צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תואר של כבוד

אושה{אוש}
לפני 12 שנים • 7 בפבר׳ 2012
אושה{אוש} • 7 בפבר׳ 2012
תקנו אותי אם אני טועה -
יש לכם גישת קריאה לבלוג של אותו אדם בדיוק כמו לפורום הזה.
שניהם בכלוב. שניהם קריאים.
אז על מה כל המהומה?

לא יותר נורא מה שהוא כביכול עשה מאשר הקופי פייסט של חתול?
לא יותר מכובד להגיב לנילי על החשיפה מאשר לריב עם משועממים?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
חתול מריר כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:
חתול מריר כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

אבל אני אעלב אם מישהו יעלה קישור לבלוג שלי פה בפורום על מנת שידונו *בי* ובכמה ש*אני לא בסדר*.
יש דברים מסויימים שאנחנו לא עושים זה לזה - רק כי זה לא נעים. כי זה פוגע באווירה ובהדדיות בינינו. זה קצת יותר עדין מ"מותר/אסור".

אם מישהו העלה פוסט שלך כי הוא חושב שאת לא בסדר אני מאמין שזה לא ממש משנה לו אם תיעלבי או לא...

בדיוק.
ואם לא אכפת לנו להעליב זה את זה, מה אנחנו עושים פה בכלל.

הנקודה הייתה שאם אני חושבת שזה יעליב אותי, אז אני לא אעשה את זה לאחרים ולא אתמוך בכך שיעשו את זה לאחרים. זה לא היה מובן?
התגובה שלך מעציבה אותי.

מעציבה אותך? אותי יותר מעציב שאי אפשר לנהל דיון בלי שכל אי-הסכמה גוררת תגובות ציניות ופוגעניות. כי כשאת לא הסכמת איתי זה לא העציב אותי, זה היה נראה לי לגיטימי שלא כולם חושבים כמוני...

ולנושא - אין לי בעיה לעשות את זה כי אני לא ייעלב אם מישהו יעלה פוסט שלי לפורום. כלומר, אולי זה יהיה לי לא נעים אבל מבחינתי זה חלק מכללי המשחק. כשר ומריח טוב.

חוץ מזה, עכשיו גם אסור להעליב אנשים שאנחנו לא אוהבים?

ראשית, בחברה מתוקנת אכן לא עולבים באנשים, גם כשלא אוהבים אותם.
שנית, אם אתה חושב שזה דווקא בסדר להעליב אנשים, אל לך להיות מופתע מכך שכל נושא גורר תגובות ציניות ופוגעניות. יש קשר הדוק בין הדברים.

אני בדרך כלל לא נעצבת רק בגלל שמישהו לא מסכים איתי. אבל לא חוסר ההסכמה שלך איתי הוא שהעכיר את רוחי, אלא קשיחות הלב הכללית.
סוררת בשקט​(אחרת)

הצעת יעול

סוררת בשקט​(אחרת) • 7 בפבר׳ 2012
תציעו פרס לראשון מכל המגיבים שיפסיק להגיב. משהו שווה. כמו שימוש חופשי חודשי בנשלטת או הצלפות בצהרי יום שישי באמצע כיכר רבין, תלוי מי הזוכה. (למקומות 2 ו-3 יחולקו פרסי ניחומים בצורת כרטיסי צפיה או עוגיות מזל עם ברכה ממש שווה בפנים)

גם אם לא, זה בכל זאת יעיל. אתם מוזמנים להשתמש בזה להארכת זמן משגל, שם המוטיבציה מושגת בדרך ההפוכה: מי שגומר ראשון, חודש מדיח כלים.

נשבעת שזה עובד.
חתול מריר
חתול מריר • 7 בפבר׳ 2012
אוקיי.

יולי Yuli כתב/ה:
......... תגידו, אין פה איזו מוסכמה חברתית שאומרת שכל אחד שפותח נושא על בלוג או פרופיל של מישהו, אוטומטית הופך למעפן? ...............

זה לגיטימי באותה "חברה מתוקנת" ?

מבחינתי קשיחות לב זה לקרוא על אנורקטית חצי ערומה שרועדת מבכי באמצע בית קפה ואח"כ לחזור לפורום ולכתוב "נו נו נו, אסור לשים קישורים לבלוגים".
מUחדת
מUחדת • 7 בפבר׳ 2012
חתול מריר כתב/ה:
אוקיי.

יולי Yuli כתב/ה:
......... תגידו, אין פה איזו מוסכמה חברתית שאומרת שכל אחד שפותח נושא על בלוג או פרופיל של מישהו, אוטומטית הופך למעפן? ...............

זה לגיטימי באותה "חברה מתוקנת" ?

מבחינתי קשיחות לב זה לקרוא על אנורקטית חצי ערומה שרועדת מבכי באמצע בית קפה ואח"כ לחזור לפורום ולכתוב "נו נו נו, אסור לשים קישורים לבלוגים".

סבבה. אתה צודק.
אפשר כבר לחזור לנושא המקורי?!

בעצם.. icon_eek.gif
שוסי
שוסי • 7 בפבר׳ 2012
תשמעו,
מיוחדת ושות', מהצד זה נראה לא טוב,ממש לא טוב.
האם פור גוד(שנוטה גם להרגיז אותי למדי,אני מודה)הוא באמת הדבר הכי גרוע שקורה בפורמים כעת?
בחוויה שלי אתם,כל אחד מכם,חווה פגיעה מסוימת מגוד,ואם הייתם כל אחד לחוד,מזמן הייתם עוזבים אותו,אבל עצם החאאאבורה הזו שהקמתם,היא זו שמדרבנת אתכם להמשיך ולהגזים במעללליו של הנ"ל.
בכנות,אם לכל אחד מכם לא היה "גב",אשכרה הייתם טורחים להמשיך במסע הצלב נגדו?
עכשיו,זו הנאה אנושית מאוד להרגיש שייך,אבל לטעון שאתם עושים זאת למען "שלום הפורמים" או משהו כזה,זה הממ,קצת תלוש.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי פבר' 07, 2012 3:06 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 7 בפבר׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
אתה דמגוגי כאן. מה עניין שמיטה להר סיני...שמיים וארץ בין בלוג וחשיפת נתח חיים בקהילת בדסמ בה אנשים מכירים זה את זה לבין דיון אקדמי על יצירה ספרותית. מה גם שבאקדמיה הדברים היו נשארים בקווים מהוגנים פחות או יותר, וכאן אנשים מטיחים מילים נוראות זה בזה, ולאחר מכן מתרועעים יחדיו באותה המסיבה.

למה זו דמגוגיה? כי אנשים מכירים אחד את השני?
בטח יש פה אנשים שמבינים בזה הרבה יותר ממני ויכולים לספר על כל מיני ויכוחים ספרותיים ואישיים בין כל מיני אלתרמן ושלונסקי ואלכסנדר פן שישבו כולם באותו בית קפה מה שלא הפריע להם לריב בינהם. גם לגבי הכתוב וגם לגבי הכותב.
או שזו דמגוגיה בגלל החשיפה האישית? ומה, בספרות יותר קונבנציונאלית יש פחות חשיפה אישית?
או שמה זו דמגוגיה מכיוון שבלוג זו לא יצירה ספרותית? קטונתי. בטוח יש פה בלוגים שאף אחד לא יכנה יצירה, לא כל שכן ספרותית, אבל הקיטלוג הזה לא מעניין אותי.
או אולי דמגוגיה בגלל שזה לא דיון אקדמי? נשמע לי מופרך. יש תנאי סף לשם השתתפות בדיון?

כל מה שמישהו מעלה לאיזה שהוא מרחב ציבורי נתון לביקורת וניתוח ודיון אם רק יש מספיק אנשים שמוצאים אותו מעניין מספיק.

ובקשר לעלבון. מה החלק המעליב? התוכן? כי אם מישהו היה מצטט את דיינה בפורום ומשבח אותו אז לא נראה לי שמישהו פה היה בכלל מעלה על דעתו להשתמש במילה עלבון.
המדיה? בגלל שזה בפורום ולא בבלוג? מה ההבדל בכלל חוץ מזה שבבלוג יש לכותב את היכולת למחוק תגובות שלא מוצאות חן בעיניו? אז שוב חזרנו לעניין של השליטה במה שנעשה במה שאדם בוחר לפרסם.

אם לאנשים יש פחד מביקורת שלא יחשפו דברים לביקורת. זה לא עובד ככה.
מכל האנשים פה דווקא דיינה לא נראה לי כמו מישהו שממש מזיז לו מה כותבים עליו, כל עוד מאייתים את השם שלו נכון.
הבלוג הוא לא מרחב מוגן. גם אם הוא מאפשר לאנשים למחוק תגובות או למחוק פוסטים שאנשים עשו עליהם לייק.
אין ולא אמורה להיות לאף אחד שליטה לגבי התגובות שהכתוב והכותב יקבלו במדיות אחרות.
מUחדת
מUחדת • 7 בפבר׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:

האם פור גוד(שנוטה גם להרגיז אותי למדי,אני מודה)הוא באמת הדבר הכי גרוע שקורה בפורמים כעת?
.

כן.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 7 בפבר׳ 2012
Mephisto כתב/ה:

אכן עסק ביש. אבל:
כתבת שהם כתבו את זה בבלוג שלהם, בשום מקום לא כתבת שמישהו פרסם לינק לשם או משהו שקשור לנושא השרשור ואשר בעטיו שוטרים התדפקו על דלתותיהם.
ככה שזה בעצם מחזק את הטענה שלי. ברגע שפרסמת משהו, גם אם בבלוג ולא בפורום, זה כבר לא בשליטתך.
אנשים יצטטו את זה, ילנקקו לזה, ידברו על זה או ידווחו על זה.

גוגל זה לא אמת מידה מוסרית. גוגל זה אוסף של הרבה מאוד מחשבים שכל היום עוקבים אחרי לינקים וככה מוסיפים מידע שמוצג כתוצאות חיפוש.
ברגע שיש לינקים לבלוג שלך (ויש, האתר מאונדקס במנוע החיפוש, יש לינקים לבלוג שלך או מה"בלוגים" או מהפרופיל שלך וכו') אז גוגל ימצא את זה.
ויותר מזה, גם אם תמחק את הבלוג שלך או פוסטים בתוכו כנראה ששרידים שלו ישארו בבסיס הנתונים של גוגל ואנשים יכולו למצוא אותו (Google Cached Pages).
יש דרכים לבעלי אתרים למנוע ממנועי חיפוש לאנדקס דפים מסוימים (robots.txt, nofollow etc...) אבל מכיוון שהאינטרס של כלובי הוא שכמה שיותר טקסט ודפים יגיעו למנועי החיפוש זה לא יקרה.
מה גם, שבעצם זה שנרשמת לאתר ופרסמת בבלוג קיבלת את תנאי השימוש שלו.
ככה שזו שוב אחריותך.
לא אחריות גוגל, לא אחריות כלובי ולא אחריות המלנקקים.

סליחה שאני מצטט את עצמי, אבל באמת נאמר פה כ"כ הרבה מכבר עד שלא נותרה לי ברירה אלא לצטט את עצמי. הדגש הוא על כך:

Brave Dwarf כתב/ה:

אז נכון שהיא אשמה כי היא ניהלה בלוג וסיפרה, ונחשפה. אבל האם אינך חושב שכאן, בכלוב, מגיעה לנו פרטיות קפדנית קצת יותר וקודים אחרים? כי אם לא, אז לא רק שאין זה בית של הקהילה, אלא אפילו לא האתר של הקהילה. כי אם לא, אז המקום בו אני כותב כרגע הוא כלום עבור הקהילה, ולא יותר מסתם עוד רחוב פרוץ.

בצירוף עם זה:

Brave Dwarf כתב/ה:
חתול מריר כתב/ה:

מה זאת אומרת "לא התכוון"? הרי מהרגע שפרסמת משהו בבלוג כאן באתר, זה נגיש לכל אדם בעולם עם חיבור לאינטרנט.
אז מה קישור (רק קישור) בפורום עושה? מגביר את פוטנציאל החשיפה?
אם לא רצית חשיפה אז למה פרסמת מלכתחילה ואם כן רצית חשיפה אז מה הבעיה?

נכון. גם זאת נקודה טובה מאוד - מגביר את פוטנציאל החשיפה. הנה, בבקשה, סיבה נהדרת למה אדם X יעדיף לפרסם בבלוג ולא בפורום ואתה הוא זה שנתן אותה.

אבל לא זה מה שמעניין אותי. אני חושב שכיוון שמדובר ב"בית של הקהילה" ואם לא "בית" אז לפחות באתר של הקהילה, ובגלל הנושא הרגיש מאוד בו אנחנו עוסקים כאן, והחשיפה שאנחנו מרשים לעצמנו להחשף, כולנו חייבים לכבד קוד אתי מסויים שאחד ממרכיביו יהיה => אם אדם החליט לפרסם משהו בבלוג שלו, מי אתה שתחליט בשבילו אם זה משנה או לא משנה אם מה שפירסם יפורסם גם בפורום או על השלט מעל הסופר הקרוב?

שוב, למען הסר ספק, אני לא סותם פיות ומאמין שקיימים נושאים המועלים בבלוגים שראוים לעלות גם בפורום, אבל זה חייב להיעשות במנותק מהאדם שפירסם את אותו הפוסט או לפחות ברשותו.

כיוון ששם בחוץ אין אל מי לבוא בתלונות, אני מצפה מאנשים השותפים לכאן בפנים שלא ינהגו כך. שלא יקבעו את רמת החשיפה של הבלוג, שלא יגררו ולא יחשפו פוסטים לביקורת המונית ולא יניחו את האצבע על מקומות שנראים להם בעייתיים, אלא אם מדובר במקרים קיצוניים, אותם הביאה השוטרת כדוגמא, של אונס (למשל) המתבצע ברגע זה ממש וקיים צורך לעצור אותו.

במילים אחרות, אני מצפה לאמפתיה שגם אם איני מאמין בה כי לדעתי האדם לא יכול להיות אמפתי כלפי אדם אחר, אלא אם הוא הוא, אני כן מצפה מכל אחד כאן שישתדל להיות קשוב קצת יותר לתוצאות עתידיות של מעשיו.

גם אני עמדתי בפני מצב בו הוצא הפוסט שלי מהקשרו, אותי באותו רגע זה לא טלטל, כנראה אני עשוי מחומרים אחרים (או פסימי ורקוב מראש), אבל האדם הכי יקר לי בעולם נפגע מכך וגרר את הסיפור עד משרדו של עו"ד וניסח כתב תביעה על לשון הרע. אין לי שמץ של מושג אם המוציא את הפוסט מקשרו מודע לכך שהוא הוציא אותו מהקשרו, אולי הוא אכן מאמין שאשתי, אם לשני ילדים בני שנה ושבוע (נכון להיום) עובדת בזנות על סמך אותן שורותיים שהוא בחר לצטט מבלוגי, אבל הנזק נעשה ואשמח אם אצליח בחשיפה הזאת, למנוע אותו מפני נפגעים עתידיים.
חתול מריר
חתול מריר • 7 בפבר׳ 2012
שמע גמד, אני באמת לא מבין מה הקשר בין המקרה הנוכחי לדוגמא שנתת.

אתה מוזמן לעבור על הפוסט הראשון של השרשור הזה ותגיד לי אם יש שם משהו שהוא בגדר לשון הרע או הוצאה מהקשר.

בנוסף, אתה כותב "שוב, למען הסר ספק, אני לא סותם פיות ומאמין שקיימים נושאים המועלים בבלוגים שראוים לעלות גם בפורום, אבל זה חייב להיעשות במנותק מהאדם שפירסם את אותו הפוסט או לפחות ברשותו." - מה, הייתי צריך להעלות דיון על כך שאסור לטפל באנורקסיות אם לא הוכשרתם לכך?
הדיון פה (מבחינתי) הוא האדם ולא הנושא. הרי אין פה באמת דיון על כך שהנושא הוא פסול.