שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה אין פמיניזם?

זאלופון​(שולט)
לפני 12 שנים • 30 באפר׳ 2012
זאלופון​(שולט) • 30 באפר׳ 2012
היי, בלי שמות icon_smile.gif

אני דווקא סבור שיש עקביות מוחלטת בין התגובות שלי. למשל, קודם טענתי שהבעיה הגדולה היא ילדים, לא אפליה. עכשיו אני טוען שהבעיה הגדולה היא ילדים, לא אפליה.

אני לא חושב שאפשר או צריך לשנות את מבנה שוק העבודה מן היסוד. אני חושב שצריך ליצור יותר גמישות, עבור גברים ועבור נשים, גם מבחינת תשתית (מעונות מסובסדים עד שעה מאוחרת וכדומה) וגם מבחינת תודעה (עול הפרנסה ועול הטיפול ההורי אינם נחלת מין מסוים). אבל בהתחשב בכך שכבר כיום רוב הנשים והגברים עובדים במשרה מלאה, זה יהיה שינוי, אבל לא מהיסוד.

אני גם לא חושב שמדובר באפליה, או בדיכוי לצורך העניין. מדובר בנורמות, בתרבות מסוימת, בשרידים מהעבר. לא צריך לחפש מדכא או מפלה, אלא פשוט להשתחרר מזה. העובדה שגם גברים סובלים מזה לא הופכת את זה לבסדר, היא רק משלימה את התמונה ומאפשרת לראות אותה כפי שהיא. מנקודת ראותי אלו כבלים מיותרים, לגברים ולנשים כאחד. אם כל מין יתלונן על קיפוח ואפליה נקודתיים כלפיו מצד המין השני או מצד "החברה", זה יפספס את הנקודה. אם שני המינים יבינו שהמטען שהם משליכים על עצמם וזה על זה מגביל אותם ושיש להם מאבק משותף לנהל, לא כקורבן ומקרבן אלא כבני אדם שרוצים להיות חופשיים יותר - זה יהיה בול פגיעה. לשם אני חותר.

כל זה לא סותר את העובדה שיש בחירות שנשים וגברים יכולים לקבל, שמשפיעות על כושר ההשתכרות שלהם. בסופו של דבר, גם הבחירה להתנהג בהתאם לתפקיד המגדרי שלך היא בחירה, אפילו אם קשה הרבה יותר לבחור הפוך. מה ללמוד, כמה שעות להשקיע בעבודה, לאילו ויתורים להיות נכון עבור הקידום הנכסף ועוד - כולן בחירות שמושפעות מהאקלים התרבותי שסובב אותנו, אבל כולן בחירות, ואישה שרוצה לבחור באופן שימקסם את הקריירה שלה, יכולה. יתכן שתשלם על כך מחיר כבד יותר מגבר שיבחר את אותן בחירות, אבל האפשרות קיימת עבורה.

ועם כל האמור לעיל, אני חושב שאנחנו יותר מסכימים מאשר לא מסכימים. המסגרת שבה אנחנו עוטפים את הדברים שונה בתכלית, אבל התוכן, כך נראה לי, שונה פחות, לפחות במה שנוגע ללב העניין.
up u rs​(אחרת)
לפני 12 שנים • 30 באפר׳ 2012
up u rs​(אחרת) • 30 באפר׳ 2012
נילי ונילי כתב/ה:

הפתרון לדיכוי המגדרי במערכת הקפיטליסטית הוא לא הכפפה של (א)נשים נוספים למערכת הזו. הפתרון הוא שינוי המערכת מן היסוד כך שתתאים להורים לילדים ולמגדלי משפחות. הפתרון הוא מהפכה שורשית ויסודית כך שעול הפרנסה לא יוטל על גברים, ועול הטיפול ההורי לא יוטל על נשים. ואם אתה מסכים איתי שנחוץ שינוי מן היסוד אז לא רק שאתה פמיניסט, אלא שאתה גם פמיניסט רדיקלי.

המערכת לא משתנה יש מאין - התנהגות של אנשים משנה אותה.
זה מה שכל אחד ואחד מאיתנו יעשה אצלו בבית ואיך נגדל את הדור הבא.
הבעיה שאני לפפות רואה אצל חברות שלי- ה שלהן קצת קשה להרפות מהתפקיד האמהי לטובת הגברים. אני בהחלט חושבת שעיקר השינוי הוא בידינו- הנשים.
L איה
לפני 12 שנים • 1 במאי 2012
L איה • 1 במאי 2012
מלכת האהבה כתב/ה:
הפמיניזם היום הפך למילת גנאי, תחום שבד"כ משייכים רק ללסביות.

זה עצוב.
שכן יש מקום, גם במדינתנו "הנאורה" להילחם על זכויות נשים, ונשים בהחלט מאחורי הגברים בהרבה תחומים היום.

למה זה לא קיים היום?
לדעתי האישית זה קשור מאוד במצב הבטחוני בארץ.
בגלל שאנחנו חיים במצב לחץ תמידי, כל הזמן במלחמות, עסוקים בלנסות להגן על עצמנו,
נושאים חברתיים ובהם גם הפמיניזם ירדו מהשיח הציבורי.
באותה צורה פתאום התפוצצה המחאה החברתית. שנים לא התעסקו בזה ופתאום זה התפוצץ.
יום אחד זה עשוי לקרות גם עם הפמיניזם.

אגב, תודה לך על פתיחת השרשור המעניין. ישנם הרבה מאוד גברים מודעים לנושא הפמיניזם, ולדעתי זו ממש לא נחלתם של נשים בלבד. ובטח שלא רק של הלסביות.

מר הוט פפר,
כולי פליאה איך הצלחת בכישרון רב לדחוס כל כך הרבה השערות אינפנטיליות ולא מבוססות
אל תוך פוסט אחד,
הסבר אחר לבליל השטויות שכתבת שם עוסק באפשרות שאתה כותב אילנו מהמאהל שלך בצנעה שבתימן ו'מחזן' הרבה יותר מידי.
ניכר עליך שאינך יודע דבר על פעילויות לקידום מעמד האשה בישראל,
אכן ישנה עוד עבודה רבה עד להשוואת הזכויות ושיויון ההזדמנויות בין נשים וגברים בישראל,
אך מכאן לטעון שהנשים פסיביות בנוגע לאפליתן זוהי טענה שמעידה על בורות.

רק תענוגות,
ליבנת
גבר כנעני
לפני 12 שנים • 2 במאי 2012

אכלתם לי ת'ראש

גבר כנעני • 2 במאי 2012
גבר זה גבר,אישה זו אישה.נקודה.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 2 במאי 2012
גבר זה גבר ואישה זה אישה וגם חתולים הם חתולים.
מה הקשר בין זה לפמיניזם?
פמיניזם בא להיאבק נגד הפלייה ודיכוי נשי.
יש פה מישהו שהוא באמת נגד זה ועזבו אותי פנטזיות או בדס"מ.
יש מישהו שבאמת חושב שנשים פחותות מגברים ? שצריכות להרוויח פחות על אותה העבודה? שפסולות לעדות? שזקוקות להגנה וחסות של גבר לקבל החלטות?

אני מאמינה שרובינו בעולם המודרני פמיניסטים בבסיס.
אולי אתם לא אוהבים את הפמיניזם הרדיקאלי אולי יש לכם בעיה עם הדרך בא המילה פמיניזם מתפרשת אצלכם, אבל מי שהוא לא פמיניסט אמא שלו פישלה בגדול.
גבר כנעני
גבר כנעני • 2 במאי 2012
בטי בום כתב/ה:
מה הקשר בין זה לפמיניזם?
יש מישהו שבאמת חושב שנשים פחותות מגברים ? שצריכות להרוויח פחות על אותה העבודה? שפסולות לעדות? שזקוקות להגנה וחסות של גבר לקבל החלטות?

אולי אתם לא אוהבים את הפמיניזם הרדיקאלי אולי יש לכם בעיה עם הדרך בא המילה פמיניזם מתפרשת אצלכם, אבל מי שהוא לא פמיניסט אמא שלו פישלה בגדול.

אני לא חושב שיש דיכוי נשים או הפליית נשים משום סוג,אם משהו אז בדיוק להיפך.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 2 במאי 2012
תזכיר לי לעשות לך סיור מחוץ לתל אביב. אפשר להתחיל ברבנות ולסיים מקלט לנשים מוכות.
יום כיף בישראל 2012ב
35 במאי
35 במאי • 2 במאי 2012
[quote="גבר כנעני"]
בטי בום כתב/ה:
מה הקשר בין זה לפמיניזם?

אני לא חושב שיש דיכוי נשים או הפליית נשים משום סוג,אם משהו אז בדיוק להיפך. [/quote

אתה לא חושב נקודה.
גבר כנעני

תגובה

גבר כנעני • 2 במאי 2012
בטי בום כתב/ה:
תזכיר לי לעשות לך סיור מחוץ לתל אביב. אפשר להתחיל ברבנות ולסיים מקלט לנשים מוכות.
יום כיף בישראל 2012ב

בטי היקרה שלום,
אני מוכן לטייל איתך לכל מקום,רק שלשנינו אין אוטו ואני עם האופניים אז ספק אם אגיע.
the rain song
the rain song • 2 במאי 2012
בטי בום כתב/ה:
מה הקשר בין זה לפמיניזם?

יש המון אנשים שחושבים ככה. הרוב אפילו נראה לי. שוביניזם לייט
ולמה להאשים את האמא? (עוד פעם הנשים אשמות) לא פעם זה שני ההורים יחדיו. לפעמים זה עניינים שהאדם מפתח בעצמו
וגם בתל אביב לא חסר, אגב.