לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

תורת הרבעים

anox_1​(שולט)
לפני 12 שנים • 15 במרץ 2012

תורת הרבעים

anox_1​(שולט) • 15 במרץ 2012
אילן הייטנר מעלה באחד הספרים שלו ("קציצות" אם אני לא טועה) תיאוריה בשם "תורת הרבעים". אני לא זוכר בדיוק איך זה הולך, אבל העיקרון הוא כזה: כולנו מחפשים מישהי שהיא גם יפה, גם חכמה, גם נחמדה וגם פנויה. אלא שבמציאות לא באמת קיימת אישה כזאת - תמיד יהיה חסר לפחות רבע אחד.

בעולם האמיתי זה לא באמת תופס, אבל זה מתחיל להרגיש לי נכון בקהילה המצומצמת של נשלטות בכלוב.
אם היא פנויה, מעניינת ונחמדה - היא לא נראית טוב (לטעמי לפחות. ובואו לא ניתמם, מראה חיצוני חשוב).
אם היא פנויה, מעניינת ובמקרה גם נראית טוב - היא לא סגורה על עצמה במקרה הטוב, או סתם כלבה במקרה הרע.
אם היא גם מעניית, גם נחמדה וגם נראית טוב - אז יש לה את הסוגריים המסולסלים הטיפשיים האלה אחרי השם שמבהירים שהיא תפוסה, או, לחלופין, היא דואגת לעטר את הפרופיל במסרים מעדת ה"לא מעוניינת בפניות". המשקיעות גם דואגות לכתוב את זה באותיות אדומות גדולות, שלא יהיה ספק.

ברור לי שזה עניין של הצע וביקוש, ושעל כל נשלטת כאן יש עשרה שולטים. ועדיין, אני לא יכול שלא לתהות - למה כל כך קשה למצוא נשלטת פנויה, חמודה ואינטיליגנטית שנראית טוב???

כמובן שאני מתייחס לקבוצת הגיל שלי, לצורך העניין 18-25. יש לי הרגשה שבגילאים מעט יותר מתקדמים יש יותר אפשרויות והמצב קצת יותר טוב (או ככה לפחות אני מקווה).

(והבהרה קטנה: זה פרופיל ישן שאני לא משתמש בו. לא הייתי רוצה שאף אחת שהכרתי כאן תקרא את הדברים ותיעלב, כי המטרה היא לעורר דיון ולא לפגוע באף אחד, אז תאלצו לסלוח לי על האנונימיות).
Lordpain​(שולט)
לפני 12 שנים • 15 במרץ 2012
Lordpain​(שולט) • 15 במרץ 2012
זה נראה כאילו שיש כלל בעולמנו, ברגע שאתה חפץ במשהו באמת, הוא מייד מתחיל לחמוק ממך.
אני חושב שהכלל הזה נכון לגבי כל דבר והוא פעיל בכל רגע נתון.

מה עושים ?

בוחנים לעומק מהו באמת אותו הדבר שאנחנו רוצים בחיינו, שזה אומר זורקים את כל מה שמיותר
עד שנשארים עם המהות.

ואז בדרך כלל מקבלים icon_smile.gif
צמח בר​(נשלטת)
לפני 12 שנים • 16 במרץ 2012
צמח בר​(נשלטת) • 16 במרץ 2012
זה סוג של אוקסימורון: פנויה, מעניינת, נחמדה ולא נראית טוב.
אם היא מעניינת ונחמדה היא בהכרח נראית טוב
ואם אתה לא רואה את זה, אז הבעיה נמצאת כנראה בעיניים שלך icon_smile.gif
anox_1​(שולט)

ובכן...

anox_1​(שולט) • 16 במרץ 2012
צמח בר היקרה, ברשותך אני אגיב על הדברים שאמרת.

אני חושב שבמערכת יחסים בדסמית, כמו במערכת יחסים "רגילה" - משיכה גופנית חשובה לא פחות מהתאמה מנטלית ואינטלקטואלית.

יתרה מכך, לא מעט נשלטות מצהירות בפרופיל שלהן בצורה מאד ברורה שהן מעוניינות בפניות רק משולטים חתיכים, יפים וחטובים, וחלקן אף מגדילות לעשות ומפרטות גובה, מבנה גוף, צבע עיניים וגוון עור מועדפים (מה גם שלמרבה האירוניה, חלק לא מבוטל מאותן נשלטות אנינות טעם מתגלות לבסוף כבעלות מראה לא אטרקטיבי בעליל).

מיותר לציין שכל שולט שהיה בא ברשימת מכולת כזו של דרישות, היה נתפס מיד כגבר שטחי ורדוד שבא רק לזיין.
אני מאמין שהמונח המתאים הוא "מוסר כפול".

בקיצור, צמח בר - באותה מידה שלא הייתי מעוניין בקשר עם נשלטת יפה אך משעממת, אני לא מעוניין בנשלטת מעניינת אבל (בהיעדר מילה נחמדה יותר) מכוערת. השאיפה למצוא בת זוג שהיא לא רק חכמה ומעניינת אלא גם מושכת, נתפסת בעיני כמובנת. האם זה לא לגיטימי בעיניך?
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 16 במרץ 2012
אני לא חושבת שבעית נחמדות, היא הבעיה פה
אולי מראה,כן
בעיקר רמת השפיות באתר בקטגורית הגברים, לפחות.
אולי בקטגורית הנשים זה שונה, למרות שלפי מראית העין, נראה ששם דווקא המצב חמור יותר.
צמח בר​(נשלטת)
צמח בר​(נשלטת) • 16 במרץ 2012
אנוקס היקר לא פחות icon_smile.gif ,
אני יוצאת מתוך נקודת הנחה שרובם של האנשים נמצאים בטווח הנורמלי של המראה החיצוני- הם לא יפהפיים מדהימים וגם לא מכוערים.
מכוער זו מילה קשה. היא מבטאת משהו שהוא הרבה מעבר למראה חיצוני.
האם באמת נתקלת פעם באישה מכוערת?
שים לב- בכלל לא דיברתי על משיכה גופנית. משיכה גופנית היא סוגייה אחרת לגמרי
(האם אנחנו נמשכים רק לאנשים אטרקטיביים מבחינה חיצונית? למשיכה יש כל מיני רבדים ורוב הזמן היא בכלל לא משהו שאפשר להסביר באופן הגיוני).
אני חושבת שאם מישהו הוא נחמד (כלומר מוצא חן בעיני מבחינה נפשית) ומעניין ( מוצא חן בעיניי מבחינה אינטלקטואלית) המראה שלו יבטא את זה.
וגם אם הוא לא יהיה כליל השלמות, זה יהיה מספיק בשבילי כדי לחבב אותו ובהמשך- לאהוב אותו.
הבעיה היא שאנחנו עוברים כזו שטיפת מוח תרבותית לגבי חשיבות החיצוניות, עד שהפסקנו להצליח לנטרל את זה ולהתמקד במה שחשוב באמת.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 16 במרץ 2012
צמח בר כתב/ה:
אני יוצאת מתוך נקודת הנחה שרובם של האנשים נמצאים בטווח הנורמלי של המראה החיצוני- הם לא יפהפיים מדהימים וגם לא מכוערים.
(האם אנחנו נמשכים רק לאנשים אטרקטיביים מבחינה חיצונית? למשיכה יש כל מיני רבדים ורוב הזמן היא בכלל לא משהו שאפשר להסביר באופן הגיוני).
אני חושבת שאם מישהו הוא נחמד (כלומר מוצא חן בעיני מבחינה נפשית) ומעניין ( מוצא חן בעיניי מבחינה אינטלקטואלית) המראה שלו יבטא את זה.
וגם אם הוא לא יהיה כליל השלמות, זה יהיה מספיק בשבילי כדי לחבב אותו ובהמשך- לאהוב אותו.
הבעיה היא שאנחנו עוברים כזו שטיפת מוח תרבותית לגבי חשיבות החיצוניות, עד שהפסקנו להצליח לנטרל את זה ולהתמקד במה שחשוב באמת.

צמח בר, מה זאת אומרת "משיכה גופנית היא סוגייה אחרת לגמרי"? משיכה גופנית היא חלק מהתנאי שמגדיר עבורנו מי בעינינו יפה ומי לא. ולגבי חשיבות של החיצוניות ושטיפת המוח, אני חושב שאין שום קשר. כאשר אנחנו בוחרים פרטנר לחיים אנחנו משתמשים בכל החושים שעומדים לרשותנו. חוש הראיה הוא אחד מהם. די לעבור בסופרפארם כדי להבין עד כמה אנחנו מפעילים את כל החושים בלא יוצא מן הכלל בבחירות שלנו, מה שמאלץ את המעצבים לייצר אריזות מקוריות, ולהשקיע בעיצובם של המיכלים. גם התכולה לא די לה שתהיה מועילה, צריך שיהיה לה מרקם נעים למגע וניחוח מעורר. זאת אינה שטיפת מוח אלא האופן בו אנחנו בנויים והקריטיריונים או הפריזמה דרכה אנחנו מסתכלים על העולם. למה שנקלט בחוש הראיה יש תפקיד לא פחוּת מכל מה שנקלט בחוש השמיעה, המישוש והריח. (גם הטעם).

לסיכום:
א. אני חושב שלא ניתן לדבר על קריטיריון היופי בבחירה של פרטנר תוך התעלמות ממשיכה מינית.
ב. הצורך שלנו להמצא ליד אדם בעל מראה שמושך אותנו אינו קשור לשטיפת מוח אלא לעובדת היותנו בני אדם שניחנו גם בחוש הראיה.
ג. כאשר אדם אומר "אין כאן נשים יפות", הוא מתכוון לכך שאין כאן נשים אליהן הוא נמשך ולא "אף אחת פה לא דומה לאנג'לינה ג'ולי, איזה פאק".
שלגי
שלגי • 16 במרץ 2012
צריך למצוא רק אחת/אחד שתתאים.

אני בטוחה שהיא אי שם או אי פה, איפה שהוא icon_smile.gif

בהצלחה.

וביחס לסוגיית המשיכה - זה באמת נראה לי בסיסי, כמו כל יתר הדברים, בדיוק כפי שציין הגמד.
daniel222
daniel222 • 16 במרץ 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
צמח בר כתב/ה:

צמח בר, מה זאת אומרת "משיכה גופנית היא סוגייה אחרת לגמרי"? משיכה גופנית היא חלק מהתנאי שמגדיר עבורנו מי בעינינו יפה ומי לא. ולגבי חשיבות של החיצוניות ושטיפת המוח, אני חושב שאין שום קשר. כאשר אנחנו בוחרים פרטנר לחיים אנחנו משתמשים בכל החושים שעומדים לרשותנו. חוש הראיה הוא אחד מהם. די לעבור בסופרפארם כדי להבין עד כמה אנחנו מפעילים את כל החושים בלא יוצא מן הכלל בבחירות שלנו, מה שמאלץ את המעצבים לייצר אריזות מקוריות, ולהשקיע בעיצובם של המיכלים. גם התכולה לא די לה שתהיה מועילה, צריך שיהיה לה מרקם נעים למגע וניחוח מעורר. זאת אינה שטיפת מוח אלא האופן בו אנחנו בנויים והקריטיריונים או הפריזמה דרכה אנחנו מסתכלים על העולם. למה שנקלט בחוש הראיה יש תפקיד לא פחוּת מכל מה שנקלט בחוש השמיעה, המישוש והריח. (גם הטעם).

לסיכום:
א. אני חושב שלא ניתן לדבר על קריטיריון היופי בבחירה של פרטנר תוך התעלמות ממשיכה מינית.
ב. הצורך שלנו להמצא ליד אדם בעל מראה שמושך אותנו אינו קשור לשטיפת מוח אלא לעובדת היותנו בני אדם שניחנו גם בחוש הראיה.
ג. כאשר אדם אומר "אין כאן נשים יפות", הוא מתכוון לכך שאין כאן נשים אליהן הוא נמשך ולא "אף אחת פה לא דומה לאנג'לינה ג'ולי, איזה פאק".

אני מסכים עם צמח בר שמשיכה לאדם יכולה להיות שונה מאד מקריטריון היופי.
יש נשים מאד יפות אבל ממש לא סקסיות ולא מושכות.
ישנן נשים שלא מוגדרות ע"י הרוב כנשים יפות אבל הן מאד סקסיות ומאד מושכות.
אנחנו נמשכים הרבה יותר למה שאדם משדר כלפי חוץ.
מה שאנו משדרים כלפי חוץ נובע ישירות מהאישיות שלנו ולכן אישה חכמה ונעימה שלא נחשבת לממש יפה
יכולה להיות הרבה יותר מושכת מאישה יפיפיה, לא חכמה במיוחד וממש לא נעימה.
(תקף באותה מידה לגברים)
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 16 במרץ 2012
daniel222 כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

אני מסכים עם צמח בר שמשיכה לאדם יכולה להיות שונה מאד מקריטריון היופי.
יש נשים מאד יפות אבל ממש לא סקסיות ולא מושכות.
ישנן נשים שלא מוגדרות ע"י הרוב כנשים יפות אבל הן מאד סקסיות ומאד מושכות.
אנחנו נמשכים הרבה יותר למה שאדם משדר כלפי חוץ.
מה שאנו משדרים כלפי חוץ נובע ישירות מהאישיות שלנו ולכן אישה חכמה ונעימה שלא נחשבת לממש יפה
יכולה להיות הרבה יותר מושכת מאישה יפיפיה, לא חכמה במיוחד וממש לא נעימה.
(תקף באותה מידה לגברים)

דניאל, שים לב לסעיף ג' שהשארתי ותגיד לי במה הוא שונה ממה שכתבת אתה.

אני לא מאמין שאדם שטוען שאינו מוצא אישה יפה לבנות אתה מערכת יחסים מתכוון ליופי נטו, לדעתי הוא מתכוון לכך שאינו מוצא אישה שתהיה מושכת בעיניו, דהיינו: אישה שתהיה יפה בעיניו ולא בעיני החברה, הפרסומאי או חבר שופטים בתחרות מלכת יופי, ולכן ההפרדה שעשתה צמח בר פוגמת באפשרות לדון בנושא. אין טעם להגיד לאדם כזה שלא כולן צריכות להיות אנג'לינה ג'ולי וכי לא בכך מסתכמים היופי או המשיכה, כי לא את אנג'לינה ג'יולי של בראד פיט הוא מחפש, אלא את אנג'לינה ג'ולי שלו.

לכולנו קיימים קריטריונים של יופי שחלקם גמישים וחלקם לא ורובם מהווים תמהיל של שאר תכונות של אדם שאנחנו פוגשים, על-פיהם אנחנו מגדירים את אידיאל היופי שלנו (חלקנו במודע וחלקנו שלא במודע). משיכה גופנית מהווה חלק מאותו קריטריון יופי מדובר ולכן לא ניתן להפריד בין השניים.

לו פותח שרשור היה אומר: הגעתי לכאן אמש, ראיתי תמונות של נשים והן כולן מכוערות, תשובתה של צמח בר הייתה אקטואלית. אבל הוא אמר שנפגש, ניסה ולא מצא כי לא נמשך לחיצוניות. מן הסתם בזמן שנפגש וניסה הוא הכיר את כל המכלול של הנשים עמן נפגש ושפט אותן לא עפ"י חיצוניות גרידא אלא עפ"י אותה משיכה עליה מדבר אתה.