אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם באמת אחריי זה אפשר להעשים צעירים בהשתמטות?

טעימה אוהבת
לפני 12 שנים • 26 במרץ 2012

Re: גם אני מתקומם !

טעימה אוהבת • 26 במרץ 2012
חומד נופים כתב/ה:
בנות חמודות שלום.

כן. גם כשאני כן הייתי חייל קרבי וקצין צעיר היו מעשים כאלה.

אותי הרבה יותר מקומם שגיאות כתיב.

בזמן שלי לא לא הייתה את היכולת לבדוק איות ולא היה מחשב, נסעתי ברנו 4 למי שזוכר.

אבל אפילו אז ידעתי להילחם בגבורה ולקבל לפלוגה רק מגישות קפה שידעו עברית תקינה.

איפה היית חייל קרבי וקצין בצבא הצוררים?
חומד נופים​(שולט)

חומד נופים​(שולט) • 26 במרץ 2012
רצסיבי כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:
חומד נופים כתב/ה:

עוד אחד חי בסרט....

אני עם החומד.
כשמישהו מדבר על השתמטות מהצבא ומתבל את דבריו בשגיאות כתיב לרוב,
זה מקומם אותי, השילוב העילג-מתחמק-מחובה-אזרחית הזה, סרט או לא סרט.
מישהו צריך להילחם כדי שאחרים יילמדו לכתוב כמו שצריך, בלי שייפלו להם טילים על הראש.

ואפרופו סרט, באמת, לפעמים עדיף ספר על סרט, זה עוזר עם השגיאות.

רצסיבי.

אני חש כי אתה ואני עוד מכירים את הסרטים בשחור ולבן, שנינו יכולים להיות משני צידי המתרס

לא להזדקק לקרוא לרביזיוניסטים בשמות גנאי ולהמציא את ההיסטוריה מחדש.

אני מאמין ששולט יכול לבחור לו כול גוון של חולצה ואפילו לחוש אהבה לכריזנטמות שהוא שותל בגינה ועדיין להיות גבר.

מיותר לציין שאני בא לעשות אהבה ולא מלחמה בוודאי לא עם ילדות שיכולות להיות חברות של הבנים שלי .
כול הארבעה, דוברי עברית תקנית, כותבי עברית תקנית וכולם שרתו ביחידות מובחרות למורת רוחה של אמם!
מלכתא

מלכתא • 26 במרץ 2012
רצסיבי כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:
חומד נופים כתב/ה:

עוד אחד חי בסרט....

אני עם החומד.
מישהו צריך להילחם כדי שאחרים יילמדו לכתוב כמו שצריך, בלי שייפלו להם טילים על הראש.

לא דיברתי על זה. אני נגד השתמטות בכל צורה.
חי בסרט מי שמתייחס לנשים בצבא כ"מגישות קפה".

לגבי שגיאות הכתיב, יש כאלו לרוב האוכלוסיה. יש במדינה הזאת לא מעט אנשים שלא נולדו בארץ, אנשים שאין זו שפת אם שלהם, וגם בקרב אלו שנולדו כאן יש אנשים אשר אובחנו כדיסלקטים בצורה כזו או אחרת(אגב, מכירה גם קצינים כאלה), מה שמונע מהם לכתוב נכון.
לפספס את הפואנטה בגלל שגיאות כתיב? הפסד.
היה הרבה יותר חכם להעיר בצורה מנומסת ולא לנפח פיל מזבוב.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
לפניי שבעיות האיות שלי יהפכו לאישיו אוף זה דיי , והשכנוע העצמי שבטוח הגשתי קפה בצבא או לא שירטטי בכלל ולכן אני מדברת על השתמטות ,הם הסיבה לדיון.
נבהיר דבר קטן:
אני אכן כותבת עם שגיאות כתיב בכול ה4 שפות שאני יודעת .
יש לזה את הסיבות שיש לזה ,ואינן שייכות לכאן.
אני בעצמי עשיתי עתודה שירתתי 3 שנים בצהל ביחידה מובחרת (כולל קבע) ועד היום עושה מילואים בהתנדבות מלאה .
ולא לא מגישים קפה במילואים בטור אישהicon_smile.gif

הסיבה שאני מעלה את הנושא הוא:
אני חושבת שלמרות כל זה קיים שנים במסגרות הממשלתיות שלנו, ולא רק בצבא , הדברים האלו מעודדים אפילו יותר את ההורים לחנך את ילדיהם לא לבחור להתגייס.
זה מוריד את המורל של המדינה שלנו, הורס את המוטיבציה של הנוער הצעיר שמתגייס ונותן לגיטימציה לפרזיטיות שיש היום.
היום אנשים גאים בזה שהם לא יצאו פריירים והלכו לצבא.
משהו שהתביישו בו לפניי מספר שנים, ועוד דברים רבים אחרים.
זה איך שאנחנו נראים בטור צהל בהרבה מקרים .
הסיבה שפתחתי את השרשור הזה היא כדיי לשמוע דעות של כאלו שחוו התרשמו פגשו ומכירים את זה .
איך הם רואים את ההשפעה של זה ?
מה דעתם? למה זה הופך אותנו בטור אומה שהשירות בצהל הוא חובה בה לפי החוק.

אני אשמח אם תתמקדו בעניין , תודה.
נילי ונילי

נילי ונילי • 26 במרץ 2012
מלכת האהבה כתב/ה:
רצסיבי כתב/ה:
מלכת האהבה כתב/ה:
חומד נופים כתב/ה:

עוד אחד חי בסרט....

אני עם החומד.

לא דיברתי על זה. אני נגד השתמטות בכל צורה.
חי בסרט מי שמתייחס לנשים בצבא כ"מגישות קפה".

לגבי שגיאות הכתיב, יש כאלו לרוב האוכלוסיה. יש במדינה הזאת לא מעט אנשים שלא נולדו בארץ, אנשים שאין זו שפת אם שלהם, וגם בקרב אלו שנולדו כאן יש אנשים אשר אובחנו כדיסלקטים בצורה כזו או אחרת(אגב, מכירה גם קצינים כאלה), מה שמונע מהם לכתוב נכון.
לפספס את הפואנטה בגלל שגיאות כתיב? הפסד.
היה הרבה יותר חכם להעיר בצורה מנומסת ולא לנפח פיל מזבוב.

מש"א
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 26 במרץ 2012
כל כך מוזרה לי ההערה הזאת על שגיאותיה של קסנדרה. כל מי שקורא את תגובותיה יודע שיש לה שגיאות כתיב ושיש לה בעיה והיא אינה חוסר קריאת ספרים או בורות, כי במקביל אי אפשר שלא לשים לב לעובדה שכל ההודעות שלה נבונות, מעניינות ומלומדות מה שבהחלט מוכיח שלא באנאלפאבית מדובר.

אני אישית מאחל לעצמי יותר אנשים עם שגיאות כתיב כמו קסנדרה על-פני לא מעט אחרים שכותבים ללא שגיאות כתיב, אמנם, אבל תגובותיהם לחלוטין לא שוות לא רק התייחסות אלא אפילו קריאה.

(סליחה שאיני מגיב לנושא עצמו. אני משוחד, אז נראה לי שזה יהיה בלתי הוגן).

וקסנדרה, את לא חייבת הסבר לאף אחד.
    התגובה האהובה בשרשור
kasandra​(מתחלפת){jegularis}
אני מאוד אשמח גמד אם תגיב .
גם אם דעתך אינה ניטרלית.
הריי תחשוב על זה בגדול , אנחנו חיים במדינה שיש בה חוק שירות חובה.
כול מי שרגלו דרחה בצבא ודאג לשרת את המדינה בטוח זה השאיר בו חותם מסוים ,בין אם לטוב ובין אם לרע.
כך שלכולנו , או לפחות לרובנו צריך להיות מה להגיד בנושא , כי הנושא הזה לצערנו ישאר להיות עוד רלוונטי הרבה זמן.(המדינה לא תשנה את החוק בהקדם, כמו שגם מצבנו הפוליטי גמוגרפי מדיני לא ישתנה במהרה)
מלכתא
מלכתא • 26 במרץ 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
כל כך מוזרה לי ההערה הזאת על שגיאותיה של קסנדרה. כל מי שקורא את תגובותיה יודע שיש לה שגיאות כתיב ושיש לה בעיה והיא אינה חוסר קריאת ספרים או בורות, כי במקביל אי אפשר שלא לשים לב לעובדה שכל ההודעות שלה נבונות, מעניינות ומלומדות מה שבהחלט מוכיח שלא באנאלפאבית מדובר.

אני אישית מאחל לעצמי יותר אנשים עם שגיאות כתיב כמו קסנדרה על-פני לא מעט אחרים שכותבים ללא שגיאות כתיב, אמנם, אבל תגובותיהם לחלוטין לא שוות לא רק התייחסות אלא אפילו קריאה.

(סליחה שאיני מגיב לנושא עצמו. אני משוחד, אז נראה לי שזה יהיה בלתי הוגן).

וקסנדרה, את לא חייבת הסבר לאף אחד.

לא מכירה את קסנדרה, אבל מסכימה מאוד.
שיר כאב​(שולטת){סוליקר}
קסנדרה, להשתמטות מגוון סיבות. האמנם דוקא תופעת ההתעללות בצבא, שכאמור קיימת שנים רבות, הופכת אותו לגוף שלא ראוי לשרת בו?
קיימות בצה"ל תופעות קשות בהרבה (בפרט בתחום של סיכון חיי חיילים בשם החסכון בתקציב, תופעה חדשה לדעתי),
בכל מקרה נראה לי שעיקר ההשתמטות היא לא אידיאולוגית דוקא אלא תועלתנית.
מעניין אם עשו על זה מחקר.
Dark Artist​(שולט)

היה ונסתיים

Dark Artist​(שולט) • 26 במרץ 2012
kasandra כתב/ה:
לפניי שבעיות האיות שלי יהפכו לאישיו אוף זה דיי , והשכנוע העצמי שבטוח הגשתי קפה בצבא או לא שירטטי בכלל ולכן אני מדברת על השתמטות ,הם הסיבה לדיון.
נבהיר דבר קטן:
אני אכן כותבת עם שגיאות כתיב בכול ה4 שפות שאני יודעת .
יש לזה את הסיבות שיש לזה ,ואינן שייכות לכאן.
אני בעצמי עשיתי עתודה שירתתי 3 שנים בצהל ביחידה מובחרת (כולל קבע) ועד היום עושה מילואים בהתנדבות מלאה .
ולא לא מגישים קפה במילואים בטור אישהicon_smile.gif

הסיבה שאני מעלה את הנושא הוא:
אני חושבת שלמרות כל זה קיים שנים במסגרות הממשלתיות שלנו, ולא רק בצבא , הדברים האלו מעודדים אפילו יותר את ההורים לחנך את ילדיהם לא לבחור להתגייס.
זה מוריד את המורל של המדינה שלנו, הורס את המוטיבציה של הנוער הצעיר שמתגייס ונותן לגיטימציה לפרזיטיות שיש היום.
היום אנשים גאים בזה שהם לא יצאו פריירים והלכו לצבא.
משהו שהתביישו בו לפניי מספר שנים, ועוד דברים רבים אחרים.
זה איך שאנחנו נראים בטור צהל בהרבה מקרים .
הסיבה שפתחתי את השרשור הזה היא כדיי לשמוע דעות של כאלו שחוו התרשמו פגשו ומכירים את זה .
איך הם רואים את ההשפעה של זה ?
מה דעתם? למה זה הופך אותנו בטור אומה שהשירות בצהל הוא חובה בה לפי החוק.

אני אשמח אם תתמקדו בעניין , תודה.

בעבר תופעות כאלו בצבא היו הרבה יותר חמורות ואז גם השתיקו הכל בתוך היחידות וכמעט אף אחד לא ידע על התעללויות אלו או אחרות. כיום יש הרבה יותר מודעות לכך. נציב קבילות חייילים מקבל משנה לשנה יותר תלונות והצבא עושה הכל כדי לעקור תופעות אלו מהשורש ומגנה אותן בפה מלא.
אני לא רואה שום טעם לחפור בנושא הזה.תמיד במסגרות חברתיות בהן יש לחצים ויש בהן כורח להיות בהן כגון: לימודים בבי"ס,פנימיות וצבא,יהיו תופעות בזויות מהסוג הנ"ל ולא רק בצבא.
מישהו זוכר את הארוע של ההתעללות בפייסבוק של כמה תלמידי פנימיה בנער אומלל שהתאבד כתוצאה מכך? האם בגלל תופעות כאלו לא ישלחו ילדים לבי"ס?

מהפוסט עולה ניחוח כבד של הצדקה להשתמטות גם אם לא מתכוונים לכך. תמיד יהיו קוצים ועשבים שוטים אך מה עם כל החייילים הקרבייים שעוברים שרות חוויתי ומיוחד שלא לומר מחזק ובונה אופי?
למה תמיד להסתכל בזכוכית מגדלת רק על השלילי ולא לראות את החיובי.
מלבד זאת עולה כאילו יש לנו ברירה ש"לא להתגייס" בגלל תופעות כאלו. אנחנו לא ארה"ב הענקית ומלאת ההון ומשאבי אנוש עצומים שיכולה להרשות לעצמה גיוס התנדבותי. בעיניי תופעת ההשתמטות היא בזויה ואין לה שום הצדקה. אין שום סיבה שאדם זה או אחר יבחר להשתמט משירות צבאי בין אם זה מסיבת שרות באוהל התורה ובין אם מדובר בפציפיזם מטופש. בסופו של דבר מישהו אחר מקריב את שנותיו היפות לטובת אותם סרבנים/משתמטים. כמובן שלצערנו כתבות מסוג זה נותנות תרוצים וכלים למתנגדי השרות הצבאי על מנת להלום בצבא ולהכפישו.