בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסתננים? פליטים? - אשמח לדיון אינטליגנטי

מלכתא
לפני 12 שנים • 30 במאי 2012
מלכתא • 30 במאי 2012
פרלין כתב/ה:
אבל זה מה שמטריד אותי, שאני לא בטוחה שזה נכון.
לא יודעת, אולי הפכתי צינית ואולי זה פשוט החיים המתמשכים תחת שלטון שמאוד מנוגד למה שאני מאמינה בו. אני כל הזמן רואה אלימות וגזענות מולי, כל הזמן. ואם לא גזענות, אז סתם קהות מתמשכת למה שאני מחשיבה כיקר. חיי אדם באשר הוא אדם.

השלטון מנוגד גם למה שאני מאמינה בו, איך שאני רואה את זה... השלטון שלנו שמאלני מדיי.
ביבי גנב את קולות הימין ולא עשה עם זה כלום.
וגם אני רואה אלימות וגזענות מולי, כנראה יותר מדיי.
חיי אדם באשר הוא אדם זאת גם המטרה העומדת לנגד עיניי,
אלא שלא צריך לחיות באופוריה, ועם כל הכבוד, גם הערבים וגם המסתננים מקבלים במדינת ישראל יחס טוב הרבה יותר ממה שהיו מקבלים במדינות אחרות.
רק שתביני- יהודים במדינה שלנו מותקפים בגלל ארץ מוצאם!!! לא מוכרים דירות לאתיופים, לא מקבלים מזרחים לעבודה ומרביצים לרוסים רק כי הם כאלה- ברוסיה הרביצו להם כי היו "יהודים מסריחים" וכאן מרביצים להם כי הם "רוסים מסריחים".
אז לפני שהמדינה מפנה אנרגיות לטיפול בכל בעיותיהם של פליטי העולם באשר הם, יש לנו עניינים לא פתורים כאן בתוך עצמנו. וזה מה שמדאיג אותי.
לפי מצב השרשור הזה, מדאיג אותי לא סתם.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 30 במאי 2012
אני לא יכול להתווכח עם התחושה שלך, אבל אני רואה את הדברים אחרת. ראיתי כמעט אך ורק גינויים לאלימות והעדר כמעט מוחלט של תמיכה בה, אפילו מצד אנשים שאני מאפיין כגזענים, קל וחומר מצד כאלה שלא. גם אם חלק מזה נובע מכך שאנשים שתומכים ב"מוות לסודנים" בסתר לבם שותקים משום שהם יודעים שיכנסו בהם אם יחשפו את דעתם האמתית, העובדה שברור שיכנסו בהם אם יביעו עמדות קו קלאקס קלאניות מעודדת כשלעצמה ואומרת משהו. אם את מצוידת בגלאי ראוי לשמו לגזענות ואלימות, אין לי ספק שהוא יצפצף לעתים קרובות, אבל נראה לי שאת המקרים הרבים שבהם הוא שותק פשוט קשה יותר לזכור ולשקלל.
נילי ונילי
נילי ונילי • 30 במאי 2012
Lordpain כתב/ה:
נילי, החללית שלך ממריאה, תעלי, תעלי נשמה, תחקרי גלקסיות חדשות, תכירי מינים חדשים
ומתכונים חדשים לחיי שלום ואחווה, ואז חיזרי אלינו, ותחלקי איתנו עם הידע החדש והמהפכני הזה.

על הדרך, תעשי טובה תיקחי אתך כמה סודנים, הרי רע להם פה, קחי אותם איתך, להרפתקאה החדשה
הזו, אולי אפילו תמצאי להם כוכב לכת שבו הם יוכלו להתיישב ולהתחיל חיים חדשים.

יאללה, תרחפי בזהירות...

אני יודעת שזה נשמע מדע בדיוני אבל כמו שאמר רז מקודם- זה לא אני שהמצאתי את החוקים.

1. כניסה בלתי חוקית למדינה אינה מהווה עבירה כאשר מדובר במבקשי מקלט.

2. וכל עוד שהמדינה לא בודקת את בקשות המקלט של אריתראים או סודנים, היא לא יכולה לאשש או להפריך את בקשת המקלט כשקרית או כאמיתית. ולכן הם "נתקעים" בסטטוס של מבקשי מקלט נצחיים.

3. שוב- כניסה בלתי חוקית למדינה אינה מהווה עבירה כאשר מדובר במבקשי מקלט.

T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 30 במאי 2012
"חבר מרעיך האספסוף?"
כבר השתמשו במילה "אספסוף" פעם אחת כדי לתאר מגזר מסוים. זה.לא נגמר טוב.

אני מעולם לא קראתי לרצח חרדים
מעולם לא קראתי לרצח מתנחלים
ואני חושב במשפט של קצב שהוא אכן אנס.

בשתיים מתוך השלוש המופיעים פה אני אפילו בכיוון שלך מבחינת מחשבה
אבל הקיצוניות שלך היא בכיוןן מעופף לגמרי בלי שום קרקע מציאותית,
זה מה שמרחיק..

יש לי ביקורת על התנהלות המנהיגים בעדה החרדית(פחות על החרדים עצמם)
אבל עם כל הדיונים לא אפחית אותם לדרגה נחותה יותר מכל פליט מדיני איפשהוא
כמו שאת עושה.
(ואת עושה זאת אם אני משווה להתנהלות שלך בדיונים כאשר מדובר בחרדים)

לגבי קצב, מדובר באדם אינבידואלי שעשה את מה שעשה. הוא לא מייצג קבוצה או
או תופעה ספציפית שצריך לטפל בה.(אונס כבר מוגדר כענישה בחוק ואין תופעה של
"נשיאים אונסים" שפרצה) אז מי שבעדו או נגדו זה כבר עניין של השקפה אם חושבים
שהוא אשם או לא.

לגבי אמנת האום.שהבאת בנושא, זה כבר ידוע שמה שהאום אומר זה בגדר המלצה
ולא חובה. הכוח של האום מאוד נחלש ואנחנו עדיין אלה שמשחקים אותה לפי הכללים
גם כשלא מתאים לנו בעוד כולם מפרים על פי האינטרסים שלהם
זו המציאות בשטח.

רשימה חלקית של מדינות שמצפצפות על כמה וכמה חוקים/אזהרות של האום
(דברים הרבה יותר מהותיים מהחוקי פליטים שלך)

רוסיה
סוריה
איראן
סין
ארה"ב
טורקיה
לוב
עיראק

חוקי האו"ם נשמרים אשר זה מתנגש עם אינטרסים חשובים למדינה.
אחרים כבר מזמן הפנימו את זה אז הגיע הזמן שגם אנחנו.
ובמקרה של קריטריונים כניסה לשטחי מדינה זה אינטרס חשוב מאוד
כל מדינה.

זה כמו הגננת שמנסה להשתלט על הילדים בגן. היא יכולה להעניש אותם פה ושם
בתוך תחומי הגן
אבל בסופו של דבר יש חיים גם מחוץ לגן והסמכות שלה היא רק בתוך הגן.
מחוץ לגן כל אחד עושה מה שבא לו. בחצר שלו. בבית שלו.
האום זה פוליטיקה, לא יותר מזה. אין לזה קשר למוסר צדק או משהו דומה לזה.

את עדיין מאלה שאומרים "אבל האו"ם אמר לנו " "האו"ם לא מסכים לנו"
האו"ם מורכב מקבוצת מדינות ולכל מדינה האינטרסים שלה אז האום עצמו
הוא לא איזה טוהר מידות.
להזכיר לך מכמה טרגדיות האו"ם מתעלם כי "נוח לו"?

בנושא הזה של חוקי הפליטים האו"ם אמר
האו"ם יכול להגיד.
הוא לא הסמכות הקובעת לכל דבר ובכל נושא, בסופו של יום.
זו רק המלצה.

מדינת ישראל תתנהג לפי המוסריות שהיא מוצאת לנכון.

תישארי את עם "אבל הגננת(האו"ם) אמרה שאסור..."

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי מאי 30, 2012 11:53 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Lordpain​(שולט)
Lordpain​(שולט) • 30 במאי 2012
תום, המנוי שחייגת אליו אינו זמין, הוא נמצא כרגע בגלקסיה רחוקה אי שם.
נילי ונילי
נילי ונילי • 30 במאי 2012
תום, בוא נשחק משחק: קבל לינק ונראה אם תצליח להבין מה אני מנסה להגיד בו בתשובה לך. אני קוראת למשחק הזה "די לחכימא ברמיזא".

http://www.youtube.com/watch?v=nBHxEbJgzY4

T O M​(שולט)
גם אנגליה וצרפת בין המצפצפות כשנוח להן.

עם מדינות ה-G8 זה בכלל בעיה כי אי אפשר ממש לגעת בהן.
T O M​(שולט)
אז מאז כל מה שהאום אומר לנו זה מבחינת "נשמע ונעשה"?

בגלל ההכרזה באום על הקמת מדינה ישראלית

יופי נילי
מידאס'
מידאס' • 30 במאי 2012
@לל"ג @אליפל @רפאל @זאולופון, מספר דברים לי אליכם מכיוון שהדיון הזה הפך להיות מרתק בעיני ואני שמח על כך ומודה לכם.

ראשית, טענות החשיבה הקרה, הלוגית הנטולת סנטימנטים:

טענה א: בטריטוריה שבה ממשלת ישראל מוגדרת כריבון, חי מיעוט אתני, שפלש שלא כחוק ומנצל משאבים כלכליים, תברואתיים וגם לאחרונה חברתיים של המדינה. הפולש מהווה נטל על שלל מערכות התמיכה בחיים התקינים של תושבי המדינה ואין שום תקדים חוקתי שנטל זה ימשיך להתקיים. מכך המסקנה שצריך להתייחס לעניין כבעיה אקוטית המחייבת פיתרון מיידי.

טענה ב: בטריטוריה שבה ממשלת ישראל מוגדרת כריבון, יש פלח אוכלוסיה המונה כ 60 אלף איש הפלש למדינה מסיבות הגירה תעסוקתית. פלח אוכלוסייה זה לא מקיים שום דיאלוג עם ערכי התרבות ו/או הצביון של מדינת ישראל. חלקו למעשה משתייך לאותו זרם דתי אליו משתייכות קבוצות המהוות "איום" למדינת ישראל. יתרה מזאת, חיזבאללה כלומר נסראללה שהוא אסטרטג מבריק ואיש חכם עם רקורד של קרבות עכובים מדם שלח לא מזמן מסר ברור לציבור הזה בדיוק http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4234214,00.html לדעתי יש בכך סיכון בטחוני. מכך המסקנה שצריך להתייחס לעניין כבעיה הדורשת היערכות בטווח הזמן הקרוב וכנראה שגם פתרון כזה או אחר.

טענה ג: מדינת ישראל היא מדינת חוק, זכותה וחובתה להגן על גבולותיה ועל שלטון החוק בתוכה. רמת החיים בישראל היא לא מבין הגבוהות ביחס למדינות המפותחות ואין ספק שמשאבים יכולים להיות מופנים על מנת לחזק את תושבי המדינה במקום את השוהים הבלתי חוקיים בה. מכיוון שאין אוטופיה ניתן להניח שבכל מערכת סדורה, לדוגמה שלטון חוק במדינה תתקיים אנטרופיה (כאוס) במידה מסויימת, אולם נדמה שמספרם של השוהים הבלתי חוקיים המהווים מיעוט אתני של מהגרים מאפריקה חצה את גבול האי סדר האפשרי. מכך המסקנה היא שיש להשקיע כעת משאבים (אנרגיה) על מנת לטפל בבעיה.

כעת טענות החשיבה הסנטימנטלית:

טענה ד: אנשים חסרי כל, המגיעים מתרבות חיים שונה לחלוטין מזאת שלנו באים למקום שבו הם מקווים כי עתידם יהיה בהיר יותר. הם יודעים כי לחזור למקום ממנו באו משמעותו מוות באם מאלימות קשה ובאם פשוט ממחסור באמצעים (מזון, מים וכו'). רובם אנשים מסכנים שלא רוצים דבר מלבד לחיות את חייהם בשקט. אולם מעטים מהם לא מתנערים ממנטליות "הפליט", מתנהגים בצורה שהיא תוקפנית ודורסנית כל תושבי המדינה בה הם חיים ופוגעים בכלל התושבים באם באופן ישיר באמצעות מקרי התוקפנות ששמענו לאחרונה עליהם בחדשות וגם פה בפורום ובאם באופן עקיף בעיקר באמצעות הפניית משאבים כלכליים הדורשים מענה לכך. מיעוט זה משליך על כלל החברה שלהם וגם אם הוא אינו תקף ל 99.99% מאוכלוסיית המהגרים הוא מתקבע בתודעה הישראלית. מדוע לאפשר למצב זה להמשיך להתקיים?

טענה ה: כפי שאמרה לל"ג בשרשור הזה: כל מדינה היא גזענית מעצם הגדרתה. אני לא חושב שיש טעם לעשות הקבלה דווקא בדיון הזה בין ההתנהלות של מדינת ישראל לבין חשיבה נאצית ולא בהכרח מתוקף חוק גודווין אלא משום שקיימים אין ספור מקרים שבהם אנחנו בחיינו האישיים, כמו גם גופים מאורגנים, כמו גם מדינות עושות את הבחירה היום יומית בין "אנחנו" ל "הם". אחזור על מה שכתבתי מקודם, אל תתנו לעובדה שיש מיעוט שמתקף את דבריו ביחס להמהגרים האפריקאיים בטיעונים שהם גזעניים לזרוע חול בעיניכם, וכן אני מתייחס לא רק לתושבים של דרום ת"א עם חולצות ה"מוות" אלא גם לצרה הנוראית מירי רגב, סליחה "חברת הכנסת מירי רגב"... מציקה לי העובדה שמשום חוש הצדק המפותח שלנו אנחנו מלקים את עצמנו, מדינת ישראל הוקמה על בסיס עקרונות טובים, גזעניים וחיוביים לעולם (ואין זה אוקסימורון) שדגלו בשוויוניות, באהבת האחר ובכבוד ושיוויון בין המינים. מהכירותי עם העולם עד כה, אין הרבה מדינות שהוקמו על בסיס תשתית אידיולוגית כה רחבה, וכה חיובית. אני מרשה לעצמי להיות מעט נאיבי כאן ולומר ששנאה כלפינו נובעת לפעמים עקב שנאה פנימית שלנו, ולהפך. כלומר העובדה שאנחנו מלבים שנאה פנימית, פילוג ועמדות (שמאל ימין, חילונים דתיים, יהודים ערבים, אשכנזים ומזרחים, ועוד) מקרינה על היחס שלנו כלפי אוייבינו, ומכך גם על היחס של אוייבינו כלפינו. אין אנו רעים, אין מדינת ישראל רעה, אין למעשה האנשים רעים ("אין ילד רע, יש ילד שרע לו"...). יודעים משהו, אולי אני נסחף אבל למה שלא ננסה להביא את חזון הארץ זבת החלב והדבש למציאות, במקום לפורר אותו בפילוגים קשיי יום? בכל מקרה, לחזור לטענה המקורית - מדינת ישראל, מעצם הגדרתה כ"מדינה" לא *חייבת* לסבול נוכחות של מהגרים שהיא לא רוצה בהם, היא עשה זאת עד כה אולי ממניעים הומניים ואולי מאוזלת ידם של אלו שהיו אמונים על גבולותיה אולם מותר וכעת נדמה שגם צריך להגיד די! עד כאן.

לסיכום - מכל אלה, איפה כאן הבעיה להכיר בכך שיש כאן דרישה ברורה להנחיל את שלטון החוק, ולמצוא פתרון לבעיית המהגרים הלא חוקיים והוא ככל הנראה יהיה בדמות גירוש משטחה? מדוע שתתנגדו?
T O M​(שולט)
ציטוט: . כניסה בלתי חוקית למדינה אינה מהווה עבירה כאשר מדובר במבקשי מקלט.

2. וכל עוד שהמדינה לא בודקת את בקשות המקלט של אריתראים או סודנים, היא לא יכולה לאשש או להפריך את בקשת המקלט כשקרית או כאמיתית. ולכן הם "נתקעים" בסטטוס של מבקשי מקלט נצחיים.

3. שוב- כניסה בלתי חוקית למדינה אינה מהווה עבירה כאשר מדובר במבקשי מקלט.

אין גבול בין ישראל לסודן או אריתריאה
הם עברו דרך מדינה בדרך.

במדינה שעברו בדרך לא קיבלו את החלטת האום שלך.
שוד ושבר! עוד מדינה שהפרה אמנה של אום - מצרים)
הבריחו אותם לפה

למה את לא באה בטענות למצרים שהם יתחקרו ויטפלו בבעיה?

נ.ב:
אני אמנם לא בקיא כנראה בחוקים כמוך אבל נדמה לי שיש הבדל גדול בין "החלטות אום"
לבין "אמנת אום".