ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

המקרה בחוף בוגרשוב

מוניק​(נשלטת)
לפני 12 שנים • 20 באפר׳ 2012

לדעתי

מוניק​(נשלטת) • 20 באפר׳ 2012
בתור מישהי שפומביות אינה זרה לה, חושבת שזכותה של אישה לבחור עם מי היא עושה מה וכמה, לגבי נושא שכרותה אם היא זוכרת את פרטי האירוע למיטב ניסיוני היא לא היתה שתויה עד כדי כך.
הדבר הפסול מבחינתי בכל הקונטקסט הינו חשיפת אנשים זרים וילדים להתנהלות המינית שלה ושל שותפיה.
מבחינת נושא האונס אין לפתח תיאוריות אם היא יצאה בהצהרה כי הדבר נעשה בהסכמה הרי עלינו לקבל את דבריה.
שאלה אחרת צצה במוחי, מדוע כשגבר עורך אורגייה עם 3 נשים הוא נחשב אחלה גבר, אך כשאישה נוהגת כך אוטומטית הופכים אותה לקורבן, האם לנשים אין את הזכות להנות/לרצות באקט שכזה?
כל הנושא מחזיר אותי לדיון ישן נושן מדוע כשגבר מזיין הרבה נשים הוא נחשב לגבר גבר וכשאישה שוכבת עם הרבה גברים היא נחשבת לזונה....
סתם נקודות לחשוב עליהם
Here And There​(נשלטת)
Here And There​(נשלטת) • 20 באפר׳ 2012
Mary Jane כתב/ה:
אינני יודעת מה בדיוק התרחש בחוף בוגרשוב, אך עקרונית, אישה (או גבר) בהחלט יכולה להשתכר ולשכב עם מספר רב של גברים זרים, מבלי שהדבר ייחשב לאינוס או למעשה לא אתי. זכותה לבחור לעשות בגופה ובנפשה מה שתרצה, וחובתה לקחת אחריות מלאה על מעשיה בהמשך. יתרה מזאת, מפריע לי, כפמיניסטית, לקרוא בעיתון כותרות השוללות מנשים את זכות הבחירה הזו ומקטלגות, ללא בחינה מעמיקה, אישה הנוהגת באופן דומה, כמי שבהכרח נאנסה. זו חוצפה, שיסודה באמונה, לפיה נשים אינן יכולות להנות מסיטואציה מינית כזו. אם הפמיניזם אפשר חופש מיני, צריך להיות עקביים ולא לצאת אוטומטית כנגד מעשים כאלו, בדומה לחברות פוריטניות.

חריג לכך יכול להיות מקרה בו שכרות מביאה אדם למצב של ערפול גמור, בו יד ימין אינה יודעת מה עושה יד שמאל. זה מצב מאוד מורכב לבחינה, לכן הייתי מייעצת לכל גבר ואישה החומדים פרטנר שניכר, כי שיקול דעתו רופף, להתאזר בסבלנות ולא לשתף פעולה. כמו כן להתיייחס ביתר רגישות לכל סימן קל של התנגדות ולעובדה שהתנהגות לא שכיחה מבחינה חברתית יכולה בהחלט להעיד על העדר שיקול דעת הדרוש לשם הסכמה. עדיף להיות בטוח/ה מאשר טועה.

העיתונות לא שוללת את זכות הבחירה של נשים להנות ממין ולעשות כרצונן בגופן, העיתונות שוללת- ובצדק, עשיית מעשים חריגים כמו אישה בוגרת ששוכבת עם קבוצה של 15 נערים בני 15 באמצע החוף באמצע היום, במצב של שכרות.

לולא העניין ה'קטן' הזה של היותה שתויה, אני מניחה שפרסום הסיפור לא היה מגיעה למימדים שאליו הוא הגיעה.

מצד שני, כמה פעמים יוצא לכם לשמוע על נשים (וגברים) בוגרים פותחים במרתון סקס קבוצתי לעיניי כולם באמצע היום עם קבוצה של בני נוער כשהם בדעת צלולה?
זה לא כשלעצמו אמור להצביע על בעייתיות המקרה והאישה, הייתי אומרת.

יורש הממלכה​(שולט)
יורש הממלכה​(שולט) • 20 באפר׳ 2012
לא מבין את הבעיה בכלל היא שתתה, נהנתה ואם הדבר היה נעשה במקום יותר סמוי מהעין הכל היה עובר בשקט אבל בגלל שהיתה פה טעות בשיקול דעת מבחינת מיקום זה נהפך לסערה תקשורתית היא הודתה שזה היה בהסכמה אז למה כל הרעש....
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 20 באפר׳ 2012
pet כתב/ה:

העיתונות לא שוללת את זכות הבחירה של נשים להנות ממין ולעשות כרצונן בגופן, העיתונות שוללת- ובצדק, עשיית מעשים חריגים כמו אישה בוגרת ששוכבת עם קבוצה של 15 נערים בני 15 באמצע החוף באמצע היום, במצב של שכרות.

לולא העניין ה'קטן' הזה של היותה שתויה, אני מניחה שפרסום הסיפור לא היה מגיעה למימדים שאליו הוא הגיעה.

על פי מה שכתוב היום ב"ידיעות", היא טוענת שהיא לא היתה שתויה ועשתה הכל במודע.

ההנחה שהיא היתה שתויה, נכונה או לא, נובעת מאותה סיבה שבגללה פרסום הסיפור הגיע לממדים אליהם הגיע: כי זה חריג ומשונה וקשור לסקס, ובעיקר כי כל החריגות והמשונות והסקס האלה קשורים לאישה.

אם מדובר היה בגבר, זה היה נון-אישיו, כותרת קטנה על עוד משהו מוזר בתל אביב וזהו, כי רוב האנשים מניחים שגבר יכול לעשות דבר כזה מרצונו ובמודע ושאף אחד לא מנצל אותו. אבל אם אישה מפגינה רצונות מיניים חריגים, מיד מניחים שהיא שתויה, לוקה בנפשה או מנוצלת - הכל מלבד האפשרות שהיא בוחרת מרצונה ליזום ולקחת חלק בדברים שאישה חסודה ומהוגנת אמורה להרתע מהם.
Lux Aeterna
Lux Aeterna • 20 באפר׳ 2012
היא אישה בוגרת, עפי מיטב הבנתי בסביבות גיל ה-30 שלה
קיימה יחסי מין מלאים עם נער בן 16
אין כאן עברה על חוק כלשהו מצידה שאוסר על קיום יחסי מין עם קטין? icon_rolleyes.gif
Winner​(מתחלפת)
Winner​(מתחלפת) • 20 באפר׳ 2012
Lux Aeterna כתב/ה:
אין כאן עברה על חוק כלשהו מצידה שאוסר על קיום יחסי מין עם קטין? icon_rolleyes.gif

אני לא קראתי\שמעתי בשום מקום שהם היו קטינים.
Lux Aeterna
the winner takes it all כתב/ה:
Lux Aeterna כתב/ה:

אני לא קראתי\שמעתי בשום מקום שהם היו קטינים.

איך לא שמעת?
מרחו את הידיעה הזו בכל פלטפורמה תקשורתית קיימת

מדובר בנער אחד שקיים עמה יחסים מלאים, כל השאר סרבו, והוא בן 16
המלט
המלט • 20 באפר׳ 2012
Lux Aeterna כתב/ה:

לא, למיטב ידיעתי אין חוק שאוסר על אשה בוגרת לקיים יחסי מין (בהסכמה, כמובן) עם קטין שגילו לפחות 16, בתנאי שאין ביניהם יחסי תלות או מרות (כמו מורה-תלמיד, מטפלת-מטופל וכו)
Lux Aeterna
המלט כתב/ה:
Lux Aeterna כתב/ה:

לא, למיטב ידיעתי אין חוק שאוסר על אשה בוגרת לקיים יחסי מין (בהסכמה, כמובן) עם קטין שגילו לפחות 16, בתנאי שאין ביניהם יחסי תלות או מרות (כמו מורה-תלמיד, מטפלת-מטופל וכו)

אז דילמת החוקיות ירד מהפרק.
מה עם דילמת המוסר בעקבות מה שהיא עשתה?
אמנם בגיל ההסכמה, אך עדיין קטין.

איך היא לא נצלבה עדיין בכיכר העיר בשם המוסריות?
המלט
לפני 12 שנים • 21 באפר׳ 2012
המלט • 21 באפר׳ 2012
Lux Aeterna כתב/ה:
המלט כתב/ה:
Lux Aeterna כתב/ה:

אז דילמת החוקיות ירד מהפרק.
מה עם דילמת המוסר בעקבות מה שהיא עשתה?
אמנם בגיל ההסכמה, אך עדיין קטין.

איך היא לא נצלבה עדיין בכיכר העיר בשם המוסריות?

מהי הדילמה המוסרית שאתה רואה כאן?

חוקים של חברה מתוקנת משקפים במידה רבה את אמות המוסר שלה. אם החברה מתירה לנער בן 16 להסכים לקיים יחסי מין עם אישה בוגרת, אז אולי אין לאותה חברה בעייה מוסרית עם יחסי מין כאלה. כשאני חושב על זה בעצמי, גם לי אין כל בעייה עם זה. האם לך יש?

במקרה הנדון כאן, אם היתה איזושהי עבירה שנעברה, היא היתה של 'מעשה מגונה בפומבי', וכאן - הזדרז מישהו והעלה טענות/שאלות מוסריות שנוגעות לקיום יחסי מין בפומבי. (אחד, הרב חיים נבון, כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4218533,00.html).