צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

רשימת השחורים.

A v​(שולט)
לפני 12 שנים • 7 באפר׳ 2012

את...(נילי)

A v​(שולט) • 7 באפר׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:
Tom. כתב/ה:
את מצפה שאני אתמוך רגשית באחת שכבר מראש אוסרת על שולטים להגיב?

לא מצפה ממך לתת לה תמיכה רגשית ואפילו לא מצפה ממך למלא אחר הבקשה שלה להימנע מלכתוב פה כשולט, אבל אני כן מצפה ממך להתייחס לבקשה במינימום של כבוד.
גם זאלו וגם טאבי לא מילאו את הבקשה שלה וכן הגיבו פה, אבל התגובות שלהם לא היו דורסניות כמו התגובות שלך. לך תעשה בירור עצמי ותראה איפה אתה כשלת והם כן הצליחו.

בכח, אני מתנצלת, אני כושלת מלראות איפה אנחנו חלוקות. לשיטתי את משליכה עליי איזושהי דמות פמיניסטית דמונית שיש לך בראש, שהיא לא ממש קשורה אליי, ולכן אני לא יודעת איך לענות לך. מלבד זאת, אני מסכימה עם כל מה שכתבת.

יוצאת עלובה מרגע לרגע...

מעניין למה את השאר לא תקפת...חברים שלך?

שכחתי המנטאליות של שמאלנית עלובה שתוקפת רק בגלל שלא מתאים לה מה שכתבו.

הם זכרים אבל התיישרו או חברים אז לא נתקוף אותם...

עלובה.
רפאל
רפאל • 7 באפר׳ 2012
נילי ונילי,

על איזה "מרחב מוגן" את בדיוק מדברת? מרחב מוגן פרטי שלך ושל חתולת הזרע, שבשביל לקיימו כל העולם ואחותו צריכים להתבטל ולספוג את האגרסיות של שתיכן? או שזה מרחב מוגן של כולם?

רק שאם זה מרחב מוגן של כולם, מה פתאום אנחנו צריכים לקבל את זה שמישהי אוסרת עלינו להגיב כאן "כי אנחנו לא מעניינים אותה בשיט"? מה פתאום אנחנו צריכים לקבל כאן, במרחב המוגן שלנו, יוזמות לרשימות שחורות שבהן יקטלגו אותנו ואת עלק מידת המסוכנות שלנו? ומה פתאום מי שמשמיע את מחאתו על דברים מסוג זה צריך להסתכן בכך שנילי ונילי תקרא לו אפס, במרחב המוגן שלו?

בקיצור, וכפי שכבר כתבתי, מי שרוצה לעשות דין ומשפט לכל העולם ואחותו, אבל לעצמו מבקש רק חנינה ואמפתיה, הוא אדם מסוכן לדעתי. הוא מסוכן פשוט מפני שהוא מבקש להנהיג נורמה אחת לכל העולם ואחותו, ונורמה אחרת לעצמו. מפני שהוא מבקש לעשות משפט שדה לכל בזמן שלעצמו הוא מבקש מרחב מוגן.
philia
philia • 7 באפר׳ 2012
רפאל כתב/ה:
נילי ונילי,

על איזה "מרחב מוגן" את בדיוק מדברת? מרחב מוגן פרטי שלך ושל חתולת הזרע, שבשביל לקיימו כל העולם ואחותו צריכים להתבטל ולספוג את האגרסיות של שתיכן? או שזה מרחב מוגן של כולם?

רק שאם זה מרחב מוגן של כולם, מה פתאום אנחנו צריכים לקבל את זה שמישהי אוסרת עלינו להגיב כאן "כי אנחנו לא מעניינים אותה בשיט"? מה פתאום אנחנו צריכים לקבל כאן, במרחב המוגן שלנו, יוזמות לרשימות שחורות שבהן יקטלגו אותנו ואת עלק מידת המסוכנות שלנו? ומה פתאום מי שמשמיע את מחאתו על דברים מסוג זה צריך להסתכן בכך שנילי ונילי תקרא לו אפס, במרחב המוגן שלו?

בקיצור, וכפי שכבר כתבתי, מי שרוצה לעשות דין ומשפט לכל העולם ואחותו, אבל לעצמו מבקש רק חנינה ואמפתיה, הוא אדם מסוכן לדעתי. הוא מסוכן פשוט מפני שהוא מבקש להנהיג נורמה אחת לכל העולם ואחותו, ונורמה אחרת לעצמו. מפני שהוא מבקש לעשות משפט שדה לכל בזמן שלעצמו הוא מבקש מרחב מוגן.

רפאל.

כתבת קודם על סובייקטיביות וכן, מה לעשות הרוב בעיני המתבוננ//ת.
אותו דבר לשים שתיים באותו צד בדיוק כי יש להן XX ולא XY

חתולה שאלה שאלה.
נקבות וזכרים - חלקם ענו לשאלה.
אחרות ואחרים התחילו לתת דוגמאות אישיות.
למה?
לא יודעת.
אבל באותה הזדמנות, התחילו לברך במילים קסומות.

אבל ראה איזה פלא, טאבי שהוא היחיד שאקרא לו פה בשמו לא קיבל שום רותחין כי הוא התייחס לעניין למרות שהוא לא נקבה.

ולא.
אני לא צינית.

[ אם יש לך זמן. ובא לך תציץ אחורה לשורות ש"על השפיטה" ]

.
בכוח המוח​(שולטת)
בכוח המוח​(שולטת) • 7 באפר׳ 2012
philia כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
נילי ונילי,

רפאל.

כתבת קודם על סובייקטיביות וכן, מה לעשות הרוב בעיני המתבוננ//ת.
אותו דבר לשים שתיים באותו צד בדיוק כי יש להן XX ולא XY

חתולה שאלה שאלה.
נקבות וזכרים - חלקם ענו לשאלה.
אחרות ואחרים התחילו לתת דוגמאות אישיות.
למה?
לא יודעת.
אבל באותה הזדמנות, התחילו לברך במילים קסומות.

אבל ראה איזה פלא, טאבי שהוא היחיד שאקרא לו פה בשמו לא קיבל שום רותחין כי הוא התייחס לעניין למרות שהוא לא נקבה.

ולא.
אני לא צינית.

[ אם יש לך זמן. ובא לך תציץ אחורה לשורות ש"על השפיטה" ]

.

פיליה, אני מבינה מה שאת אומרת,
אבל דעתי היא שמותר גם לאחרים, לא רק לגנדי ואמא תרזה להביע את דעתם, מבלי שיכוו ברותחין.
אולי תלכי להתבונן שוב בדינמיקת: "אני-אישה-אז-מגיע-לי-להתנהג-איך-שבא-לי-ולך-לא-יא-חרא-קטן."
למה שכולם ילכו כאן על ביצים בעצם? את זה לא הבנתי.
אז טאבי לא קיבל על הראש, כי הוא בא וכולו הכלה ואור ואהבה, הבנה חמלה ורצון טוב.
אבל אם מישהו לא מסכים להיות הקדוש בכל הסיפור, והדעה שלו אחרת, צריך להדיר אותו?
באמת? מה זה האיפה ואיפה הזו? איך אפשר להצדיק אותה?
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 7 באפר׳ 2012
לא אמא תרזה.
ולא גנדי.

וכן גם אני נכוויתי לאחרונה.
וכן --דווקא-- בגלל זה אני מרשה לעצמי.

ובתגובות שלי לא התייחסתי בכלל לצדק,
בעיקר מכיוון שאין כאן שום מידע להתייחס אליו.
אם היה עולה המקרה עצמו על פרטיו הייתי נותן דעתי עליו.
אבל הוא לא.

וכן אני בהחלט חושב שבמקרים כאלו, כדאי לתת "עזרה ראשונה" ולעצור את הדימום, ואז אפשר לעשות את כל העניין של לשפוט ולבדוק וכו אם צריך.
גם אם שוטר יורה בפושע, לא מעמידים אותו לדין בזמן שהוא מדמם על הרצפה.

ותתפלאו. האהדה שלי לא אוטומטית. ואני לא מלטף.
אלו הגדרות שלכם, לא שלי.
במקום לנפץ לאנשים חומות ומגננות, אפשר לגשת אליהם בצורה עדינה שלא מצריכה הרמת חומות ומגננות.
ולהשיג אותה תוצאה של הבנה ובירור וידע, ואפילו תוצאה טובה יותר.

וכן לכל סיפור יש שני צדדים במקרה הטוב. במקרה הרע יש לו גם 12.
אני מודע לזה.

זה לא היה הסיפור פה.
זה לא היה המקרה פה.
זה היה בפשטות שרשור שנכתב בצורה שתקשרה גרוע,
שגרם ליצירת אנטגוניזים,
שגרם להתגוננות.

ואני מבין את ההתגוננות.
אני פשוט גם מבין שהפעם, היא חסרת פואנטה,
לא משיגה כלום חוץ מאת החלק של "אמרתי את שלי" ולא עמדתי מהצד בזמן שמשהו עצבן אותי.
ומה זה השיג?
היה דיון עמוק ופורה שהשאיר את שני הצדדים מורווחים בהבנה?
נוצרה איזו תשתית למקרים עתידיים?
איזו מסקנה על צורת התנהלות יעילה משני הצדדים?
לא ממש.

וכן, אני מרשה לעצמי בגלל ששעברתי את זה.
אני נשאתי את המחיר בעצמי.
ואני עדיין בדעה הזו.
יש דברים שאני מוכן לשלם עליהם את המחיר.
והמחיר פה הוא אי ידיעה ואי שפיטה --זמנית---, בשביל לקנות מעט רווחה לאדם שמולי וגם לאנשים שיבואו אחריו.
ואני מוכן לזה.
אני כבר לא מאויים משקרים,
למדתי את המקום שלי ואת ההתמודדות שלי מולם.
ואני לא מאויים מרשימות שחורות, ותמים האדם שחושב שאין 10 כאלו שרצות כבר עכשיו ללא שום קשר לפורום סגור.
הטבע הבסיסי שלנו הוא להגן על הקרובים לנו, לומר להם זה וזה מסוכנים לא טובים וכו...
החלק הגדול יותר בנו הוא זה שיכול לקבל אינפורמציה מבלי שהיא אוטומטית תהפוך לאמת אוניברסלית רק כי מישהו אמר.
וגם שם יש סיכון.
להאמין או לא.
לבטוח במה שאתה חש או בנסיון של אחרים.
ואיך יודעים בכלל?
כי לכולנו תפיסה שונה של המציאות ושל מונחי רגש והבנה.
אז לא יודעים אף פעם בביטחון.
הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות הוא להפעיל את המוח ככל שאפשר לפני, בדיוק כמו כל מחקר מדעי אחר, לברר את האינפורמציה, לבדוק מה מתוכה אפשר לאמת, מה אפשר לסמך כסיכוי גבוה לאינפורמציה נכונה, ומה האינסטינקטים שלנו אומרים לנו גם.
ואז לקחת סיכון מחושב.

כי זה שווה את זה.

או שאפשר לחיות באפור.
בחירה שלכם.

אני יודע מה אני בוחר. וזו הבחירה רק שלי.
והיא נקנתה במחיר מלא.
נילי ונילי
נילי ונילי • 7 באפר׳ 2012
סושי כתבה את זה הרבה יותר טוב ממני ונראה לי שהדברים שלה נבלעו אי שם באחד הדפים, אז הנה ציטוט:
זונת סושי אייכן כתב/ה:
[...] ובכל זאת,כמה הבהרות.
לחתולונת בהחלט יש זכות לבקש מזכרים לא להגיב בפוסט שלה בדיוק כפי שלך יש זכות להתעלם מזה. ההתעלמות שלך מלמדת בעיקר על הזילזול שלך בבקשה שלה. זה פוסט שלה שבו היא מדברת על הכאב שלה ושלה בלבד. אם הנושא כ"כ בוער בעצמותייך, אתה בהחלט יכול לפתוח נושא חדש.
הפורום לא שייך לה, אבל השרשור כן, ובכל זאת אם תגיב בו היא לא יכולה חוקית לעשות לך דבר. בדיוק כפי שאם אתה נמצא בקבוצת אנשים ואחד מספר על פגיעה שנעשתה בו והוא מבקש ממך לא להגיב, ואתה כן מגיב, אז וואלה משפטית אתה מכוסה, מוסרית? זה כבר עניין אחר.
נילי ונילי
נילי ונילי • 7 באפר׳ 2012
זונת סושי אייכן כתב/ה:
אכן קראתי מתחילת השרשור עד סופו.אשה פגועה אכן יכולה להתנהג כפסיכית לפעמים מבלי להיות פסיכית,קוראים לה לתופעה הזו פוסט טראומה(לא שאני חושבת שחתולונת התנהגה כך, אבל ניחא).
שימי לב,היא לא תקפה את מי שלא הקדים לתקוף אותה.תום כפה עליה את הנוכחות שלו,אדון וחבר קראו לה טיפשה ומשם זה רק הדרדר.וכן,אם אשה פגועה,אז קודם כל אני אדאג ללטף אותה וכאשר מתקיפים אותה שוב, אני אגונן עליה כמו שלביאה מגינה על גוריה.
עכשיו,לגבי הרשימה השחורה,קטונתי.יש טיעונים מוצדקים לכאן או לכאן.אני עוד לא יודעת בעצמי.מבחינתי זה בכלל לא העניין.אם הדיון היה נעשה בלי שיפגעו בה שוב,בחיי שלא הייתי מתערבת.
עלומה,אני יותר ממעריכה אותך,אבל יש עשרות אלפי נשים שנפגעו יותר מפעמיים בחייהם,זה לא מוריד מהאמינות שלהן בעייני.
והיא לא חייכה עלומה,היא התקיפה חזרה כמו שכל אדם פגוע היה עושה אם היו שורטים אותו בפצעים שלו.
T O M​(שולט)

נילי, עד מתי?

T O M​(שולט) • 7 באפר׳ 2012
בפורום כללי שנועד לכולם חתולה לא יכולה לקבוע מי יגיב לה בשירשור ומה הוא יאמר.
בשביל זה יש בלוג הבלוג הוא פרטי ושם תצנזר מי שבא לה ואיך שבא לה.
.

כיוון שזה פורום כללי, אני אגיב איפה שבא לי, כמה שבא לי ואיך שבא לי.
וכך גם כל אחד אחר שמוצא לנכון לכתוב ולהביע את דבריו
שתתמודד עם דברי אחרים שלא תואמים את השקפתה.

אפשר לטעון שאולי לא הייתי עדין (אני לא חייב. במיוחד אחרי שהיא אומרת שהצד השני
לא מעניין אותה בשיט ומבטלת את הגברים מלענות לה ומגדפת)
אבל בבירור רואים שגם הפניות שנעשו בעדינות ומצד נשים, החוזרו בתקיפה וב"אתם שופטים אותי".

"החטא" שלי הוא שהחזרתי באותו מטבע.
היא קיבלה בדיוק מה שנתנה.

ואם בעיני מישהי כתיבה של גבר בפורום או בשירשור כלשהוא
זו "כפייה" או פגיעה ב"מרחב המוגן" שלה.
אני כבר לא יודע איך לענות ברצינות על הבדיחה הזו.

הכתיבה בפורום הזה לא נתונה להחלטתה של חתולה, נילי או סושי.
Mary Jane
Mary Jane • 7 באפר׳ 2012
מנקודת מבטי, הגיעה בחורה, הציגה באופן חלקי את רגשות הפגיעה שחוותה וביקשה להיעזר בנשים דומות לה ובעלות ניסיון. בין לבין הובהר לה שעריכת רשימות שחורות איננה הפתרון הצודק והיא הפנימה וקיבלה זאת. כמו כן במהלך הדיון הגיעו הדברים לכדי הטחת מילים פוגעניות בין המשתתפים, בשל מתיחות ורגישות לנושא, שאיש לא יצא נשכר מהם.

מכאן ועד לצאת בקול זעקה נגדה המרחק גדול. כך לטעמי. גם לאחר שקראתי את התלונות- שבאורח פלא תמיד מגיעות מאותם אנשים בדיוק- אני באמת לא מבינה מה החטא הגדול של פותחת השרשור, המצדיק התנפלות כזו, פלפולים בדבר פמיניזם כמשחית ומפלג בין המינים וקביעות לפיהן נשים
׳מתקרבנות׳ (מילה מכוערת) אינן ראויות, אובייקטיבית, לאמפתיה. באמת שנבצר מבינתי.

הייתי שמחה אם נשים היו מרגישות שהן יכולות לפנות לבנות מינן, גם על גבי הפורום, כדי להתייעץ עמן בנושאים מורכבים כמו מיילדום/פמדום ( באותה המידה, הייתי שמחה אם גם גברים היו מרגישים נוח להתייעץ עם בני מינם). אני חושבת ששיח כזה היה יכול להעמיד בפרופורציות וללבן רגשות ותחושות, וחבל שהדבר מעורר אנטגוניזם, תוקפנות וזלזול כאלו. 
שלגי
שלגי • 7 באפר׳ 2012
פורום פתוח כשמו כן הוא: פתוח.

לשיח סגור וסלקטיבי ישנם פורומים סגורים.

הציפיה שאנשים לא יגיבו משום שמאן דהוא (או דהיא )ביקשו, אינה ריאלית ובעיני גם אינה ממש לגיטימית. מרגע שמשהו מפורסם בפורום הוא כבר בחזקת הכלל . ככזה, כל אחד יכול להגיב לו.

וגם אני תהיתי מה היה קורה אם ההודעה המקורית היתה כוללת את המשפט:

"ואני מבקש את תגובתם של השולטים. ולא הנשלטות.
כי אתן לא מעניינות אותי בשיט."