שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסתננים? פליטים? - אשמח לדיון אינטליגנטי

מידאס'
לפני 11 שנים • 27 במאי 2012

Re: כמה קל

מידאס' • 27 במאי 2012
פרלין כתב/ה:
חניבעל כתב/ה:
כמה קל וכמה כיף להיות יפה נפש ושמאלן כשגרים בצפון תל אביב. בקריית אונו. בהוד ורמת השרון.
לכו תגורו כמה חודשים בדרום תל אביב. בדרום הארץ.
לאחר מכן בואו נשמע אתכם. עד אז לדעתי אתם ממש כמו אותם יפי נפש בלונדון ובוושינגטון שמעיזים להגיד לנו איך להתנהג.

לא אכפת לי להיות יפת נפש. אני לא חושבת שבגלל שאני גרה ברמת גן אסור לי לדבר נגד הסתה וגזענות ואני לא חושבת שהעובדה שמישהו גר בפריפריה או בדרום תל אביב נותנת לו זכות להתנהג כמו בהמה גזענית. היו לי תלמידים מאריתראה וסודן ואני רוצה להגיד לך שלראות את האנשים האלה אוספים פרוטה לפרוטה כדי ללמוד עברית ולשקם חיים הרוסים זה אחד הדברים הכי מרגשים שיצא לי לראות.

חניבעל כתב/ה:
אני בהחלט בעד שיביאו עובדים לעבודה זרה בארץ. יש דברים שישראלים לא יעשו תמורת הכסף שישלמו להם בחקלאות ובבניה.
אבל עובדים חוקיים. תאילנדים. רומנים. סיניים.
האם מישהו שמע לאחרונה על תאילנדי שרצח? סיני שאנס?

לא. אבל שמעתי על יהודים שרצחו ואנסו ופשעו אני לא חושבת שאוכלוסיה אחת היא יותר אלימה מהשניה, ההבדל טמון בדיוק בחוקיות שלהם. אתה יודע שהפליטים יכולים לעבוד או כמנקי כלים או בבניין או בנקיון? כמה עבודות כאלה יש? אתה יודע שהם גרים ברחוב ושאין להם באמת מה לאכול? אתה יודע מה מדינת ישראל עשתה? שפכה אותם בתל אביב ונתנה להם לרעוב.
הם פה, אין להם שום מעמד, לא לבלוע לא ללעוס. ורובם הגדול ברחו מהגהנום.

חניבעל כתב/ה:
אני בעד לגרש את הפליטים הלא חוקיים. אחד לאחד. בצורה הומנית ואנושית. אבל לגרש.
זאת לא הבעיה שלנו.

המדינה הזו לא יכולה להיות זונה לכל תחלואות העולם. לבעיות רעב, מלחמות וטבח עם שיש במדינות אחרות. אנחנו פשוט לא יכולים.
אף אחד לא אמר להם לבוא. הם הסתננו לפה.
אנחנו הומנים מספיק כדי לתת להם מחסה. תעודת שהיה. מזון ושתיה. הסדר זמני. ולא לתת להם להירקב במדבר כפי שעושים המצרים וגם האמריקאיים עצמם יפי הנפש בכל מה שנוגע לפליטים פורטוריקניים וכיו"ב.

וככל שהשיטה תעבוד הם ימשיכו לבוא. מדרום סודן. מאריתריאה. מקונגו. מזימבבואה. מתי זה יפסיק?
ולמה שלא יבואו? פה משכנים אותם. מאכילים אותם. נותנים להם עבודה. על חשבוננו. על חשבון משלם המיסים. למה שלא יבואו?!

מי משכן אותם? מי מאכיל אותם? על מה אתה מדבר? נשמע כאילו לא רק יפי הנפש לא היו לאחרונה בגן לווינסקי. מי משכן אותם? עיריית תל אביב? מדינת ישראל? הם ישנים שם בין מתקני הגן.

זאת לא הבעיה שלנו? זו הבעיה שלנו עכשיו. זהו. זו הפכה להיות הבעיה שלנו כי לא היינו מספיק חכמים בזמן.

חניבעל כתב/ה:
אנחנו לא יכולים להיות הזונה של העולם.

מה האוסטרלים התרבותיים והנאורים עושים למהגרים אתם יודעים?!
מה האמריקאיים עושים למהגרים אתם טוב טוב יודעים.
במקום שהאו"ם ימשיך להיטפל אלינו כאילו אנחנו הבעיה של העולם שיעשו משהו במקומות שצריך לעשות בהם. צפון קוריאה. איראן. סוריה. מדינות הסטנים. וכל יבשת אפריקה בעצם.

ואני מגנה את האלימות וגרוע מכך את ההסתה שבאמת מזכירה ימים אפלים. אבל צריך לעשות הפרדה.
לעשות את זה בהומניות. באנושיות. ברגישות. אבל עדיין לגרש.

אני לא חושבת שאפשר לגרש את מי שכבר פה, לא בלי אלימות איומה ולא בלי הרוגים ומאסרים.
אבל צריך למנע כניסה של מסתננים נוספים.

חניבעל כתב/ה:
ונקודה אחרונה:

אנחנו מדינת רווחה.

רווחת התושבים היא כבר טובה מספיק? אפשר לדאוג לרווחה של עמים אחרים?!

זה סתם מצחיק, אנחנו לא מדינת רווחה ולא נעליים.

כל מה שאת אומרת הוא נכון, אולם אי אפשר להתעלם מכך שיש ככאן בעיה משמעותית של תנאים סוציו-אקונומיים חמורים הנותנת את אותותיה בדמות מעשי אונס ואלימות. מכאן (אני מניח) שכל סציולוג זוטר יכול להציג לך תמונה כיצד הדברים הולכים ומדרדרים. כלומר - יש כאן בעיה אקוטית שדורשת פיתרון מיידי.

וכעת זאת בעיה של ישראל.

לדעתי ההתבטאויות המחרידות שאנחנו שומעים בימים האחרונים מצד התושבים מגיעים ממקום של ייאוש. נכון שאלה דעות חשוכות ששייכות לזמנים אחרים ובהם יש לנהוג ביד קשה ("זה לא העם שלי") אולם שורש הבעיה כאן הוא שקיימת מצוקה אמיתית ולכן זה מתפרץ בכל דרך אפשרית.

בנוגע ל"איך פותרים את זה", ובכן כל אחד ורעיונותיו אולם מכיוון שאנחנו מתיימרים להיות בעלי מוסר לדעתי השלבים הם כדלקמן:

0. להכחיד כל גילוי אלימות ואנטישמיות מצד האוכלוסיה הישראלית.
1. לסגור את הגבולות באופן הדוק (עושים את זה http://www.haaretz.co.il/1.1183660)
2. להפעיל חינוך ושיטור קפדני בכל ריכוז אוכלוסיית מהגרים בו רמת הפשיעה גבוהה. שיטת המקל והגזר לדורותיה.
3. לפעול באו"ם לשינוי ההכרה במהגרים מאריתאריה כדרושי הגנה, זאת מכיוון שהוכח שרובם מהגרי עבודה.
4. להבדיל בין שוהים שהם פליטים כחוק לבין מחפשי עבודה.
5. לבחון אשרות שהייה של מחפשי עבודה.
6. לגרש שוהים בלתי חוקיים.

* בהערת אגב: מירי רגב, את דוגמה מושלמת לכמה בעייתית שיטת הממשל וקידום האנשים בישראל. עצם העובדה שאדם בעל אינטלגנציה של פקק הצליח להגיע לתפקיד של חבר כנסת בישראל מצביע בבירור על צורך מיידי בבדק בית. ולגבייך באופן אישי - יש לשפוט אותך על הסתה וגזענות.
רז78{מלאך שחור}

Re: כמה קל

רז78{מלאך שחור} • 27 במאי 2012
פרלין כתב/ה:

מה זו ההתנשאות הזו?
למה אתה צריך לדבר איתי בטון פטרוני? אני אקשיב לך (ואפילו טוב יותר, תאמין או לא), גם אם לא תזלזל בי.

אותי לא תשכנע שאוכלוסיה אחת יותר אלימה מהשניה, אני מצטערת. גם לא סטטיסטיקה כשהסטטיסטיקה היא של השלטון היהודי ומטעמו. וזה בכלל לא רלוונטי, הרי לא דיברנו על יהודים וערבים. ואותי לא תשכנע שהיהודים פחות אלימים. אני גרה בארץ הזו ואני נוהגת בה. אני לא צריכה סטטיסטיקה כדי להרגיש יום יום את האלימות הזו. ואתה יודע משהו, אפילו התגובה שלך אלימה.

כשדיברתי על בהמות גזעניות דיברתי על מה שקרה בתקווה. על הגופיה "מוות לסודנים", על הביזה וההתנפלות. זה לא גזעני? זה לא דוחה? זה לא אלים? או שאולי זו לא אלימות יהודית? כנראה שכשזה יהודי זו התגוננות כשהם לא יהודים, זו אלימות.

אם היינו דואגים לפליטים שהיו מגיעים לפה ולא מעיפים אותם רחוק מהעין, אני בטוחה שהאלימות הזו היתה פוחתת. אנשים רעבים צריכים לאכול.

(אגב, אילו ישראלים אתה מכיר שעובדים במשכורת רעב בעבודות שחורות? אם זה לא פלסטינאים, זה עובדים זרים ואם לא עובדים זרים, פליטים.)

ואחרון חביב, תפיסת העולם שלך מאפשרת גירוש, שלי לא. זה לא הופך אותך לחכם ואותי למטומטמת וגם לא להיפך. זה אומר שיש לנו תפיסות עולם שונות. כנראה שהדגש שלך הוא יותר לאומי ושלי יותר הומני. אני מודה, מדינה לא נחשבת בעיני יותר מדי אם העקרונות שעומדים מאחוריה הם אלימות וגזענות. האנשים יותר חשובים לי מהמדינה ואני לא מאמינה, לצערי, שהאנשים "שלי" יותר חשובים מאנשים אחרים. מבחינתי מדינת ישראל צריכה לעזור לפליטים כי היא יכולה. כי הם בני אדם שנמצאים במצוקה איומה. וכי אחרי שכל מדינות העולם גירשו אותנו חזרה כדי שנהרג בתחום השלטון הנאצי, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לעשות אותו דבר.

קצת עצוב שאת מרגישה שאני מתנשא עליך כאשר בכלל לא התכוונתי...אבל שיהיה.

בכל אופן להגיד שאת לא מאמינה לסטטיסטיקה כיוון שהיא נעשתה על ידי השלטון היהודי כהגדרתך.... אומר הרבה עליך. (על דרך החשיבה שלך והאגנדה שלך)

ד"א לכי לבלעין תיראי עוד אלימות יהודית במייטבה, ואם את תוהה על מה אני מדבר אז אני מדבר על אותם צפון תל אביבים שנמצאים בהפגנות בבלעין ובגדר, שצועקים סיסמאות גזעניות כנגד יהודים אחרים, כן הם מאד גזענים, מאד אלימים וכן שוב הם יהודים.

אין ספק שאנשים רעבים צריכים לאכול, אבל... כמו שאומרים
"'עניי ביתך קודמים לעניי עירך ועניי עירך קודמים לעניי עיר אחרת'.

וכן אני מכיר ישראלים שעובדים בעבודות בניין, לא אגיד שלא עובדים מחמדים (בתקווה שאת מבינה מי הם מחמדים) וזרים אבל כן גם ישראלים (במקרה אני מגיע ממשפחה של קבלני בניין)

תפיסת העולם שלי אומרת שיש להקריב קורבנות הכרחיים כדי לא להיות קורבן בעצמנו, אם את בוחרת בקורבנות זה עניין שלך, אם את בוחרת לראות את טובת הכלל העולמית (אני מציע לך מראש להשמיד ולאבד את כל חברייך היהודים מהר ככל האפשר, זהו הומניות עולמית) הכלל אנושית ולא המדינית, כנראה שעוד לא הבנת שאנו מחולקים לקבוצות ומגדרים, מאז ומעולם חולקנו, מאז ומעולם כל קבוצה נלחמה על הבית שלה, ועל זכותה להתקיים בכבוד.

שלא תטעי, אני מכבד כל אדם בהיותו אדם, אבל יש גבול לכל תעלול.
אני לא בעד להרוג אף אחד אני בעד להוציא מכאן את מי שלא שייך, גם אם צריך להשתמש בכח, איך אתם אוהבים להגיד ? בנחישות וברגישות.

טול קורה מבין עיניך
ולא אני לא מתנשא עליך, אל תתגונני לי ואל תרגישי כך.
ראש השבט​(שולט)

אני משער..

ראש השבט​(שולט) • 27 במאי 2012
אני משער שעדיין יש בארץ כמה אנשים שיודעים איך מובילים אנשים ואיך בונים תאי גזים.
מציע להקים וועדה נבחרת שתוקם במיוחד לצורך העניין הקדוש הזה .
ועדה שתשב ותדון איך וכיצד להשמיד להבעיר ולחסל כל קבוצה שתיבחר בידי הועדה הנכבדה וחסרת הפניות .
הועדה הנשגבת תקבע דרכים מטרות וקריטריונים לפעול לחיסול כל קבוצה ששונה מחבריה הנכבדים , על סמך צבע עור, דת ,אמונה וכמובן דרך ההצבעה שלה לכנסת. ואפשר כנראה להוסיף עוד קריטריונים אם במקרה שכחתי.
ומקווה שהשכחה הזו לא תעלה לי בנסיעה לכיוון אחד בלבד.
תמונה כפרית

קצת סדר

תמונה כפרית • 27 במאי 2012
אין מדובר בפליטים, אלא בעבריינים
אנשים שפלשו למדינה בניגוד לכל חוק.
פליט נחשב רק מי שחצה גבול מדינה אחת
כדי להגיע לכאן הם נדרשו לחצות יותר מגבול אחד.

הם מרוכזים במקומות שבהם גם ככה המצב הסוציואקומי קשה ביותר.
בנוסף לקשיים היומיומיים הקיימים נאלצים תושבי השכונות להתמודד עכשיו גם עם
חרדה גם לביטחונם הפיזי. לא צריך להיות סוציולוג דגול כדי להבין
שסיר הלחץ המבעבע הזה על סף פיצוץ ומתחיל לגלוש.

המדינה הזו לא מספיקה חזקה כדי לתמוך בתושביה החוקיים
מצבם הכלכלי של רבים רק הולך ומחמיר משנה לשנה.
אנשים העובדים יום יום קשה למחייתם ורואים איך המשכורת שלהם מאפשרת להם
לחיות ביותר ויותר דוחק.

עם כל הכבוד וכל הצער אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לטפל בכל תחלואות העולם.
כן יש לסגור את הגבולות כן יש לגרש את השוהים הלא חוקיים
יחד עם זאת כן יש לאפשר למכסה שנתית מוגבלת של הגירה הומניטרית.

והגיע הזמן שהאו"ם ושות' יפעלו ביתר נחישות מול סוריה מול מדינות אפריקה וכו'.
walking dead
walking dead • 27 במאי 2012
אני אשאל שאלה אחרת, ברשותכם.
האם אנחנו מדינה כה עשירה, אחת ממדינות ה- G8 למשל, שיכולות להרשות לעצמן לקלוט מהגרים/פליטים/מסתננים? כי אני מכירה מדינה אחת מה- G8, איזו ארצות הברית אחת, שנוקטת יד קשה כנגד מסתננים ממקסיקו ומכל מקום שמנסים להגיע בצורה לא חוקית. אז אם מדינה מתועשת ועתירת תקציבים כארה"ב יכולה להגן על גבולותיה ועל חוקיה, מדוע אסור לנו? כי אנחנו ישראל? אם האו"ם רוצה לפנות קצת מסדר יומו העמוס במציאת תירוצים לגינוי ישראל בזמן שכמה קילומטרים צפונית לה מתבצע טבח עם מחריד שמשום מה זוכר להתעלמות מופגנת הוא יכול להעביר תקציבים לישראל שיסייעו לה לממן את הטיפול במסתננים. ואם לא - אז מדוע אנחנו צריכים להיות שונים מכל העולם במדיניות שלנו נגד מסתננים בלתי חוקיים?

ובחייכם, די כבר עם דמגוגית השואה.

אין כאן כל בסיס להשוואה. היהודים בארצות אירופה היו אזרחים לכל דבר ועניין, בעלי מקצועות חופשיים ועיסוקים שונים שגם תרמו למדינות בהן חיו והשתייכו לכל המעמדות. כאן מדובר במסתננים לא חוקיים, שחלקם הגדול, מה לעשות, בין אם אנחנו אוהבים את זה או לא - עבריינים. הם סוחרי נשים לשעבר, סוחרי סמים ועוד. ואם המצב לא כך - רק תסבירו לי מדוע הפכה דרום תל אביב למדינה נפרדת שאפילו המשטרה חוששת להיכנס אליה? בגלל שיושבים שם אנשים טובי לב וחביבים?
the rain song
the rain song • 27 במאי 2012
free spirit כתב/ה:
האם אנחנו מדינה כה עשירה, אחת ממדינות ה- G8 למשל, שיכולות להרשות לעצמן לקלוט מהגרים/פליטים/מסתננים? כי אני מכירה מדינה אחת מה- G8, איזו ארצות הברית אחת, שנוקטת יד קשה כנגד מסתננים ממקסיקו ומכל מקום שמנסים להגיע בצורה לא חוקית. אז אם מדינה מתועשת ועתירת תקציבים כארה"ב יכולה להגן על גבולותיה ועל חוקיה, מדוע אסור לנו? כי אנחנו ישראל? אם האו"ם רוצה לפנות קצת מסדר יומו העמוס במציאת תירוצים לגינוי ישראל בזמן שכמה קילומטרים צפונית לה מתבצע טבח עם מחריד שמשום מה זוכר להתעלמות מופגנת הוא יכול להעביר תקציבים לישראל שיסייעו לה לממן את הטיפול במסתננים. ואם לא - אז מדוע אנחנו צריכים להיות שונים מכל העולם במדיניות שלנו נגד מסתננים בלתי חוקיים?

אין כאן כל בסיס להשוואה. היהודים בארצות אירופה היו אזרחים לכל דבר ועניין, בעלי מקצועות חופשיים ועיסוקים שונים שגם תרמו למדינות בהן חיו והשתייכו לכל המעמדות. כאן מדובר במסתננים לא חוקיים, שחלקם הגדול, מה לעשות, בין אם אנחנו אוהבים את זה או לא - עבריינים. הם סוחרי נשים לשעבר, סוחרי סמים ועוד. ואם המצב לא כך - רק תסבירו לי מדוע הפכה דרום תל אביב למדינה נפרדת שאפילו המשטרה חוששת להיכנס אליה? בגלל שיושבים שם אנשים טובי לב וחביבים?

בהחלט מותר לישראל ואף רצוי. שידאגו שהגבול לא יהיה פרוץ !

ולא אצל כולם זו דמגוגית שואה.
וכיוון שאף אחד לא יודע איפה אני גרה אז אולי מספיק עם דמגוגית המתייפייפים מצפון תל אביב.
שוטרת*
שוטרת* • 27 במאי 2012
אני נגד אירועי האלימות והפגנות, נגד שרים מטומטמים שמחפשים גל לרכוב עליו כדי להאריך לעצמם זמן כיסא, נגד הבהמות שראיתי בטלויזיה שלדעתי אם כבר גירוש- שיקחו גם אותם בעסקת חבילה. ושלא תהיה טעות-אני הכי רחוקה שאפשר מלהיות שמאלנית.אני לא גרה אי שם בצפון ת"א והסודנים זה לא משהו שאני רואה מדי פעם בטלויזיה, למעשה הם מול מקום העבודה שלי כל בוקר וגם בשעות הלילה של הסגירה. לא רק שהם לא מפריעים לי, הם לעיתים עוזרים לי בכל מה שצריך שם.

אני מזועזעת מה"הפגנה" שהיתה. מהבהמות האלו שבזזו חנויות של סודנים, שכמעט ועשו לינצ' בעובר אורח שחום עור שעבר שם במקרה, ושמעיזים אח"כ להתבכיין שמשווים את הארוע הזה לליל הבדולח.
זה בדיוק מה שזה.

אנסים יש גם כראשי עיריות, וגם כנשיאים. אז כן, יש גם כסודנים. אותי מה שמדאיג יותר, זה היחס שהם (לא) זוכים לו. מתייחסים אליהם כמו אל צל מהלך. כשיותר מדי אנשים יקבלו את היחס הזה מיותר מדי גורמים, הם עלולים לטעות ולחשוב עצמם לכאלו. וצל-לא רואים. צל-לא תופסים. צל- לא יושב בכלא. וצל כועס? זה איום. איום ממשי. זה מה שיכול להפוך את האדם הכי נורמטיבי, לאנס ורוצח.

כן, צריך לגרש אותם לדעתי. כי המדינה לא מאפשרת להם להיות בני אדם. כי המדינה לא יכולה/רוצה/צריכה לקלוט אותם כראוי. זה מצב שהופך אותנו לחיות, ואותם לחיות נרדפות.
walking dead
walking dead • 27 במאי 2012
the rain song כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

בהחלט מותר לישראל ואף רצוי. שידאגו שהגבול לא יהיה פרוץ !

ולא אצל כולם זו דמגוגית שואה.
וכיוון שאף אחד לא יודע איפה אני גרה אז אולי מספיק עם דמגוגית המתייפייפים מצפון תל אביב.

יקירה, לרגע לא דיברתי על דמגוגית "אתם מבועת צפון תל-אביב!" עם כל הכוונה האפשרית icon_smile.gif
A v​(שולט)

פליטים..

A v​(שולט) • 27 במאי 2012
בואו קודם נעשה סדר.הם לא פליטים,הם מהגרי עבודה.

יש בניהם כאלה שבאו בגלל שברחו מהחוק ועוד...

המספרים שלהם כאן אדירים,וכן מפחיד היום שבו הם יקומו.

והם כבר לא ממש רואים את החוק,לא רואים את האנשים

הפשיעה בקרבם ענקית.

אנחנו מדינה שבקושי מצליחה לטפל במי שחי כאן,אז עוד מאות אלפים או מליונים?

אני מנסה להבין את יפי הנפש..ברובם ממקומות שאין "פליטים" הם בעד החוק..

חוק שנקבע בצורה דמוקרטית. אבל, החוק לא נוח להם...אז הוא לא נכון לא הומני לא ולא ולא

החוק אומר שכל אחד יכו להגיש בקשה להיות מוכר כפליט,כמה באמת מגישים?

זה לא בגלל שהם לא רוצים.אלא בגלל שהם באו לחפש עבודה.

יש חוק והם מחליטים מתי הוא נוח להם ואיך הוא נוח להם.

אם לא ייעשה מעשה ומהר אנחנו נמצא את עצמינו כמיעוט מתגונן.

ואני מקווה שעד אז הם יגיעו לשכונות שבהם חיים כל יפי הנפש וייראו להם איך זה לחיות בקרבם.

היהודים בגרמניה נשנאו ונטבחו בגלל היותם יהודים,אנחנו לא נגדם בגלל שהם שחורים.

לצבע אין משקל,גם בנינו יש הרבה שחורים זו בכלל לא הבעיה.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 במאי 2012
ציטוט: מבחינתי מדינת ישראל צריכה לעזור לפליטים כי היא יכולה. כי הם בני אדם שנמצאים במצוקה איומה. וכי אחרי שכל מדינות העולם גירשו אותנו חזרה כדי שנהרג בתחום השלטון הנאצי, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לעשות אותו דבר.

ציטוט: אני לא חושבת שאפשר לגרש את מי שכבר פה, לא בלי אלימות איומה ולא בלי הרוגים ומאסרים.
אבל צריך למנע כניסה של מסתננים נוספים.

אלו שני טיעונים שאני שומע לא פעם צד בצד בדיונים מן הסוג הזה, ולא לגמרי מבין איך הם מסתדרים ביחד. אם קיים צו מוסרי שמחייב אותנו - כבני אדם בכלל וכצאצאים לעם שמדינות העולם סגרו בפניו את שעריהן בעת שנזקק למקלט בפרט - לקלוט את הסודנים והאריתראים, מדוע הוא תקף רק למי שכבר פה ולא למי שעוד יגיע? איזה הבדל יש בין אלו לאלו, פרט ללוח הזמנים? אם נמשיך בקו השואתי, האם בריטניה היתה בצד הנכון מבחינה מוסרית לו היתה מכריזה ב-1939 שהיהודים שכבר נמצאים בפלשתינה יכולים להישאר, אבל הארץ סגורה בפני יהודים מבחוץ?
(בריטניה, אגב, היתה אפילו יותר נחמדה מזה, בהתירה הגירת יהודים מוגבלת בשיעור של 75,000 איש בטווח של 5 שנים).

ואם נקבל את ההנחות, השנויות במחלוקת (כולנו ממילא בורים להפליא בנושא) שמדובר בפליטים ושאנחנו דנים למוות בה במידה הן את אלו שכבר פה ויגורשו והן את אלו שהשערים ייסגרו בפניהם, אז היכן עובר הגבול? ברור הרי שמדינת ישראל איננה ארצות הברית. בארץ עשירה של 300 מיליון איש, עוד מיליון לפה או לשם לא יטלטלו שום דבר. למדינת לאום קשת יום ומעוטת אוכלוסייה, שחלקים ניכרים ממנה בלאו הכי אינם מזדהים עם הגדרתה, שהשסעים החברתיים בה גדולים ושעצם קיומה נתון תדירות בספק, יש כושר קליטה נמוך בהרבה. דרום סודן ואריתריאה לבדן, שאינן ארצות המוצא היחידות של המהגרים מאפריקה, מונות כ-13 מיליון איש, שמן הסתם יוסיפו לבוא לכאן אם ימצאו כי הדבר משפר את חייהם. באיזה שלב מותר להגיד "סטופ" מבלי שיהיו בכך צביעות או כשל מוסרי?