ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהי התמסרות

Brave Dwarf
לפני 12 שנים • 10 ביוני 2012
Brave Dwarf • 10 ביוני 2012
icon_eek.gif
לא הבנתי מה הקשר בין מחט לתחת.
Red E
Red E • 10 ביוני 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
icon_eek.gif
לא הבנתי מה הקשר בין מחט לתחת.

אם לא הבנת גמד מתוק ,
אז באמת אני מודה ועוזבת ירוחםicon_smile.gif

חלילה שלא ידקר לך התחת.. מהמחטicon_smile.gif
Brave Dwarf
לחילופין, כמו שאת רואה בשרשור הזה, את יכולה להסביר את עצמך. כי אני לחלוטין לא רואה קשר בין קבצן שלא חייב להיות דתי לבין מחקר של סרטן.
Red E
Red E • 10 ביוני 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
לחילופין, כמו שאת רואה בשרשור הזה, את יכולה להסביר את עצמך. כי אני לחלוטין לא רואה קשר בין קבצן שלא חייב להיות דתי לבין מחקר של סרטן.

מידת הנתינה שאינה ממניעים איגואיסטים. אני אנסה להסביר, כשאני תורמת למחקרים כלשהם בהחלט יכול להיות עניין שיהיו שיקולים אישיים .
כשקבצן מבקש ממני כסף.. אני נותנת לו.. מה הוא יתן לי חזרה , מלבד חיוך ואולי הכרת תודה ?
אז איפה האיגו שלי נכנס?
יש לי היבט נוסף.. הוא למעט דומה למה שאתם רושמים כאן והוא מעט שונה .

מידת ההתמסרות מההיבט האיגואיסטי שלי גם כאן תהיה מעט שונה
the rain song
the rain song • 10 ביוני 2012
Red E כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

מידת הנתינה שאינה ממניעים איגואיסטים. אני אנסה להסביר, כשאני תורמת למחקרים כלשהם בהחלט יכול להיות עניין שיהיו שיקולים אישיים .
כשקבצן מבקש ממני כסף.. אני נותנת לו.. מה הוא יתן לי חזרה , מלבד חיוך ואולי הכרת תודה ?
אז איפה האיגו שלי נכנס?

צדקה היא אחת ההמלצות הכי רציניות ביהדות והיא בהחלט באה להגן גם על האדם שנותן את הצדקה.
צדקה תציל ממוות.
הן של המקבל והן של הנותן
מתן צדקה לקבצן מכניס אותנו למקום של הודיה במה שיש לנו. אני חושבת שכל אחד מעדיף לתת צדקה מאשר לקבל.
יש כאן המון רווח אישי - זכינו במצווהicon_smile.gif
וכיוון שבראש השנה נרשם למעלה כמה ירוויח אדם וכמה יפסיד במשך השנה הרי שעדיף "להפסיד" את הכסף במתן צדקה ולא בקנסות וחובות.
בכל מעשה טוב יש פן אגואיסטי - אז מה?
זה רווח כפול ומכופל
Brave Dwarf
Red E כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

אז איפה האיגו שלי נכנס?

כתבתי בתגובתי הארוכה נורא-יותר מדי-הלוואי ויכולתי להצטמצם לרפאל, שכל עזרה, בלא יוצאת מן הכלל גורמת לי עונג. הנה לך מניע אגואיסטי אחד. אבל הוא לא היחיד ואני אמנה רק מספר דוגמיות:
אני רוצה למגר את העוני בעולם. עזרה זניחה לאדם בודד לא תעשה את זה, גם לא תרומה קבועה לאגודה "מזון לחיים", אבל אני בהחלט מרגיש את עצמי כחלק מזערי מהתהליך.
אני מהווה דוגמא חינוכית לילדיי.
אני מממש את אמות המידה המוסריות שלי.
אני מחפר במידה קטנה ולרגע בלבד על רגשות אשמה.
גם החיוך שאולי יעניק לי ושעליו דיברת, שווה הון.
Red E
Red E • 10 ביוני 2012
the rain song כתב/ה:
Red E כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

אז איפה האיגו שלי נכנס?

צדקה היא אחת ההמלצות הכי רציניות ביהדות והיא בהחלט באה להגן גם על האדם שנותן את הצדקה.
צדקה תציל ממוות.
הן של המקבל והן של הנותן
מתן צדקה לקבצן מכניס אותנו למקום של הודיה במה שיש לנו. אני חושבת שכל אחד מעדיף לתת צדקה מאשר לקבל.
יש כאן המון רווח אישי - זכינו במצווהicon_smile.gif
וכיוון שבראש השנה נרשם למעלה כמה ירוויח אדם וכמה יפסיד במשך השנה הרי שעדיף "להפסיד" את הכסף במתן צדקה ולא בקנסות וחובות.
בכל מעשה טוב יש פן אגואיסטי - אז מה?
זה רווח כפול ומכופל

מתן צדקה לקבצן מכניס אותנו למקום של הודיה במה שיש לנו.- לא .. אלא הודיה למי שנתן לנו משלו ולכן אנחנו נותנים.. "המושג זכינו במצווה" הוא גדול.. אין לחשב שכרן של מצוות זה נאמר גם.. שוב, המילה איגו כאן נכנסת במקוום שונה.. כשאני אומרת לבטל את האיגו, הוא דווקא מגיע ממקום של לדעת שהוא קיים, לבטש אותו כדי להכין עולם טוב יותר ..
גם אם זה לא ייאמן לפי התיאוריות שנרשמות כאן.. אני צדקה נותנת ללא חישובים של פרנסה.. ללא חישובים של כלום וכשמגיע ראש השנה אני רק מתפללת שיסלח לי אני מטילה את כל יהבי בבורא עולם..
Red E
Red E • 10 ביוני 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
Red E כתב/ה:
Brave Dwarf כתב/ה:

אז איפה האיגו שלי נכנס?

כתבתי בתגובתי הארוכה נורא-יותר מדי-הלוואי ויכולתי להצטמצם לרפאל, שכל עזרה, בלא יוצאת מן הכלל גורמת לי עונג. הנה לך מניע אגואיסטי אחד. אבל הוא לא היחיד ואני אמנה רק מספר דוגמיות:
אני רוצה למגר את העוני בעולם. עזרה זניחה לאדם בודד לא תעשה את זה, גם לא תרומה קבועה לאגודה "מזון לחיים", אבל אני בהחלט מרגיש את עצמי כחלק מזערי מהתהליך.
אני מהווה דוגמא חינוכית לילדיי.
אני מממש את אמות המידה המוסריות שלי.
אני מחפר במידה קטנה ולרגע בלבד על רגשות אשמה.
גם החיוך שאולי יעניק לי ושעליו דיברת, שווה הון.

זה בדיוק העניין icon_smile.gif

אני הייתי רוצה מקום אחר לגמרי.. מקום שבו כולנו נותנים צדקה באופן מפחיד ככל שישמע , חוקי icon_smile.gif
אמות המוסר שלי הן לא שלי, הן של כולנו
אין לי שום רגשות אשמה על מה שאני מרוויחה.. (אני עובדת קשה ) ומודה לבורא עולם
והחיוך שהוא יתן לי בהחלט שווה הון ומוריד ממני דמעות גם.. אבל לא נותן לי כלום.. כי הידיעה שהוא ממשילך להיות עני .. לא מספקת לי את האיגו... ממש לא
Brave Dwarf
לא הבנתי את המשפט הזה:

ציטוט: אני הייתי רוצה מקום אחר לגמרי.. מקום שבו כולנו נותנים צדקה באופן מפחיד ככל שישמע , חוקי

אשמח אם תואילי בטובך להסביר אותו ומבטיח לקרוא את ההסבר ואם יהיה מה, להתייחס אחרי שאשן. כי אני רואה את האותיות מסתבכות לי מול העיניים.

חפרה שלי (-:
Red E

:):)

Red E • 10 ביוני 2012
Brave Dwarf כתב/ה:
לא הבנתי את המשפט הזה:

ציטוט: אני הייתי רוצה מקום אחר לגמרי.. מקום שבו כולנו נותנים צדקה באופן מפחיד ככל שישמע , חוקי

אשמח אם תואילי בטובך להסביר אותו ומבטיח לקרוא את ההסבר ואם יהיה מה, להתייחס אחרי שאשן. כי אני רואה את האותיות מסתבכות לי מול העיניים.

חפרה שלי (-:

להואיל בטובי... לא אוהבת ככה icon_smile.gif מה, אני אדונית?icon_smile.gif
באמת לא הבנת מאיזה מקום אני באה ?
אני לא בטוחה פשוט , שכאן המקום להסביר .. ומה אם לא תואיל בטובך להתייחס לאחר שנתך? icon_smile.gif

מה זה "חפרה" שלי ?
אתה חפר שלי?icon_smile.gif