשה עוול אמיתי לאשה (מיני או לאו) ולא אהסס להלחם בו בכל האמצעים שיעמדו לרשותי.

זה כאמור, על רגל אחת. אני צריכה ללכת להצדיק את שכר הלימוד שאני משלמת.
Mary Jane
Mary Jane • 8 בדצמ׳ 2011
קווים לדמותו של האנטי-פמיניסט:

אדם שגם כאשר הוא רותם את שכלו למאמץ לשטוח ולהסביר את טיעוניו באשר לפמיניזם ופועלו, פסגת הבנתו מגיעה, לרוב, רק עד להצהרה אודות "נשים ממורמרות שונאות גברים".
וכדרכם של מוחות לא מפותחים/בעלי השכלה דלה וחסרה, המחשבה הזו נותרת בראשו באופן סטטי, ומדי פעם מותזת החוצה בלהט כזה, שיש בו כל כך הרבה מרמור ושנאה, שאם זה לא היה עצוב, זה אולי היה מצחיק.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 8 בדצמ׳ 2011
flashback כתב/ה:
The Gondola Man כתב/ה:
flashback כתב/ה:
Red Leaf כתב/ה:
בטי בום כתב/ה:

לגזור ולשמור.

כן?

הראי לי לגבי אחד מהם.

כן.
אעשה זאת בשמחה, אבל לא כעת כי אני בדיוק יוצאת מהבית (בחינה, ואנחנו לא רוצים שאאחר, נכון?). למצער, החל מעוד כמה שעות לא אהיה באיזור אינטרנט למשך שבוע, אז אני מקווה שאספיק בין לבין כי דווקא יש לי מה לומר. על חצי רגל אומר שלעיתים קרובות אני מרגישה שהפמיניזם, כפי שהוא רווח כיום, ממהר להעלב בשמי ולהגן עלי בלי שאבקש ובכך הופך אותי בעל כורחי לחלשה ומסכנה שאין בכוחה לעמוד על שלה ובכך עושה לי עוול (ע"ע מקרה דנה רון מהאח הגדול שעשה כותרות מזמן). אני חושבת שהפמיניזם של ימינו נגוע במיליטנטיות יתר ודווקא הוא פוגע בנשים וממאיס אותן. מכך בוודאי ישתמע שאני לא פמיניסטית ושאני עוכרת אחוות נשים באשר היא, אבל זה לחלוטין לא המצב. הפמיניזם בתצורתו כיום קצת איבד את דרכו, לטעמי, ומהווה תירוץ ליד קלה מדי על ההדק ולחוסר מחשבה אמיתית ותשומת לב לפרטים, מפני שהוא מכניס כל תופעה תחת הססמה "גברים הם חרא". אני חושבת שזה זורע שנאה ומרמור מיותרים ואוטומטיים. שלא תטעה, אוי לגבר שינסה לדכא אותי או נשים אחרות בסביבתי. אבל לטעמי,ניסיון דיכוי קונקרטי הוא עילה לגיטימית למלחמה בין מגדרית ולא היציאה מנקודת הנחה שכולם אותו דרעק. נראה לי שהפמיניזם הכוחני הזה רק מנציח את הפער בין גברים לנשים, במקום לעודד תפישת אדם כאדם על תכונותיו. דווקא הוא מנציח את תוויות ה"גבר" מול ה"אשה" במקום לראות בחברה מכלול של פרטים השווים בחשיבותם ובאחריותם לעצמם ולגורלם ובמקום לשפוט אדם ולא מין שלם.
מצערת אותי הקלות בה נשים מוכנות לסכן את מהלך חייהם של גברים (מניסיון אישי) ועם זאת, לא ארחם על כל גבר שיעשה עוול אמיתי לאשה (מיני או לאו) ולא אהסס להלחם בו בכל האמצעים שיעמדו לרשותי.

זה כאמור, על רגל אחת. אני צריכה ללכת להצדיק את שכר הלימוד שאני משלמת.

אבל פלאשי, זה לא ה"פמיניזם" של ימינו. זה קצת כמו לטעון שטלי פחימה היא השמאל של ימינו ונוער הגבעות הוא הימין של ימינו. הסמן הכי קיצוני של כל אידיאולוגיה הוא לא מה שמסמל אותה, הוא פשוט מה שהכי מעניין בה (את התקשורת) ולפיכך הכי בולט בה.

שאלתי את אופן מה זה להיות לא-פמיניסט כי זה נורא מעניין אותי. מה זה אומר, בפועל? איך אתה רואה את יחסי הכוחות בין נשים לגברים כשאתה לא-פמיניסט ואיך אתה מצדיק את זה, אידיאולוגית? זה באמת מעניין אותי כי אני לא מצליחה לתפוס את זה. בפשטות, זה נשגב מבינתי.
הייתי שמחה אם כל אחד מאלו שהצהירו על עצמם כלא-פמיניסטים ירימו את הכפפה. אני מבטיחה לא להתלהם ובעיקר לא לחנך, אני נשבעת בהן צדקי.
FOR GOOD
FOR GOOD • 8 בדצמ׳ 2011
עזבי, פרלין

אלו אנשים שכנראה סבורים שאנטי-פמיניזם הוא הביטוי המושלם והצרוף וה"סקסי ביותר "של שליטה גברית
הם לא רוצים לקלוט שזה ביטוי של דיכוי, או, מה שיותר שכיח, סתם של בורות
בורות ותו-לא
ותגובתה של מרי ג'יין מסכמת את העניין בכלל לא רע

זה לא הולך להיות מעניין...
nomorenomore
nomorenomore • 8 בדצמ׳ 2011
תודה לכ-ו-ל-ם.

גרמתם לי לחייך הרבה על הבוקר icon_smile.gif