סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רציתי לדעת איך תגיבו לגזענות ?

טוב טוב הגמד{M}
לפני 19 שנים • 12 ביוני 2004

חחחחחחחחחחחחחחחחחח

טוב טוב הגמד{M} • 12 ביוני 2004
היי קאט

אחי למחצה

גם אני חצי תימני וחצי השני רוסי פולני

אני אישית נתקלתי גם בגזענות אבל לא ישירות אליי אלא דרך מישהי שיצאתי איתה החבר הקודם שלה כעס וקרא לי שחור, זה היה ממש מצחיק מאחר וחוסר בטחון של אנשים מתפרש לעיתים לאופנים שהם נחותים מכדי שאני אגיב...
ורק להזכיר לכל העם היהודי לאן הגזענות מובילה....
בכל מקרה קאט, אני אומר לך לקחת את זה בקלות, יהיו עוד מקרים בחיים שאנשים יגיבו בגזענות ולעיתים היא גם הפוכה לכיוון הבהיר שבגזעי האדם (מאחר ואני חצוי תימני רוסי אז אני מזדהה עם כל צד שבמתרס)
שים קצוץ ותבין שהיה לך עסק עם צרת מוח שלשמחתך לא יצא לך לבלות איתה ולהעביר איתה דקה מזמנך...
שבת שלום
ZIGzag
סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)

קאט

גזענות זו תכונה של אנשים פרימיטיבים חסרי מח, אני לא ושבת שכדאי לבזבז את האנרגיה שלך על העלבות מאנשים שלא שווים יריקה שלך. טוב שזה קרה על השיחה הראשונה, אחרת היית עלול להיפגע יותר, ככה אתה יודע שהיא לא שווה את היחס שלך.
היא סתם בחורה פרימטיבית שלא מצליחה לחשוב בצורה טיפ טיפה רחבה יותר מהמוח הצר שלה. אז בכנות, מי צריך כאלה?
הוא​(שולט)

כפי שמיו אמרה

הוא​(שולט) • 12 ביוני 2004
כמו שהצגת את זה בקונטקסט הזה , זה קטע של העדפה וזה הכי לגיטימי שיש.
עצם זה שהיא שואלת ומשנה לה איזו עדה צריך להבהיר לך עם מי יש לך עסק.
להתאכזב בסדר אבל להעלב בפורום וירטואלי - כאילו שיו כזה...
המלכה לירז​(שולטת){כ}
חלק מהתגובות פה ממעיטות לצערי מערך מה שקרה, שהוא בהחלט גזענות מכוערת. לשאול מישהו בתור שאלה שניה או שלישית מאיזו עדה הוא אומר הכל לדעתי. להניח שכל התימנים נראים אותו דבר או מתנהגים אותו דבר זו גזענות.
cat, טוב שהעלית את זה לפה. העובדה שאנשים בעצמם משתייכים למיעוט (בדס"מ) לא אומרת שהם משוחררים מדעות קדומות ומגזענות.
מאוד מכוער ומקומם.
Dom_Quixote

אני עם לירז

Dom_Quixote • 12 ביוני 2004
אדם שפוסל אדם אחר, בו מעולם לא פגש, על סמך עדה, הוא אדם עלוב נפש ודל בינה שלא יכול להיות שווה את זמנך, קאט.

באשר למה שאמרה מיו - כן, זה לגיטמי לפסול על סמך מראה חיצוני, ויכול להיות שאותו\ה פלוני\ת לא נמשכת למראה מסויים, אבל, עם כל צרות המוחין, לא כל המזרחיים נראים אותו דבר, וכמו כולם, יש יפים ויש מכוערים. במקרה שלפנינו הגזענית היקרה פסלה עוד בטרם שזפה עיניה, מה שבהכרח מעיד על פסילה מסיבות שאינן חזותיות. ולפסול תימנים משום שיש להם אופי או אישיות תימנית, זו חזרה לתורת הגזע, לא עלינו.

קאט - אין לך מה להיפגע מטמטום וצרות אופקים של אנשים. שמח שגילית זאת על אותו אדם בטרם נקשרת אליו, חלילה.
Rocco​(שולט)

CAT

Rocco​(שולט) • 12 ביוני 2004
כאשכנזי ואחד שגדל בבית גזעני
ובחברה גזענית .....
מה אומר ומה אספר......
תמשיך קדימה......מעליב כמה שמעליב......אבל נא לא לעלב מעלובים......icon_smile.gif
אני לא פוסל את הצד המצרי שלך ובטח גם לא את התמני......
אבל אני אלול לפסול אותך על אהדה לקבוצה הלא נכונה......icon_smile.gif
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 12 ביוני 2004
לצערי מה שקרה כאן זה רק תמונה מכוערת להמחשה של מציאות ימינו.
ובגלל שזה אינטרנט ולא רואים את הפרצוף ואולי בגלל שהיא חושבת שהיא מלכה ומותר לה הכל זה היה תקציר של כל מה שקורה במוח שלנו. בום ושוק לפרצוף , אבל לא שזה לא היה קיים קודם.

תסתכלו דמוגרפית , שכונות של מזרחים ואשכנזים ואיפה המדינה משקיעה יותר בחינוך ובאיכות חיים , תבדקו מקומות עבודה , תבדקו את תגובת ההורים שלכם כאשר אתם מביאים פרטנר חדש הביתה , לא צריך ללכת רחוק.

תחטטו גם טוב במוח שלכם , כמה סטיגמות , כמה דעות , גם סטריאוטיפים יש לכם ל כל עדה שיש. ואף אחד , אבל אף אחד לא יצא נקי מזה....
כולל , אני.

מה שקרה כאן זה מכוער , אבל מכוער גם מכיוון שנאמר בכזו בוטות , אבל בטכלס הכי כנות שיש.
כנות מציאותית בלי להתיפייף. מגיע לה קרדיט אפילו icon_smile.gif

קאט , תעבור להבאה בתור , תחשוב שחסכת לעצמך הכרות יותר מעמיקה איתה...
Demi
Demi • 12 ביוני 2004
מה הקשר לגזענות?
יש בחיים מצבים שונים בהם אנחנו מכירים אנשים
יש הכרות פנים מול פנים, ואז או שנדלקים או שלא.
ויש הכרות ברשת... ואז אנשים מרשים לעצמם לברור מהמבחר (ובמיוחד לשולטות לכאורה יש מבחר).
ומכאן שאם יש לה פטיש אזכנזים לבנבנים שהופכים לאדומים וכחולים בן רגע אז למה לה לקחת עבד שחום או מוקה?
כל אחד ומה שעושה לו את זה, כל אחד ומה שהוא כרגע מחפש.

ולכן - גזענות? ממש לא
משיכה שלה לאשכנזים - ככל הנראה כן.

קל מאוד להיות יפה נפש ולהגיד - זאת גזענות ופקה פקה פקה.. , אבל במקרה הזה לדעתי זה לא.
ויודעים מה... נגיד שהיא גזענית - זכותה!

רגע רגע, ואם אני נמשך לבלונדיניות זה הופך אותי לגזעני?

יאללה, נושא הבא.
המלכה לירז​(שולטת){כ}
לפני 19 שנים • 13 ביוני 2004
איזה סלט עשית? icon_confused.gif מה הקשר בין פטיש לגזענות עדתית? להניח שאדם מסויים, שמעולם לא פגשת, הוא ככה וככה על סמך המוצא העדתי שלו, זה גזעני. לא לשפוט אדם על סמך מי שהוא, אלא על סמך מה שהוא, זו גזענות. המציאות היא שבהרבה מקומות ובקרב הרבה לבבות חשוכים להיות אשכנזי או לבן זה סטאטוס יותר גבוה מאשר להיות מזרחי או שחור. ולעטוף את זה במלים יפות: זו הבחירה שלה, זה הטעם שלה, בלה בלה לא משנה את העובדה שזו גזענות.

קודם כתבת - "גזענות? ממש לא"
ואחר כך כתבת - "נגיד שהיא גזענית - זכותה!"
החלטיות זה דבר נפלא... במיוחד כשאין מאחוריו ראציונל, אלא רק נחישות להגן על הזכות לגזענות icon_rolleyes.gif

ועוד כמה מלים על גזענות:
יש משהו באופן התפקוד של המוח שלנו שאפילו נוטה לתמוך בחשיבה "גזענית", כי אנחנו צריכים לקטלג את כמויות המידע שאנחנו קולטים, לנבא התרחשויות וכ'. וזה - לפני שבכלל מתחילים לדבר על תיאוריות של ריבוד חברתי, ועל האינטרס של הקבוצה המיוחסת להמשיך להנות מזכויות היתר שלה. אבל גם יש משהו בפוטנציאל האנושי שלנו, שיכול לאפשר לנו לבחור להביט מעבר.
Demi
לפני 19 שנים • 13 ביוני 2004
Demi • 13 ביוני 2004
לירז, אם אשמע שמישהי תימניה ואדלק בגלל זה... האם זה יהפוך אותי לאנטי גזען?
ואם יבוא לי על תימניה ואז אפסול אשכנזיה בגלל שלא בא לי על רגליים לבנות... האם זה יהפוך אותי לגזען?
זה היה נושא אחד - טעם אישי בלי קשר לגזענות.

וחוץ מזה, נושא אחר - אם מישהו גזען אז שהיה, זאת זכותו ואנשים יחליטו אם להתחבר איתו או שלא.

וחוץ מזה חתול - בוא תזמין אותנו לג'חנון.... המלכה עלי icon_wink.gif