ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דברים שיכולים לקרות רק בירושלים-חלק א'

קליגולה קיסר​(שולט)
לפני 19 שנים • 9 ביוני 2004

דברים שיכולים לקרות רק בירושלים-חלק א'

קליגולה קיסר​(שולט) • 9 ביוני 2004
המקום: קניון מלחה בירושלים. האירוע: משפחה ערביה מנסה להכנס לקניון, אחראי האבטחה האתיופי מסרב להכניס אותם כי אין להם תעודות זהות. אני טענתי כלפיו שמיהודים מעולם לא מבקשים תעודות זהות בקניון, ומה שהוא עושה זה גזענות, ושאלתי אותו איך הוא היה מרגיש אם היו מבקשים ממנו תעודת זהות רק בגלל שהוא שחור, הוא לא ענה, ביקש ממני לא להתערב ולהתרחק משם...

פארדוקס ציוני : הבאנו לפה אתיופים ואלפנו אותם להיות גזענים כלפי הערבים, בזמן שאנחנו גזעניים כלפיהם יותר מלערבים אפילו...
קליגולה קיסר​(שולט)

דברים שיכולים לקרות רק בירושלים-חלק ב'

מספר שעות לאחר האירוע שתארתי קודם, ישבתי לי בפאב השכונתי ושתיתי לי בירה, הכרתי מספר תיירים שביניהם היה בחור בשם פאדי, פלשתיניאי שנולד בארה"ב, ומשפחתו במקור ממעלות תרשיחא. המפגש היה מדהים, פעם ראשונה שיצא לי לדבר עם פלשתניאי שמתנסח בשפה האנגלית כאילו היא שפת אימו, וזורק לעברי טיעונים מפוצצים. אני חשבתי שברגע שישמע על דעותיי הראדיקליות, נפצח באחווה טרנס-אטלנטית. אך לא כך הוא הדבר, הבחור רוצה לחזור לתרשיחא, הוא רוצה שכל שמונת מיליון הפליטים יחזרו לבתיהם. ניסיתי להסביר לו שזה לא פרקטי (ריאל פולטיק, אפרוח), שאנשים רק ימשיכו להיהרג, שאדמה וטריטוריה הם לא ערך עליון, אך הוא בשלו, מאשים אותי על היותי חלק מהמנגנון הציוני (אותי, הייתם מאמינים).

אין ספק שדעותיו היו קיצוניות ולא מייצגות, אך השנאה שרשפה מעיניו, הרצון שלו להמשיך בקונפליקט גם עוד חמישים שנה עד להשגת תוצאות, עד שהוא יוכל לחזור לתרשיחא, הבהירו לי את גודל המרחק ביננו, את הבעייתיות והמורכבות של העניין.

הלכתי לישון עייף מותש ובעיקר מיואש...
Black Roses
Black Roses • 9 ביוני 2004
אני אגיב על החלק הראשון של הסיפור שלך
מעניין באמת למה מבקשים מהם תעודות זהות icon_eek.gif
אולי בגלל פיגועים וכאלה????מממממ חשבת על זה, הם הביאו את עצמם למצב הזה ואתה מגונן עליהם???
קליגולה קיסר​(שולט)

טיפשות

פאם פאטל

תארי לך שהיו מבקשים ממך תעודת זהות בכניסה לקניון רק בגלל שאת כזאת טפשה? לא היית מתעצבנת מזה? וכדי להמחיש לך איך זה מרגיש, בגלל טפשותך הרבה, לא אתחיל להסביר לך עכשיו מה זה גזענות, ומה זה אומר, להפלות מישהוא על רקע צבע עורו והמגזר האתני אליו הוא משתייך.

לעניין הקניון, כל בן אדם עובר בידוק ביטחוני, יהודים כערבים, מערבים (בדרך כלל אזרחי מדינת ישראל ותושבי העיר) פשוט מבקשים תעודת זהות כדי להקשות עליהם, למרר את חייהם, ולהראות להם שהם אינם רצויים בקניון...
עקשנית​(נשלטת)
עקשנית​(נשלטת) • 9 ביוני 2004
אז מה בחייך? גם ממני לא פעם ביקשו תעודת זהות בכניסה, בכביש, עצרו, שאלו , אולי אני נראית ערבייה, לא יודעת, אבל כל כך לא איכפת לי שמבקשים ממני וזה קרה לא פעם בעיר שלי היפה והנהדרת...

לא פעם גם מאבטחים מנסים לדבר איתי בתחנות אוטובוס וכאלה כדי לוודא את המבטא...

אפשר לחשוב שהמצב לא מחייב,,, עשית מאנשים שבאים לדאוג לך מפלצות, יש חריגים זה בטוח אבל וואלה לקחת ללב לדעתי יתר על המידה.

לא כל בקשת תעודת זהות שעושים זה ישר גזענות, השפלה ולא יודעת מה....אמרתי גם ממני לעיתים מבקשים ווואללה אין לי שמץ של בעיונת... אלה החיים במדינה.

שישאלו, יחקרו יעשו מה שהם רוצים כשבסופו של דבר זה לטובתי ולא בטוח שמרעה דווקא.
Black Roses

Re: טיפשות

Black Roses • 9 ביוני 2004
[quote="המלך ליר"]פאם פאטל

תארי לך שהיו מבקשים ממך תעודת זהות בכניסה לקניון רק בגלל שאת כזאת טפשה? לא היית מתעצבנת מזה? וכדי להמחיש לך איך זה מרגיש, בגלל טפשותך הרבה, לא אתחיל להסביר לך עכשיו מה זה גזענות, ומה זה אומר, להפלות מישהוא על רקע צבע עורו והמגזר האתני אליו הוא משתייך.
quote]
טוב ליר ממזמן הבנתי שאתה סתם מנסה להתגרות ולעצבן אותי מותק מצטערת אבל לא ילך לך.....
תפסיק לחפש סתם קטעים ולהפוך אותם לגזענות.
אתה הרי יכול להפוך מנמלה קטע של גזענות.
תאמין לי שאם האנשים שהחליטו לעשות את הבדיקות האלו לא חשבו שזה גזענות אז אין סיבה ש"אדם" כמוך יקום ויחליט שזה גזענות
די לחפש סתם
אני מבינה שממש משעמם לך בחיים.