שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

כשאת אומרת לא

'Bambi'​(אחרת)
לפני 12 שנים • 5 בדצמ׳ 2011
'Bambi'​(אחרת) • 5 בדצמ׳ 2011
Red Leaf כתב/ה:
אני מאוד ממהר - אז אתמצת כמה שיותר.
א)הוא צטט שיר, רק שיר, ומצא לנכון לשתף אותנו, בפורום שיסודו הוא שליטה גברית. אתן פיתחתן את זה כאילו שהוא אנס רע לב, שפוגע בזכות הפמניסטית שלכן לבחירה, ועוד כל מיני קשקושים. גרוע מכך, עוד החלטתן שאתן מצילות אותו מעצמו.
ב)זכותו המלאה להנות משירים כאלה - אין לכם כל זכות להכנס לאדם לחופש המחשבה - על אחת כמה וכמה במקום שכזה, ובפורום שכזה. לגבי הזכות להבעת דעה - כל עוד הוא לא פוגע, מסכן או גורם לאיזו עיוולת כלשהי - אין זה ממקומכם לבוא ולשפוט אותו. זו סתם קנטרנות טיפשית ומיותרת - הוא לא עודד לאונס, לא רמז על כפיה, ולא שאף לקחת את זכות הבחירה *הפמניסטית*.
ג)במשך שלושה עמודים, קראתי קשקשת פמיניסטית מפה ועד הודעה חדשה - שלרוע המזל מוציאה את הנשים שבאמת שואפות לשיוויון באור כל כך רע. נדמה שכדי לקבל תשומת לב, או להתבלט מעל אור הזרקורים(איפה השיוויון פה?), הפמיניסטיות מחפשות כל הזמן מה לקטול, על מה להתמרמר, איפה יש חוסר שיוויון וכדומה. ויודעים מה? זה פתאטי ומגוחך - וגורם לפמניזם לאבד את ערכו החברתי-מוסרי. עוד יחשבו שפמניזם זה תחליף קנטרני-פולני לשירי דכאון.

ולעניינינו:
ד)בבדסמ, בסשנים, כמה פעמים הבחורה אומרת "לא" ומתכוונת ל"כן"? על אחת כמה וכמה בשליטה גברית, שאחד ממאפינייה העיקריים הוא הכבישה, השליטה והכוחניות? אין צורך להתמם בנושא הזה. לכן, כמנגנון הגנה קצת יותר מחוכם המציאו את "רמזור הצבעים" שמתוקף תפקידו של השולט כל הזמן לבדוק עם הנשלטת שלו מה מצבה - ולא על סמך מילה שעשויה להתפרש למספר משמעויות בקונוטציה הנוכחית, עשויה לסתור את עצמה, ובדיעבד לסתור את הכוונה המקורית שלשמה נאמרה. יכולה? תגידי ירוק. קשה? לעבור למשהו אחר? צהוב.לא יכולה יותר?הכל בסדר, אדום וסיימנו. יש סיבה שבגללה לא ממליצים להשתמש במילה "לא" כמילת ביטחון.
ה) והכי חשוב - הרבה מעבר למילות ביטחון, ניתוח כוונות סמויות במילת שלילה וכדומה -- אינטיליגנציה מינית וריגשית מפותחת. ראבק, זה הבסיס לכל נושא הבדסמ, אם השולט לא מסוגל, בכל רמח איבריו, במוחו ובליבו, לחוש את זו שאיתו - הוא צריך להתקדם לאט, בלשון המעטה, ובטח שלא להתחיל לפרש מילים שכאלה. אבל עם קצת יותר ניסיון, בגרות ובשלות - כן ניתן לנתח את במצב אמת ולבצע בחירה מושכלת. רק שאחרי בחירה כזו, גם אם נתגלתה כשגויה - על השולט לעמוד מאחוריה איתן ולספק את מיטב הסיוע והעזרה לנשלטת, לא משנה מה.
ו)זה הכל עניין של דינאמיקה בין השולט לנשלטת שלו. אם אין תקשורת טובה, לדעתי - לא יהיה סשן טוב, ויתרה מזאת: כאשר המצב יגיע לסיטואציות "מורכבות" שכאלה המצב עלול להיות מסוכן והשולט עשוי לשגות בפירוש המילה.

לכן - "לא" היא לא מילת ביטחון. יש להשתמש ברמזור. יש לשמור, לטפח ולשפר דינאמיקה ותקשורת על מנת למנוע פגיעות. והעיקר - חשובה הבגרות, הרגישות, והאינטליגנציה המינית והרגשית של הצד הדומיננטי.

א. נכון, אין לאף אחד זכות לכפות טעם מוזיקלי ו\או להיכנס לאנשים לחופש המחשבה.
ב. נכון, "לא" היא איננה מילת ביטחון.
ג. נכון, שולט צריך להיות בעל אינטליגנציה רגשית ולהרגיש את הפרטנרית שלי, בלי קשר לשימוש\אי שימוש במילת הביטחון.
ד. נכון, הבכיינות הפמיניסטית הזו גורמת לנשים לירות לעצמן ברגל בהמון מובנים, אישיים תעסוקתיים ועוד.

ועדיין- לאור הקונוטציות השליליות של השיר, ההיסטוריה שלו והעובדה שהמשורר בכבודו ובעצמו הוסיף לו שורה ("כשהיא אומרת לא, היא מתכוונת לא")- סבורני כי אין מקום להעלות שיר שכזה על נס.
לא באתר בדסמ ולא בכלל. וכן, אם מישהו מפרסם אותו יש מקום להגיב עליו, וכן, לא חסרים מקרים באתר הזה של שולטים שלא הבחינו בין "לא" ל-"לא". אז נכון שהמילה "לא" מתפרשת אחרת בקונטקסט בדסמי. ובכל זאת- ניתן וראוי לדון על הקונוטציות השונות של השיר הזה. יש פה אנשים שהם בתחילת דרכם הבדסמית. לי באופן אישי קרה מקרה לא נעים במסיבה הראשונה שהייתי בה, לא ידעתי מהי מילת הביטחון ואת רזי השימוש בה, מישהו תפס אותי, אמרתי לו "לא", והוא שחרר אותי רק אחרי שידיד שלי התערב, בטענה ש "כשבחורה אומרת לא במקום כזה זה לפעמים חלק מהעניין ומהמשחק".
אז נכון, הוא אדיוט, ועדיין, אדיוטים לא חסרים, בטח לא כאן. לכן- אינני חושבת שהדיון הזה מיותר כלל וכלל. אני חושבת שמה שכן כדאי ללמוד ממנו, במיוחד למי שעושה את צעדיו הראשונים בעולם הבדסמ- זה שאם יש ספק- אין ספק.
FOR GOOD

Re: הנקודה היא,

FOR GOOD • 5 בדצמ׳ 2011
Cauchy כתב/ה:
Perplexed כתב/ה:
מותר לי לפנטז ששמונים כושים אונסים אותי ומותירים אותי מזוהמת בזרע ורוק אריתראי, וגם בא לי לכתוב על זה לפעמים כי מגרה אותי שאתם קוראים, מותר לי לפנטז ולאונן על כך שאני שוחטת את השכנה הכוסית הבת אלף שלי ומנקרת לה את העיניים בדוקרן קרח ולהתגרות מכך מאוד, מותר לי לפנטז על משגל נסוג עם פילים הודים, ועל אינוס כלב שנקשר שעבר עינויי שיברי שאני לא סובלת, כמה שעות קודם לכן.

זה אתר של סוטים, זה , הלו. כל סטיה לא קובנציונאלית מקבלת מייד תגובה יחנאית מסוג "אוי יו יו יוייי! זה נורא לא מוסרי ! איך אפשר להסכים לדבר כזה להזרק לחלל הקיברנטי??!".

אז אני לא באמת רוצה לאנוס כלב. גם לא רוצה שמונים כושים בתחת שלי. ואני סמוכה ובטוחה שאדע להפסיק ארוע מיני כשהוא יהיה רע לי. ואם לא אצליח, אין לזה שום קשר לבדס"מ או כתיבה של פנטזיות, יש לזה קשר לעבריינות נטו.

מה שלא בא לי הוא, שהסטיות של אחרים יוכפשו רק משום שהן לא עדריות דיין. זה כלוב פה, הלו, לא האקדמיה לעניני אתיקה ומוסר מיני.

וזה מה זה כיף להיות אובייקט מיני icon_twisted.gif גררררררר!

אז את *כן* מאוננת על השכנה הכוסית שלך? מדליק...

ובהקשר לדיון, אני לא בטוח אבל נדמה שלי שאדם הוא אנס בלי קשר לשיר שהוא שמע או לא. אגב, לרוב הוא יודע שהוא לא בסדר אלא אם הוא קצב

זו אבחנה "פסיכיאטרית" קושי?
כי נכון, יש אנסים ש"יודעים" בשכל שהם "לא בסדר", אבל לא יכולים לשלוט בעצמם
ויש אחרים, והם רבים-מספור ( לא רק כבוד הנשיא, לא רק ) שבכלל-בכלל לא מרגישים שזה לא-בסדר...
הלוואי והיית צודק...
ויש גם כאלו שלא "אונסים" ממש, אלא רק מנסים "לכפות" את עצמם על האישה
ואף הם לא מרגישים שזה "לא בסדר"
אפילו קרה פה באתר לא מזמן הקטע למישהי, אבל לא ניכנס לזה...
מד ו י ק

מד ו י ק • 5 בדצמ׳ 2011
Cauchy כתב/ה:

ובהקשר לדיון, אני לא בטוח אבל נדמה שלי שאדם הוא אנס בלי קשר לשיר שהוא שמע או לא. אגב, לרוב הוא יודע שהוא לא בסדר אלא אם הוא קצב

או אונס בהזמנה.
Cauchy{Venus Blue}

Cauchy{Venus Blue} • 5 בדצמ׳ 2011
Perplexed כתב/ה:
מותר לי לפנטז ששמונים כושים אונסים אותי ומותירים אותי מזוהמת בזרע ורוק אריתראי, וגם בא לי לכתוב על זה לפעמים כי מגרה אותי שאתם קוראים, מותר לי לפנטז ולאונן על כך שאני שוחטת את השכנה הכוסית הבת אלף שלי ומנקרת לה את העיניים בדוקרן קרח ולהתגרות מכך מאוד, מותר לי לפנטז על משגל נסוג עם פילים הודים, ועל אינוס כלב שנקשר שעבר עינויי שיברי שאני לא סובלת, כמה שעות קודם לכן.

זה אתר של סוטים, זה , הלו. כל סטיה לא קובנציונאלית מקבלת מייד תגובה יחנאית מסוג "אוי יו יו יוייי! זה נורא לא מוסרי ! איך אפשר להסכים לדבר כזה להזרק לחלל הקיברנטי??!".

אז אני לא באמת רוצה לאנוס כלב. גם לא רוצה שמונים כושים בתחת שלי. ואני סמוכה ובטוחה שאדע להפסיק ארוע מיני כשהוא יהיה רע לי. ואם לא אצליח, אין לזה שום קשר לבדס"מ או כתיבה של פנטזיות, יש לזה קשר לעבריינות נטו.

מה שלא בא לי הוא, שהסטיות של אחרים יוכפשו רק משום שהן לא עדריות דיין. זה כלוב פה, הלו, לא האקדמיה לעניני אתיקה ומוסר מיני.

אז את *כן* מאוננת על השכנה הכוסית שלך? מדליק...

Red Leaf
Red Leaf • 5 בדצמ׳ 2011
אני מאוד ממהר - אז אתמצת כמה שיותר.
א)הוא צטט שיר, רק שיר, ומצא לנכון לשתף אותנו, בפורום שיסודו הוא שליטה גברית. אתן פיתחתן את זה כאילו שהוא אנס רע לב, שפוגע בזכות הפמניסטית שלכן לבחירה, ועוד כל מיני קשקושים. גרוע מכך, עוד החלטתן שאתן מצילות אותו מעצמו.
ב)זכותו המלאה להנות משירים כאלה - אין לכם כל זכות להכנס לאדם לחופש המחשבה - על אחת כמה וכמה במקום שכזה, ובפורום שכזה. לגבי הזכות להבעת דעה - כל עוד הוא לא פוגע, מסכן או גורם לאיזו עיוולת כלשהי - אין זה ממקומכם לבוא ולשפוט אותו. זו סתם קנטרנות טיפשית ומיותרת - הוא לא עודד לאונס, לא רמז על כפיה, ולא שאף לקחת את זכות הבחירה *הפמניסטית*.
ג)במשך שלושה עמודים, קראתי קשקשת פמיניסטית מפה ועד הודעה חדשה - שלרוע המזל מוציאה את הנשים שבאמת שואפות לשיוויון באור כל כך רע. נדמה שכדי לקבל תשומת לב, או להתבלט מעל אור הזרקורים(איפה השיוויון פה?), הפמיניסטיות מחפשות כל הזמן מה לקטול, על מה להתמרמר, איפה יש חוסר שיוויון וכדומה. ויודעים מה? זה פתאטי ומגוחך - וגורם לפמניזם לאבד את ערכו החברתי-מוסרי. עוד יחשבו שפמניזם זה תחליף קנטרני-פולני לשירי דכאון.

ולעניינינו:
ד)בבדסמ, בסשנים, כמה פעמים הבחורה אומרת "לא" ומתכוונת ל"כן"? על אחת כמה וכמה בשליטה גברית, שאחד ממאפינייה העיקריים הוא הכבישה, השליטה והכוחניות? אין צורך להתמם בנושא הזה. לכן, כמנגנון הגנה קצת יותר מחוכם המציאו את "רמזור הצבעים" שמתוקף תפקידו של השולט כל הזמן לבדוק עם הנשלטת שלו מה מצבה - ולא על סמך מילה שעשויה להתפרש למספר משמעויות בקונוטציה הנוכחית, עשויה לסתור את עצמה, ובדיעבד לסתור את הכוונה המקורית שלשמה נאמרה. יכולה? תגידי ירוק. קשה? לעבור למשהו אחר? צהוב.לא יכולה יותר?הכל בסדר, אדום וסיימנו. יש סיבה שבגללה לא ממליצים להשתמש במילה "לא" כמילת ביטחון.
ה) והכי חשוב - הרבה מעבר למילות ביטחון, ניתוח כוונות סמויות במילת שלילה וכדומה -- אינטיליגנציה מינית וריגשית מפותחת. ראבק, זה הבסיס לכל נושא הבדסמ, אם השולט לא מסוגל, בכל רמח איבריו, במוחו ובליבו, לחוש את זו שאיתו - הוא צריך להתקדם לאט, בלשון המעטה, ובטח שלא להתחיל לפרש מילים שכאלה. אבל עם קצת יותר ניסיון, בגרות ובשלות - כן ניתן לנתח את במצב אמת ולבצע בחירה מושכלת. רק שאחרי בחירה כזו, גם אם נתגלתה כשגויה - על השולט לעמוד מאחוריה איתן ולספק את מיטב הסיוע והעזרה לנשלטת, לא משנה מה.
ו)זה הכל עניין של דינאמיקה בין השולט לנשלטת שלו. אם אין תקשורת טובה, לדעתי - לא יהיה סשן טוב, ויתרה מזאת: כאשר המצב יגיע לסיטואציות "מורכבות" שכאלה המצב עלול להיות מסוכן והשולט עשוי לשגות בפירוש המילה.

לכן - "לא" היא לא מילת ביטחון. יש להשתמש ברמזור. יש לשמור, לטפח ולשפר דינאמיקה ותקשורת על מנת למנוע פגיעות. והעיקר - חשובה הבגרות, הרגישות, והאינטליגנציה המינית והרגשית של הצד הדומיננטי.
TV_Eye​(שולט)
לפני 12 שנים • 4 בדצמ׳ 2011
TV_Eye​(שולט) • 4 בדצמ׳ 2011
כשאת אומרת "כן", למה את מתכוונת?
למה את מתכוונת, כשאת אומרת "כן"?
האם ה"כן" הוא "כן" - ובאמת
אולי הוא רק "אולי, רק לכעת",
או שה"כן" הוא רק "לעוד מעט"
אולי הוא "או", אולי הוא "בוא"
כי את אומרת "כן" כל כך בחן
שהוא נשמע לי עוד יותר מסוכן מ"לא ".

כשאת אומרת "כן" אני כבר לא יודע
מבולבל ומשתגע כשאת אומרת "כן"
כי אם אומר: "שהיא רוצה ממש"
אולי מחר תכריזי: "הוא חלש!"
"זה גבר זה? זה סתם קטין -
שומע כן - ומאמין".
ואם אלך אולי תאמרי "חבל"
אם אשאר אולי תגידי: "מנוול".

כשהיא אומרת "כן" למה היא מתכוונת?
למה היא מתכוונת כשהיא אומרת "כן"?
האם זה "כן" כזה מוחלט
או שה"כן" הוא רק זמני בלבד,
אולי הוא "טוב, אך לא עכשיו"
אולי זהו בעצם "נו"
אך אם היו אומרים רק "לא" ו"כן"
אז מה בכלל היה נשאר פה מעניין...

כשאת אומרת "כן" למה את מתכוונת?
למה את מתחננת כשאת אומרת "כן"?
כי אם הינך רוצה בכלל בכלל
הגידי לי "בוא כבר וחסל!"
תגידי "עוד" או: "בוא לכאן""
רק אל נא, אל תגידי "כן"
כי את אומרת "כן" כל כך בחן
שהוא נשמע לי עוד יותר מפחיד מ"לא"
סוררת בשקט​(אחרת)
לפני 12 שנים • 2 בדצמ׳ 2011

Re: ט.ל.ח

סוררת בשקט​(אחרת) • 2 בדצמ׳ 2011
"את יודעת שהשיר הזה, הוא אחד מאבי אבות הטומאה השוביניסטית אשר עיצבו את התודעה החברתית הבין מגדרית בארצינו הקטנטונת? את מבינה את הקשר בין שוביניזם להכאת נשים ורצח נשים פה?
את באמת חושבת שלהעלות על נס את השיר הזה מחדש זה ענין לשעשוע?"

ואני כל השרשור הזה חשבתי רק על כך ש"לפעמים השיר הוא רק שיר". באמת, אין צורך לנתח כל מילה ומשפט של אנשים. אין צורך במשטרת מחשבות. אנסים לא אונסים כי מילות השיר לימדו אותם לאנוס, גברים אלימים לא מתחילים להכות את הנשים שלהם כי שמעו שיר כזה או אחר. כולירות היו ותמיד יהיו, ואין קשר לשיר של אלמגור או שיר של וולך (את יודעת כמה שירים שלה אפשר לפרש כשירים מעודדים אלימות?).

וכדי לשכון שלום:

איזה אכזריות/ יונה וולך

בחצר הגדולה המרובעת
נלחמו הצבאות
קרב סמלי
התברר לי בסוף
אבל אני
הייתי מודאגת
לא ראיתי דם
אבל ידעתי
שאני צודקת
שעות רבות
נלחמו הלוחמים
על מה
כבר שכחו מזמן
את פעמון הזהב הגדול
אני הבאתי לאמי
בחצר הדבדבן פרח
וקורים השתרגו בינות לפרחים
איזה יופי אמרה לי ואיזה אכזריות
אמרתי אני
Perplexed

הקשר...

Perplexed • 2 בדצמ׳ 2011
הקשר הוא שהדיון בשיר הזה, בהשתמעויות שלו, במה שהוא מעורר בכל אחד, נשלל באופן המבזה את מי שרשם אותו. הקשר הוא שהשיר הזה מעורר בי יצרים בדסמים חזקים שעל פניו נראה כאילו לא לגיטימי לציין אותם. הקשר הוא שהשיר נשלל מבלי לאפשר דיון לגיטימי בדקות הכמעט בלתי נתנת לאבחנה, לעיתים, מתי התעלמות מן הלא, הופכת לעבריינות, ומתי היא רק מחזקת אינטימיות.

הקשר הוא, שאמרו לפותח הפוסט: "אתה פוי" ו"הס מלהזכיר", שלא לומר לפתוח דיון.

הקשר הוא שמיד כשעולה נושא המתאר אפשרות מערערת על שלמות נשלטים, או חס וחלילה ! כבודן והאוטונומיה של הנשים ! החרדה ההיסטריונית מונעת כל אפשרות להכנס לעובי הקורה.

חוץ מזה שיש לי פתיל קצר לפמיניזם מוקצן, זה לא אתם, זאת אני.

הקשר הוא, שפי הכותב, פשוט נתגאגג לאלתר.
שלגי

שלגי • 2 בדצמ׳ 2011
Perplexed כתב/ה:

את הכי צודקת שיש, אבל מה הקשר לדיון שהתפתח פה ביחס לשיר?
לא בכדי השתמשו בשיר הזה במשפט שמרת, זה שיר בעייתי, למרות שכשהוא מתנגן הוא אחלה שיר (ככה זה בגילי, חוזרים לנוסטלגיה).
הפנטזיות שלי, אילו דנתי בהם, היו מעמידות אותי לסקילה פומבית בכלוב, וזה לא סותר בשיט את השיח הציבורי הבלתי בידיאסמי בעליל, על השיר הזה, דיון שהוא לגיטימי וחשוב בעיני.