לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

רשימת השחורים.

באהלפההרבה​(אחרת)
לפני 12 שנים • 7 באפר׳ 2012

Re: היי

באהלפההרבה​(אחרת) • 7 באפר׳ 2012
[quote="Jean Grey"][quote="באהלפההרבה"][quote="סיגורני"]
חתולת הזרע כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:

"אף אחד לא יכול לנצל אותך אם לו תתני לא לנצל אותך"

את טועה ומטעה.
ואת לא יכולה לטעון טיעון כזה כי את בכלל שולטת ואין לך שמץ של מושג איך נשלטת מרגישה.

יקירתי,
כל אדם ניתן לניצול בכל תחום בחיים.
בידיאסאמ לא נמצא "מעל החיים" ולא שונה מכל תחום אחר.
שקרנים, ואפילו פתולוגיים- את יכולה למצוא גם בג'י דייט.
העובדה שאת מרגישה צורך להשלט במיטה-לא הופך אותך לסמרטוט חסר מודעות עצמית, כמו שהעובדה שאני בחרתי לשלוט- לא הופכת אותי לעל אנושית חסינת פגיעות.

אז גם בג'יי דייט כדאי להזהיר מאנשים מסוכנים, וגם בשאר תחומי החיים (לגבי השאלה "מה זה מסוכנים", זה כבר וויכוח נפרד שאני רואה אנשים פה מנהלים).
דרך אגב, "אף אחד לא ינצל אותך אם לא תתני לו" זה דבר מאוד בעייתי להגיד. הרבה פעמים אנחנו מבינים רק בדיעבד שנוצלנו. גם אז, זה לא מוריד מהאשמה של הצד המנצל. אז מה אם נתנו לו, זה לא מצדיק את מה שהוא עשה.

היי, זה לא אני כתבתי! למה רשום שכן!?

את ה"טועה ומטעה" לא את כתבת?
'Bambi'​(אחרת)

'Bambi'​(אחרת) • 7 באפר׳ 2012
[quote="באהלפההרבה"][quote="Jean Grey"][quote="באהלפההרבה"]
סיגורני כתב/ה:
חתולת הזרע כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:

את טועה ומטעה.
ואת לא יכולה לטעון טיעון כזה כי את בכלל שולטת ואין לך שמץ של מושג איך נשלטת מרגישה.

יקירתי,
העובדה שאת מרגישה צורך להשלט במיטה-לא הופך אותך לסמרטוט חסר מודעות עצמית, כמו שהעובדה שאני בחרתי לשלוט- לא הופכת אותי לעל אנושית חסינת פגיעות.

אז גם בג'יי דייט כדאי להזהיר מאנשים מסוכנים, וגם בשאר תחומי החיים (לגבי השאלה "מה זה מסוכנים", זה כבר וויכוח נפרד שאני רואה אנשים פה מנהלים).
דרך אגב, "אף אחד לא ינצל אותך אם לא תתני לו" זה דבר מאוד בעייתי להגיד. הרבה פעמים אנחנו מבינים רק בדיעבד שנוצלנו. גם אז, זה לא מוריד מהאשמה של הצד המנצל. אז מה אם נתנו לו, זה לא מצדיק את מה שהוא עשה.

חח לא, שומדבר ממה שכתוב פה icon_confused.gif
באהלפההרבה​(אחרת)

באהלפההרבה​(אחרת) • 7 באפר׳ 2012
[quote="Jean Grey"][quote="באהלפההרבה"][quote="Jean Grey"]
באהלפההרבה כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
חתולת הזרע כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:

את טועה ומטעה.

יקירתי,

מישהו נכנס לפה דרך המשתמש שלך וכתב דברים בשמך? ספיקינ' אוף אנשים שצריך להזהיר מפניהם... או שחלה פה תקנה טכנית וצריך לפנות לכלובי...

בכל אופן, בחזרה לדיון:
כמו שכתב טאבי, לא צריך לשפוט את החתולה, היא כועסת, היא נסערת, היא בטראומה, היא לא רוצה ששולטים יגיבו לדברים שלה כי ברגע זה אין לה אמון בהם, ואפשר להבין אותה (אם כי חבל, לא כל השולטים רעים!).
ולגבי שקר, זה נשמע כמו עניין פעוט אבל אם השקר היה "אני לא נשוי", או "אין לי מחלות מין", או "מעולם לא הרגתי אף אחת במהלך סשן", אפשר להבין למה היא רוצה להזהיר אותנו מהאיש (אשמח לקבל אזהרה!). כמובן, לא צריך לרוץ ולעשות אאוטינג לכל מי שמעצבן אותנו, אבל להעלות את נושא ה"רשימה השחורה" זה חשוב.
עלומה​(אחרת)
עלומה​(אחרת) • 7 באפר׳ 2012
tebayes כתב/ה:
משום מה שכחתם להזכיר אותי ואת זאלו...
גם זכרים
גם שולתים!!1

ועם זאת. לא הרמנו שוב גבות,
לא צעקו עלינו,
לא התגוננו מפנינו,
ודיברנו.
בהחלט דיברנו.

אבל יכולנו לראות שיש כאן בחורה פגועה, ושבחלק הזה כל דיון של את בסדר את לא בסדר הוא לא רלוונטי.
אפשר לראות מאוד ברור דרך המילים את התחושה שנמצאת שם.
במקרה כזה קודם כל מטפלים באדם המפוחד והפגוע מבלי להאשים או לפעול כנגד אף אחד אחר, ואחר כך מבררים את הדברים לעומק הפרטים.
וכן לגיטמי להיות פגוע.
לא לנו להחליט מה פוגע או לא פוגע במישהו, רק לקבוע אם אנחנו אחראיים או נושאים באשמה לדבר.
אז אנושיות לפני דין וחשבון.

ואפשר לכתוב רך.
גם רך גם מכבד, גם לא עוקץ.
וזה הולך לשני המינים המזורגגים פה.

בקשר לבקשה שלה ולפורום.
כן, היא ביקשה שלא יגיבו לה שולטים(לא קשור לזכרים לזכרוני) וכן אפילו שזה פורום הבנים על הבנות שעעוסק בשולטים, אבל באותה מידה הוא גם פורום לסאביות. כי זה שפה הנטיה המינית היא גבר שולט אישה נשלטת לא אומר שהנשים הנשלטות הן לא חמישים אחוז מהפורום.
אז כן זה הפורום המתאים ולא פורום הבנות על הבנות שבו היא תקבל קהל של נשלטות על ידי נשים, ונשים שולטות, לא בדיוק המקבילות שלה בעניין ולא כאלו שיוכלו לתת את העיצה שהיא מחפשת.

וכן. פורום סאביות סגור. מעולה.
אף אחד לא טען מעולם שהמידע לא מסוגל לדלוף החוצה.
גם סודות מדינה דולפים.
אבל זה מרחב בטוח לנשלטות, ולפעמים כמו שאמרו לי בעצמי מספיק פעמים לאחרונה, אתה צריך לבטוח באנשים שאוהבים אותך שלא יאמינו לשטויות שמספרים עליך.

וכן זה מעצבן. וכן זה קרה גם לי מספיק תאמינו לי.

אבל אם אתם רוצים לצאת נגד פורום סאביות סגור צאו נגד הפורום לא נגד מישהי שרוצה מרחב מוגן לעצמה שתוכל לקבל בו מענה לצורך שלה.

תקימו פורום שולטים סגור משלכם, ותדברו בו על מה שאתם רוצים בנוגע לאיזה שפחה פה הכי זורמת או מוכנה לעשות ככה וככה ואיזו מטורפת לגמרי ואל תתקרב אליה לא שווה את זה וכו.....
אגב מתערב אתכם שמשם יצאו פי אלף יותר ריכולים יד 2 ודליפות מידע.

יודעים למה אין קבוצה כזו......נסו להכניס 10 שולטים לחדר ולומר להם תחשקו יפה בקבוצה, כולם פה שווים, ובלי קרבות טריטוריאלים בבקשה ותראו מה קורה.
וזה תכף גם לשולטות רק שאצלן יש לרוב 10 אחוז יותר אגרסיות.

אתה יודע מה, היית רושם אחרת לגמרי אם הפוסט היה נפתח ע"י מישהי אחרת שבאה כנגדך, למה לא באו נגדך?, כי אולי המלטפות פה מלטפות גם אותך והקרבה שלך אליהן היא כבר רגשית המון המון שנים, זה למה.
אבל אם נוציא את החברות שלכם מהמשוואה, היית מקבל לכיוון שלך את אותו היחס שאחרים קיבלו פה.
אני עם כח המח, דווקא אתה שלאחרונה נקלע למצב כל כך לא נעים של אישה דחויה על ידך צריך לדבר אחרת ולדעת שלא מלטפים לפני שבאמת יודעים על מה מדובר, אם זה נכתב בפוסט בכללי ללא הסבר והכוונה אין לך שום זכות לבוא נגד מול כל מי שמתנהל פה על הדרך, במיוחד מול מי שמבקש רשימה שחורה ולא על מעשה אמיתי כמו אונס.
רוצים צדקנות, לפחות תהיו צדקנים כמו שצריך, על דברים אמיתיים, היא פגועה, מה אני אגיד לכם, בואו נאסוף את כל הפגועים יחד ונלטף אתכם, אתם יודעים מה יקרה, אתם תדהמו לדעת שכל אחד ואחד פה ובעולם פגוע בצורה כזאת או אחרת, קשה לכם עם הפגיעה, יש הרבה אנשי מקצוע שיעזרו לכם, מה שאתה עושה עכשיו, זה אתה מצדיק את היכולת לפגוע באחר רק בגלל שאחר נפגע ממך, אם בכוונה או לא בכוונה ואם זה כך, אז מה שנעשה לך מוצדק לגמרי טאבי, וזה הכי עצוב, שמה שקשור אליך זה לא היה בסדר שנעשה, אבל הפוסט הזה בסדר, נו באמת, דווקא ממך לא צפיתי לתגובה מתחנחנת דווקא ממך ציפיתי שתצעק, לדעתי צלחת בתגובה הראשונה שלך והרסת אותה עם התגובה הזאת.
'Bambi'​(אחרת)

'Bambi'​(אחרת) • 7 באפר׳ 2012
[quote="באהלפההרבה"][quote="Jean Grey"][quote="באהלפההרבה"]
Jean Grey כתב/ה:
באהלפההרבה כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
חתולת הזרע כתב/ה:
סיגורני כתב/ה:
נוריתE כתב/ה:
Jean Grey כתב/ה:

את טועה ומטעה.

יקירתי,

מישהו נכנס לפה דרך המשתמש שלך וכתב דברים בשמך? ספיקינ' אוף אנשים שצריך להזהיר מפניהם... או שחלה פה תקנה טכנית וצריך לפנות לכלובי...

בכל אופן, בחזרה לדיון:
כמו שכתב טאבי, לא צריך לשפוט את החתולה, היא כועסת, היא נסערת, היא בטראומה, היא לא רוצה ששולטים יגיבו לדברים שלה כי ברגע זה אין לה אמון בהם, ואפשר להבין אותה (אם כי חבל, לא כל השולטים רעים!).
ולגבי שקר, זה נשמע כמו עניין פעוט אבל אם השקר היה "אני לא נשוי", או "אין לי מחלות מין", או "מעולם לא הרגתי אף אחת במהלך סשן", אפשר להבין למה היא רוצה להזהיר אותנו מהאיש (אשמח לקבל אזהרה!). כמובן, לא צריך לרוץ ולעשות אאוטינג לכל מי שמעצבן אותנו, אבל להעלות את נושא ה"רשימה השחורה" זה חשוב.

חח לא יא מצחיקה, בטח מישהו ציטט איזה שרשור ומחר כמה משפטים ויצא משהו מעוות שצוטט לדורות.. ובשאר אני מסכימה לחלוטין.
נילי ונילי
נילי ונילי • 7 באפר׳ 2012
Tom. כתב/ה:

מרחב מוגן, טראומה,פוסט טראומה,פגיעה נפשית
רק חלק מהמילים הנאמרו פה

וזה כל מה שקרה:
ציטוט: נפגעתי נפשית- כי סמכתי על בן אדם והוא שיקר. שקרן בקיצור

נאמר שקר מסוים בתוך מערכת יחסים עם גבר

אז תצאו מבועת ה"כולנו נשים מוכות" שלכן וקחו בפרופורציות את מה שלכאורה מסופר.
(וגם ככה זה מאוד מעט)

בוא אני אסביר לך רגע איך זה נראה מהצד שלי-

מהצד שלי זה נראה כאילו כל שרשור של מישהי פה על תקיפה מינית שהיא חוותה (והפעם אני כן כותבת "תקיפה מינית")- נתקל ישר בעדת המצווחים ובראשם אתה. עדת המצווחים הזו נכנסת לפאניקה בכל פעם שהאשמות על אונס, מעשים מגונים ושאר ירקות מועלות פה ללא ביסוס (יודע מה, אפילו בצדק). בתוך עשר שניות מרגע העלאת הנושא המקורי ישר קופצים עשרת חברי מפלגת 'כח לגבר', והמייסד, וכותבים הודעות בגנות תלונות שווא, עלילות שווא, סאביות צמאות דם, וסאביות עוד יותר צמאות דם שרצות להעניק להן תמיכה מבלי לבדוק קודם במי מדובר ומה קרה.

עכשיו, ז-ה לא שרשור על תקיפה מינית.

הוא גם לא שרשור על פגיעה מינית. הוא שרשור על פגיעה כלשהי, שהכותבת סרבה לפרט לגביה אבל בהחלט לא טענה שהיא פגיעה מינית. והיא חיפשה תמיכה. ברור לי מדוע אתה ושאר חברי "זכויות הגבר" מבקשים להשהות תמיכה אוטומטית במתלוננות ולבדוק כל מקרה לגופו במקרים של תלונות על תקיפה מינית, אוקיי. ברור לי גם מדוע זה מאיים עליכם כל כך. אבל מה פאקינג כל כך מאיים בתלונה כל כך מעורפלת ומבולבלת על פגיעה לא ברורה כמו בשרשור הזה, שאצת רצת לחסל כל שריד וזכר ולתמיכה שהיה סיכוי שהבחורה הזו תקבל בפורום? מה כל כך איים עליך?! זו לא אני שצריכה להכנס לפרופורציות, אלא אתה, יא עיוני. זה אתה שקורא "נפגעתי" ויש מדמיין תסריטי זוועה של סאביות מגישות תלונות שווא על אונס ודומים נשלחים לסיביר לעבודות כפיה. לא אני ולא אף אחד אחר בשרשור קרא את ההודעה הזו כהודעה על תקיפה מינית, ולראיה אנא קרא את התשובות שכתב(נ)ו לה. מי צריך להכנס לפרופורציות פה, אחא?

בנוסף, שתי מילים על "כל מקרה לגופו" ועל מניעת התמיכה האוטומטית בנשים שנפגעו (מה שבכח קוראת "סולידריות נשית" בסלידה כזו)-

בזמן שאני מוכנה לצאת מנקודת הנחה שאתה אולי צודק בצורך להשהות תמיכה אוטומטית ולבדוק כל מקרה לגופו כשמדובר על האשמה בתקיפה מינית- אני לא מוכנה לעשות את זה גם בדברים "פעוטים יותר" כמו פגיעות אחרות (ופה אני כותבת "פגיעות" ולא "תקיפות". אני מבקשת לשים לב לניסוח). מהניסיון שלי, "כל מקרה לגופו" הוא משפט מפתח יעיל על מנת לסנדל סולידריות והגשת עזרה מידית. אני מוכנה להכיר בנחיצות שלו במקרים מסויימים, אבל כוסומו אם המקרה הזה היה מקרה כזה. אנשים הצליחו לכתוב לה שהרעיון שלה לעשות רשימה שחורה הוא רעיון רע, גם תוך כדי הענקת תמיכה רגשית, ומבלי לשבור אותה ולקרוא לה "חצופהההה" כל עשרים שניות. הייתי מצפה גם ממך לעשות בדיוק את אותו הדבר אם לא היה לך הפחד הקמאי הזה מנשים.

ולסיום סיומת, כי אני באמת לא יכולה להתאפק- תום, איך אתה יכול להיות שולט אם אתה כל כך מפחד מנשים?
A v​(שולט)

בטח נילי..

A v​(שולט) • 7 באפר׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
אדון וחבר כתב/ה:
ואני אגיד לך יותר מזה..מהצד השני...מהגבר שעליו ליכלכו..

שתי נשים שדי "מככבות " בשירשור הזה ליכלכו עליי אישית,וסיפרו כמה אני מנייאק כמה מסוכן...

ולמה זה? רק בגלל שלא נענתי.!!!!

תשמע, גם אם נניח שאני מאמינה למעשיית האגדות המדהימה הזו שאתה מספר על איך התעקשת לשמור על תומתך בזמן ששתי סאביות מרושעות כישפו אותך כנקמה והרדימו אותך למאה שנה עד שתתעורר מנשיקה של כלובי, גם אם נניח ואני מאמינה לזה, עדיין, תן לי להגיד לך דבר אחד-

מכל השרשור הזה, יצאת מ-זה אפס.

רק עלייך ניסיתי לעשות רושם...

יש מסרים וצילומי מסך.

ולעניין לבן הבכור של במידה ויהיה לך,תקראי אפס.

זה שאני לא דרמה קווין כמו חלק מהנשים לא אומר שאני לא צודק.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 7 באפר׳ 2012
נילי

אני משתדל לתת תמיכה רגשית כאשר אני חושב שיש מקום לכך.

לא ראיתי סיבה לתת תמיכה רגשית לסיפור שבו האישה לא מוכנה לספר מה קרה בכלליות
מלבד שמדובר בשקר. לא ברור גם אם הייתה פגיעה(אי אפשר לקחת ממנה את זה שהרגישה
פגועה אבל האם באמת הייתה פגיעה? אין לדעת. היא לא מוכנה לספר) ובמקביל היא מגדפת את
השולטים ורוצה לעשות רשימה שחורה שלהם.

זה רצון לצומי. רצון לספר לחברות "כל הגברים מניאקים" או משהו בסגנון הזה.
אז שתחפש חברה לספר טובה לה על זה ובכך יגמר הסיפור.

אני לא מרגיש חובה לתת צומי לכל אחת שמחפשת זאת במסווה של "תמיכה רגשית"

ההתנהלות שלה הייתה מבזה ולא שווה אפילו יחס רציני מההתחלה.
אחר כך כאמור היא התנצלה על ניסוח הודעתה הראשונה כל שלפחות קצת מזה היא תיקנה.

תנסי להיות קצת פחות תומכת רגשית על אוטומט על כל אחת שמספרת סיפור
וקודם תבררי אם יש רצינות בדברים. מלבד רגש של פגיעה לא ראיתי שום דבר אחר.

שאלו אתה פה שאלות לגיטימיות שקשורות לנושא (גם נשים)
והיחס לשאלות היה בזילזול (וגם לא ניתן מענה ברור)

את מצפה שאני אתמוך רגשית באחת שכבר מראש אוסרת על שולטים להגיב?
שמזלזלת ותוקפת בכל תגובה שלא נותנת לה חיבוק אוטומטי או את הצומי המיידי שהיא רצה?

אולי תגידי שחשבתי "צומי" כי אני גבר ואני לא מבין את הצד הרגשי פה.
אני בטוח שתמצאי פה גם נשים שיגידו לך שלפי ההודעות כנראה מדובר בצומי ותו לא.

אני מבדיל בין צומי לתמיכה רגשית
ואת?
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 7 באפר׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
Tom. כתב/ה:

מרחב מוגן, טראומה,פוסט טראומה,פגיעה נפשית
רק חלק מהמילים הנאמרו פה

וזה כל מה שקרה:
ציטוט: נפגעתי נפשית- כי סמכתי על בן אדם והוא שיקר. שקרן בקיצור

נאמר שקר מסוים בתוך מערכת יחסים עם גבר

אז תצאו מבועת ה"כולנו נשים מוכות" שלכן וקחו בפרופורציות את מה שלכאורה מסופר.
(וגם ככה זה מאוד מעט)

בוא אני אסביר לך רגע איך זה נראה מהצד שלי-

מהצד שלי זה נראה כאילו כל שרשור של מישהי פה על תקיפה מינית שהיא חוותה (והפעם אני כן כותבת "תקיפה מינית")- נתקל ישר בעדת המצווחים ובראשם אתה. עדת המצווחים הזו נכנסת לפאניקה בכל פעם שהאשמות על אונס, מעשים מגונים ושאר ירקות מועלות פה ללא ביסוס (יודע מה, אפילו בצדק). בתוך עשר שניות מרגע העלאת הנושא המקורי ישר קופצים עשרת חברי מפלגת 'כח לגבר', והמייסד, וכותבים הודעות בגנות תלונות שווא, עלילות שווא, סאביות צמאות דם, וסאביות עוד יותר צמאות דם שרצות להעניק להן תמיכה מבלי לבדוק קודם במי מדובר ומה קרה.

עכשיו, ז-ה לא שרשור על תקיפה מינית.

הוא גם לא שרשור על פגיעה מינית. הוא שרשור על פגיעה כלשהי, שהכותבת סרבה לפרט לגביה אבל בהחלט לא טענה שהיא פגיעה מינית. והיא חיפשה תמיכה. ברור לי מדוע אתה ושאר חברי "זכויות הגבר" מבקשים להשהות תמיכה אוטומטית במתלוננות ולבדוק כל מקרה לגופו במקרים של תלונות על תקיפה מינית, אוקיי. ברור לי גם מדוע זה מאיים עליכם כל כך. אבל מה פאקינג כל כך מאיים בתלונה כל כך מעורפלת ומבולבלת על פגיעה לא ברורה כמו בשרשור הזה, שאצת רצת לחסל כל שריד וזכר ולתמיכה שהיה סיכוי שהבחורה הזו תקבל בפורום? מה כל כך איים עליך?! זו לא אני שצריכה להכנס לפרופורציות, אלא אתה, יא עיוני. זה אתה שקורא "נפגעתי" ויש מדמיין תסריטי זוועה של סאביות מגישות תלונות שווא על אונס ודומים נשלחים לסיביר לעבודות כפיה. לא אני ולא אף אחד אחר בשרשור קרא את ההודעה הזו כהודעה על תקיפה מינית, ולראיה אנא קרא את התשובות שכתב(נ)ו לה. מי צריך להכנס לפרופורציות פה, אחא?

בנוסף, שתי מילים על "כל מקרה לגופו" ועל מניעת התמיכה האוטומטית בנשים שנפגעו (מה שבכח קוראת "סולידריות נשית" בסלידה כזו)-

בזמן שאני מוכנה לצאת מנקודת הנחה שאתה אולי צודק בצורך להשהות תמיכה אוטומטית ולבדוק כל מקרה לגופו כשמדובר על האשמה בתקיפה מינית- אני לא מוכנה לעשות את זה גם בדברים "פעוטים יותר" כמו פגיעות אחרות (ופה אני כותבת "פגיעות" ולא "תקיפות". אני מבקשת לשים לב לניסוח). מהניסיון שלי, "כל מקרה לגופו" הוא משפט מפתח יעיל על מנת לסנדל סולידריות והגשת עזרה מידית. אני מוכנה להכיר בנחיצות שלו במקרים מסויימים, אבל כוסומו אם המקרה הזה היה מקרה כזה. אנשים הצליחו לכתוב לה שהרעיון שלה לעשות רשימה שחורה הוא רעיון רע, גם תוך כדי הענקת תמיכה רגשית, ומבלי לשבור אותה ולקרוא לה "חצופהההה" כל עשרים שניות. הייתי מצפה גם ממך לעשות בדיוק את אותו הדבר אם לא היה לך הפחד הקמאי הזה מנשים.

ולסיום סיומת, כי אני באמת לא יכולה להתאפק- תום, איך אתה יכול להיות שולט אם אתה כל כך מפחד מנשים?

אני לא אענה בשם תום, אלא בשמי, נילי.
אני לא חושבת שסולידריות נשית היא משהו שיש לסלוד ממנו. אני מתייחסת בסלידה לזה שכל פיפס שעוברת אישה היא "תקיפה" והיא "נשברת" כמו גם ש"יש להתנהג אליה בזהירות ובהכלה למרות שהיא מתייחסת לאחרים כמו לזבל."

ובכן, מי שמגבה את זה לא רק שלא מייצר סולידריות נשית,
לא רק שלא מייצר העצמה נשית אלא החלשה שלה,
לא רק שמייצר משבר אי אמון בשיח בין גברים ונשים,
אלא שהוא עצמו מייצר גם שנאת נשים.
ויודעת מה?
בצדק.

אבל את יודעת למה אני לא מצפה ממך להבין שמה שנעשה כאן זו התנהגות מזלזלת מול גברים, נילי?
כי את עצמך עושה את זה באופן מובהק כל כך, כאילו שכל פעם שאת מנמיכה איזה גבר, את מייצרת לכלל הנשים איזה יתרון. זה לא. אנחנו לא במלחמה בין המינים, והעצמה של מין אחד ע"י השני היא אולי דרך טובה יותר להתחיל להסתכל על הדברים, כי לכל מין יש את היתרונות והחסרונות שלו. זה גם כל היופי.

עכשיו, אף אחד לא היה מזלזל במה שחתולה עברה, אם היא לא היתה מזלזלת בכלל הגברים בשם הפגיעה הזו. ובאמת, זה לא מידתי מה שקרה בפוסט ההזוי הזה. אז היא נפגעה. היא אפילו לא טענה שהיא נפגעה מאוד. זה נותן סיבה לפגוע באחרים? להדיר אחרים מהשיח רק בשל מינם? באמת?

וזה שגם הם גברים זו לא סיבה. היית מוכנה שבגלל שפלסטינאי ירה אבן ירססו פלסטינאים אחרים?
ואיתם אנחנו הרי ב"מלחמה" ו"אוייבים", ובכל זאת קשה לדעת לסבול זאת אלא כמוצא אחרון.
זה לא מידתי, זה חיתוך לא נכון, והגיע הזמן שאנחנו כנשים נלמד לבצע את ההקשרים והחיבורים הנכונים, ולא נתנהל בעולם כאילו שכוחות האופל מנסים להשמידנו וללא סולידריות נשית יצודו אותנו ויאכלו את בשרינו.

אני חושבת בכל זאת, שלסולידריות נשית יש כל כך מה לתרום, והיא חלק מסולידריות אנושית.
אני פשוט לא חושבת שהחלק המפותח בסולידריות נשית צריך להיות נגד גברים.

חג שמח.
נילי ונילי
נילי ונילי • 7 באפר׳ 2012
Tom. כתב/ה:
את מצפה שאני אתמוך רגשית באחת שכבר מראש אוסרת על שולטים להגיב?

לא מצפה ממך לתת לה תמיכה רגשית ואפילו לא מצפה ממך למלא אחר הבקשה שלה להימנע מלכתוב פה כשולט, אבל אני כן מצפה ממך להתייחס לבקשה במינימום של כבוד.
גם זאלו וגם טאבי לא מילאו את הבקשה שלה וכן הגיבו פה, אבל התגובות שלהם לא היו דורסניות כמו התגובות שלך. לך תעשה בירור עצמי ותראה איפה אתה כשלת והם כן הצליחו.

בכח, אני מתנצלת, אני כושלת מלראות איפה אנחנו חלוקות. לשיטתי את משליכה עליי איזושהי דמות פמיניסטית דמונית שיש לך בראש, שהיא לא ממש קשורה אליי, ולכן אני לא יודעת איך לענות לך. מלבד זאת, אני מסכימה עם כל מה שכתבת.